Tipy pro snížení výkonu webu WordPress pro lepší výkon

Každý jednotlivec chce být ve svém životě organizován se vším, co je pod kontrolou a důsledným způsobem. Vždy zbytečné předměty z domova odstraňujete, aby byly čisté. Totéž platí pro vaše pracoviště, zejména pokud provozujete web WordPress pro své podnikání. Aby bylo čisté, musíte vynaložit úsilí na odstranění všeho, co je k ničemu.


Přesně řečeno, uživatelé přicházejí k vám, aby využili nějaký druh produktu nebo služby, a oni se opravdu nestarají o všechno ostatní, co jste vložili. Váš web tedy musí mít účel a držet se ho pro každou stránku. Vložení irelevantní dat bez odkazu na vaše místo je jen zbytečné úsilí, které pouze zhoršuje hodnotu vaší značky.

Kroky k vyčištění instalace WordPress

Na vašem webu WordPress můžete použít různé taktiky, aby byl uživatelsky přívětivý a nakonec maximalizoval zapojení návštěvníků.

1. Odstraňte nepotřebné doplňky

Přestože jsou pluginy jedním z nejdůležitějších prvků na kterémkoli webu WordPress, udržování pluginů, které nejsou aktivní nebo jsou špatně kódovány, vás může stát rychlostí webu, což není chytrý tah. Jednoduše odinstalujte nebo deaktivujte doplňky, které nepoužíváte.

Kromě toho zvažte výměnu některých vašich stávajících pluginů za ty, které slouží více účelům (Jetpack je skvělý příklad jediného pluginu, který nabízí mnoho funkcí). Zaměřte se na své požadavky a seznam odpovídajícím způsobem ořízněte (nebuďte hromadí plugin).

2. Zajistěte, aby navigace nebyla přehledná

Mega Menu

Dopřejte své navigaci čistý vzhled. Odstraňte nadměrné kategorie a pro hladké vyhledávání použijte vhodné rodičovské a podřízené kategorie. Ujistěte se, že navigační funkce vaše nejdůležitější stránky, můžete použít značky a widgety kategorie nabídnout čtenářům přístup k dalšímu obsahu.

Pokud váš web vyžaduje mnoho odkazů, zvažte přidání mega nabídky. Mega mens nabízí návštěvníkům vašich stránek velké seznamy informací a zároveň vám umožňuje zachovat zjednodušenou hlavní navigaci. Pluginy, jako jsou Uber Menu, Mega Main Menu a Hero Menu, nabízejí fantastické možnosti mega menu, které skvěle fungují s většinou témat WordPress..

3. Uspořádejte obsah webu

Pokud je obsah vašeho webu obrovský, uspořádejte jej strukturovaným způsobem tak, že seskupíte do odstavců. Nezapomeňte také použít správné záhlaví. Vaše příspěvky a stránky by měly mít tituly H1, a pak byste měli použít H2, H3 atd. Vnořené do vašeho příspěvku (náš příspěvek používá H2 pro nadpis „Kroky k vyčištění vaší instalace WordPress“, následovaný nadpisem H3 pro každý číselný bod ). To zlepšuje čitelnost a uživatelské prostředí tím, že návštěvníkům brání nečitelné zdi textu.

Důraz na základní formátování může přinést znatelné výsledky. To zahrnuje použití záhlaví, seznamů, nabídek, tlačítek, odkazů a dokonce i různých stylů písma, aby byl tok vašeho obsahu intuitivnější.

4. Udržujte kontrolu Relevance

Při použití obrázků, videa nebo jiných médií v blogu vašeho webu WordPress se musí vztahovat k předmětu. Navíc byste neměli uchovávat média, která jsou pro váš názor irelevantní. Pravidelná aktualizace starého obsahu as ním souvisejících médií je také dobrý způsob, jak zajistit, že nemáte žádné poškozené obrázky nebo odkazy.

