Tipy, jak se stát spisovatelem na volné noze, od jednoho blogera k druhému

Průvodce po nezávislých blogech pro WordPress

Psaní článků pro WordPress na blogu může být příjemným způsobem relaxace, uvolnění každodenního napětí a dobrým způsobem kontroly stresu, ale co dělat s tím jako o práci? Co když se stanete spisovatelem na volné noze?


Být nezávislý pracovník není zahrada plná růží, ale je to zážitek, který může být velmi uspokojivý jak pro váš příjem, tak pro váš pocit úspěchu. Zkuste se zeptat webdesignéra, jak je hezké jednat se zákazníky, pochopíte můj názor. V této příručce se s vámi podělím o své osobní zkušenosti, nápady a metody v naději, že vás to inspiruje k tomu, abyste se stali spisovatelem na volné noze..

Rozhodněte co Vy Chceš psát o

Rozhodnutí, o čem byste měli psát, může být únavným zážitkem, pokud nejste určeným typem člověka. Jako obecné pravidlo, měli byste psát o tom, co máte nejraději. Řešení pro méně nebo jednoduše skákání na trend není možnost. Psaní na blog profesionálně není něco, čeho lze dosáhnout s mírným zájmem – potřebujete vášeň.

Lidé budou chtít číst o vašich zkušenostech, vašich znalostech a názorech, pokud pocházejí z místa, kde jste k tomu inspirováni. Jinak se budou články, které píšete, cítit nudné a prázdné. Na síti je příliš mnoho obsahu, abyste mohli přispět nudnými články. Když o něčem píšete, musí tam být vaše vášeň.

Nečekejte na Happena

Plánujete něco napsat na blog? Neplánujte příliš mnoho, ani to nepřemýšlejte. Když se stanete nezávislým spisovatelem, vytváření článků může být bolestivě pomalý proces, pokud plánujete příliš mnoho. Otevřete v oblíbeném editoru prázdnou stránku a začněte psát. Obecně jsem zjistil, že je mnohem snazší nejprve se zaměřte na širší myšlenku a poté přidejte hlavní témata / tituly. Pokud máte napsána hlavní témata, bude zbytek článku proudit mnohem rychleji a snadněji.

Vytvořte si svůj vlastní blog a pokračujte

Pokud chcete upoutat pozornost, musíte mít svůj vlastní blog funkční. Vyberte si cenově dostupnou hostingovou službu pro spuštění blogu (jedna skvělá možnost je Cloudways, která začíná již od 10 $ / měsíc – další informace najdete v mé recenzi Cloudways). Až publikujete dostatek obsahu, zvažte vytvoření vlastního pokračovat online.

I když můžete využívat bezplatné služby, jako je about.me, vždy dávám přednost svým vlastním doménám. Můžete si vytvořit svůj vlastní životopis online pomocí jednoduchých nástrojů a v žádném okamžiku. Pro doménu navrhuji jednoduše použít své vlastní jméno. V mém případě, alexvojacek.com je víc než dost.

Staňte se spisovatelem na volné noze: Pokračujte

Použijte správné nástroje

Než začneme kopat, mějte na paměti, že pracuji na systému Windows 10, takže doporučené nástroje jsou určeny uživatelům systému Windows. Některé jsou také k dispozici na iOS, ale musíte si být jisti, že si musíte zkontrolovat obchod s aplikacemi.

Kompilace životopisu může být velmi snadná, pokud použijete správné nástroje. I když byste mohli použít jedno z těchto úžasných životopisných témat WordPress, dalším skvělým způsobem, jak začít svůj vlastní životopis, je bezplatný tvůrce stránek, jako je Mobirise, Wix atd. Tento praktický nástroj vám umožní vytvořit web v žádném okamžiku, stačí přidáním modulů, obrázků a textu. Jakmile bude váš web připraven, bude to stejně snadné jako kopírování souborů na váš nový hostingový účet a váš web by měl být okamžitě viditelný. Mobirise je tvůrce webových stránek HTML, který pracuje zcela bez kódu, takže absolutně není třeba žádné předchozí znalosti. Kromě přesouvání souborů na váš hosting a protože se jedná o tvůrce HTML, nebude nutné vytvářet databáze!

Práce na článcích, jakmile se stanete nezávislým spisovatelem, bude vyžadovat některé nástroje. Pokud máte rádi psaní offline, Word bude vaším nejlepším přítelem. Pokud používáte Windows, nezapomeňte přidat Jedna poznámka do vaší oblíbené sady programů. Tento užitečný nástroj vám umožní snadno ukládat obsah a synchronizovat jej s cloudem. Je velmi užitečné, když máte nové nápady, o kterých můžete psát, a nemáte dost času na vytvoření skutečného nového dokumentu. OneNote se synchronizuje se všemi vašimi zařízeními, takže je to snadný způsob vytváření rychlých poznámek, které by se později mohly stát úplnými články.

Staňte se spisovatelem na volné noze: Nástroje

Pokud své články upravujete sami, je dobré mít základní znalosti Photoshop. Tento nástroj umožňuje snadnou manipulaci s obrázky. Pokud nejste v Adobe, můžete vždy jít zdarma GIMP.

