Tipy pro WordPress: 15 běžných chyb WordPress s řešením

Všichni milujeme WordPress, ale někdy nás to může zbláznit! Ať už je to obávaný bílý obraz smrti, neznámá chyba PHP způsobená pluginem nebo serverem, která způsobuje selhání našich stránek, nikdy není zábavná. Ale když se WordPress rozhodne jednat, nebojte se vůbec – vždy existuje řešení, jak se v tomto příspěvku budete učit. Připravte se na zábavu, protože vy a já budeme řešit 15 běžných chyb WordPress. Takže bez dalšího uvážení začněme s nejčastější chybou WordPress.


Contents

1. Interní chyba serveru

Téměř každý uživatel WordPress, který znám, narazil na interní chybu serveru alespoň jednou. Je to docela nepříjemné, protože na rozdíl od mnoha běžných chyb WordPress vám interní chyba serveru neřekne, co je třeba opravit. To může být frustrující, protože chyba může být způsobena několika důvody, jak uvidíte níže.

Příčiny chyby interního serveru:

Některé z možných příčin interní chyby serveru jsou následující:

 • Poškozené funkce pluginu
 • Poškozené funkce motivů
 • Poškozený. Úspěch
 • Vyčerpaný limit paměti PHP

Řešení interních chyb serveru:

Tato chyba může snadno poslat začátečníka do panického režimu, ale nebojte se, zde jsou některá řešení.

A. Upravit soubor .htaccess
Protože interní chyba serveru je hlavně výsledkem poškozeného souboru .htaccess, přihlaste se do kořenového adresáře WordPress pomocí Správce souborů (nebo FTP) a přejmenujte svůj .htaccess na .htaccess.old. Aktualizujte svůj prohlížeč, abyste zjistili, zda jste chybu vyřešili. Pokud chyba zmizela, přejděte do Nastavení -> Permalinky a kliknutím na tlačítko Uložit změny resetujte pravidla .htacess a flush write. Pokud to nefunguje, možná budete muset zkontrolovat své pluginy.

b. Deaktivujte všechny pluginy
Problém, který jste právě nainstalovali, může být problém, ale je to skvělé, protože víte, co odinstalovat nebo odstranit. Jindy se tato chyba WordPress může objevit v důsledku starého pluginu (nebo několika pluginů, které jsou nekompatibilní). Nebudete-li si jisti, zda je problémem váš plugin, nebudete vědět, pokud jej deaktivujete.

STRANOU: Pokud vidíte interní chybu serveru, pravděpodobně nemáte přístup ke správci WordPress. Jak tedy deaktivujete své pluginy? No, našli jsme to jak deaktivovat všechny pluginy, když nelze přistupovat k nabídkám pro správu příspěvek na WordPress Codex. Pokud chyba zmizí po deaktivaci všech modulů plug-in, zjistili jste svůj problém a je čas zahrát si malou zkušební a chybovou hru. Znovu aktivujte jeden plugin najednou, dokud nedostanete viníka. Odstraňte plugin a získejte lepší náhradu. Můžete také informovat autora pluginu, protože WordPress je krásný, a proto by to měly být pluginy.

C. Změnit motivy
Pokud problém nebyl v zásuvných modulech, možná je vaše téma. Přepněte na téma Dvacet dvanáct a znovu načtěte svůj web. Pokud se chyba stále zobrazuje, možná budete muset upgradovat některé ze svých složek WordPress.

d. Opravte složky wp-admin a wp
V tuto chvíli jste pravděpodobně tuto chybu WordPress vyřešili. Pokud tomu tak ale není, zkuste nahradit své složky wp-admin a wp-novějšími z nové instalace WordPress..

