Rozdělení bariér: Proč je přístupnost webových stránek WordPress klíčová

Rozdělení bariér: Proč je přístupnost webových stránek WordPress klíčová

V tomto příspěvku vám ukážu, proč je tak důležité, aby byl váš web WordPress přístupnější, a představím jednoduché nástroje, které může kdokoli použít ke zvýšení dostupnosti pro každý. Proč? Protože vaším konečným cílem je přimět co nejvíce lidí k návštěvě vašeho webu. Jak můžete očekávat, že tak učiníte, pokud svůj web nezpřístupníte všem?


Většina z nás se navíc zaměřuje na nalezení magických způsobů, jak na naše stránky přivést velký objem provozu, pomocí nejnovějších marketingových strategií v oblasti sociálních médií a optimalizace vyhledávače metody, ale na co mnozí z nás zapomněli, je toto: Lidé, kteří již zjistili, musíte mít možnost snadno se pohybovat po svém webu.

Tohle je velmi důležité, protože stejně jako v situaci s cihlou a maltou, lidé přicházejí ve všech typech, tvarech a velikostech. Nakonec chcete, aby ti, kdo si vzali čas na návštěvu vašeho zařízení, strávili nějaký čas rozhlížením se kolem, utráceli nějaké peníze, často se vraceli a nejlepší ze všeho, aby s sebou přivedli ostatní zpět.

Pokud jste se dříve o přístup na web nezajímali, měli byste být nyní. S tím řekl, pojďme bezva!

Co je přístupnost webových stránek?

Udělejme si chvíli pochopit, o čem mluvíme.

Přístupnost webových stránek odkazuje na postup odstraňování překážek, které brání interakci s lidmi se zdravotním postižením nebo přístupu na tyto stránky. Pokud jsou weby správně navrženy, vyvíjeny a upravovány, mají všichni uživatelé stejný přístup k informacím a funkcím.

Takže opravdu mluvíme o postupu odstraňování bariér. Může to znít komplikovaně, ale ve skutečnosti tomu tak není. Například: bariéra na vašem webu může být něco tak jednoduchého, jako nevytvářet viditelný a smysluplný název (tj. text, který se objeví jako popis) pro odkaz.

Pokud jste průměrný internetový cestovatel a najednou jste zklamáni nedostatkem malého úsilí ze strany webového designéra a / nebo webmastera, aby usnadnil navigaci na svém webu, jen si představte, co člověk s vizí postižení se právě teď cítí.

Internet očima ostatních

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je pro prohlížení internetu pro mentálně postižené nebo jinak mentálně či tělesně postižené osoby? Možná ne. Doporučuji vám, abyste si to hned teď udělali, protože by to mohlo změnit způsob vytváření a spouštění webů od nynějška. Pojďme prozkoumat některé problémy, kterým čelí mnoho uživatelů webu:

 • Vizuální: poruchy včetně slepoty, různé běžné typy slabého zraku a slabého zraku, různé typy barevné slepoty.
 • Motor / mobilita: např. obtížnost nebo neschopnost používat ruce, včetně třesu, svalové zpomalení, ztráty jemné kontroly svalů atd., kvůli podmínkám, jako je Parkinsonova nemoc, svalová dystrofie, dětská mozková obrna, mozková mrtvice.
 • Sluchový: Hluchota nebo sluchové postižení, včetně jedinců, kteří jsou neslyšící.
 • Záchvaty: Foto epileptické záchvaty způsobené vizuálními záblesky nebo blikajícími efekty.
 • Kognitivní / intelektuální: Vývojové postižení, poruchy učení (dyslexie, dyskalkulie atd.) A kognitivní postižení různého původu, ovlivňující paměť, pozornost, vývojové „zralosti“, schopnost řešit problémy a logické dovednosti atd..

dobrý novinky je toho hodně pomocné technologie k dispozici pro osoby se zdravotním postižením, které jim umožňují užívat surfování po internetu. Vaším úkolem jako webového designéra je zajistit, aby váš web dodržoval určité pokyny, které umožní těmto technologiím fungovat.

