Skutečné náklady na vytvoření webové stránky s WordPress

Dnešní příspěvek osvětluje jednu z nejčastějších otázek WordPress, které se žádají noobové a profesionálové. Jaké jsou skutečné náklady na vytvoření webu WordPress? Abych vyřešil tuto hádanku, začnu krátkým příběhem, protože příběhy jsou … dobře … skvělé. Jste připraveni? Dobrý.


Pokud si budete dopřát, přečtěte si prosím další odstavec toho britského přízvuku, který všichni milujeme.

Tentokrát jsem skóroval účet hostujícího distributora s populárním hostitelem v Middlesbrough ve Velké Británii. Poté, co jsem pár dní házel mozky, jsem se rozhodl podnikat a nabízet špinavý levný hosting WordPress. Co jiného byste mohli udělat s bezplatným hostingovým účtem distributora?

WordPress je zdarma

WordPress.org, WordPress s vlastním hostitelem

Dal jsem dohromady web WordPress a zahájil marketing. Dlouhá povídka, věci vypadaly dobře podle mnoha standardů, protože – hned první den jsem dostal šest vyhlídek z krku lesa. To je docela velká věc, protože jsem odkaz na svém profilu na Facebooku sdílel pouze jednou.

Jediný problém? Byli opatrní, aby se dopustili, protože podle jejich chápání – všech šest – WordPress (a vše, co s tím souvisí) má být zdarma! Jedna z vyhlídek, paní, byla tak propracovaná, že označila vaše za skutečného podvodníka účtování ročního poplatku za WordPress. To je pravda, úplně zapomněla na hostující část.

Šla tak daleko, že mě ukázala na WordPress.com, ale než jsem mohla vysvětlit, že jsem si neúčtovala poplatky za WordPress, ale hosting, byla pryč. Teplouš! Stejně tak zmizel v tenkém vzduchu.

“Přestaň s tím, chlapi, WordPress je zdarma!” Ať jste kdekoli férová dáma, nikoho jsem nepodváděl a dělal jsem to samostatně. Nebyli zapojeni žádní další chlapi. Naučil jsem se svou lekci, celou věc jsem vypnul a prodal účet prodejce za zapůjčení peněz. Co? Život je prostě.

Vytváření webových stránek pomocí WordPress stojí peníze

Konzultace vývojářů WordPress

Budování profesionálního webu hostovaného pomocí WordPress vás bude stát peníze. Než se vydáte na dobrodružství WordPress, musíte zvážit náklady, jako je doménové jméno, hosting, design atd. Bezpochyby můžete zahájit svou blogovou plavbu zdarma na WordPress.com, ale chuť WordPressu, kterou tam dostanete, je výrazně omezena funkčností a stylem.

Musíte se také vyrovnat s nucenými reklamami a subdoménou (tj. Yoursitename.wordpress.com), dokud nepřestoupíte na jeden z jejich prémiových balíčků, a, chlapče, chlapče, jsou směšně drahý nebo co !? Pokud chcete stejnou flexibilitu a možnosti webů s vlastním hostitelem, budete muset vydat se na VIP balíček – mluvíme o 5 000 $ + měsíčně za lidi (nepočítáme se s velkým nákladem na zavedení)!

Začněte s plánem

Jaké jsou tedy skutečné náklady na vybudování plnohodnotného webu WordPress? No, to vše se scvrkává na vás a funkce, které potřebujete. Pamatujte, že musíte začít plánem, který odpovídá na některé základní otázky, jako například:

 • Jaký je účel nebo cíl vašeho webu?
 • Kdo je vaše cílová skupina?
 • Kdo je váš nejvhodnější zákazník (známý také jako persona)?

Váš plán bude informovat každou aktivitu na vašem webu WordPress, včetně vývoje, obsahové strategie, marketingu atd. Na konci dne, a pokud budeme hovořit o nákladech, si buď vyhradíte čas, abyste udělali všechno sami, nebo utratíte peníze za najaté ruce. Volba je na tobě.

Celkově vzato uvádíme přehled nejčastějších nákladů, které vám vzniknou při vytváření webu WordPress:

 • Pro začátek potřebujete doménové jméno, například wpexplorer.com
 • Webový hostingový účet, kde žije váš web
 • Vývojářské poplatky nebo rozpočet na prémiová témata a doplňky WordPress
 • Generování obsahu
 • Marketingové výdaje, samozřejmě
 • Nějaké vzdělání na WordPress
 • Služby údržby, jako je zálohování a zabezpečení
 • Osobní čas, který přichází s příležitostnými náklady

Díky tomuto shrnutí, které vám dává chuť k jídlu, se vrhneme a podíváme se na jemnější detaily.