E. Zvyšte svůj limit paměti PHP
Pokud všechno ostatní selže, musíte se dostat dolů a zašpinit a pokazit si pár věcí na serveru. Interní chyba serveru může být frustrující, takže neočekávám, že vás něco zastaví. Zde je skvělý průvodce pro zvýšení paměti PHP o dobré lidi na WordPress.If se vám líbí dělat zkratky, spusťte editor kódu a vytvořte textový soubor s názvem php.ini. Do tohoto souboru přidejte tento kód:

paměť = 64 MB

Uložte a nahrajte soubor do složky / wp-admin /. Pokud problém vyřeší zvětšení paměti PHP, promluvte si se svým webovým hostitelem a položte prst na to, co vyčerpává vaši paměť. Mohlo by to být něco od rozbitých tématických funkcí až po špatně navržené pluginy. Váš hostitel vám poskytne informace z protokolů serveru.

2. Automatická aktualizace selhala

WordPress nyní přichází s funkcí automatické aktualizace, která se stará o zabezpečení, drobné chyby a podobné věci. Tato funkce je čistě geniální v práci. Je to skvělé, ale někdy selže. Vzhledem k tomu, že funkce automatické aktualizace nevyžaduje žádné lidské vstupy, jak zjistíte, že aktualizace selže? Zobrazí se jedna z následujících možností:

 • Chybová zpráva PHP
 • Prázdná bílá obrazovka (známá také jako bílá obrazovka smrti – WSOD)
 • Varování, které říká, že aktualizace selhala

Příčiny selhání aktualizace:

 • Problémy s připojením k internetu během automatické aktualizace
 • Přerušení spojení s hlavními soubory WordPress
 • Nesprávná oprávnění souboru

Aktualizace selhala řešení:

Aktualizujte svůj web WordPress ručně. Pokud nevíte, kde začít, podívejte se na toto Aktualizace WordPress – Ruční aktualizace příspěvku ve WordPress Codex.

3. Syntaxe WordPress Error

Moje analýza ukázala, že se jedná o velmi častou chybu WordPress u lidí, kteří na své weby WordPress přidávají fragmenty kódu. Když narazíte na tuto chybu, obvykle si všimnete něco jako:

Parse error - syntaktická chyba, neočekávaný $ end v /public_html/your_site/wp-content/themes/your-theme/functions.php na řádku 38

Tato chyba vás nemusí zdůraznit, protože přesně říká, kde problém najít.

Chyba syntaxe Příčina:

Chyba syntaxe je často způsobena některými chybějícími nebo neočekávanými znaky v problematickém souboru. Většinu času způsobil někdo méně zkušený se pokusem upravit kód v motivu nebo zásuvném modulu, ale může k tomu také dojít, když nainstalujete nový motiv nebo plugin, který obsahuje chybu.

Řešení chyb syntaxe:

A. Vzdělávejte se na vkládání fragmentů kódu do WordPress
Jako začátečník WordPress máte dlouhou (ale zábavnou) cestu, pokud jde o učení vývoje WordPress. Neexistuje žádný spěch, i když, takže si čas. Pokud k této chybě WordPress došlo po přidání fragmentů kódu na váš web WordPress, musíte se dozvědět více o vkládání fragmentů kódu do WordPress nebo způsobíte další poškození.

b. Opravte postižený kód
Pokud k této chybě WordPress došlo po aktualizaci pluginu nebo vložení nějakého kódu z webu, přesně víte, kde hledat. Problém je v tom, že nemůžete opravit svůj kód pomocí vzhledu -> Editor (nebo Pluginy -> Editor), protože vás syntaktická chyba zamkne z vašeho webu. U většiny začátečníků se to nevyrovná, takže se vyděsí. Ale ne, můžete snadno upravovat své soubory WordPress přes FTP nebo Správce souborů v cPanelu. Vyhledejte postižený soubor a opravte kód jeho odebráním nebo přepsáním.

C. Vyzkoušejte jiné téma nebo plugin
Pokud chyba začala, když jste aktivovali nový motiv nebo plugin, pak je to pravděpodobně chyba v tomto motivu nebo pluginu. Možná budete chtít najít alternativní nebo kontaktovat vývojáře, aby mohli chybu opravit. V některých případech se pravděpodobně nebudete moci přihlásit k WordPress. V takovém případě bude pravděpodobně nutné odstranit plugin nebo motiv přes FTP.

