Sledování dostupnosti a prostojů ve WordPressu

Máte skvělou webovou stránku a tvrdě jste pracovali na rozvoji své čtenářské základny. Ale jste si jisti, že váš web je neustále funkční? To je samotný účel webové stránky, že? Web musí být vždy k dispozici pro prohlížení a jeho provozuschopnost je důležitá pro udržení a růst provozu. V opačném případě přijdete o zákazníky a důvěryhodnost vašeho webu je povinna klesnout.


Hostingové služby často inzerují 99% dostupnosti, ale faktorem je, že 1% prostoje znamená něco přes 3,5 dne. A pokud je to rozděleno do několika případů prostojů, bude to podle vašeho hodnocení vážit. Váš web tedy musíte průběžně sledovat, abyste se ujistili, že je neustále funkční. Je důležité sledovat provozuschopnost a prostoje webových stránek.

Počet a typ testů pro monitorování provozuschopnosti se může lišit – od jednoduchých kontrol HTTP po složité kontroly typu backend a sledování 50+ kontrolních bodů současně. Některé testy se obvykle provádějí,

 • Ping Monitor test což v podstatě dá vědět, že váš web je funkční a kontroluje čistou rychlost. Dílčí otáčky nejsou dobré a téměř stejné jako prostoje.
 • Test HTTP to vám dá vědět, že mezi internetem a počítačem existuje skutečná výměna dat.
 • Monitor serveru DNS který kontroluje totožnost adresy DNS vašeho webu a adresy vašeho webu. Pomocí tohoto testu budou detekovány chyby sítě a protokolu.
 • Monitor portu pro řízení přenosu který testuje přenos dat z jednoho zařízení na druhé přes internet.

Poruchy lze zjistit a webové stránky budou upozorněny.

Existují bezplatné, placené a freemiové služby, které monitorují provozuschopnost. Lze také použít některé pluginy. Tyto služby a doplňky budou v pravidelných intervalech kontrolovat váš web a upozorní vás, pokud je web vypnutý. Frekvence kontrol a režim výstrahy se mohou lišit. Některé populární služby a doplňky jsou podrobně popsány v tomto článku.

Pingdom

Pingdom je špičkovým poskytovatelem služeb pro sledování výkonu webových stránek, kterému důvěřují osoby jako Google a Apple. S Pingdomem se nemusíte učit od třetí strany, že váš web nefunguje. Pokud vám standardní balíčky nevyhovují, můžete s nimi pro svůj web vypracovat přizpůsobený balíček na základě objemu a vaší potřeby prémiové podpory..

Pingdom 2

Pingdom umístil více než 60 sondových serverů po celé Americe a Evropě pro monitorování webových stránek a souvisejících služeb. Prestoje nebo přestávky jsou zaznamenány téměř okamžitě, protože frekvence kontroly je jen jedna minuta. Tyto chyby jsou před upozorněním dvakrát zkontrolovány, takže počet falešných upozornění je omezen. Pomocí kořenové analýzy můžete zkrátit čas potřebný k tomu, aby se váš web dostal zpět na nohy.

Skutečné zkušenosti koncových uživatelů z různých míst, provádění změn na stránkách a sledování doby načítání pro každou změnu, sledování transakcí a analýza příčin jsou některé z obsažených funkcí. Ty vám pomohou převzít kontrolu nad vaší webové stránky.

Pingdom používá více než 700 000 uživatelů na celém světě. Pokud si nejste jisti, můžete využít 30denní bezplatnou zkušební verzi. Prémiové balíčky začínají na 13,95 $ měsíčně.

DownNotifier

DownNotifier je nástroj, pomocí kterého můžete sledovat svůj web a upozornit na případné prostoje. Navštivte domovskou stránku tohoto poskytovatele služeb a vyplňte adresu URL sledovaného webu. Obdržíte e-mailová upozornění na prostoje na vámi zadané ID e-mailu. Chcete-li tato upozornění přijímat do svého telefonu, povolte upozornění SMS. Můžete se rozhodnout, že budete dostávat upozornění, když je web offline nebo pokud web neobsahuje konkrétní text. Snažil jsem se vybrat obě možnosti, ale nástroj mě automaticky omezil na jednu.

