Tipy pro marketing obsahu pro malé podniky používající WordPress

Tipy pro marketing obsahu pro malé podniky používající WordPress

Bez ohledu na velikost vaší firmy nebo provozu zapojeného do marketingu obsahu je nutností. Pokud však provozujete malou firmu nebo jste tam sami, pravděpodobně je spravedlivé říci, že máte méně zdrojů na investice do propagace svých služeb a produktů než ve velkém podniku. To však neznamená, že bez správné strategie nelze dosáhnout skvělých výsledků, a proto jsme sestavili náš seznam tipů pro marketing obsahu.


Zjednodušeně řečeno, marketing obsahu zahrnuje produkci vysoce kvalitního obsahu, který je poté propagován, aby na váš web přinesl cílenější provoz. Vylepšením marketingového úsilí o obsah se na váš web dostane více návštěvníků, zvýšíte tak generování potenciálních zákazníků. To v konečném důsledku může vést k většímu prodeji.

Existuje mnoho různých způsobů, jak implementovat nebo zlepšit vaši strategii marketingu obsahu. Naštěstí, pokud máte webové stránky WordPress, pak existují některé výkonné doplňky WordPress, které můžete použít k pomoci. Ať už máte zkušenosti s marketingem v oblasti obsahu, a jakkoli musíte dát hodně času, níže uvedené tipy pro marketing s obsahem vás zahrají správným směrem nebo zvýší vaše současné úsilí..

1. Vytvořte skvělý obsah

Možná to nebudete chtít slyšet, ale nejdůležitějším aspektem marketingu obsahu je samotný obsah. Mnoho lidí se spojuje v uzlech, jak produkovat úžasný obsah, nebo dokonce jen rozhodovat o tom, o jakých předmětech napsat.

Nejlepší rada pro malé podniky je, aby byla jednoduchá. Přemýšlejte o tom, jaké informace vaši zákazníci chtějí vědět. Jaké otázky nedávno položili? Co vás znovu a znovu vysvětluje? Pokud má někdo problém, který s vámi prodiskutoval, pak má stejný problém spousta dalších lidí a doma jej Google-ing.

Zapište si dotazy a obavy vaší cílové skupiny a stávajících zákazníků a proměňte je v obsah. Nejlepší způsob, jak přidat zajímavý a poutavý obsah na svůj web, je prostřednictvím blogu, takže se zeptejte se zákazníků a každý z nich změňte v blogový příspěvek. Snažte se, aby tyto příspěvky byly informativní a zábavné, ale co je nejdůležitější pro vaši cílovou skupinu, takže jsou lákavé ke čtení.

Nyní, kdykoli potenciální zákazník nebo klient vezme do Googlu hledat odpověď na svůj dotaz, existuje šance, že najdou váš blog. Po obdržení odpovědi na jejich otázku mohou být během několika kliknutí na vaší pokladně nebo na kontaktní stránce – připraveni podniknout další krok v prodejní cestě.

2. Použijte kvalitní WordPress Theme

Total Content Marketing WordPress Theme

Existuje mnoho témat WordPress, z nichž si můžete vybrat, a když se pustíte do zahájení podnikání nebo blogu online, může to být ohromující. Pro obsahový marketing chcete téma, které načítá se rychle, vzhled profesionální, je snadné použití a nestojí vás to za ruku a nohu. Téma Total WordPress nemůžeme dostatečně doporučit. Toto téma bylo optimalizováno pro rychlost, má stovky možností přizpůsobení motivu a snadné drag & drop tvůrce stránek a stojí méně než nová tiskárna. Pro jakoukoli firmu nebo blog je Total skvělým tématem, pomocí kterého lze vytvořit web pro marketing obsahu.

3. Uspořádejte svůj obsah

Chcete-li podnikat v malém měřítku, chcete zveřejňovat alespoň jeden, nejlépe dva blogové příspěvky týdně. Lidé často začínají dobře vytvářet a přidávat obsah na své stránky. Když je nový, jste motivováni! Ale potom, jak týdny pokračují, mají tendenci zaostávat. Je opravdu důležité pravidelně přidávat obsah a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití trackeru nebo kalendáře. Použili byste kalendář na schůzky nebo jiné důležité aspekty vaší firmy, tak proč ne vaše příspěvky a propagace?

Redakční kalendář WordPress Calendar

Redakční kalendář je bezplatný plugin pro WordPress, který umožňuje zobrazit všechny naplánované příspěvky na den, týden nebo měsíc. Umožňuje vám uspořádat, kdy mají být články publikovány, jaké máte nápady pro budoucí obsah a mnohem více. Všechny tyto informace jsou uvedeny v přehledném formátu kalendáře. Tento bezplatný plugin nabízí rychlý a snadný způsob, jak zůstat na vrcholu svých povinností při vytváření obsahu.

4. Nezapomeňte na e-mail

Seznam tipů pro marketing obsahu by nebyl úplný, aniž by se dotkl e-mailu. Je nezbytné, abyste se pokusili shromáždit e-mailové adresy návštěvníků vašeho webu a také udržovat seznam e-mailů zákazníků a klientů. Nastavením e-mailového zpravodaje nebo seznamu odběratelů můžete nyní kontaktovat tyto kontakty pokaždé, když do blogu vložíte nový článek. Tato e-mailová oznámení pomáhají publiku seznámit se s novými články a vybízejí je, aby navštívili váš web a zjistili více.