Přehled nákladů na webové stránky WordPress

Jak již bylo uvedeno, WordPress může být zdarma, ale váš web sám není. Tady je zaokrouhlování nákladů.

Název domény: 15 $
SSL a ochrana soukromí domény: 8 $+

Název vaší domény je způsob, jakým vás potenciální zákazníci na webu najdou. Přemýšlejte o tom jako o obchodní adrese vašeho digitálního obchodu, portfolia, agentury, obchodu atd. Nyní může být vaše doménové jméno cokoli, co se vám líbí. Víte, něco, z čeho byste pravděpodobně mohli udělat slogan. Udržujte ji maximálně na třech slovech.

Typická doména .com je asi 10 až 15 dolarů za rok (v závislosti na použitém registrátorovi), což je na levnějším webu. Můžete také získat .net, .org, .biz, .guru nebo dot cokoli jiného, ​​co chcete, jen mějte na paměti, že ceny se liší. Někteří weboví hostitelé vás dokonce spojí s bezplatnou doménou po celý rok, protože rockujete, ale další poplatky za obnovení vyjdou z vaší kapsy.

Potom máme doplňkové doplňky, jako jsou WhoisGuard (soukromí) a HTTPS, protože nemůžete stanovit cenu za anonymitu a zabezpečení. HTTPS je ve skutečnosti nutné, pokud budete na svém webu shromažďovat citlivá data. Mimochodem, je to také Metrika Google SEO v dnešní době ano, zabezpečte své stránky lidi. HTTPS může stát kdekoli od 0 $ (s Pojďme se šifrovat) až do výše 960 $ za rok na doménu, a navíc přidané soukromí v doméně nebo WhoisGuard bude stát asi 8 dolarů za rok za doménu.

Poznámka: Některé balíčky webového hostingu, jako je sdílený hosting, nepodporují protokol HTTPS, proto se nejprve obraťte na svou hostitelskou společnost, abyste se vyhnuli zklamání.

Existují doménová jména a rozšíření, které stojí za jmění, ale je dobré rozjet párty s typickou dostupnou opravou názvu. Koneckonců je vše řečeno a hotovo, i když doména stojí mezi $ 15 a 100 $ za rok, zkontrolujte jak počáteční registrační náklady, tak roční obnovu, abyste se nedostali do drahocenné možnosti.

Mnoho lidí používá velké registrátory jako GoDaddy a NameCheap. Udělejte si čas, abyste si vybrali svou doménu moudře, protože vás a vaši značku budou nyní i v budoucnu reprezentovat.

GoDaddy 0,99 $ .COM domény

Kliknutím sem získáte svou doménu .COM za pouhých 0,99 $ za první rok od GoDaddy. Domény obvykle stojí 14,99 $, takže ušetříte 14 $ za první rok registrace.

Získejte své doménové jméno za 99 centů

Web Hosting: Sdílejte, spravujte a další

V minulosti jsme se zabývali tím, jak vybrat nejlepší hosting WordPress. Kromě toho jsme toto téma mnohokrát probrali, což znamená, že byste v této oblasti měli být dobře pokryti. Z tohoto důvodu si ponechám tuto sekci krátkou, ale pokud jste si nečetli naše předchozí příspěvky, tady je šťáva:

 • Co potřebujete vědět o Managed WordPress Hosting
 • Jak si vybrat správný hosting WordPress
 • Doporučený hosting WordPress

Výběr perfektního hostingu pro váš web WordPress opět závisí na vás a na funkcích nebo úrovni výkonu, který potřebujete. Malý osobní blog vyžaduje méně serverových zdrojů ve srovnání s blogem pro více autorů, který slouží milionům zobrazení stránky denně.

Ve stejném světle různé hostingové balíčky WordPress přicházejí s odlišnými funkcemi a měnícími se cenami. Začněme s nejlevnějším a nejběžnějším typem webhostingu.

Sdílený hosting: 2,95 $ + měsíčně

Pokud začínáte s osobním blogem a chtěli byste vyzkoušet vody, je pro vás ideálním řešením sdílený hosting, který stojí zhruba 5 dolarů za měsíc. Funkce jsou omezené, máte méně energie a jsou náchylnější k bezpečnostním hrozbám, protože sdílíte server s milionem a jedním dalším webem.