Pokud potřebujete pouze vylepšit, zmenšit nebo oříznout obrázky, existuje spousta bezplatných možností online. Skvělá volba je PicsArt editor fotografií – které vám umožňují přístup k více než 100 milionům fotografií, nálepek, memů a dalších. Nebo nahrajte své vlastní obrázky a pomocí pokročilého editoru změňte expozici, smažte pozadí, přidejte efekty – v podstatě cokoli, co můžete s Photoshopem udělat (a pak některé!).

Nebo můžete také použít něco jednoduchého, jako je Faststone Image Viewer, nebo Canva online editor fotografií (což nevyžaduje, abyste nic instalovali). Je to zázrak, že takový výkonný software je zdarma. Dostaň z toho co nejvíc.

Používání vlastních obrázků v každém příspěvku na blogu může být problémem, pokud vaše témata nejsou technická nebo hmatatelná. Dobrým opitonem je použití royalty free fotografií z webů jako unsplash.

Pokud potřebujete pořizovat snímky své práce přímo z plochy, stačí přidat program, jako je Snipaste z Microsoft Store (mimochodem, existuje i verze pro počítače).

Využijte sociální média ke svému prospěchu

Facebook je skvělý pro spojení s přáteli, ale pokud je to, co hledáte, tak to nenajdete. Linkedin je skvělá sociální síť pro nalezení zaměstnání. Využijte maximum přidáním připojení a zvětšením sítě. Nebojte se zveřejňovat své články v síti a představit se kontaktům, které by se mohly o vaši práci zajímat.

Osobně nedoporučuji přihlásit se k odběru pracovních sítí, jako je Fiverr, pokud nejste spokojeni, že pracujete téměř zdarma. Webové stránky s online pracovními místy jsou plné konkurence, takže je téměř nemožné vylomit dobré zaměstnání. Je desetkrát lepší vytvořit si vlastní spojení a najít majitele firem, kteří mají zájem zveřejňovat obsah každý týden. Skok z náhodného úkolu na náhodný úkol je řešením, které z dlouhodobého hlediska vyčerpá vaši energii.

Staňte se spisovatelem na volné noze: LinkedIn

Buďte aktivní ve společenstvích ve vašem niku

Vím, že jsem zmínil, že Facebook je pro práci špatný, ale jedním z jeho nejlepších využití jsou skupiny. Ať už je to komunita vývojářů, komunita fotografií nebo jakékoli téma, které vás zajímá. Spojení skupin je dobrý způsob, jak najít a poznat své publikum pro obsah, jakmile se stanete nezávislým spisovatelem. Pokud je publikování externího obsahu povoleno, vždy se zeptejte správce skupiny nebo komunity. Zveřejnění práce na Facebooku je velmi užitečný způsob, jak rozšířit své publikum, oslovit a potenciální potenciální zákazníky.

Staňte se spisovatelem na volné noze: Skupiny na Facebooku

Nebojte se mluvit

Vaše první úkol je tedy připraven a nevíte, co říct. Stalo se vám to někdy předtím? Nebojte se promluvit. Pokud se článek bude dotýkat některých obtížných témat nebo se bojíte, že to nebude fungovat dobře, nezůstaňte docela dobře. Řekni něco. Buďte zdvořilí, ale neskrývejte své skutečné motivace.

Lidé chtějí číst čestné články, i když jsou technické. Společnosti se nebudou urazit, pokud píšete něco negativního, pokud je to ohleduplné a dobře napsané. Pustili jste strach, že se vám váš obsah nelíbí. Vždycky budou lidé zajímat se o to, co musíte říct.

Udržujte zdravé životní prostředí

Po nějaké době psaní na blogy brzy zjistíte, že vaše práce bude upravována, znovu a znovu. To je normální. Musíte opustit své ego a předstírat, že vaše práce je vždy uměleckým dílem. Ačkoli by to mohlo být, každý seriózní blog nebo časopis bude mít editory. Tito lidé mají na starosti vylepšení obsahu, jeho přizpůsobení cíli časopisu a úpravy je zcela normální.

Nedovolte však, aby editace probíhala bez zpochybnění. Příliš mnoho úprav může změnit primární zprávu uvnitř vašeho článku. Pokud je obsah, který je upravován, zpravidla ne zásadně mění váš nápad pak je to v pořádku. Pokud máte podezření, že určitá úprava zásadním způsobem mění článek, musíte to sdělit editoru.

Informovat svého zaměstnavatele o tom, že úpravy šly příliš daleko, je rozumný způsob, jak udržovat zdravé prostředí, za předpokladu, že to děláte s úctou a dobrými mravy (být škubání způsobí, že se všichni rozzlobí)..

Staňte se spisovatelem na volné noze – a užijte si to!

Můžete napsat nějaké úžasné články a některé ne tak dobré. To se dá očekávat. Nenuťte se psát mistrovské dílo pokaždé. Nezapomeňte, že k tomu, abyste se stali spisovatelem na volné noze, budete potřebovat odhodlání a odhodlání. S postupem času se vaše články budou neustále zlepšovat. Trik je opravdu užijte si psaní jim. Pokud se vám podaří vyrovnat závazek s potěšením, budete mít to nejlepší z obou světů. Kdo by to nechtěl?

Máte nějaké další otázky, jak se stát spisovatelem na volné noze? Nebo jste na volné noze s dalšími tipy na sdílení? Zanechte komentář – rádi bychom vás slyšeli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map