Snadné tipy pro začátečníky WordPress, jak začít v roce 2018

WordPress umožňuje běžným lidem, jako jste vy a já, nastavit a spravovat vlastní blogy a weby. Jsme tak nadšeni, když poprvé uvidíme vlastní panel WordPress. Pospěšme si dát svůj první příspěvek, abychom nahradili standardní první příspěvek Hello World od WordPress.


Ale počkejte, existuje mnoho vestavěných funkcí WordPress, se kterými byste se měli seznámit. Mohou vám usnadnit a zpříjemnit život blogů. Udělejte si čas na procházení mnoha možností v nabídce vlevo, možnostmi obrazovky nahoře, možnostmi v Editoru a budete příjemně překvapeni, o kolik jste přehlédli. Pojďme tedy tento příspěvek věnovat objevování mnoha ne tak zjevných možností, které můžeme začít používat v našich každodenních životech WordPress.

Začněme,

Snadná správa příspěvků na WordPress

Pravý roh Post Editoru je požehnáním pro bloggery. Pomáhá vám lépe spravovat vaše příspěvky mnoha způsoby. Mezi tyto možnosti obvykle patří nastavení publikování, formáty příspěvků, taxonomie a doporučené obrázky.

Publikovat

Snadné tipy pro začátečníky WordPress: Nastavení publikování

Chcete-li naplánovat zobrazování příspěvků ve vybraných datech, prozkoumejte Publikovat volba. To vám umožní vybrat přesné datum a čas zveřejnění vašeho příspěvku.

Můžete také označit příspěvek ke kontrole kliknutím Čeká na kontrolu, zvláště výhodné pro blog pro více autorů.

Viditelnost volba řídí prohlížení obsahu ostatními. Výchozí nastavení této možnosti je Veřejné, což znamená, že příspěvek může zobrazit celý svět. Prohlížení však můžete omezit pouze na několik vybraných chráněno heslem nebo umožnění soukromé volba.

Ve výchozím nastavení se nejnovější příspěvky zobrazují v horní části stránky v aplikaci WordPress. Co když chcete, aby byl tento slot obsazen vždyzeleným příspěvkem nebo příspěvkem, který je zaměřen na první časovače? Můžete tak učinit resetováním možností pod Viditelnost. Povolit Lepkavý možnost příspěvku a zobrazí se a zůstane v horní části příspěvků, dokud nezakážete lepkavou možnost.

Jako blogger budete vědět, kolik revizí příspěvek projde, než se objeví pro veřejné prohlížení. Může to začít jako malý šrot nebo nota a postupem času se může stát plnohodnotným článkem, který prochází mnoha verzemi. Pokud chcete získat přístup k jakékoli verzi, z jakéhokoli důvodu, stačí se podívat pod Revize v editoru příspěvků. Pokud to hned nevidíte, povolte nastavení v nabídce Možnosti obrazovky. Přidáním malého kódu do wp-config.php soubor (viz dále dolů), můžete také omezit počet následných revizí.

Formát

Snadné tipy pro začátečníky WordPress: Post Format

Po nastavení publikování byste měli vidět sekci Formát. V závislosti na motivu WordPress, který používáte, můžete mít několik nebo více možností formátování příspěvků. Tyto formáty upraví váš příspěvek jinak.

 • Standard je formát příspěvku ve formátu prostého textu
 • Stranou zarovná
 • obraz, Video, Galerie a Zvuk formáty budou v horní části příspěvku obsahovat příslušné médium
 • Citát upraví váš příspěvek jako přímou nabídku
 • Odkaz příspěvky budou zahrnovat možnost zadat odchozí odkaz, na který bude příspěvek nasměrován (např .: pokud napíšete chybu, na které je XYZ v prodeji, pak na ni připojte svůj příspěvek, aby se čtenáři dostali přímo do prodeje)
 • Postavení příspěvky jsou formátovány jako aktualizace stavu podobné sociálním médiím
 • Rozhovory vypadají jako konverzace

Jednoduše vyberte formát, který chcete použít, a přidejte svůj obsah. Někteří vývojáři motivů přidají další příspěvky k příspěvkům na základě formátu (např .: uvozovky mohou mít volby pro výrazné barvy nebo písma a videa mohou mít zvláštní možnosti pro překryvné obrázky nebo alternativy obrázků). Další informace o formátech příspěvků WordPress naleznete v našem průvodci.