4. Chyba při navazování připojení k databázi

Z běžných chyb WordPress je to docela samozřejmé. Chyba WordPress při navazování připojení k databázi vám umožní vědět, že něco přerušilo připojení k vaší databázi WordPress.

Příčiny chyb při zjišťování databáze:

 • Chyba wp-config.php
 • Problémy s poskytovatelem hostingu
 • Byli jste hacknuti! A tady jsem si myslel, že tato konkrétní chyba WordPress není žádný velký problém.

Řešení chyb při zjišťování databáze:

A. Upravte svůj soubor wp-config.php
Přístup k souboru wp-config.php pomocí Správce souborů nebo FTP a ověřte, zda je název databáze, hostitel, uživatelské jméno a heslo správné. Pokud jste uvízli nebo nevíte, co dělat, zvažte, zda byste se měli sami učit o úpravách souborů wp-config.php..

b. Opravte problémy s webovým hostitelem
Pokud váš wp-config.php vypadá správně a tato chyba WordPress je stále problém, měli byste se obrátit na poskytovatele hostingu WordPress. Budou vám moci sdělit, zda je server vypnutý nebo zda byla vaše databáze vypnuta kvůli překročení jeho kvóty. Pokud vám řeknou, že na jejich konci všechno vypadá dobře, je na čase implementovat určité zabezpečení WordPress na vašem webu.

C. Naskenujte svůj web a zjistěte, zda je ohrožen
Hackeři nespí. Ne, ne. Hackerem se můžete kdykoli stát obětí, zejména pokud nevíte, jak zabezpečit web WordPress. Chcete-li se ujistit, že váš web nebyl napaden, skenujte jej pomocí nástroje, jako je Sucuri Sitecheck. Pokud dostanete špatné zprávy, zůstaňte v klidu a podívejte se na to, že můj web byl hacknut poštou přes WordPress Codex.

5. Krátce nedostupné pro plánovanou chybu údržby

1, 2, 3 … Přestávka, zkusme pochopit, proč se vám tato nepříliš krátká chyba WordPress zobrazuje. Mimochodem, nemělo by vás to vůbec trápit, protože je to docela snadné vyřešit. Nejprve se ale podívejme na příčiny.

Příčiny plánované chyby údržby:

 • Aktualizace WordPress se nezdařila, protože některé věci jsou mimo vaši kontrolu
 •  .údržba soubor nebyl po aktualizaci z jednoho či druhého důvodu odstraněn

Plánovaná řešení chyb údržby:

Bavíš se? Máte pocit, že můžete výše uvedené chyby vyřešit, pokud se objeví, když se objeví? Pokud je to možné, pojďme k chybě WordPress číslo šest (6).

6. Obnovení hesla e-mailem nefunguje

Hlavní příčinou je zapomnění. Možná byste měli vyzkoušet nějakou dietu a cvičení na zvýšení paměti �� Žertování stranou… všichni zapomínáme na nejdůležitější věci, jako jsou hesla, uživatelská jména a e-mailové adresy? Zapomněli jste heslo a byli jste nuceni použít stránku „Ztracené heslo“. Problém je, že jste e-mailem nedostali resetovací odkaz. Po kontrole složky s nevyžádanou poštou se rozhodnete to zkusit znovu, ale bez odkazu.

Chyba při získávání hesla Příčina:

Z nějakého důvodu vám instalace WordPressu neodesílá odkaz … příčinou může být záhada! Hlavním problémem však není, proč neobdržíte své heslo, ale jak můžete své heslo snadno a rychle obnovit? Níže uvádíme několik řešení.

