The Ultimate WordPress Cheatheet

WordPress se rychle stává názvem domácnosti, pokud ještě neexistuje. Je to všude, tato benigní krása, pohánějící některé z nejlepších webových stránek a webových aplikací, jaké kdy svět viděl. Je to premiérový redakční systém a platforma pro blogování, která je nejen neuvěřitelně všestranná, ale také úžasně snadno se učí a používá. Proč jinak by WordPress rostl v popularitě každý další den?


Ale to, co vidíte na povrchu, když nastavujete a spouštíte WordPress, je jen malý zlomek toho, co se děje v zákulisí. Ve skutečnosti je krásné UI, které všichni milujeme, ve srovnání se zákulisím činnosti v zákulisí nic. Myslím tím, že WordPress běží na dvou poněkud komplikovaných webových technologiích známých jako PHP a MySQL.

Mezi další technologie, které hrají roli, patří JavaScript, je to blízký bratranec jQuery, CSS a HTML. Témata WordPress (a dokonce i pluginy) jsou psány hlavně v PHP a na spuštění databází MySQL. Závisí také na výše zmíněných webových technologiích. Všechny tyto technologie musí spolupracovat.

Nyní jako začátečník možná nebudete chápat, že aby platforma WordPress, témata a pluginy fungovaly jednotně, vývojáři používají sadu standardizovaných kódů, jinak souhrnně označovaných jako značky PHP. Právě tyto kódy uvádíme v dnešním příspěvku a ukazují, jak jsou užitečné. V několika příkladech někde sem zatlačíme pro dobré opatření, takže se připravte na výbuch vaší cesty na téma!

Téma Anatomie

téma anatonmy-of-a-wordpress

Téma WordPress je prostě nic víc než jen několik souborů PHP spojených dohromady. Je dodáván se souborem stylů CSS, který odpovídá za vzhled vašeho motivu (a webu). Zpět k základům však téma WordPress je pouze několik souborů PHP. Nahoře je snímek velké Tuts + cheatsheet pro anatomii tématu WordPress. K vytvoření motivu WordPress budete potřebovat následující soubory:

 • header.php– Tento soubor šablony obsahuje informace záhlaví, které se objevují v rámci a před otevřením štítek. Sem můžete přidat metadata, název webu a odkaz na vaši šablonu stylů CSS.
 • index.php – Toto je hlavní šablona pro vaše téma (nebo web) WordPress. Jeho jediným účelem je dát dohromady další soubory tím, že je zahrne pomocí značek šablon (více o značkách šablon za okamžik).
 • sidebar.php – Toto je vaše sekce postranního panelu. Můžete umístit widgety, kategorie, zvláštní nabídky, vyhledávací formulář a cokoli jiného, ​​co chcete
 • footer.php – Toto je sekce zápatí. Přidejte informace o autorských právech, odkazy RSS, widgety, odkazy, sociální ikony atd
 • page.php – Kdykoli vytvoříte stránku na svém webu založeném na WordPress, je to zodpovědná šablona
 • single.php – Tato šablona obsahuje jeden příspěvek na blogu
 • comments.php – Šablona odpovědná za jejich připomínky
 • 404.php – Šablona se zobrazí, když čtenář narazí na neslavnou chybu 404 nenalezenou
 • search.php –  Nabízí čtenářům šanci najít obsah na vašem webu WordPress
 • searchform.php – Budete potřebovat vyhledávací formulář, který vám nabídne výše uvedenou funkčnost, nyní vás neudělá?
 • archive.php – Protože hledání obsahu, který jste zveřejnili v roce 2008, nebude problém
 • features.php – Sem umístěte všechny speciální funkce a dokonce i vlastní doplňky. Pro kompatibilitu napříč tématy však doporučujeme přidat vlastní kód jako samostatné pluginy. Můžete přidat další nabídky, aktivovat widgety a ještě mnohem více. Tento soubor vám dává tolik síly k tomu, abyste svůj web / téma WordPress proměnili libovolným způsobem.
 • style.css – Toto není soubor šablony PHP jako takový. Je to však soubor, do kterého přidáte styly CSS pro ovládání estetiky. Dodává se také s hlavičkou informací pro vaše téma WordPress.

