Tipy, jak urychlit proces navrhování pomocí Elementoru

Tipy, jak urychlit proces navrhování pomocí Elementoru

Není žádným tajemstvím, že je Elementor jedním z nejlepších tvůrců stránek v dnešní komunitě WordPress. A už to není jen tvůrce stránek. Elementor se vyvinul natolik, že můžete navrhnout plně funkční webové stránky i s bezplatným základním tématem WordPress, aniž byste museli psát jediný řádek kódu!


Zatímco Elementor nabízí mnoho možností a možností přizpůsobení, často nám chybí menší detaily a části pluginu, které mohou mít velký dopad na proces návrhu webové stránky..

Navrhování webových stránek pomocí Elementoru je již rychlé a snadné, ale pokud chcete proces návrhu urychlit, jste na správném místě. V tomto článku se naučíte, jak můžete urychlit proces navrhování pomocí Elementoru plně využíváním editoru pomocí nástrojů třetích stran..

Začněte se šablonami Premade

Šablony premade mohou urychlit vývoj vašeho projektu. Navrhování nových stránek od nuly zabere čas a, častěji než ne, ztrácíte čas a neustále upravujete rozložení a styly stránky. Právě tam se hodí šablony. Knihovna šablon Elementoru je skvělým zdrojem pro urychlení procesu navrhování. I když nepoužíváte předběžnou šablonu, můžete ji vždy použít jako inspiraci. Šablony lze snadno importovat přímo na stránku jediným kliknutím.

Šablony prvků lze rozdělit na dvě části. Nejprve, když například chcete importovat premade stránku shora dolů, můžete importovat celou stránku (například stránku About nebo Contact) s veškerým obsahem. Druhou možností je, pokud chcete importovat pouze část nebo blok návrhu. To můžete udělat, pokud se vám například líbí některá z sekcí služeb, hrdina, kontaktujte nás nebo se přihlaste k odběru.

Skvělé bezplatné a prémiové sbírky šablon jsou snadno dostupné na webu.

Envato Market

Envato Market

Trh Envato je pravděpodobně nejoblíbenějším trhem nejen pro šablony Elementor, ale také pro témata a pluginy WordPress.

TemplateMonster

TemplateMonster

TemplateMonster je dalším poskytovatelem kvalitních aktiv šablony, mají také nějaké šablony zdarma.

Knihovna prvků Elementor

Knihovna prvků Elementor

Knihovna šablon Elementor – Je nativním šablonem pro Elementor, velmi často se objevují nové Šablony zdarma a Premium.

Používej klávesové zkratky

Pokud s Elementorem pracujete jen s myší, pak prosím, přestaňte! Strávte 10 minut výukovým kódem, který vám ušetří spoustu času a urychlí proces návrhu vašeho webu. Kromě jednoduchých, jako je kopírování a vkládání, můžete použít i pokročilejší vlastní zkratky. Mohou být velmi užitečné, zejména pokud chcete procházet mezi panelem a režimem náhledu nebo přepnout na mobilní úpravy.

Zde je seznam zkratek, které mohou výrazně zvýšit rychlost navrhování vašich webových stránek:

Akce

vrátitCtrl / Cmd + ZZrušení jakékoli změny provedené na stránce
PředělatCtrl / Cmd + Shift + ZZnovu proveďte jakoukoli změnu provedenou na stránce
kopírovatCtrl / Cmd + CZkopírujte sekci, sloupec nebo widget
VložitCtrl / Cmd + VVložte sekci, sloupec nebo widget
Vložit stylCtrl / Cmd + Shift + VVložte styl oddílu, sloupce nebo widgetu
OdstranitOdstranitOdstraňte upravenou sekci / sloupec / widget
DuplikátCtrl / Cmd + DDuplikujte upravenou sekci / sloupec / widget
UložitCtrl / Cmd + SUložte stránku do historie revizí

Jít do

Panel / NáhledCtrl / Cmd + PPřepínání mezi zobrazením panelu a náhledu
Mobilní úpravyCtrl / Cmd + Shift + MPřepínání mezi pohledy na ploše, tabletu a mobilu
DějinyCtrl / Cmd + Shift + HPřejděte na panel historie
NavigátorCtrl / Cmd + IOtevře navigátor
Knihovna šablonCtrl / Cmd + Shift + LOtevře naši modální knihovnu šablon
Klávesové zkratkyCtrl / Cmd + ?Otevře okno nápovědy Klávesové zkratky
PřestatESCOtevře Nastavení a přejde na Konec na hlavní panel

Vlastní CSS pro stránky

Věděli jste, že pro každou stránku můžete mít vlastní CSS? Ano, ale uvědomte si, že tato funkce je zahrnuta pouze v Pro verzi aplikace Elementor. Řešení tohoto problému vám ukážu, jak pro každou stránku zahrnout vlastní CSS. Tento trik vám ušetří peníze, pokud chcete verzi Pro pouze pro přidání malých úprav na úrovni stránky.

K tomu stačí použít widget HTML a tento kus kódu uvnitř:

Podívejte se na tento příklad:

Vlastní kód

Vyhledávací lišta Elementor Finder

Když pracujete na designu stránky, velmi často chcete přeskočit na jiné stránky, nastavení, prodejní stránku nebo kdekoli jinde. Může to být časově náročné, pokud: uložíte stránku> přejdete zpět na hlavní panel> otevřené stránky > vyhledejte stránku, kterou chcete otevřít. Pokud jste to museli dělat znovu a znovu, může to ztrácet spoustu času a energie.