Tato možnost je však dostačující pro lehké weby s nízkým objemem provozu. Společnosti, které bojují proti zubům a nehtům v této aréně, zahrnují Siteground a Bluehost.

Sdílený hosting Bluehost 2,95 $

S naším exkluzivním odkazem jen pro čtenáře WPExplorer můžete získat sdílený hostingový plán od Bluehostu za pouhých 2,95 $ měsíčně za první rok (a poté se obnoví pouhých 7,99 $ / měsíc). To zahrnuje bezplatné doménové jméno, instalaci WordPress jedním kliknutím a skvělou podporu 24/7. Navíc mají 30denní záruku vrácení peněz, takže nemáte co ztratit!

Získejte sdílený hosting 2,95 $

Spravované hostování WordPress: 20 $ + měsíčně

Tento typ služby se specializuje na weby WordPress a je optimalizován pro velké množství provozu, takže je ideální pro malé a střední webové stránky. Tito kluci se zaměřují výhradně na WordPress, což znamená, že získáte mimo jiné vysokou úroveň zabezpečení, větší sílu a výjimečnou podporu.

Ceny spravovaného hostingu se u každého hostitele liší, stejně jako funkce každého balíčku. Spravovaný hosting WordPress najdete od 15 USD (nebo v některých případech během propagačních období), ale obvykle se balíčky budou pohybovat v rozmezí 20–30 $. Hostujeme naše webové stránky s WPEngine a nikdy jsme neměli problém.

WP Engine 20% sleva plus 2 měsíce zdarma hosting

S naším exkluzivním odkazem ušetříte 20% z vaší první platby za jakýkoli plán Hosting Managed WordPress od společnosti WP Engine a po výběru ročního plánu obdržíte další 2 měsíce ZDARMA hostování!

Ušetřete 20% plus a získejte 2 měsíce zdarma na WP Engine

Media Temple 2 měsíce zdarma hosting

Použijte náš odkaz a získejte 2 měsíce zdarma, když si vyberete osobní hostingový plán WordPress Hosting od společnosti Media Temple. Osobní plány jsou 20 $ / měsíc, takže za první rok ušetříte 40 $.

Získejte 2 měsíce zdarma v Media Temple

Samozřejmě existuje spousta dalších možností hostování. Mezi další vysoce nákladné a výkonné možnosti hostingu patří:

 • Virtuální soukromé servery – Virtuální stroje, které nabízejí superuživatelskou kontrolu nad webovým serverem. Jsou extrémně silné, ale stojí za vyšší cenu. Průměrná cena je asi 75 dolarů měsíčně. S nikým nesdílíte prostředky serveru, ale fyzický hardware sdílíte s ostatními.
 • Dedikované servery – Zde si půjčujete webový server sami. Nesdílíte žádný zdroj, včetně fyzické infrastruktury, s nikým jiným. Jste šéf a hrajete ve velkých ligách, protože požadovaná cena je asi 150 dolarů za měsíc.

Můžete očekávat, že za sdílený hostingový účet zaplatíte přibližně 90 až 150 USD ročně. Pokud půjdete s řízeným hostingem WordPress, částka se zvýší na přibližně 360 až 1200 USD ročně. Celkově a vzhledem ke všem možnostem hostingu dostupným na trhu můžete ročně platit mezi 90 a 10 000 $ (ano, čtete to správně) ročně v závislosti na vašich potřebách. Zdarma hosting je definitivní ne-ne.

Design a funkčnost

Návrh webových stránek WordPress

Určitě chcete, aby váš web WordPress vynikl, pokud chcete umístit konkurenci na svém místě a vydělat peníze. Zde máte dvě možnosti. Můžeš:

 • Sbalte si rukávy (nebo najměte vývojáře) a vytvořte si své stránky od nuly s vestavěnou funkcí, která sníží polovinu vaší závislosti na pluginech, nebo
 • Kupte si prémiová témata a doplňky WordPress a provádějte úpravy

Ať tak či onak, trávíte čas nebo peníze.

Vlastní webový design: 3 000 $+

Cennější z těchto dvou možností, vytvoření vlastního webu WordPress, má své klady a zápory. Nejlépe na seznamu profesionálů je, že dostanete zakázkový design, který je zcela šitý na míru vaší značce – barvy, osobní vkus, styl atd. S tímto plánem, o kterém jsme mluvili, můžete svůj design dotvářet přesně tak, jak jej vidíte pomocí mysli oko.

Zadruhé, a co je důležitější, můžete dosáhnout rychlejších rychlostí načítání, pokud vy nebo vývojář znáte jeho obsah a nezařízujete rohy pomocí vestavěné funkce. Skvělé kódování vyhrává pořád.