Bezpochyby můžete vytvořit téma s menším počtem šablon, ale nedoporučujeme z toho dělat zvyk. K tomu, abyste vytvořili standardní motiv WP, potřebujete pouze výše uvedených 10 souborů. Třináct není velká postava, že? Stručně řečeno, váš index.php může vypadat asi takto:// Sem vložte hlavní obsah, včetně smyčkyPohybujme se, pojďme mluvit o šikovném útržku kódu smyčka.

Smyčka

V některých našich předchozích příspěvkových sériích, například v populárním tutoriálu WordPress: Jak vytvořit téma WordPress z HTML, jsme zmínili smyčku, i když v předávání. Co z této smyčky dělá oblíbený úryvek? Bez tohoto zvláštního kódu byste museli ručně vložit každý příspěvek spolu s výňatky do svého tématu WordPress. Udělali byste to pokaždé, když jste zveřejnili nový článek.

Úsilí a čas, který byste ztratili, by vás změnilo na modré a tuhé. Uhlíkový otisk, který byste nechali pozadu – poté, co provedete své omlouvavé já k smrti – by roztrhl díru o velikosti dvanácti stadionů Yankee přes ozonovou vrstvu. Dobře, překračuji fakta (nebo jejich nedostatek), ale ty bys chtěl jít, kdybys kódoval každý příspěvek na svém webu WordPress ručně.

Smyčka je zachránce života. Stačí zahodit následující fragment kódu kdekoli do souborů šablony WordPress a zobrazí se všechny příspěvky, které jste kdy vytvořili:

Obvykle používáme smyčku v index.php k zobrazení seznamu příspěvků, ale neváhejte experimentovat; přidejte jej kamkoli chcete. Kromě toho přidejte do smyčky vlastní značky HTML a PHP a přizpůsobte své příspěvky tak, jak uznáte za vhodné. Když už mluvíme o značkách, co je k dispozici ve WordPress?

Zahrnout značky

wordpress-tags

Značky zahrnutí šablon jsou jednoduše kódy PHP, které používáte v jakémkoli souboru šablony k zahrnutí (nebo spíše volání) dalších souborů šablon ze složky motivu WordPress. O tom mluvíme:

 • – Použijte toto v index.php k vyvolání (nebo zahrnutí) souboru header.php. Načte hlavičku header.php a zobrazí její obsah v indexu.php – o tom je vše včetně souboru.
 • – Zahrnuje sidebar.php
 • – Zahrnuje soubor šablony footer.php
 • – Rychlý kvíz: Co si myslíte, že tato značka zahrnuje?

Šablony značek Bloginfo

Existuje další kategorie značek šablon, které budeme jednoduše nazývat tagy bloginfo. Hrají jednu roli, a to načíst informace o vašem webu WordPress z databáze. Jedná se hlavně o informace, které na svůj web WordPress ve vaší správcovské oblasti zadáváte prostřednictvím Uživatelský profilNastavení -> Obecné. Jakmile jsou informace načteny z vašich databází, zobrazí se tyto značky na vašem webu stejně, jak je umístíte.