Naštěstí má Elementor zabudované řešení pro zefektivnění a urychlení procesu navrhování. Místo toho, abyste prošli všemi těmito problémy, můžete jednoduše použít Elementor Finder. Můžete přímo přejít na libovolné nastavení, šablonu, stránku nebo část motivu hledáním na vyhledávací liště. Finder je přístupný kliknutím na klávesy Cmd / Ctrl + E kdekoli na hlavním panelu WordPress. Podívejte se na toto video a uvidíte vše, co můžete s programem Finder udělat.

Použijte Navigátor

Navigátor je okno stromu navigace, které poskytuje snadný přístup ke všem prvkům v nástroji pro tvorbu stránek. Toto malé okno umožňuje procházet prvky a snadno přetahovat widgety.

Navigátor je užitečný zejména pro dlouhé stránky nebo stránky se složitým vícevrstvým designem a pro prvky kombinující Z-index, mínus okraj, absolutní polohu atd. Umožňuje přístup k úchytům prvků, které mohou být umístěny za jinými prvky.

Navigátor můžete otevřít jedním ze 3 jednoduchých způsobů:

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na libovolný prvek a poté klepněte na Navigátor. Tím se automaticky přesměrujete na konkrétní prvek v navigačním stromu.
 2. Klikněte na tlačítko prvků v zápatí panelu.
 3. Použijte klávesovou zkratku Cmd / Ctrl + I.

Podívejte se na toto video a uvidíte ho v akci:

Navigátor má také některé další funkce, jako jsou pomůcky widgety, sbalení a rozšíření widgety, plovoucí nebo dokovací panel a zobrazování nebo skrytí widgetů. Můžete vidět úplnou recenzi v jejich dokumentace.

Definujte svou paletu barev

Typicky, když navrhujeme web, sledujeme návrhový vzor vytvořený návrhářem. Tento vzor obvykle obsahuje kombinaci barev opakovaných na celém webu. Toto jsou barvy značky, které by měly zůstat nezměněny. To znamená, že pokaždé, když na stránku přidáme nový widget, musíme zkopírovat barevný kód nebo si musíme pamatovat, jaký barevný kód má použít v nastavení widgetu. To může být časově náročné. Naštěstí pro nás má Elementor řešení.

Barvy vaší značky můžete definovat v nastavení Výběr barvy a znovu je použít pokaždé, když přistupujete k možnostem barev pro styl widgetu. Stačí si vybrat přednastavenou paletu nebo definovat své vlastní barvy, abyste při navrhování ušetřili čas.

Podívejte se na toto video:

Styly a šablony Premade a opakovaně použitelných widgetů

Elementor je jedním z nejlepších tvůrců stránek, ale přemýšleli jste o výchozích a ošklivých tlačítkách? Karty? Nabídky? Nebo jakýkoli jiný widget? Tyto výchozí widgety vypadají, jako by byly navrženy před několika lety, nebo jste možná chtěli znovu použít widget, který jste vytvořili v projektu A v projektu B?

V současné době nemůžete pomocí Elementoru ukládat a znovu používat styly widgetů pro budoucí projekty. Naštěstí je to zdarma WunderWP plugin nabízí několik způsobů, jak tento problém vyřešit.

Za prvé, WunderWP obsahuje řadu přednastavených stylů widgetů, které máte k dispozici. Připravené styly pro nadpisy, galerie, knoflíky, děliče, karusely, formuláře, cenové tabulky a další jsou dostupné kliknutím. Jednoduše přetáhněte widget Elementor na svou stránku, vyberte hotový styl widgetu WunderWP a začněte přidávat obsah.

Předvolby WunderWP

S WunderWP můžete také snadno uložit a znovu použít své vlastní styly widgetů v Elementoru. Je to jednoduché: stylizujte widget, uložte jej do cloudu WunderWP (který je zdarma!) A použijte jej později pro podobné widgety. Funguje to pro jednoduché i komplikované widgety. Můžete například použít k uložení widgetu nadpisu, který obsahuje různé typografické hodnoty, nebo pro widget obrázku s přizpůsobenými vrženými stíny..

Vlastní styly WunderWP

Totéž platí pro šablony – můžete uložit úplné nebo částečné šablony, které vytvoříte, do cloudu WunderWP. Šablona tam bude, takže až budete připraveni, můžete ji snadno vložit na stránku nebo web. Tímto způsobem budete muset sestavit pouze jednou, což vám ušetří spoustu času.

Vlastní šablona WunderWP

Nebo můžete využít připravených šablon obsahu WunderWP Právě teď existuje více než 50 připravených šablon sekcí – jako je kontakt, výzva k akci, záhlaví, zápatí, služby, tým, služby, odpočítávání a mnoho dalšího – pro různé účely.

Šablona premade WunderWP

Zabalení

Až do této chvíle je Elementor jedním z nejlepších tvůrců stránek WordPress. Téměř každý den se přidávají nové nástroje a funkce, které zefektivňují a urychlují proces návrhu a urychlují dodací lhůtu projektu.

Který tip považujete za nejužitečnější a který jste dosud nevěděli? Možná také víte něco, co zde není uvedeno? Prosím, sdílejte to s ostatními.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map