V mém předchozím článku jsem prozkoumal, proč je PHP7 cestou pro WordPress a v dnešním článku je na řadě webový server.
Velkou součástí dobré zkušenosti s hostováním je konfigurace zásobníku webových serverů. Rychlý zásobník je rozhodující pro dobrý výkon WordPress a skvělý uživatelský dojem. Již jsem diskutoval o tom, proč je PHP7 tak dobrý způsob, jak automaticky zlepšit výkon WordPress, ale co skutečný webový server?
Dnes to vysvětlím: co je webový server, jaké jsou nejoblíbenější a proč je nginx tak zatraceně dobrý!
Contents
- 1 Webový server
- 2 Co je Apache?
- 3 A co Nginx?
- 4 Proč je Nginx preferovanou volbou pro hosting WordPress?
- 4.1 Snadná instalace
- 4.2 Může fungovat jako proxy pro Apache nebo jakýkoli jiný webový server
- 4.3 Může pracovat přímo s mezipamětí microcache nebo dokonce fastcgi
- 4.4 Poskytování obsahu je neuvěřitelně rychlé
- 4.5 Téměř 4krát více souběžných připojení než Apache
- 4.6 Velmi lehký
- 4.7 To může udělat Load Balance
- 5 Co to všechno znamená?
Webový server
Jedním z nejdůležitějších aspektů hostingu je skutečný webový server. Webový server je zodpovědný za poskytování statického obsahu, jako je HTML, a za jeho odeslání klientovi (což znamená přímo do vašeho prohlížeče). Takže webový server bude také zodpovědný za zpracování všech informací, které přicházejí prostřednictvím procesoru PHP, a za jejich převod na bity, které cestují sítí přes váš prohlížeč. Zásobník webového serveru pracuje s model klient / server kde webový server funguje jako server (poskytovatel obsahu) a klient (vy) ten, který o něj požádá.
Nejběžnějšími webovými servery jsou Apache, IIS od společnosti Microsoft a samozřejmě nginx.
Webový server je schopen zpracovat statický i dynamický obsah odesílaný klientovi s malými rozdíly. Část serveru se načte do paměti v tom, co se nazývá pracovník procesu a je zodpovědný za poskytnutí požadovaného obsahu. Apache & nginx zpracovávají statický a dynamický obsah. Zatímco Apache je schopen zvládnout oba uvnitř stejného pracovního procesu, nginx ne, protože potřebuje externí procesor, aby to udělal.
Proč jsou Apache a nginx tak populární? Jednoduchá odpověď je, protože jsou Open Source a zdarma. Společně tvoří téměř 50% veškerého provozu na světě, není to snadné!
Co je Apache?
Apache HTTP server byl vytvořen Robertem McCoolem v roce 1995 a stále se vyvíjí v rámci The Apache Software Foundation. Tento webový server je nejoblíbenější volbou od roku 1996. Je velmi modulární v designu, má spoustu dokumentace a je tak populární, že je základem pro všechny hlavní ovládací panely Web Hosting. Je dokonce součástí cPanel, nejpoužívanější ovládací panel na světě.
Samozřejmě je to flexibilní, to je výmluva, s níž většina lidí, kteří ji používají, přijde s dotazem a obecně je to pravda. Je také velmi rozšiřitelný a protože dokáže načíst moduly dynamicky (na čem nginx stále pracuje), lze jej snadno konfigurovat.
Apache dokáže zvládnout statický a dynamický obsah sám u stejného pracovníka, takže je perfektní pro flexibilitu, ale (a vždy existuje, ale) tak činí na úkor výkon.
Apache je známý tím, že je poněkud pomalý, ale nic se nepřiblížilo odhalení této pravdy, jako když se stal populární nginx. Rozdíl ve výkonu mezi nimi je něco, co nelze přehlédnout. Pouze v této věci přechází většina velkých společností na nginx. I když je Apache stále populární, v budoucnu se jistě změní, protože technologie dohání a stále více softwaru, který dříve pracoval pouze na apache, začalo zahrnovat nginx.
A co Nginx?
Nginx pochází od matky Ruska. V roce 2002 začal programátor Igor Sysoev pracovat na nginxu, protože byl hluboce znepokojen problémem C10K. Co? Jednoduše řečeno, optimalizace síťové zásuvky zvládnout velký počet klientů současně, což byla hlavní nevýhoda Apache a skutečná výzva pro moderní web. Počáteční vydání nginxu bylo zveřejněno v roce 2004 na základě architektury založené na událostech.
Ani Sysoev sám neviděl, jak velký úspěch by nginx měl. Obrovské výhody rychlosti pod nginx a nízké využití zdrojů se projevily s postupem času. Nginx má skvělý způsob, jak zajistit statický obsah, ale nezvládnu to dynamický obsah. To se také ukázalo jako výhoda, protože dynamický obsah nebyl vázán ke stejnému pracovníkovi, a proto mohl pracovat mnohem rychleji.
Nginx vyniká v poskytování rychlejšího obsahu při mnohem větším objemu připojení než Apache a je v současné době volbou pro hostingové služby, které chtějí nabídnout nejlepší možný výkon. Je to architektura založená na událostech a její asynchronní povaha jsou hlavní body jejího výkonu.