Populární nástroje pro přístup k internetu

Pokud jde o asistenční technologie, zde uvádíme výběr nejpopulárnějších často používaných pluginů pro přístup k internetu:

 • Software pro čtení obrazovky který používá syntetickou řeč k přečtení toho, co se děje v počítači.
 • Obnovitelné braillovské displeje které vykreslují text jako Braillovo písmo.
 • Software pro zvětšení obrazovky který zvětšuje to, co se zobrazuje na monitoru.
 • Software pro rozpoznávání řečie, který promění hlas v text.
 • Překrytí klávesnice aby bylo psaní snadnější a přesnější

A ano, je tu dokonce i aplikace:

 • Zdarma pomocné technologie od eSSENTIAL Dostupnost pomáhá lidem, kteří mají potíže s psaním, pohybem myší nebo čtení obrazovky.

Nyní, když pochopíte, s čím se lidé se zdravotním postižením potýkají, když čtou blog nebo se dozví o tom, co je Echidna (* nápověda * vypadá jako extra ostnatý ježko) a co miluje jíst, nebo možná jen nakupují tento dokonalý dárek online, můžeme se podívat na některé nástroje, které vám mohou pomoci dosáhnout dokonale přístupného designu webových stránek. Nakonec, pokud je váš web správně přístupný pro osoby se zdravotním postižením, jen pomyslete na to, jak snadné to bude každý navigovat.

Jak vybrat přístupné téma WordPress

Prvním krokem k plně přístupnému webu je výběr tématu, které je připraveno k přístupu. Mnoho vývojářů témat věnuje čas implementaci pokynů z internetu Příručka usnadnění přístupu pro WordPress, nejlepší je tedy jednoduše požádat autora, zda je konkrétní téma připraveno k přístupu.

WAVE Test přístupnosti

Například zde ve WPExplorer jsme úzce spolupracovali s Havajská univerzita zpřístupnit téma Total WordPress. Chcete se podívat? Pokud provozujete web UH prostřednictvím WAVE nástroj pro hodnocení přístupnosti webu můžete vidět, jak implementovali funkce motivu, aby jejich web byl použitelný pro všechny jejich studenty.

WordPress.org Hlavní adresář témat

Najdete zde také bezplatně přístupná témata WordPress.org, stačí kliknout na Témata odkaz na nabídku v horní části stránky a otevřete adresář témat. Vyhledejte podnabídku s názvem Filtr funkcí. Vedle něj bude mít malé zařízení. Klikněte na to.

Tím se otevírá řada možností, z nichž si můžete vybrat při filtrování vyhledávání. Pod Funkce, klikněte na horní prvek, který je – uhodli jste – Dostupnost připravena.

WordPress.org Hlavní filtr přístupnosti adresáře

Potom můžete vybrat tolik dalších filtrů, kolik chcete. Přes doleva uvidíte Použít filtry tlačítko, které vám ukáže, kolik filtrů jste použili. Klikněte na Použít filtry. Vždy mějte ruce a nohy uvnitř vozidla.

Témata připravená pro WordPress.org

Nyní jste dorazili do cíle. Zůstaňte usazeni, dokud vozidlo zcela nezastaví a dveře se úplně neotevřou. Poté vyberte motiv.

Je důležité si uvědomit, že motiv je označen jako Dostupnost připravena neznamená, že je „plně“ přístupný. Pokud se však vývojář tématu potýká s problémem označit téma jako přístupné, je pravděpodobné, že na této frontě udělali nějakou práci. A pokud narazíte na nějaké problémy, dejte jim vědět, aby mohli aktualizovat téma pro ostatní uživatele.

(Zdarma) Řešení WordPress Plugin pro usnadnění přístupu

Přístupnost WP

Možná vytváříte vlastní téma WordPress, nebo možná chcete použít libovolné téma, které chcete. Nemít strach. Jednou z úžasných věcí ve světě WordPress je dostupnost desítek tisíc pluginů. Kdykoli potřebujete něco, je obvykle k dispozici zásuvný modul, který vyhovuje zákonu.