Řešení chyb při získávání hesla:

A. Resetujte WordPress pomocí phpMyAdmin
Toto je více technická řešení dvou řešení, která vám představím.

 1. Přihlaste se do svého cPanelu a přejděte na phpMyAdmin pod Databáze
 2. Vyberte svou databázi (Váš hostitel vám pomůže najít databázi)
 3. Navigovat do wp_users a klikněte na Procházet
 4. Přejděte na své uživatelské jméno a klikněte na Upravit
 5. Zadejte novou hodnotu (vaše nové heslo) user_pass
 6. Vybrat MD5 z rozbalovací nabídky, která je pod Funkce
 7. Klikněte na Jít tlačítko ve spodní části pro uložení změn

b. Upravte soubor features.php
A nyní pro trochu méně technickou metodu. Soubor features.php je zodpovědný za mnoho věcí na vašem webu WordPress. Pokud vám získání hesla e-mailem nedovolí:

 1. Navigovat do “../ wp-content / themes / your_live_theme /”Pomocí FTP nebo Správce souborů a stáhněte soubor function.php.
 2. Otevřete soubor v editoru kódu a přidejte následující kód:
  wp_set_password ('DesiredNewPassword', 1);

  Nahradit Požadované nové heslo s vaším novým pasažérem. Číslo jedna (1) v kódu je vaše uživatelské ID v wp_users stůl.

 3. Uložte a nahrajte funkce.php
 4. Když se přihlásíte na svůj web, odstraňte kód (stáhněte funkce.php, smažte kód a nahrajte ho zpět do složky motivu)

7. Chyba HTTP 403 – zakázáno

Pokud dostanete “K zobrazení této stránky nemáte oprávnění. (Chyba 403)“Při pokusu o přihlášení na váš web WordPress jste narazili na jednu z nejčastějších chyb WordPress – Chyba HTTP 403.

Chyba HTTP 403 Příčina:

 • Problémy s adresářovými indexy, pokud je váš blog hostován na serveru Windows

Chybové řešení HTTP 403:

Přidejte index.php do indexů adresářů. Tuto chybu WordPress můžete snadno vyřešit přidáním index.php do indexů adresářů. Jen jdi na svůj Ovládací panel -> Možnosti webu -> Indexy adresářů a přidejte index.php.

8. Boční panel pod chybou obsahu

Když jsem poprvé narazil na tuto chybu WordPress, byl jsem docela zmatený. Byl jsem tak přesvědčen, že mým tématem byl úplně přípitek, takže jsem uvažoval o jeho úplném změně. Nicméně jsem svolal pavouky Google ao pár sekund později jsem si uvědomil, že to byla jen jedna z nejčastějších chyb WordPress. Tato realizace zbavila všech starostí. Ještě pár kliknutí a svitků jsem našel příčiny.

Příčiny chyby obsahu postranního panelu:

 • Chyby HTML – někdy můžete zapomenout zavřít několik prvků div
 • Chyby CSS – Jindy můžete náhodou použít nepřiměřené šířky, které nakonec zkomplikují celé rozvržení

Postranní panel pod řešením pro chyby obsahu:

A. Zavřete všechny prvky div
Ve většině případů jsou za tuto chybu zodpovědné prvky div per. Zavřete všechny otevřené prvky div a odstraňte další prvky div, které tlačí postranní panel mimo prvek obtékání. Použijte nástroj jako W3 Validator abyste zkontrolovali, zda by váš kód HTML mohl být příčinou této chyby.

b. Opravte svůj CSS
Nesprávné šířkové poměry rozvrhnou rozvržení a umístí váš postranní panel pod oblast obsahu. Musíte udržovat věci v poměru. Pokud má například hlavní kontejner šířku 920 pixelů, přiřaďte k obsahu 620 pixelů a bočnímu panelu 250 pixelů. Zbývajících 50 pixelů nechte na okrajích a co ne. Jen udržujte proporce. Další věc, buďte opatrní, když používáte vlastnost float.

9. Správce WordPress se zobrazuje nesprávně

Už jste se někdy přihlásili do WordPress, abyste našli svůj správní panel WP Admin všude? Co tím myslím, že odkazy jsou uspořádány nesprávně, protože dashboard se vykresluje bez CSS.

