Snadné způsoby, jak vylepšit svůj blog WordPress zdarma

Obsah je důležitý (nikdo se s vámi nebude hádat), ale vzhled a funkce vašeho blogu jsou také důležité. Každý web nebo blog potřebuje občas TLC, ale štěstí pro vás nemusí být těžké. Existuje mnoho způsobů, jak vylepšit design blogu zdarma (nebo v jeho blízkosti).


Mnoho bloggerů a správců webových stránek si může myslet, že musíte být profesionálním vývojářem webu nebo návrhářem, abyste aktualizovali vzhled svého webu. To nemůže být dále od pravdy! Poskytnutí mini makeover na vašem webu může být rychlé, snadné, zábavné a bezplatné – ukážeme vám, jak na to.

1. Upravte své nabídky a widgety

Přesněji, dejte své navigační nabídce, postrannímu panelu a zápatí vše důkladně jednou znovu. Je snadné zapomenout aktualizovat odkazy nebo widgety podle času (myslím, že je to už Pumpkin Spice Latte sezóna!).

Podívej se dlouho na to, co v těchto oblastech vystupuješ. Přidejte důležité odkazy a odeberte z nabídek irelevantní odkazy. Poté vyčistěte svůj postranní panel a zápatí a zobrazte důležité informace, jako jsou nedávné nebo populární příspěvky, widget pro informační bulletin, snad váš zdroj Instagramu nebo dokonce jednoduchý oddíl (cokoli má smysl pro váš web).

2. Aktualizujte starý obsah

Vytvářejte a aktualizujte obsah

Nenechte svůj užitečný obsah zastarat. Někdy skvělé příspěvky stačí pár vylepšení, aby zůstaly relevantní. Content Marketing Institute má skvělý článek o jak oživit obsah klobouku. Vrátíme-li se zpět, přidáme jinou perspektivu, přidáme nové užitečné odkazy nebo položíme čtenářům otázky, to jsou skvělé způsoby, jak přidat hodnotu starým příspěvkům. Navíc je to skvělé pro SEO – vyhledávače rádi vidějí, že aktualizujete svůj obsah.

Podobně je velmi možné, že se váš design blogů v určitém okamžiku změnil nebo možná budete chtít změnit estetiku. Ujistěte se, že vaše obrázky dávají smysl vaší aktuální online přítomnosti. To by mohlo zahrnovat nahrání loga připraveného na sítnici, přidání nových doporučených obrázků na staré příspěvky nebo použití některých nových obrázků zaměstnanců namísto těch, které jste pořídili před 5 lety..

3. Opravte své SEO

SEO určuje, zda a kde se objeví ve výsledcích vyhledávače. To znamená, že je to nesmírně důležité a vy byste to měli často kontrolovat. Přesto jsme se osobně setkali s překvapivým počtem bloggerů, kteří zanedbávají svůj SEO, ale nenechte se jedním z nich!

Váš SEO plugin

Nejprve musíte mít dobrý SEO plugin, pokud ještě nemáte. Používáme a doporučujeme Váš SEO. Má vše, co potřebujete pro správu místního SEO, včetně souborů Sitemap, titulů, strouhanky a dalších.

Kontrola přerušeného odkazu

Dalším klíčovým aspektem SEO je oprava nefunkčních odkazů. Vyhledávacím strojům se to nelíbí, když se pokoušíte odkazovat na stránky, které neexistují. Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat nefunkční odkazy na vašem webu, je pomocí nástroje.

Kontrola přerušeného odkazu funguje dobře pro malé weby (ale je důležité si uvědomit, že tento plugin je zakázán některými sdílenými plány hostování, protože používá mnoho zdrojů). Osobně používáme zdarma Integrita pro Mac aplikace pro provádění pravidelných kontrol chyb na našich vlastních webech.

4. Urychlete věci

Žádný z vašich návštěvníků nechce čekat 60 sekund, než se váš web načte. Nechtějí ani čekat 10 sekund. Žijeme ve světě „dejte mi to teď“, proto je důležité udržovat web rychle.

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak pomoci urychlit váš web, aniž byste museli utrácet peníze navíc za lepší hosting nebo službu CDN (i když pokud máte každý měsíc několik náhradních dolarů, byla by to opravdu nejlepší volba).

Odstraňte nepotřebné doplňky

Před instalací všech nových pluginů si proveďte inventář těch, které jste již nainstalovali. Nepoužíváte tento plugin pro vytváření faktur WooCommerce PDF? Deaktivovat a odstranit. Používáte nový SEO plugin, ale stále máte nainstalovaný váš starý? Smazat to.

Podobně se podívejte na pluginy pro duplicitní funkce. Opravdu potřebujete dva posuvné pluginy? Pravděpodobně ne. Vyberte si svého oblíbeného a zbavte se ostatních.

Nainstalujte plugin pro ukládání do mezipaměti

Celková mezipaměť W3

Pokud mezipaměť dosud nepoužíváte, měli byste být. Některé hostingové společnosti zahrnují vestavěné ukládání do mezipaměti (například WP Engine), takže možná již máte povoleno ukládání do mezipaměti a ani to nevíte.

Přidání mezipaměti na váš web je snadné díky bezplatným pluginům, naší oblíbenou je W3 Total Cache. Podrobné pokyny naleznete v našem úplném průvodci nastavením W3 Total Cache, ale v zásadě stačí nainstalovat plugin, nakonfigurovat několik nastavení a poté kliknout na Uložit.

