Průvodce pro začátečníky k údržbě webových stránek WordPress

Většina majitelů webových stránek nemyslí na údržbu. Namísto toho, aby byl považován za nutnost, je často považován za fušku. A bohužel je to často práce, která se nikdy neudělá.


Nesprávnou údržbou webu vystavujete řadu potenciálních problémů, jako je zvýšení pravděpodobnosti, že bude napaden hackerem, zvýšení rychlosti načítání a snížení hodnocení vyhledávače..

V tomto příspěvku prozkoumáme nejdůležitější oblasti vašeho webu, které je třeba udržovat, a také doporučený postup pro každou z nich.

Hlavní oblasti údržby, které je třeba zvážit

Než provedete jakékoli významné změny, nezapomeňte zálohovat svůj web, pouze v případě, že uděláte nějaké chyby a budete muset obnovit svůj web do dřívější podoby. Správná rutina údržby WordPress bude zahrnovat následující oblasti:

 1. Zálohování vašich webových stránek
 2. Instalace aktualizací
 3. Zpracování komentářů
 4. Nastavení zabezpečení
 5. Sledování stavu webových stránek
 6. Optimalizace databáze

Zálohy

Zálohy WordPress

Zálohy jsou nezbytnou součástí zajištění dlouhodobého zdraví vašeho webu. Jsou však jednou z nejčastěji zanedbávaných částí procesu údržby.

Automatické zálohy budou nejjednodušší cestou, ale je důležité pravidelně zálohovat, abyste se ujistili, že fungují správně. Při výběru záložního systému máte na výběr několik možností. Níže najdete některé z nejpopulárnějších.

Výběr pluginu

Existuje několik vysoce hodnocených pluginů WordPress, které pomohou automatizovat a zjednodušit celý proces zálohování. Mezi nejčastější placené pluginy patří:

Pokud hledáte bezplatnou alternativu, nabízí WordPress několik vysoce kvalitních pluginů, které jsou stále skvělými možnostmi. Tyto zahrnují:

Pokud hledáte rozpis jednotlivých pluginů a jejich nejlepší využití, podívejte se na tento příspěvek.

Práce s webovým hostitelem

Většina webových hostitelů také nabízí možnosti pravidelné naplánované zálohy pro váš web. Toto je něco, co byste měli prozkoumat v cPanelu, nebo nahlédnutím do své původní dohody o hostování, abyste zjistili, zda je v plánu zahrnuto pravidelné zálohování.

Použijte více možností zálohování

Bez ohledu na to, kterou možnost vyberete, je důležité, abyste svůj web zálohovali na více různých místech. Například když byste mohli mít pravidelně naplánovanou zálohu, která odesílá soubory vašeho webu do DropBoxu, můžete mít také místní zálohy na vašem počítači nebo na externím pevném disku..
Tato další vrstva bezpečnosti zajišťuje, že vám nikdy nezůstane bez možnosti obnovení vašeho webu.

Aktualizace WordPress

Aktualizace softwaru WordPress se vydávají pravidelně. To zahrnuje jádro WordPress spolu s veškerými nainstalovanými motivy a zásuvnými moduly.

Tyto aktualizace je třeba použít na váš web, aby i nadále fungovaly správně. Bez pravidelné instalace těchto aktualizací riskujete, že konflikty kódu a prvky vašeho webu budou zastaralé. Váš web tak bude hackerům otevřenější a nebude fungovat tak efektivně, jak by mohl mít jinak.

Při instalaci těchto aktualizací se ujistěte, že jste upgradovali jádro WordPress, téma a všechny doplňky v tomto pořadí. To pomůže vyhnout se jakémukoli konfliktu pluginů a motivů, které mohou zničit celý váš web.

Aktualizace pluginu

Pokud má váš web mnoho pluginů, ujistěte se, že je upgradujete po jednom. Tímto způsobem, pokud dojde ke konfliktu, budete vědět, který plugin byl viníkem a bude snazší to opravit.

Komentáře a spam

Nevyžádaný komentář obvykle přichází ve formě nekvalitních komentářů, které jsou obvykle zveřejňovány pouze z jiného důvodu, než k vytvoření zpětného odkazu. Tyto komentáře jsou velmi obecné, netýkají se vašeho článku a nepřidávají žádnou hodnotu.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s nevyžádanou poštou, je zastavit ji dříve, než zasáhne. Nastavení antispamových opatření pomůže zabránit tomu, aby vaše webové stránky zaplavily komentáře o spamu.

Akismet

Tento plugin je obvykle vybaven každou instalací WordPress. Pokud tomu tak ale není, zprovozněte jej podle následujících pokynů:

1. Přejděte na Pluginy> Přidat nový, a vyhledejte Akismet, jakmile jej umístíte do výsledků vyhledávání, klikněte ‘Nainstalovat nyní’.