Příčiny chyby zobrazení správce:

 • Proxy a brány firewall, které černé soubory CSS
 • Poškozené doplňky pro správce

Řešení chyby zobrazení správce:

A. Ujistěte se, že nejste za proxy nebo firewallem
Pokud jste za proxy nebo firewallem (možná přistupujete na svůj web z práce), zkuste přistupovat k vašemu dashboardu jinde bez proxy nebo firewallů. Můžete také zkusit vyčistit mezipaměť brány firewall a proxy a zjistit, zda to funguje.

b. Aktualizujte / deaktivujte zásuvné moduly pro správu
Pokud se vám tato chyba zobrazuje po instalaci pluginu, jako je Lehčí menu Rozbalovací nabídka správce pro vaši nabídku správce, zkuste ji aktualizovat (znovu nainstalovat). Pokud tato chyba WordPress přetrvává, deaktivujte plugin.

10. Chyba časového limitu připojení

Pokud váš web WordPress žije na přetíženém sdíleném serveru, zobrazí se tato chyba WordPress častěji než ne. Za tuto chybu jsou zodpovědné následující problémy.

Příčiny chyby časového limitu:

 • Těžké pluginy
 • Chyby funkce motivu
 • Vyčerpaný limit paměti PHP

Řešení problémů s vypršením časového limitu:

 • Deaktivujte nedávno nainstalované pluginy nebo resetujte složku plugins
 • Zvyšte limit paměti PHP
 • Přepněte se na téma Dvacet dvanáct a zjistěte, zda problém leží ve vašem tématu

11. Upozornění: Nelze změnit informace záhlaví – záhlaví již bylo odesláno

Toto je další běžná chyba WordPress, která způsobuje problémy mnoha uživatelům WordPress, zejména začátečníkům. Pokud narazíte na tuto chybu, obvykle uvidíte něco podobného tomuto:

Upozornění: Nelze upravit informace záhlaví - záhlaví již odeslalo (výstup spuštěn na /blog/wp-config.php:34)

Ta poslední část (Výstup byl zahájen na /blog/wp-config.php:34) vám přesně řekne, odkud vaše chyba pramení.

Nelze změnit chybu záhlaví Příčina:

 • Přítomnost bílých (prázdných) mezer v postiženém souboru (v našem případě výše, to by bylo) wp-config.php)

Nelze změnit řešení chyby záhlaví:

Budete muset odstranit mezery. Chcete-li se této chyby WordPress zbavit:

 1. Stáhněte postižený soubor (např. Wp-config.php) pomocí Správce souborů nebo FTP
 2. Otevřete soubor ve svém oblíbeném editoru (např. poznámkový blok++)
 3. Odstraňte všechny mezery před prvním
 4. Odstraňte po uzavření všechny mezery?>
 5. Uložte soubor

12. Chyba pluginu neodstranila

Některé pluginy (a chcete, aby takové pluginy zůstaly) přicházejí se skrytými soubory, které se stanou bolestí v krku, když chcete plugin odstranit. To je dobrý důvod, proč stahovat pouze doplňky (a témata k tomu důležitá) z renomovaných webů, kterým důvěřujete. Problém je, že plugin nemůžete smazat Správce WordPress a i když odstraníte složku pluginu pomocí Správce souborů (nebo FTP), plugin se stále zobrazí. Magie? Ne. Tady je …

Odstranit chybu pluginu Příčina:

 • Doplněk je dodáván se skrytými nebo vnořenými soubory

Odstranění chybných řešení Plugin:

A. Získejte pluginy z důvěryhodných zdrojů
Nechoďte vyzvedávat pluginy z celého místa. Pokud si chcete koupit dobře kódovaný plugin, jděte k renomovaným zdrojům, jako je CodeCanyon nebo WPExplorer. Pokud jste po doplňcích zdarma, podívejte se Úložiště pluginů WordPress. Prevence je lepší než léčba, správně?

b. Odstranění pluginu pomocí Secure Shell (SSH)
Toto řešení bude fungovat, pouze pokud máte SSH přístup k vašemu webu WordPress. To je to, co dělat. Přihlaste se do svého blogu pomocí SSH a přejděte na „../ wp-content / plugins /“. Použijte Je-a Chcete-li zobrazit seznam všech svých složek, a nakonec odstranit problematický plugin pomocí rm (název složky) příkaz.

