Proč a jak zlepšit své vnitřní vyhledávání WordPress

Přiznejme si fakta. Možnosti prohledávání stránek WordPress nejsou tak dobré, jak by mohly být. Od vracení výsledků, které nejsou tříděny podle jejich relevance, bez možnosti prohledávání nahraných souborů nebo selhání při hledání odpovídajícího obsahu, je spravedlivé říci, že existuje prostor pro zlepšení.


Ačkoli byste mohli čekat na budoucí aktualizaci našeho oblíbeného publikačního softwaru, abyste to vyřešili, můžete problém vyřešit také dnes. Nainstalováním jednoho z vhodných pluginů, které byly vytvořeny pro vylepšení základního nástroje pro vyhledávání na webu WordPress, můžete tomuto prvku vašeho webu poskytnout tolik potřebné zvýšení výkonu..

Pokud nedáte svým návštěvníkům možnost prohledávat obsah svého webu a najít více toho, co hledají, nebo nejste spokojeni s výkonem vašeho současného řešení pro vyhledávání na webu, přečtěte si další informace a získejte lepší pochopení výhod přidání účinné funkce prohledávání interních stránek na váš web, následované některými návrhy pluginů, které vám k tomu mohou pomoci.

Výhody poskytování efektivního nástroje pro interní vyhledávání na webu

Výhody poskytování efektivního nástroje pro interní vyhledávání na webu

Možná jste se rozhodli na svůj web nezahrnout vyhledávací nástroj na webu, nebo si nejste jisti výhodami upgradování této funkce na vašem webu. Pokud ano, přečtěte si dále a zjistěte, proč byste se měli zaměřit na nabízení efektivního nástroje pro vyhledávání na webu svým čtenářům.

Zvyšte zobrazení stránek a čas na metrikách webu

Usnadníte-li návštěvníkům najít více obsahu, o který se zajímají na vašem webu, můžete je udržet déle. Zvyšuje se počet zobrazení stránky a doba na webu pro každého návštěvníka údajně faktory hodnocení, které Google bere v úvahu při rozhodování o tom, kde uvést web ve výsledcích svého vyhledávače.

Průměrné množství času stráveného na vašem webu na návštěvníka poskytuje vyhledávacím strojům dobrou informaci o úrovni kvality vašeho webu, přičemž více času naznačuje vyšší kvalitu webu. Proto je rozumné dělat vše, co můžete, abyste povzbudili návštěvníky, aby se drželi déle, a umožnění vyhledávání na webu může být jedním ze způsobů, jak tak učinit..

Lepší míry konverze cíle

Tato výhoda vyplývá z poslední, protože čím déle návštěvník na vašem webu zůstane, tím větší je šance na konverzi proti jednomu z vašich cílů..

Čím více stránek se zobrazí na vašem webu, tím více výzev k akci se jim zobrazí. Pokud jste experimentovali s testováním split s cílem porovnat různé varianty výzev k akci, včetně jedinečných návrhů a nabídek, poté, co vaši návštěvníci hledají a najdou více vašeho obsahu, budou vystaveni více příležitostí připojit se k vašemu seznamu adresátů, stanou se členy (doporučujeme tyto členské doplňky WordPress), nebo provést nákup.

Uživatelem generovaný zdroj nápadů na blogový příspěvek

Protože Google přestal sdílet, která klíčová slova a hledané výrazy přivedly vaše návštěvníky na váš web z jejich vyhledávače, cenný zdroj inspirace již pro vás není k dispozici. Povolením vyhledávání na webu pro svůj web však můžete získat přístup k podobné sadě dat.

Prozkoumáním klíčových slov, která vaši návštěvníci používají k hledání obsahu na vašem webu, získáte okamžitě pro uživatele vytvořený seznam nápadů na obsah vašeho blogu. Zatímco některé z výrazů, které vaši návštěvníci hledají, je přivedou přímo do příslušného článku na vašem webu, jiná klíčová slova je nemusí.

Tento seznam vám pak poskytne inspiraci a poskytne vám nápady, na která témata se mají na blogu vztahovat další, podložená důkazem, že pro ně existuje trh. Mnoho pluginů pro vyhledávání, které poskytneme níže, vám umožní přístup k těmto datům, což vám dává další důvod k upgradu interního vyhledávání na webu..

Pokud se někdy snažíte přijít s nápady na příspěvky pro svůj blog, pak by tato výhoda mohla být důvodem k tomu, aby na vašem webu bylo možné vyhledávat na webu..