Nainstalujte smushing plugin

Plugin WP Smush Image Optimization

Kromě zobrazování stránek a příspěvků s ukládáním do mezipaměti můžete svůj web dále zrychlit optimalizací obrázků. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použití služby, jako je TinyPNG nebo aplikace jako ImageOptim (pro Mac) pro vytvoření optimalizovaných obrázků před jejich přidáním na vaše příspěvky nebo stránky.

Ale co když se chcete vrátit a optimalizovat obrázky, které již jsou v knihovně médií? Nebo optimalizujte obrázky za běhu, když je nahrajete na svůj web? Snaž se WP Smush od WPMU DEV. Tento bezplatný plugin vám dává sílu snížit velikost souboru, aniž by došlo ke snížení kvality všech vašich obrázků.

5. Zvažte své téma

Měli bychom mluvit o tom, jak vylepšit design vašeho blogu a nej doslovnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je změna designu. Pro WordPress je design vašeho webu určen vaším tématem, takže možná je čas hledat nový.

Vyzkoušejte nové bezplatné téma WordPress

Dnes Blog & Magazine Zdarma WordPress Téma

Témata zdarma jsou skvělým způsobem, jak aktualizovat vzhled svého webu, dobře, zdarma. WordPress.org má ve svém úložišti spoustu bezplatných témat a na WPExplorer máme také spoustu bezplatných témat WordPress. Ale bez ohledu na to, kde si své nové téma pamatujete, nejprve si zálohujte web WordPress před provedením jakýchkoli změn (jen pro případ).

Vylepšete své aktuální téma

total-customizer

Pokud vaše aktuální téma WordPress již obsahuje možnosti stylingu v Customizer WordPress, nemusíte změnu motivu vůbec potřebovat. Například naše téma Total WordPress zahrnuje spoustu možností pro stylizaci prvků záhlaví, písem, archivních stránek, příspěvků, prvků zápatí a rozvržení a dalších. Jednoduše použijte pole, výběr barev a přepínače a klikněte na Uložit. Snadné jako koláč.

SiteOrigin CSS

Ale pokud máte rádi své téma a nemáte mnoho možností stylingu, máte stále možnost nainstalovat plugin CSS pro živé editory. Tyto pluginy obvykle pracují s rozhraním point and click a poskytují vám možnosti pro změnu barev, písem, výplní a dalších prvků stránky.

SiteOrigin nabízí překvapivě úžasnou bezplatnou možnost. Ale pokud vám nevadí utrácet pár dolarů, náš oblíbený je CSS Hero. Je snadno ovladatelný, plný výkonných možností a je hezké se na něj podívat.

6. Přidejte funkce pro své čtenáře

Posledním tipem, jak vylepšit web WordPress, je podniknout kroky ke zlepšení zapojení čtenářů. Protože vaši čtenáři jsou ti, pro které jste svůj web nakonec vytvořili.

Vylepšete své komentáře

Jetpack WordPress Plugin

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zapojit čtenáře, je vylepšit systém komentářů. Výchozí komentáře WordPress fungují dobře, ale nechají se trochu být žádoucí. Pokud již používáte JetPack pro WordPress (což je něco jako kuchyňský dřez pluginů), máte štěstí. Pokud povolíte Komentáře JetPack vaši čtenáři mohou zanechat komentáře pomocí svých účtů na sociálních sítích a dostávat e-mailová oznámení.

Disqus

Další skvělá možnost je Disqus. Pomocí tohoto bezplatného pluginu můžete na svůj web WordPress přidat oblíbený systém komentářů Disqus. Čtenáři tak mohou komentovat svůj sociální profil nebo účet Disqus a také doporučit a sdílet váš příspěvek s ostatními členy Disqus.

Přidejte přihlášení k odběru novinek

MailChimp pro WordPress Plugin

Pokud ještě nemáte informační bulletin, měli byste jej získat. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak zůstat v kontaktu se svými běžnými čtenáři. MailChimp je to, co používáme, a je zdarma pro seznamy s až 2 000 odběrateli. Navíc existuje spousta jednoduchých pluginů pro optimalizaci vašeho registračního formuláře.

Líbí se nám Doplněk MailChimp pro WordPress což usnadňuje přidání odběru informačního bulletinu na váš postranní panel a možnost odběru do formuláře pro odeslání komentářů. Nabízejí také Plugin pro horní panel MailChimp rozšíření pro přidání upozornění na začátek vašeho webu s žádostí čtenářů o přihlášení.

Jděte použít to, co jste se naučili

Teď se bavte! Vylepšení designu webových stránek a optimalizace stránek nemusí být obtížné ani drahé – existuje spousta způsobů, jak optimalizovat web bez nákladů na náklady.

Takže se přihlaste na svůj web WordPress (právě teď!) A začněte s úklidem nabídek, aktualizujte starý obsah, opravujte SEO, zrychlujte své stránky, osvěžujte téma a zlepšujte metody zapojení čtenářů. Vím, že to dokážeš! ��

Máte nějaké další tipy, jak vylepšit svůj blog WordPress? Nebo nápady na aktualizaci designu webových stránek zdarma? Neváhejte se s námi podělit o komentáře!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map