Strukturu bloginfo můžete mírně upravit, takže ji místo zobrazení zobrazených informací můžete použít (informace) jinde ve svém PHP kódu. Jak pohodlné? Více o tom za chvíli. Zde jsou nejčastější tagy bloginfo:

 •  – Zobrazí se název vašeho blogu / webu WordPress
 • – Tato značka šablony zobrazuje adresu URL vašeho blogu
 •  – Tím se zobrazí popis nebo spíše popisek vašeho blogu.
 •  – Zobrazuje znakovou sadu používanou k zakódování vašeho webu. Výchozí nastavení je UTF-8
 •  – Tím se zobrazí URL do šablony stylů CSS vašeho aktivního motivu
 •  – Zobrazuje verzi WordPress, kterou používáte
 •  – Zobrazuje jazyk WordPress
 •  – Zobrazí adresu URL zdroje RSS 0.92
 • – Zobrazí adresu URL zdroje RSS 2.0

Existuje několik dalších bloginfo značky můžete použít k vylepšení svého motivu WordPress. Nyní o té malé modifikaci bloginfo jsme mluvili asi před pár sekundami. Zatím jsme používali Upravme to takto: . Dovolte mi rozebrat parametry:

 • $ show  Toto je klíčové slovo, které používáte k pojmenování informací, které chcete získat z databáze. Příklady zahrnují „jméno“, „url“, „popis“, „admin_email“ atd.
 • $ filter – To vám umožní filtrovat získané informace. Ve výchozím nastavení je nastaveno na „raw“, což znamená, že hodnota $ show je vrácena tak, jak je. Nastavení na „display“ způsobí, že hodnota $ show bude nejprve předána funkcí wptexturize (). V tuto chvíli se však nepotí.

Zde je příklad: Předpokládejme, že chceme načíst a zobrazit váš slogan (popis webu), který vypadá jako „Nejlepší prémiová témata WordPress“, nejprve bychom tyto informace získali pomocí této značky …

… Který načte popis stránky $ site_description. Chcete-li zobrazit popis svého webu, použijte toto:

To vám poskytne: Váš slogan je: Nejlepší prémiová témata WordPress

Poznámka: Existuje mnoho dalších typů šablony značky které vám umožní dosáhnout mnohem více s vaším webem WordPress. Jsou rozděleny do různých sad obecné značky, autorské značky, publikovat miniatury značek, kategorie značek, a odkaz značky mezi ostatními. Můžete je dokonce použít uvnitř smyčky, takže jo, měli byste se bavit.

Stylová šablona

Už jsme zmínili style.css. Proč je znovu soubor style.css důležitý? Nejprve poskytuje podrobnosti o vašem tématu. Tato informace přejde do záhlaví šablony stylů, což pomáhá při identifikaci motivu při výběru v oblasti správy. Žádná dvě témata by proto v záhlaví stylů neměla mít stejné podrobnosti. Zde je příklad záhlaví šablony stylů:

/ *
Název tématu: Název tématu
URI motivu: https://www.yoursite.com/yourtheme
Autor: Vaše jméno
URI autora: https://www.yoursite.com/
Popis: Toto téma WordPress je 100% responzivní bla bla...
Verze: 1.0
Licence: GNU General Public License V2 nebo novější
URI licence: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Tagy: zlato, jeden sloupec, levý postranní panel, responzivní mřížka atd
Textová doména: vaše jméno
* /

Tato informace je na prvním místě (nebo úplně nahoře) ve style.css. Kromě toho se ujistěte, že:

 • Následovat Normy kódování CSS
 • Použijte platný CSS
 • Minimalizace CSS
 • Přidejte styly vhodné pro tisk
 • Upravte všechny prvky HTML

Závěrečné myšlenky

Tento podváděcí list je pouze rychlý zdroj informací, který vám pomůže začít s vývojem motivů WordPress. Pomocí značek a úryvků, které jsme zde sdíleli, můžete rychle vyvinout standardní téma a vylepšit ho, aniž byste se potili. Samozřejmě se musíte neustále učit rozvíjet téma WordPress, a proto doporučujeme WordPress Codex, tuts+, Threehouse, a ThemeShaper mimo jiné renomovaných zdrojů.

Kromě toho můžete v komentářích podělit o své tipy, podvody, úryvky nebo cokoli jiného, ​​co máte na mysli. Rádi bychom zjistili, kde a jak se o WordPress dozvíte. Nashledanou!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map