Hlavní obrázek

Snadné tipy pro začátečníky WordPress: Vybraný obrázek

Když vytvoříte příspěvek, budete mít často možnost vybrat doporučený obrázek (i se všemi různými formáty příspěvků). Tento obrázek se obvykle používá na vaší hlavní blogové stránce jako miniatura, když se váš příspěvek zobrazuje jako související příspěvek v jiném článku, nebo jako miniaturní obrázek pro všechny moduly blogu ve Tvůrci stránek (jako jsou mřížky blogů nebo kolotoč v Elementoru nebo vizuální skladatel WPBaker).

Začněte kliknutím na odkaz „Nastavit doporučený obrázek“.

Snadné tipy pro začátečníky WordPress: Vyberte doporučený obrázek

Dále nahrajte nový obrázek (vyberte jej z počítače nebo jej přetáhněte myší) nebo vyberte obrázek, který je již v knihovně médií. Klepnutím na modré tlačítko „Nastavit doporučený obrázek“ a poté příspěvek uložit.

Při přidávání nových obrázků je důležité přidat Titul popsat obrázek pro vyhledávače a Alt Text pro použití čtečkami obrazovky nebo prohlížeči. To je z důvodu SEO a dostupnosti. Je naprosto v pořádku používat stejný popis, protože jej nezapomeňte přidat.

Kategorie a značky

Snadné tipy pro začátečníky WordPress: kategorie a značky

Pro seskupování obsahu se používají kategorie a značky (někdy společně označované jako „taxonomie“). Používají se k pomoci čtenářům (a vyhledávacím strojům) procházet vaše webové stránky a najít související obsah. Zde je rychlý přehled, který vám pomůže:

 • Kategorie jsou hlavní seskupení vašich blogových příspěvků (nebo jiných typů příspěvků, jako jsou zaměstnanci, portfolio atd.). Měla by to být obecná definice obsahu. Pokud jste byli blogem pro kontrolu aut, mohly by to být různé značky automobilů (Jeep, Toyota, Ford, atd.).
 • Značky jsou konkrétnější podrobnosti, které staví na hlavní kategorii. U blogu o autě to mohou být technické detaily, jako je výkon koně, airbagy, barvy, rok atd.

Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na našeho průvodce kategoriemi a značkami WordPress a pluginy, abyste je mohli vylepšit (nebo dokonce automatizovat) na svém webu..

Vytváření obsahu

Bloggers tráví v Post Editoru dost času. V Editoru je také řada možností, které vám pomohou zefektivnit vaši práci. Tyto užitečné možnosti v Vizuální editor může usnadnit psaní textu,

Snadné tipy pro začátečníky WordPress: Post Editor

Rozptylování Zdarma psaní: Na obrázku níže vidíte poměrně velké tlačítko typu „X“, které se nachází těsně pod textem „Text“? Kliknutím na něj dojde k vymizení bočních panelů a záhlaví, čímž zanecháte nepořádek na volné ploše. Po dalším kliknutí se obnoví původní obrazovka.

Přepnout na panelu nástrojů: Také se nazývá „Kuchyňský dřez“ čtvercové tlačítko v horní řadě lišty nástrojů. Po kliknutí se otevře druhá řada možností níže.

Klávesové zkratky: Po otevření druhé řady možností pomocí Přepnutí na panelu nástrojů vyhledejte „?“. Kliknutím na ni zobrazíte a sada zkratek vestavěný do editoru ve vyskakovacím okně. Například Alt + Shift + 2 vám dá
Nadpis 2. Než však tyto zkratky začnete používat, musíte v uživatelském profilu povolit klávesové zkratky. Klávesové zkratky jsou povoleny pro každého uživatele.

Přečtěte si více: Další funkcí užitečnou pro vytváření příspěvků je Číst více. Tím se oddělí první část textu (před vložením konce) jako krátký výňatek, který se použije s miniaturou vašeho příspěvku na hlavní stránce blogu. Získává více pozornosti než název příspěvku a vypadá stylově na sociálních médiích. Vyhledejte funkci v Post Editoru, umístěte kurzor na místo, kde chcete ukončit výňatek a klikněte na ikonu. Můžete také přidat další červený bod kliknutím na kartu „Text“ pro svůj obsah a přidáním tohoto kousku HTML:

Pokud byste chtěli rozdělit dlouhý příspěvek na mnoho stránek, vložte do kódu následující kód Textový editor v okamžiku, kdy chcete, aby se stránka rozbila. Můžete jej opakovat tolikrát, kolikrát chcete rozdělit na více stránek (to je dobré pro dlouhé / podrobné seznamy a také vám může pomoci zobrazit více reklam).

 
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map