Hlavní kon, samozřejmě, je faktor ceny a času. Témata a weby WordPress vytvořené na míru nepřijdou levně. Stavět také trvá dlouho. Podle Nathana B. Wellera, který publikoval opravdu pěkné průvodce cenami pro WordPress na Elegant Themes, můžete očekávat, že odkašlete mezi:

 • 3 000 a 6 000 $ za vlastní téma WordPress
 • 6 000 a 15 000 $ za vlastní web WordPress s vestavěnou funkcí pluginu
 • 6 000 a 20 000 USD za vlastní web elektronického obchodu WordPress
 • 12 000 a 60 000 $ + za vlastní aplikaci WordPress

K záležitostem týkajícím se ceny dále dodává:

Tento přístup funguje nejlépe, když odborné znalosti, vize a rozpočet všechny sestavy. Klienti se budete chtít ujistit, že toto je řešení, které skutečně potřebujete, než odhodíte takové peníze – a zkontrolujete reference!

Stručně řečeno, je zřejmé, že na míru šitý web WordPress je mimo park mnoha začátečníků s malými rozpočty. Je to skvělé řešení, ano, pokud máte těsto, ale pokud potřebujete levnější a relativně rychlejší řešení, rádi vás upozorníme na prémiová témata a pluginy WordPress..

Prémiová témata WordPress: 2 $+

Vzhledem k tomu, že WordPress vznikl zhruba před deseti lety, viděli jsme téma WordPress a trhy pluginů rostou obrovským způsobem. Zažili jsme zrod témat a pluginů všeho druhu, tvarů a velikostí.

Máme jednostránkové zázraky, které jsou zcela mimo tento svět, ohromná témata, která jsou jako dvojsečné meče, protože se dodávají s nadýmáním odtud až k Timbuktu, a ostrá elegantní témata WordPress, s nimiž je možné pracovat. Mluvím o laskavých tématech, jako jsou:

 • Nejlepší motivy vstupní stránky WordPress
 • Vzdělávání, učení a správa kurzů WordPress Themes
 • 30+ nejlepších zahradnických a krajinářských témat WordPress v roce 2016
 • Doporučená témata WordPress

Obecně platí, že prémiová témata začínají na kreativním trhu 2 USD nebo 13 USD na Themeforest, zatímco členství v tématech z webů jako Elegant Themes and Themify začíná kolem 70 USD. Můžete dokonce získat působivá témata WordPress jako Total za méně než 60 USD. Podívejte se také na naši stránku s kupóny WordPress – máme exkluzivní nabídky pro mnoho z populárních tematických obchodů WordPress, takže můžete také kliknout na odkaz a ušetřit si nějaké peníze.

Nezáleží na tom, jaké téma si vyberete, věnujte svůj čas prozkoumání možností. Nekupujte pouze motiv, protože je pěkný (i když by měl být) – před nákupem se ujistěte, že se podíváte na funkce motivů, kompatibilitu pluginů a kvalitu autorovy podpory..

Prémiové doplňky WordPress: 5 $+

Pak máme prémiové doplňky WordPress, které vám umožňují přidat jakoukoli funkčnost vašeho webu pomocí singl pár kliknutí. Vše od SEO přes sociální sdílení až po elektronický obchod a správu. S touto oblastí jsme se intenzivně zabývali úžasnými příspěvky, jako například:

 • 20 nejlepších modulů WordPress pro tvorbu drag and drop stránek
 • 30+ nejlepších pluginů WordPress Widget pro (téměř) všechno
 • 10 nejlepších pluginů pro správu více autorů WordPress
 • Doporučené doplňky WordPress

Prémiové doplňky WordPress jsou relativně cenově dostupné (od 5 USD na Codecanyonu) a snadno se konfigurují. Čím složitější je plugin, tím vyšší je cena, takže se připravte na nějaký šok ze samolepek, pokud jde o pluginy a rozšíření elektronického obchodu, které často přesahují 100 $.

Poznámka: Pokud máte omezený rozpočet nebo skvělé spouštěcí zvuky, můžete získat zdarma témata a doplňky WordPress na WordPress.org téma a úložiště pluginů resp. Dostanete omezenou funkčnost s volnými možnostmi, dobře, ale stále tam můžete chytit nějaké šikovné doplňky a témata. Musíte jen kopat trochu hlouběji.

