Tipy a triky na Facebooku pro práci s magií pro váš web WordPress

S více než 1,7 miliardy aktivních uživatelů, Facebook může být výkonnou platformou pro oslovování nových zákazníků a řízení cíleného provozu na vašich stránkách. Není to však tak jednoduché, jak jen zveřejňovat obsah na Facebooku a doufat v to nejlepší.


Facebook se neustále mění a majitelé podniků musí neustále aktualizovat, aby mohli účinně využívat svou sílu. Naštěstí existuje několik osvědčených a účinných strategií, které můžete nasadit, abyste si užili nejširší možný dosah.

V tomto článku se podíváme na sedm strategií, které můžete použít k maximalizaci dopadu vašeho úsilí na Facebook.

Tip č. 1: Vytvořte si profil na Facebooku a firemní stránku

Dobře, takže to je pro mnohé z vás jasný krok. Pravda je však taková, že se do světa Facebooku ještě musí pustit spousta lidí. Pouze od dubna 2015 41% amerických malých podniků používaly Facebook k marketingu. Kromě toho mnoho majitelů malých podniků používá k inzerci na Facebooku spíše osobní profil než specializovanou obchodní stránku, a to i přes mnoho výhod plynoucích z používání firemní stránky..

Naše obchodní stránka na Facebooku (klikněte pro zobrazení a líbí se!)

Naše obchodní stránka na Facebooku (klikněte pro zobrazení a líbí se!)

Pokud již nemáte firemní stránku nastavenou (budete si muset vytvořit účet, pokud jej již nemáte).

Tip č. 2: Přidejte na svůj web tlačítka pro sociální sdílení a sledování

Reach je termín, který označuje počet novinek na Facebooku, kde se váš obsah objeví po zveřejnění. Přestože o dosahu vašich příspěvků rozhodují složité algoritmy Facebooku, existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste posílili svůj dosah.

Jedním zjevným způsobem, jak zvýšit svůj dosah, je mít více lidí jako vaši stránku. Usnadněte čtenářům, aby se vám vaše stránka na Facebooku (a další účty sociálních médií) líbili přidáním tlačítek pro sledování sociálních sítí na váš web. Děláme to tak, že na postranním panelu zobrazíme vyhrazený widget na Facebooku (podívejte se napravo od tohoto příspěvku).

Pokud nechcete používat velký widget, můžete místo toho přidat tlačítko pro sledování na Facebooku a další tlačítka sociálních médií. Existuje spousta možností přímo z Facebook, nebo můžete použít plugin (návrhy viz níže).

Kromě přidání nového sledovatele je dalším způsobem, jak zvýšit dosah, povzbudit návštěvníky, aby s vámi sdíleli obsah na jejich profilech pomocí tlačítek sociální sdílení. Můžete upravovat tlačítka na různých místech na příspěvcích, stránkách a obrázkových stránkách.

Konec blogového příspěvku WPExplorer, který zobrazuje rolovací tlačítka na boku příspěvku a statická tlačítka na spodku příspěvku

Máme rolovací tlačítka na boku sloupků a statická tlačítka na dně sloupků

K dispozici je spousta pluginů, které vám pomohou přidat tlačítka pro sdílení sociálních médií a sledovat tlačítka. Mezi dvě oblíbené možnosti patří Sdílení Jetpack (součástí balíčku Jetpack) a Aplikace SumoMe Share (součástí doplňku SumoMe). Existuje také spousta prémiových možností, jako je Monarch a Snadný WordPress Social Sidebar.

Tip č. 3: Nastavte svůj web tak, aby automaticky odesílal příspěvky na Facebook

Nastavení webu na automatické odesílání na Facebook vám ušetří čas a bezproblémové přihlašování na Facebook a ruční vytváření příspěvků. To lze provést různými způsoby, včetně prostřednictvím Modul Publicize společnosti Jetpack nebo prostřednictvím pluginů jako Automatické publikování na Facebooku.