13. WordPress Příspěvky vracející chybu 404

Je frustrující získat přístup ke všem částem vašeho webu WordPress, ale k příspěvkům. Pokaždé, když navštívíte jeden příspěvek, získáte chybovou stránku 404 – a je to velká bolest, protože příspěvky jsou kostmi a tělem jakéhokoli blogu WordPress..

Chyba 404 Příčina:

 • Problém s nastavením permalinku

Řešení chyb 404:

A. Uložte permalinky
Tuto chybu WordPress lze snadno vyřešit, takže nepropadejte panice – čtenáři budete moci číst vaše příspěvky v žádném okamžiku. Jen jdi na Nastavení -> Permalinky a zasáhl Uložit změny knoflík.

b. Opravte soubor .htaccess
Pokud oprava vašich trvalých odkazů tuto chybu nevyřeší, je čas ručně upravit váš soubor .htaccess. Přejděte do kořenového adresáře WordPress a stáhněte soubor .htaccess. Pokud neexistuje, vytvořte prázdný textový soubor a uložte jej jako .htaccess. Přidejte následující kód do souboru .htaccess:

# BEGIN WordPress

PřepsatEngine zapnuto
PřepsatBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L] RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
RewriteRule. /index.php [L]

# END WordPress

Uložte a nahrajte .htaccess na stejné místo.

14. Chyba vyčerpání paměti WordPress

Víte, že jste se s touto chybou setkali, když uvidíte bílou obrazovku smrti nebo tuto chybovou zprávu:

Závažná chyba: vyčerpaná povolená velikost paměti 33554432 bajtů (pokus o přidělení 2348617 bajtů) v /home/username/public_html/your_site/wp-includes/plugins.php na řádku 36

Chyba vyčerpání paměti Příčina:

 • Doplněk nebo skript pohlcuje vaši paměť

Řešení chyby s vyčerpáním paměti:

Nejjednodušší odpověď je jednoduše zvýšit přidělenou paměť. Chcete-li to provést, otevřete soubor wp-config.php (který se nachází v kořenovém adresáři vašeho webu) a přidejte následující kód:

define ('wp_memory_limit', '64M');
POZNÁMKA: Při používání Správce souborů nemusíte soubor stahovat (ani žádný jiný soubor). Soubory můžete upravovat přímo ve Správci souborů. Pokud nemůžete najít možnost úprav, promluvte si s webovým hostitelem.

15. Závažná chyba Nedefinovaná funkce is_network_admin

Rozhodl jsem se ukončit tento příspěvek jednoduchou, ale velmi běžnou chybou WordPress.

Nedefinovaná funkce is_network_admin Závažná chyba Příčina:

 • Selhala automatická aktualizace

Nedefinovaná funkce is_network_admin Fatal ErrorSolution:

Další pomoc / zdroje

Pokud se nám nepodařilo vyřešit vaši chybu nebo vaše konkrétní chyba nebyla v tomto příspěvku zmíněna, najdete níže seznam opravdu skvělých zdrojů s několika dalšími řešeními běžných chyb WordPress a jejich opravami. Pokud stále nemůžete najít řešení, můžete vždy zkusit kontaktovat svého webhostingu a zjistit, zda vám může pomoci! WPEngine je tu pro nás více než jednou, když jsme sami problém nedokázali vyřešit!

Závěr

Tady jsme. Právě jsme odhalili 15 nejčastějších chyb WordPress a ukázali jsme vám, jak je vyřešit. Doufáme, že se tento příspěvek hodí, když narazíte na chybu WordPress. Uložte si tento zdroj do záložek (pravděpodobně jej budete někdy potřebovat – i když doufáme, že ne) a řekněte nám, jak na svém webu opravíte běžné chyby WordPress, zejména pokud máte lepší a rychlejší řešení jednoho ze společných Chyby WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map