Zpočátku měla nginx jednu hlavní nevýhodu, je to dokumentace. Měl hrubý začátek kvůli tomu, že programátor byl Rus a způsob, jakým dokumentoval jeho funkce. Ale jak čas ubíhal a čím dál více lidí používá nginx, dokumentace se nesmírně zlepšila.
Další nevýhodou nginxu je nedostatek modulárního designu, který to znamená nemůže zpracovat pravidla v reálném čase jako Apache s tímto souborem .htaccess a nelze načíst ani moduly v reálném čase. To je něco, na čem nginx již pracuje, ale bude stále potřebovat čas, aby odpovídal flexibilitě Apache.
Nevýhody jsou však díky vynikajícímu výkonu rychle zastíněny. To samo o sobě umožnilo nginxu stát se oblíbenou volbou pro výkonově orientovaný hosting a je základem služeb, které jsou tak často využívány Parní, znovu a znovu dokazují, že dokáže trvale skóre vyšší než Apache ve všech směrech.
Proč je Nginx preferovanou volbou pro hosting WordPress?
Existuje několik bodů, ve kterých je nginx mnohem lepší než Apache pro hostování webů WordPress. Pokusím se to shrnout do následujícího seznamu.
Snadná instalace
Nginx je kompletní balíček, který vyžaduje velmi málo externích modulů pro práci a drtivou většinu času, to vyžaduje pouze jednu linku v Linuxu.
apt-get install nginx
yum install nginx
Vše, co nginx potřebuje, je aktivní jako služba. Zbytek je v konfiguraci.
Může fungovat jako proxy pro Apache nebo jakýkoli jiný webový server
Nginx může poskytnout okamžité zvýšení výkonu jakékoli konfiguraci webového serveru Apache spuštěním jako proxy server, aniž by to jakkoli ovlivnilo funkčnost serveru..
Může pracovat přímo s mezipamětí microcache nebo dokonce fastcgi
Nginx je skvělý díky vestavěné mikrokache a může dokonce pracovat s rychlou vyrovnávací pamětí pro rychlé zrychlení výkonu faktorem 10. Nginx může také poskytnout obrovský nárůst výkonu při práci s rychlou vyrovnávací pamětí a nepotřebuje ani externí mechanismus ukládání do mezipaměti, jako je memcache.
Poskytování obsahu je neuvěřitelně rychlé
Nginx rychle pracuje při práci se statickým obsahem a je velmi snadné jej konfigurovat. Jeden řádek kódu umožňuje přístup k nejběžnějším souborům, jako je statický obsah, a zvyšuje jeho výkon. Navíc, pokud víte, jak nakonfigurovat HttpProxyModule, můžete dokonce dosáhnout stejné úrovně výkonu pro dynamický obsah, aniž by to ovlivnilo funkčnost webového serveru..
Téměř 4krát více souběžných připojení než Apache
Pokud uvažujete o hostování webové stránky s velmi vysokou poptávkou s tisíci návštěvami denně, bylo by dobré vědět, že nginx dokáže zpracovat až čtyřnásobek množství souběžných připojení jako Apache, což znamená 2 věci:
- Váš web bude celkově rychlejší
- K tomu budete potřebovat méně zdrojů než Apache.
Důvodem je událost nginx řízená událostmi a je příznivá pro další přínos.
Velmi lehký
Nginx je tak dobře vytvořený, že je neuvěřitelně lehký na zdroje. To znamená, že to bude používat méně času procesoru zpracovat každý požadavek na připojení a učiní tak pomocí mnohem méně paměti. To vám umožní hostovat větší weby pomocí stejného serveru, který dříve nebyl v Apache schopen.
Tajemství úspěchu je v samotném motoru. Nginx funguje jako webový server spouštěný událostmi, což znamená, že bude na pracovníka naslouchat „událostem“ a bude reagovat pouze v případě potřeby. na požádání Argument uvnitř nginx umožňuje službě spouštět a odstraňovat posluchače na vyžádání. To pomáhá snížit využití paměti a zvýšit efektivitu. Apache se pokusil zahrnout režim události do pracovníka mpm-event, ale nešťastně selhal při odpovídající rychlosti nginx, protože Apache nebyl konstruován jako webový server řízený událostmi.
To může udělat Load Balance
Nginx lze nakonfigurovat tak, aby vyrovnával zatížení, a proto ještě více zvyšuje rychlost souběžných připojení rozložením zátěže mezi několik serverů, což je ideální pro projekty, které mají velmi vysoké zatížení souběžných připojení..
Co to všechno znamená?
To znamená, že nginx je ideál pro WordPress téměř ve všech směrech. To znamená, že budete mít výhody z jeho používání téměř okamžitě po implementaci. Pokud jste správcem systému, instalace nginx není žádoucí. Pokud naopak chcete navrhnout projekt nebo hostit svůj web a chcete ho hostit jinde, je velká šance, že pokud váš hosting používá nginx, bude to fungovat rychleji.
Vysoce kvalitní hostingové společnosti jako WP Engine a Flywheel již běží na nginx. Pokud ale půjdete s jinou hostitelskou společností, proveďte průzkum nebo se zeptejte technické podpory, pokud zásobník webového serveru obsahuje nginx. Můžu vám zaručit, že pokud je služba kvalitní, bude mít nginx zahrnut v některé části zásobníku.