5. Pravidelně spusťte aktualizace

Aktualizujte WordPress

Ujistěte se, že instalace, témata a doplňky WordPress jsou aktuální. Pokud jste se již nějakou dobu neaktualizovali, udělejte to. Pomocí aktuální verze WordPress je nutné zajistit, aby jste získali nejnovější záplaty zabezpečení pro WordPress a také kompatibilitu s pluginy a motivy pro váš web..

Před aktualizací vždy doporučujeme provést zálohu vašeho webu WordPress. Toto je důležité preventivní opatření pro případ, že se některý z vašich pluginů přestane aktualizovat, takže máte možnost vrátit svůj web do původního stavu. Chcete-li usnadnit zálohování, zvažte některou z nejlepších zálohovacích služeb a pluginů pro WordPress.

6. Sledujte rychlost vašeho webu

Pingdom Tools

Pokud načítání webu trvá příliš dlouho, musíte zjistit příčinu, která by mohla bránit jeho plynulému běhu. Pingdom Nástroje jsou skvělý způsob, jak zkontrolovat rychlost webu WordPress.

Použití rychlé hostingové služby je dobrou volbou pro vyšší rychlost webových stránek, ale někteří lidé také používají sdílený hosting, protože nabízí velkou hodnotu za peníze. Ale bez ohledu na to, vždy používejte plán hostování, který je vhodný pro váš webový provoz – se sdíleným hostingem aktivně sdílíte zdroje svého serveru s libovolným počtem jiných webů a se spravovaným hostingem často dostáváte pouze nastavit částku. Nezapomeňte si vybrat plán, který je pro vás ten pravý.

Také byste se měli podívat na své téma a aktivní pluginy. Některé doplňky WordPress (témata a pluginy) jsou náročné na zdroje (například některé z velkých posuvných modulů) a špatně kódované mohou určitě zpomalit váš web. Před stažením a instalací si vyzkoušejte rychlost demo stránek živých motivů a před přidáním dalších nových prozkoumejte doplňky.

7. Osvěžte panel administrátora

WP Optimize WordPress Plugin

Chcete-li pracovat pouze na vás, front-end nestačí, je to jen udržet obličej čistou a zároveň oblékat nemotorné oblečení – není to dobré znamení. Back-end nebo admin oblast webových stránek WordPress je stejně důležitá jako její čelní pohled. Existuje tolik skrytých vnitřních děl, které lze optimalizovat.