Můj osobní výběr je Přístupnost WP, který je dodáván s řadou nástrojů, které vám pomohou hledat a ničit mnoho běžných problémů s přístupem, s nimiž se můžete setkat při používání témat WordPress. Vyžaduje velmi málo odborných znalostí a minimální množství nastavení.

Pomocník pro usnadnění přístupu WP (WAH) je další možnost v jedné, která zahrnuje řadu užitečných funkcí pro přeskočení odkazů, změnu velikosti písma, skenování DOM, kontrastní režim atd. Je to rychlý způsob, jak přidat několik přístupných funkcí na váš web jedním tahem.

Ostatní, které byste mohli chtít zaplatit, splňují konkrétnější požadavky na usnadnění přístupu.

Přístupné fonty

Widget usnadnění přístupu vytvoří pro vaše postranní panely widget přepínače velikosti písma. Čtenáři na vašem webu tak mohou snadno změnit velikost textu podle svých potřeb.

Druhou možností pro snadnější čtení je Zeno Font Resizer. Plugin umožňuje správcům webu nastavit možnosti změny velikosti písma (minimální a maximální velikost, kroky při změně velikosti a velikost znaků), jakož i trvání souboru cookie. Tímto způsobem se uživatelům při návratu na váš web zobrazí písmo správné velikosti.

Text na řeč

Pro čtenáře se zrakovým postižením, kteří mají zvukové možnosti, je nutností. Jeden plugin se mi líbí je Reproduktor – stránka na řeč. Tento plugin umožňuje vytvořit zvukovou verzi vašich příspěvků a stránek. Nejlepší ze všeho je, že plugin nabízí 190 hlasů v lidské kvalitě na výběr, podporuje více než 30 jazyků a funguje skvěle s většinou témat.

Řešení GSpeech Text to Speech je bezplatná volba pro přístupnost zvuku. Funguje s jakýmkoli textem na vašich stránkách a na váš web přidá zvukový blok. Poté můžete použít možnosti ke změně barev, hlasu řečníka a dalších.

formuláře

Můžete snadno připravit dostupnost kontaktních formulářů pomocí pluginů, jako je Kontaktní formulář 7: Dostupná výchozí nastavení a Pole formuláře WCAG pro gravitační formuláře, nebo jednoduše pomocí přístupného pluginu připraveného formuláře, například Formidable Forms.

Kromě toho existuje celá řada dalších užitečných nástrojů a pluginů, které pomáhají s řadou různých problémů souvisejících s přístupem na web. Toto je skvělá stránka podívejte se na komplexní seznam doporučených vývojových nástrojů.

Testování přístupnosti vašeho webu

Po vytvoření webových stránek může být vhodné vyzkoušet své změny. Existuje mnoho metod a softwaru, které můžete použít k testování přístupnosti, ale existuje několik, které usnadňují testování.

WAVE nástroj pro hodnocení přístupnosti webu

Jeden, který jsme již zmínili v tomto článku, je WAVE nástroj pro hodnocení přístupnosti webu od WebAIM. Tento užitečný nástroj zobrazuje všechny chyby, upozornění, funkce, strukturální prvky, štítky ARIA a chyby kontrastu, abyste je mohli odpovídajícím způsobem upravit.

Nástroj pro usnadnění přístupu

Dalším nástrojem pro vývojáře je Tota11y, sada nástrojů vizualizace přístupnosti vyvinutá Chánskou akademií. Tento soubor JS musí být jednoduše přidán na váš web, aby se aktivoval nástroj pro usnadnění přístupu, který se zobrazuje na kartě ikon brýlí ve spodní části obrazovky. Kliknutím zobrazíte přístupné prvky na své stránce a také chyby nebo porušení, která byste mohli chtít opravit.

Závěr

Přístupnost webových stránek je stejně důležitá, pokud ne více ano, než jednoduše směrovat provoz na vaše stránky. Nyní můžete pochopit, proč je nezbytné zajistit, aby každý, kdo dorazí do cíle, mohl plně porozumět a navigovat se po všech neuvěřitelně zábavných a informativních informacích, které jsou tvoje webová stránka.

Tak na co čekáš? Využijte této příležitosti a zpřístupněte své stránky právě teď!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map