Down Notifier

Bezplatná služba zkontroluje vaše stránky každých 10 minut a prémiové sledování, každou minutu. Prémiový balíček lze použít pro 5 webových stránek za cenu 14,95 $ / rok. Můžete také přijímat zprávy a historii prostojů.

Monitida

Monitor Us se spojil s Monitida nabízet monitorovací služby, analýzy a zlepšený výkon webových stránek s bezplatnými a prémiovými plány. Provádí 4 kontroly – monitorování dostupnosti, monitorování načítání celé stránky, sledování transakcí a testování stresu na webu – aby váš web zůstal na špičkovém výkonu.

Pomocí nástrojů založených na cloudu se provádějí testy monitorování dostupnosti, aby se ověřila dostupnost a doba odezvy webových stránek, aplikací a služeb. Kontroly jsou prováděny z více než 30 míst po celém světě v jednominutových intervalech a je přístupná 2letá historie.

Monitida

Provádí se více kontrol – kontrola obsahu webové stránky, testy více protokolů, testy e-mailů a veřejné kontroly IP – a odesílají se okamžité zprávy o selhání. Takže rychle víte, že váš web nefunguje. Sledování načítání celé stránky bude sledovat dobu načítání stránek od začátku do konce. Je možné znát dobu načítání obrázků a 404 chybové zprávy budou přijaty, pokud se stránky nepodaří načíst.

Funkce sledování transakcí v této službě se zaměřuje na všechny aspekty vašeho elektronického obchodu, aby se zajistilo, že v klíčových oblastech, jako je registrace a nákupní košík, nedojde k žádnému zadržení. Abyste se ujistili, že jste připraveni na nárůst provozu, zejména během kampaní, jako je Super Bowl nebo Černý pátek, pečlivě se podívejte na testy Web Stress Tests. Získáte představu o tom, kolik zatížení vaše webové stránky zvládnou.

K dispozici je 15denní neomezená bezplatná zkušební verze a kromě toho si musíte vytvořit vlastní balíček na základě četnosti kontrol a počtu míst, z nichž se má testovat. Monitis má více než 200 000 uživatelů, mezi nimiž jsou i některé známé obchodní názvy.

Uptime služby

Uptime služby je bezplatná služba založená na předplatném, která monitoruje dostupnost a výkon webových stránek pomocí globální sítě serverů. Frekvence kontroly můžete nastavit na ovládacím panelu v době nastavení služby.

Uptime služby

Je prováděna celá řada kontrol – webové stránky jsou kontrolovány na obsah klíčových slov, testy Ping pro kontrolu připojení na úrovni IP, webové servery (HTTP a HTTPS) a testy odkazů, testy serveru POP 3 pro vyhledávání e-mailů, testy serveru SMTP pro odesílání e-mailů, Testy serverů IMAP pro správu „poštovních schránek“, testů stahování serverů (FTP servery), testů serverů DNS a MySQL na úrovni protokolu a testů vlastních serverů pro monitorování jakéhokoli protokolu TCP / IP. Pro bezplatný účet si můžete vybrat libovolnou službu nebo port pro testování.

Pravidelné zprávy o provozuschopnosti a výkonu, podrobné měsíční zprávy a shrnutí celého monitorovacího období vás informují o výkonu vašich webových stránek. Více než 50 000 webových stránek se zaregistrovalo u služby Uptime pro své bezplatné monitorovací služby. Prémiové balíčky jsou k dispozici již od 4,95 $ měsíčně.

Místo 24 × 7

Místo 24 × 7 funguje stejně jako ostatní služby, aby vaši zákazníci mohli nepřetržitě provádět transakce z celého světa. Tato služba může také kontrolovat adresy URL přes internet, intranet, 3G a 4G sítě, takže můžete sledovat mobilní aplikace a mobilní webové stránky. Díky včasné analýze může chytit tvůrce problémů dříve, než ovlivní konečné uživatele, a zkontrolovat, které komponenty aplikace zajišťují hladký výkon transakcí.