Vylepšené uživatelské prostředí

A konečně, aktivace vyhledávání na webu pro váš web může zlepšit celkový uživatelský dojem. Účinný nástroj pro vyhledávání na webu nejen vrátí relevantnější výsledky, ale přidání této funkce na váš web může pomoci oslovit více segmentu návštěvníků, kteří upřednostňují vyhledávání, než interakci s navigačními nabídkami..

Zdarma a prémiové doplňky pro vyhledávání na webu WordPress

Nyní, když víte, proč byste měli přemýšlet o upgradu vyhledávací funkce na svém webu WordPress, je čas se podívat, jak to můžete udělat. Naštěstí existuje několik bezplatných a komerčních pluginů, které můžete otočit, aby se vaše vyhledávání na webu WordPress stalo efektivnějším.

Relevanssi

Relevanssi

Relevanssi je k dispozici v bezplatných i komerčních verzích, což vám dává možnost vyzkoušet rozšířené vyhledávání na vašem webu WordPress bez utrácení penny. Až bude plugin na vašem webu aktivní, budou mít návštěvníci snazší čas najít to, co hledají – nebo alespoň vědět, že udělali vše, co je v jejich silách, aby sledovali obsah, který hledají..

Mezi některé funkce tohoto vyhledávacího pluginu patří: výsledky vyhledávání seřazené podle relevance namísto data, fuzzy párování, vyhledávání dokumentů, vyhledávání frází a schopnost prohledávat komentáře. A pokud se rozhodnete upgradovat na prémiovou verzi Relevanssi, můžete začít používat funkce jako: vyhledávání uživatelských profilů, návrhy vyhledávání a vážení obsahu, které ovlivňují výsledky vyhledávání..

Hledat vše

Hledat vše

Prohledat vše je další bezplatná volba. Musím se však přiznat, že je to možnost, kterou jsem do značné míry nevyužil. Přestože má více než 80 000 aktivních instalací a 4,3 z 5 hvězdiček, určitě stojí za zmínku.

S nainstalovaným vyhledávacím zařízením na vašem webu mohou návštěvníci doslova prohledávat vše. Kromě příspěvků a stránek to zahrnuje: výňatky, přílohy, komentáře, značky a vlastní pole. Ačkoli nastavení pluginu, můžete snadno vyloučit položky z výsledků a přesně nakonfigurovat, jak bude fungovat na vašem webu.

SearchWP

SearchWP

SearchWP je pouze prémiová možnost. Pokud však vážně vylepšujete funkce prohledávání webů WordPress a sklízíte všechny odměny spojené s tím, měli byste rozhodně zvážit tento plugin. Už nějakou dobu ji používám na svém blogu, a to i přes relativně nízkou úroveň provozu, kterou statistiky získávají, statistiky vyhledávání ukazují, že to pomohlo mým návštěvníkům najít hledaný obsah, když provádějí vyhledávání..

Po instalaci SearchWP na svůj web je plugin připraven k provozu hned po vybalení z krabice. Zahrnuje však některá velmi podrobná nastavení, která vám umožní přesně nakonfigurovat, jak to funguje. To zahrnuje: nastavení vážení příspěvků, výběr obsahu, který je indexován, a ještě mnohem více.

Doplněk také obsahuje funkci živého vyhledávání, která usnadňuje návštěvníkům provádět vyhledávání, která s větší pravděpodobností vrátí výsledky, které hledají. SearchWP má schopnost indexovat všechny soubory PDF, které jsou součástí vašeho webu, což je skvělý nástroj, který umožňuje návštěvníkům vyhledávat vše, co můžete nabídnout.

Závěr

I když možná budete raději procházet uspořádanou sadu nabídek, pravda je, že někteří z vašich návštěvníků raději prohledají váš web a chtějí přístup k obsahu, který nyní hledají. Pro generaci vytvořenou s okamžitým přístupem k obsahu poskytované vyhledávači, jako je Google, by přidání vašeho efektivního vyhledávacího nástroje na váš web WordPress mohlo způsobit, že váš web bude zastaralý a uživatelsky přívětivý.

Naštěstí výběrem jednoho z bezplatných nebo prémiových vyhledávacích modulů dostupných pro WordPress můžete tuto funkci snadno přidat na svůj web ještě dnes. Jaké jsou vaše myšlenky při vyhledávání na webu? Měly by mít všechny weby funkční vyhledávací nástroj? Prosím, podělte se o své návrhy v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map