Služby údržby webu: 5 $+

Vytváření webu WordPress je skvělé, ale je to pouze začátek. Po spuštění musíte svůj web WordPress udržovat, což je za cenu. Potřebujete například bezpečnostní a zálohovací řešení, pokud by padouchy zasáhli. Mezi další úkoly údržby, které je třeba zvážit, patří mimo jiné aktualizace, upgrady, spam, vyladění a přerušené odkazy.

Svůj web WordPress si můžete udržovat v dobré kondici sami, což zabírá spoustu času, nebo můžete zadávat outsourcing.

Pro Zálohy WordPress, můžete používat služby třetích stran, jako například:

 • VaultPress, který zpracovává zálohy a zabezpečení již za 99 $ ročně
 • Backup Buddy, v současné době ceny 80 USD za jednoroční licenci na jeden rok
 • BlogVault, který začíná u malých podniků a bloggerů ročně 89 dolarů za dolar
 • Nebo jakékoli další služby a doplňky, které uvádíme v našem nejlepším průvodci záložními službami

Horní Zabezpečení WordPress služby zahrnují:

 • Akismet, který začíná na 5 $ za měsíc (ale je také součástí členství ve VaultPress 99 $)
 • Sucuri, která nabízí oceněné zabezpečení již od 199,99 $ ročně
 • iThemes Security (zdarma, ale pro verze začíná na 80 USD ročně s 25% slevou na registraci
 • Bezpečnostní zámek WP (začíná na 147 $ měsíčně)

A pokud nechcete spravovat svůj den Údržba WordPress (aktualizace WordPress, témat, pluginů atd.), můžete si také najmout společnost, která to udělá za vás. Další informace najdete v našem článku o nejlepších službách údržby WordPress.

Marketing a reklama

Marketing, inzerce, SEO a tvorba obsahu

První stisknutí tlačítka publikování vyšle do páteře vlny vzrušení, ale pokud nikdo nepřijde ke čtení vašeho obsahu, rychle se rozptýlí. Musíte investovat čas a peníze do marketingu, abyste si svůj obsah, a tedy i vaši nabídku, všimli.

K tomu, abyste dostali slovo, potřebujete SEO, skvělý obsah a informační bulletiny. I když můžete udělat levně nebo zdarma marketing, dosažení výsledků vyžaduje hodně času.

Optimalizace pro vyhledávače: 69 $+

Musíte naladit svůj příspěvek pro vyhledávače, které, pokud se to udělá správně, vám přinese hodně cíleného provozu. Můžete použít prémiové pluginy nebo bezplatné možnosti, i když to zabere více času. SEO pluginy a tipy, které je třeba zvážit, zahrnují:

 • Moz nabízí spoustu skvělých bezplatné nástroje SEO, ale jejich Pro služba (začínající na $ 99 za měsíc) nabízí tuny více (pokud si to chcete vyzkoušet, máte 30denní zkušební verzi)
 • Váš SEO, který je zdarma, ale prémiová verze vás vrátí mezi 69 až 1499 $ ročně v závislosti na počtu stránek
 • Tipy pro správu a zlepšování SEO na vlastní check-out:
  • WordPress SEO Best Practices pro rok 2015 a dále
  • 10 nejdůležitějších funkcí WordPress SEO od Yoast
  • Průvodce začátečníky po WordPress SEO (Post Series)
  • WordPress SEO: Vyšší hodnocení ve vyhledávačích
  • Mezi mnoha dalšími články WordPress SEO

Generování obsahu: 50 $ + za článek

Nebudu lhát, kamaráde, vytváření efektivního webového obsahu pravidelně není snadný úkol. Zeptejte se mě, dělám to pro bydlení, ale nemůžu si stěžovat, protože – účty. To a já čerpám spoustu potěšení z psaní. Můžeme o tobě říci to samé? Přesto budete potřebovat čerstvý obsah, abyste společnost Google přeceňovali a prodávali své produkty / služby.

Pokud nemáte dostatek času nebo nemůžete napsat jediný odstavec bez umírání kotěte, musíte investovat do webových stránek a najmout spisovatele na volné noze. Zaplatíte uklizenou částku v závislosti na složitosti tématu a spisovatele, kterého si najmete, ale neplakejte; všechno to stojí za to. Blogy pro více autorů fungují mnohem lépe než sólové mise, protože:

 • Získejte články od odborníků
 • Pravidelně aktualizujte svůj blog a
 • Ušetřete čas na další úkoly

Dobré příspěvky začínají v rozmezí 50–80 $, ale uznávaní spisovatelé (často s větším společenským sledováním a spoustou úžasných blogů klepajících na jejich dveře) budou účtovat 150 $ + kus. Dalo by se strukturovat měsíční smlouvu se svým spisovatelem, abyste získali co nejvíce peněz ze své peníze. Případně se můžete pustit do práce a psát svůj vlastní obsah. Stejně jako tanec, psaní je snadné, jakmile se dostanete do drážky.