Pokud již máte nainstalovaný Jetpack, přejděte na svůj Dashboard na Raketový batoh > Nastavení > Zapojení > Propagujte > Nakonfigurujte nastavení publicity. Zde se můžete připojit k Facebooku a dalším účtům sociálních médií, takže při každém publikování nového obsahu je automaticky sdílen na Facebooku i mimo něj.

Jetpack Publicize obrazovka nastavení v WordPress

Jetpack Publicize obrazovka nastavení v WordPress

Tip č. 4: Přidejte na svůj web značky Open Graph Meta

Pokud chcete, aby váš obsah vypadal při sdílení na Facebooku skvěle, budete jej muset přidat Otevřete graf (OG) značky na vašem webu. Přidání značek OG vám umožní převzít kontrolu nad tím, jak se váš obsah objeví, identifikováním různých částí vašeho obsahu, jako je název, popis a obrázek:

Odkaz na příspěvek na blogu WPExplorer připravený k odeslání na Facebook s obrázkem, názvem a popisem

Jak Facebook používá značky Open Graph, aby příspěvky vypadaly skvěle

Značky OG můžete přidávat ručně nebo jednoduše pomocí pluginu Váš SEO.

Tip č. 5: Připojte se a vytvářejte skupiny na Facebooku

Vaše přítomnost na Facebooku nemusí být omezena na váš osobní profil a firemní stránku. Jedním ze způsobů, jak navazovat nová spojení a generovat potenciální zákazníky, je připojit se ke skupinám Facebooku a přispívat k nim, které jsou relevantní pro vaše podnikání. Existuje mnoho strategií, které můžete použít, pokud jde o používání skupin Facebook; jen si přečtěte skupinová pravidla a dodržujte obecnou etiketu Facebooku.

Můžete také zvážit vytvoření vlastní skupiny. Pokud tak učiníte, může vám pomoci etablovat se jako autorita ve vaší oblasti podnikání a dává vám kontrolu nad tím, co přesně se ve skupině děje. Jednou z hlavních nevýhod správy skupiny Facebook je to, že může být časově náročné, takže je důležité průběžně vyhodnocovat přesně to, co za svůj čas dostáváte na oplátku.

Tip č. 6: Používejte reklamy Facebook

Možná si myslíte, že inzerce na tak velké platformě, jako je Facebook, by byla velmi drahá. Můžete však začít Reklamy na Facebooku za velmi skromné ​​náklady a zavádějte vysoce cílené kampaně založené na věcech, místě a zájmech.

Obrazovka možností cílení reklam Facebook

Možnosti cílení reklam na Facebooku

Samozřejmě je jen na vás, abyste se ujistili, že jsou vaše reklamy účinné, a že na ně správně zacílíte. Reklamy na Facebooku se staly mocným a populárním marketingovým nástrojem. Výsledkem je spousta skvělých zdrojů, které vám pomohou vytvářet a vylepšovat reklamní kampaně.

Tip č. 7: Zůstaňte v kontaktu s aktualizacemi Facebooku

Krajina na Facebooku se neustále mění, takže je důležité zůstat v obraze toho, co se děje. Jak se Facebook vyvíjí, některé strategie se mohou stát méně účinnými nebo dokonce zastaralými, zatímco vznikají nové příležitosti.

Popsat Novinky na Facebooku a další zpravodajské weby sociálních médií, jako je průzkumník sociálních médií a sociální média dnes. Tímto způsobem nikdy nezmeškáte příležitost rozšířit svůj dosah na Facebooku.


Facebook nabízí obrovské množství potenciálních zákazníků pro vaše podnikání. Nicméně s tolika podniky, které soupeří o pozornost uživatelů Facebooku, je snadné se ztratit v moři profilů, stránek a příspěvků. Aby Facebook fungoval magicky pro váš web, můžete použít tyto osvědčené strategie!

Které strategie jste považovali za nejúčinnější při řízení provozu z Facebooku na váš web? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map