MailChimp pro WordPress

MailChimp je výkonné řešení e-mailového marketingu. Instalace zdarma MailChimp pro WordPress plugin a registrace pomocí MailChimp, můžete začít vytvářet seznam adres. Prostřednictvím služby MailChimp pak můžete svůj nový obsah automaticky zaslat e-mailem všem nebo skupině vašich mailing listů. Jedná se o důležitý způsob interakce se zákazníky a vyvolání publika pro váš blog a zbytek vašeho webu..

5. Spravujte své sociální média

Sociální média jsou dalším důležitým způsobem sdílení vašeho obsahu a propagace vašeho webu. Ať už máte jakýkoli typ podnikání, musíte být přítomni na sociálních médiích. Čím více článků vytvoříte, tím více budete muset sdílet na různých kanálech sociálních médií, čím více lidí bude vystaveno vašemu obsahu.

Plugin pro sociální sdílení zdarma pro sociální válku

Nejjednodušší způsob, jak vylepšit obsah a povzbudit lidi, aby vás sledovali na sociálních médiích, je přidat tlačítka sdílení na váš web. Sociální válčení je bezplatný plugin WordPress, který se specializuje na sociální sdílení a zvyšuje návštěvnost vašich stránek.

Kromě poskytování tlačítek pro sociální sdílení pomáhá také s dalšími aspekty marketingu sociálních médií, včetně poskytování možností pro obrázky specifické pro Pinterest a vytváření nabídek pro Twitter. Tento plugin vybaví váš web nástroji, které potřebujete k tomu, abyste mohli začít sdílet svůj obsah a budovat silnou komunitu sociálních médií, která bude také sdílet váš obsah za vás.

6. Ušetřete čas pomocí CoSchedule

Jedním z hlavních problémů s marketingem obsahu a sociálními médii obecně je, že to může být časově náročné. Neustálé vytváření nového obsahu a jeho neustálé sdílení na různých platformách sociálních médií může být samo o sobě prací na plný úvazek. CoSchedule vám s tím pomůže a ušetří vám spoustu času a energie.

CoSchedule Free WordPress plugin

CoSchedule je prémiový plugin WordPress (se 14denní bezplatnou zkušební verzí), který funguje jako redakční kalendář. CoSchedule však pomáhá nejen naplánovat vaše články v blogu, ale také všechny příspěvky na sociálních médiích, které s tím souvisí. Umožňuje také snadno sdílet staré příspěvky, takže nemusíte neustále vytvářet nový obsah. To vše se děje z ovládacího panelu WordPress, což šetří čas, který přeskakuje z jednoho webu na druhý, a dostane hlavu nad požadavky každého kanálu..

7. Pomocí služby Analytics můžete vylepšit strategii marketingu obsahu

Analytics je klíčovou součástí marketingu obsahu. To vám umožní zjistit, kolik lidí se na váš web dívalo, jak vás našli, o jaký obsah se zajímají a jaké stránky nemají, a mnohem více.

Google Analyticator zdarma plugin WordPress

Google Analyticator je skvělý bezplatný plugin WordPress, který umožňuje zobrazit statistiky v reálném čase z ovládacího panelu WordPress. Informace, které poskytuje, vám pomohou zlepšit vaši strategii marketingu obsahu. Vyzbrojeni těmito informacemi jim můžete učinit svůj obsah relevantnějším pro zájmy vašich zákazníků.

Sprout Social

Sprout Social je služba, která vám pomůže sledovat výkon vašeho obsahu v různých sociálních sítích. Jedná se o prémiové řešení, které nabízí mnoho funkcí, ale jeho metriky sociálních médií jsou obzvláště působivé.

Nástroje, které jsou součástí Sprout Social, vám umožňují opravdu důkladně prozkoumat, jak vám vaše platformy sociálních médií pomáhají, kde se vaše cílové publikum potkává, a jaký obsah mají o ně zájem a sdílení. Tento typ informací je nezbytný k tomu, aby vám pomohl s marketingem vašich stránek správným způsobem, se správnými lidmi ve správný čas a na správném místě!

Zabalení našich tipů pro obsahový marketing

Všechny výše uvedené strategie jsou důležitými aspekty marketingu obsahu. Pokud chcete, aby vaše firma prosperovala, stojí za to si udělat čas na implementaci každé z nich. Pak je používat důsledně.

Pokud jste právě začínají nebo se ještě nemusíte vypořádat s marketingovou strategií pro obsah, vyberte několik oblastí, na které se chcete zaměřit a začít. Pak odtud nahoru. Nebo jednoduše začněte s tipy na marketing obsahu, které jsme sdíleli výše. Hodně štěstí!

Máte nějaké dobré tipy pro marketing obsahu? Co jste to zkusili? Co ještě potřebujete zlepšit? Prosím, podělte se o své zkušenosti s námi v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map