Formuláře + informační bulletiny: 39 $+

Pro shromažďování informací od svých čtenářů potřebujete formuláře. Přemýšlejte o výpůjčním formuláři, své kontaktní stránce, průzkumech a přihlášení k odběru novinek a co mohou poslední dva udělat pro vaše e-mailové marketingové kampaně. Zde máte několik možností, například:

  • Gravity Forms, které se integrují do hlavních e-mailových marketingových služeb
  • WPforms který obsahuje super snadné rozhraní drag & drop pro tvorbu formulářů

Tyto nástroje byly kombinovány s e-mailovou službou, jako je MailChimp, Aweber nebo Mad Mimi vám může pomoci vytvořit užitečný seznam odběratelů. A protože mluvíme o marketingu, zde jsou další příspěvky pro vaše potěšení:

 • Marketingové trendy WordPress: Zaměření na prodejní proces s vyšším dotykem
 • Tipy a triky na Facebooku pro práci s magií pro váš web WordPress
 • Jak zvýšit návštěvnost vašeho webu WordPress

Vzdělávání WordPress: 0 $+

Než budete moci používat WordPress k vytváření a provozování svých webových stránek, musíte se naučit lana. Množství peněz a času, které zde strávíte, závisí na věcech, které se chcete naučit. A rozsah je široký s předměty, jako je blogování WordPress a vývoj, který zdůrazňuje. Zde máme sbírku bezplatných výukových programů a zdrojů WordPress přímo zde na WPExplorer, ale existuje spousta možností, jako je WP101., Lynda, Treehouse a další, pokud hledáte videozáznamy s průvodcem, ze kterých se můžete poučit.

Náklady na váš čas

Ať už najímáte dodavatele nebo to děláte sami, vytváření a provozování webu WordPress zabere obrovský kus času. To je zejména tak, pokud to děláte na plný úvazek.

Práce s WordPress a ve WordPress je jednoduchá záležitost, ale stejně jako každý jiný závazek v životě to zabere váš čas. Pokud v současné době vyděláváte 20 dolarů za hodinu, ale na práci na svém webu WordPress potřebujete 2 hodiny každý den, bude vás to stát 40 dolarů za den.

I když si nevyděláváte cent a hledáte otočení tabulek pomocí webu WordPress, je tu příležitost na přemýšlení. Tak či onak, budete trávit čas a / nebo peníze na svém webu WordPress. Kolik přesně? Záleží zcela na vás a na tom, čeho chcete pomocí svého webu dosáhnout.

Final Tally

Náklady na provozování WordPress webových stránek

Pokud si vyberete hosting Managed WordPress, bezplatný motiv za rozumnou cenu a několik klíčových pluginů, které se chystáte provozovat svůj web v prvním roce, sledujete přes 1200 USD. To nebere v úvahu žádnou tvorbu obsahu (která bude stát kdekoli od několika stovek do více než tisíc každý měsíc, pokud zadáváte outsourcing), marketingové náklady (které se budou lišit v závislosti na tom, kde inzerujete, která klíčová slova cílíte atd.) ) nebo další pluginy pro elektronický obchod.

Takže za zhruba 100 $ měsíčně (plus váš čas) můžete mít svůj vlastní super úžasný web podporující WordPress se všemi zvonky a píšťalky. Není to tak špatné?

Závěrečná slova

Platforma WordPress je 100% zdarma. Je to projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje komunita vývojářů, bloggerů, překladatelů, designérů a dalších.

Vytváření a správa profesionálního webu WordPress na druhou stranu stojí za cenu. Budete vkládat hodiny a utratit peníze za vytvoření úspěšného webu pomocí WordPress. Přesto se nemusíte starat, všechno to stojí za to a nakonec to tak moc nestojí. Je to skvělé dobrodružství a jeden z nejlepších zážitků, jaké kdy zažijete.

Odpověděl tento příspěvek na všechny vaše otázky? Máte návrh nebo doporučení, které byste chtěli učinit? Rádi bychom od vás slyšeli jako váženého člena komunity WPExplorer. Neváhejte prosím sdílet v sekci komentářů níže. Díky předem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map