Web 24x7

Monitorování webových aplikací je prováděno z více než 50 globálních umístění a je identifikována jakákoli slabost. Analyzuje se načítání webové stránky a monitorují se kritické služby jako HTTP (S), FTP (S), DNS, PING, TCP, SSL, SMTP a POP. Servery, interní sítě, síťová zařízení, monitorování na straně serveru, DNS server. Vypršení platnosti certifikátu SSL, čas potřebný k načtení a stažení FTP a sledování poštovního serveru se provádí často. Všechny testy si můžete prohlédnout v reálném čase na jednom hlavním panelu jednoduše obnovením, aniž byste se museli pokaždé přihlašovat ke svému účtu.

Plán zdarma zahrnuje základní monitorování 5 webových stránek a je k dispozici 30denní bezplatná zkušební verze. Prémiové balíčky jsou sdruženy do tří typů služeb – monitorování webových stránek, monitorování serverů a sledování aplikací, jakož i balíček all-in-one, který obsahuje vše.

Existuje mnoho dalších poskytovatelů služeb a několik z nich je uvedeno zde. Možná je budete chtít vyhledat:

Doplňky WordPress pro monitorování doby provozu a prostoje

Služby jsou skvělé, ale někdy může být jednoduchý plugin stejně dobrý, ne-li lepší – zejména pokud je váš blog nový a nechcete do této monitorovací služby zatím investovat. Zde jsou některé z bezplatných monitorovacích pluginů pro WordPress, které doporučujeme.

Jetpack pro WordPress

Raketový batoh

Raketový batoh je plugin s více funkcemi, z nichž jednou je také monitorování provozuschopnosti webu. Je dodáván s předinstalovanou aplikací WordPress a můžete ji aktivovat. Nakonfigurujte jej v části Nastavení a zkontrolujte, zda je zadáno správné ID e-mailu. Režim upozornění je pouze e-mailem – není to ideální metoda. Pokud ale výstrahy rozdělíte do samostatné složky, máte okamžitě historii výpadků vašeho webu.

Skutečné monitorování uživatelů pomocí Pingdomu

Pingdom Real User Monit_

Chcete-li vědět, jak váš web zažívá skutečný uživatel na jiném místě, nainstalujte Skutečné monitorování uživatelů pomocí Pingdomu a založte si účet na pingdom.com. Tento plugin vám poskytne hodnotnou zpětnou vazbu o době načítání v různých zemích a různých prohlížečích. Všechna tato data si můžete přečíst z ovládacího panelu. Pomocí těchto dat můžete zvýšit výkon svých webových stránek.

Uptime Robot Plugin pro WordPress

Nastavení robota uptime

Uptime Robot Plugin pro WordPress je jednoduchý plugin, který vám umožňuje zobrazit statistiky provozuschopnosti z ovládacího panelu nebo z jakékoli stránky nebo widgetu. Musíte si nastavit účet u Uptime Robot.com, nainstalovat plugin a aktivovat jej. Statistiky a protokoly si můžete prohlížet z více míst na svém webu umístěním krátkých kódů.

Konečně

Chtěl bych sdílet ještě jednu možnost – rozšíření, které je k dispozici v Chromu pro sledování provozuschopnosti stránek. Monitor serveru lze stáhnout z internetu Internetový obchod Chrome Apps.

1

Můžete přidat libovolný počet webů pro monitorování a stav svých stránek můžete zkontrolovat jednoduše kliknutím na příponu v prohlížeči. Pokud je vyskakovací okno povoleno, jakákoli změna stavu adresy URL se okamžitě zobrazí jako vyskakovací okno a můžete kontaktovat poskytovatele hostitelských služeb.

Nyní, když víte, že existuje tolik možností, jak monitorovat provozuschopnost vašeho webu, vyberte některou z nich a dobře je využijte. Převezměte kontrolu nad prostoji dříve, než vás to stojí peníze, pověst nebo zákazníky. A dejte nám vědět, jaké nástroje byste doporučili v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map