2. Přejděte zpět na obrazovku nainstalovaných pluginů a vyhledejte Akismet. Klikněte na odkaz s názvem Zaregistrujte se pro klíč rozhraní Akismet API, a podle těchto kroků získejte klíč API.

Akismet

3. Jděte na Nastavení> Akismet a zadejte svůj klíč API.

Jste všichni připraveni. Tento plugin byl stažen téměř 30 milionůkrát a nyní bude během spánku blokovat spam.

Zakázat komentáře

Další možností je zakázat komentáře na celém webu. Můžete to udělat s názvem pluginu Zakázat komentáře. Jednoduše nainstalujte tento plugin a vše je nastaveno.

Navigovat do Pluginy> Zakázat komentáře a zvolte, jaké nastavení vyhovuje vašim potřebám.

Zakázat komentáře

Před spuštěním tohoto pluginu se však ujistěte, že opravdu chcete zakázat komentáře na celém svém webu.

Zdraví a bezpečnost webových stránek

Udržet váš web zdravý znamená udržet útočníky mimo a zajistit, aby váš web fungoval na nejvyšší možné úrovni.

Nástroje jako Nástroje pro webmastery Google a Google Analytics budou moci poskytnout komplexní metriky webových stránek, abyste věděli, které oblasti vašeho webu fungují dobře a které nikoli. Pravidelnou kontrolou statistik svého webu se můžete vyhnout problémům dříve, než budou příliš velké na to, aby je zvládly.
Mezi běžné zdravotní problémy webových stránek patří nadměrné prostoje, pomalé načítání stránek a nefunkční odkazy. Sledujte své metriky a všimněte si jakýchkoli drobných změn v těchto oblastech, než se stanou drastickými.
Dalším aspektem zdraví webových stránek je bezpečnost webových stránek. Velikost vašeho webu a celková bezpečnostní opatření určí váš postup. Většina majitelů webových stránek se rozhodne pro možnost pluginu pomocí pluginu jako:

 • Wordfence (volný, uvolnit)
 • Sucuri (prémiové)
 • iThemes Security Pro (prémiový)

Pokud budete mít štěstí, může váš webový host dokonce zvládnout zabezpečení webu. Udělejte si čas na dobře chráněnou webovou stránku, která vám pomůže vyhnout se zbytečným bolestem způsobeným hackováním nebo špatným zabezpečením.

Optimalizace a údržba vaší databáze

Vyčištění a optimalizace databáze

Pokud máte rušný web se spoustou provozu a spoustou obsahu, který se neustále nahrává, vaše databáze by pravděpodobně mohla použít trochu lásky. Udržováním databáze budete v podstatě odstraňovat pavučiny svého webu, což vám pomůže zvýšit rychlost načítání a snížit četnost chyb databáze.

Nejjednodušší způsob, jak udržovat databázi čistou a aktuální, je použití pluginu WordPress ke zjednodušení celého procesu. Kterýkoli z níže uvedených pluginů provede řadu úkolů pro údržbu a optimalizaci vaší databáze. A nejlepší ze všech, jsou všichni zdarma!

Každý plugin se může pochlubit vysokými hodnoceními a vysokými stahováními, takže zvolený plugin je (je) skutečně na vás!

Zůstat v smyčce

Jednoduše zamýšlí udržovat vaše stránky nebude stačit; skutečně musíte dělat práci. Pokud však budete od dnešního dne brát údržbu svého webu vážně a pravidelně podniknete nezbytné kroky, budete se moci v budoucnu vyhnout vážným bolestem hlavy..

Nejlepší způsob, jak zůstat na vrcholu věcí, je vytvořit plán údržby, který odpovídá vašemu plánu. Ať už pracujete nebo zadáváte práci profesionálovi, ujistěte se, že se s ním pravidelně pracuje.

Může být také užitečné udržet si přehled o aktualizacích WordPress, včetně aktualizací všech pluginů nebo motivů, které byste mohli používat. To vám pomůže dozvědět se o všech bezpečnostních nedostatcích, na které je třeba dát pozor, a jejich příslušných opravách k instalaci.

Závěr

Pravidelná údržba webových stránek WordPress udrží vaše stránky v provozu po celé roky. S pluginy, které jsme zvýraznili nad procesem, nemusí být ani tak obtížné. Ne více než jen hodinu za měsíc a můžete zajistit, aby vaše stránky byly zdravé a aby fungovaly nejnovější aktualizace.

Máte pravidelnou pravidelnou údržbu, kterou dodržujete? A co oblíbený doplněk údržby WordPress? Rád bych o nich slyšel!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map