 • Odstraňte témata, která se již nepoužívají. Výchozí web WordPress je dodáván se spoustou témat, ale všechna nejsou povinná. Prakticky nebudete své téma měnit často. Vyhoďte tedy své staré téma a pokračujte s menší zátěží.
 • Odstraňte nevyřízené a nevyžádané komentáře. To dává negativní dojem z pohledu SEO. Použijte Prázdný spam tlačítko pro vyčištění těchto komentářů jediným kliknutím, a to pravidelně pro lepší výsledky. Můžete také vyzkoušet Antispam Bee plugin, který je speciálně určen k ochraně vašich legitimních komentářů a zároveň zabraňuje spamu.
 • Vyprázdněte koš často. Příspěvky a stránky vašeho webu WordPress, které vložíte do koše, zaberou vaše místo, dokud nebudou trvale smazány. WordPress má možnost trvale smazat příspěvky v koši, takže je používejte.
 • Práce na přerušených odkazech. Odkazy, které nefungují, působí velmi špatně na návštěvníky a vyhledávače. Prvním krokem je najít takové odkazy a poté je opravit. Používejte pluginy jako Kontrola odkazů W3C najít nefunkční odkazy. Poté je aktualizujte ručně nebo proveďte přesměrování 301 (měli byste si také přečíst článek o tom, jak odstranit poškozené odkazy, a našeho průvodce aktualizací permalinků).
 • Vyčistěte databázi. Databáze je nezbytnou součástí nebo spíše srdcem vašeho webu WordPress, protože v něm je uložena většina potřebných dat. Vyžaduje to proto, aby byl dobře zvládnut. Toto vyčištění může zahrnovat odstranění dočasně použitého místa na disku, zveřejnění revizí, komentářů proti spamu a dalších položek přítomných v koši a také zbytky z pluginů a motivů. Volný WP-Optimize plugin je velmi užitečný plugin, který vám může pomoci optimalizovat vaši databázi tímto způsobem.
 • Zakázat prvky s menší potřebou. Je to také snadný způsob, jak oříznout zbytečné prvky přítomné v jakémkoli vizuálním WordPressu. Klikněte na záložku s názvem možnosti obrazovky v pravém horním rohu panelu WordPress. Odtud můžete povolit nebo zakázat různé funkce pouhým zaškrtnutím nebo zrušením zaškrtnutí příslušných políček.
 • Je třeba také vyčistit taxonomii. Pokud má váš web nevyužitou taxonomii, zbavte se ho. Pokud nepoužíváte značky a kategorie, odstraňte je ručně. Protože pro každý typ příspěvku existují taxonomie (které mohou zahrnovat blogové příspěvky, portfolio, zaměstnance, osvědčení atd. V závislosti na motivu a zásuvných modulech, které máte aktivní), budete muset u každého zkontrolovat, zda nejsou použity žádné položky..
 • Nepoužitá média musí zmizet. Ve WordPress je samostatná složka pojmenovaná nahrávání který zahrnuje všechny mediální soubory, které jste na svůj web nahráli. V dlouhodobém horizontu to může vést k masivnímu úložišti, a proto je třeba jej oříznout. Pluginy jako Vyčištění obrázku může takové mediální soubory najít a odstranit. Můžete také použít Vynutí regeneraci miniatur plugin, který odstraní všechny oříznuté obrázky na webu, které mohou zůstat po starých motivech, a znovu ořízne obrázky, jak je definováno pro vaše aktuální téma, které může vyčistit mnoho místa, pokud jste v minulosti přepnuli mezi mnoha tématy.
 • Ořízněte widgety, které nepoužíváte. Platí to pro widgety dashboardu i widgety, které vidíte na rozhraní vašeho webu. Pro widgety dashboardu (viděné na hlavní stránce při prvním přihlášení k instalaci WordPress) otevřete možnosti obrazovky v horní části obrazovky povolte a zakažte políčka avaialbe. Widgety na předním konci webu WordPress na postranních panelech a zápatích najdete pod vzhled> widgety. Jednoduše je přetáhněte a nahraďte nebo reorganizujte.

Není nutné, aby na vašem webu WordPress chyběly všechny výše uvedené body. Stále však dávejte pozor, abyste zkontrolovali jakoukoli chybu, i malé změny mohou přinést spravedlivé výsledky.

Závěr

Váš web WordPress lze transformovat během několika hodin jeho důkladným vyčištěním. Decluttering mu může poskytnout interaktivnější pohled tím, že odstraní všechny irelevantní prvky a zbytek uspořádá lépe. Jednoduše řečeno, je třeba z vašeho webu odstranit zbytečný tuk. Stačí uchopit, co je nutné, a vyhodit zbývající.

Důsledně kontrolujte věci, které nejsou užitečné, ale stále zabírají váš prostor, a navíc čtenářům poskytnou náhodné uživatelské prostředí. A panel administrace na hlavním panelu je stejně důležitý jako vnější vzhled vašeho webu na webu. Důkladná kontrola je nutná pro front-end i back-end vašeho WordPress webu pravidelně, a v dlouhodobém horizontu to zlepší váš web. Výsledkem bude rychlejší načítání webu a lepší uživatelský dojem.

Máte nějaké další tipy, jak vyřadit WordPress? Nebo jste to vyzkoušeli? Rádi slyšíme vaše zkušenosti!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map