Poznejte své publikum WordPress lépe: Je třeba zvážit důležité metriky

Lepší publikum WordPress: Je třeba zvážit důležité metriky

Přestože mnozí z nás tráví hodiny a hodiny vytvářením, aktualizací a propagací našich webových stránek, nemáme tendenci věnovat stejné množství času a energie porozumění analytice uživatelů.


Mnozí uvádějí důvod, proč je analytika nudná, ale myslím si, že lidé jsou odsunuti, protože trávení času analýzou toho, jak vaše publikum používá váš web, nepřináší okamžité výsledky.

Pochopením toho, jak lidé interagují s vaším webem, však můžete porozumět a poté provést změny nezbytné ke zvýšení provozu, generování více potenciálních zákazníků a převedení pohledů na prodej.

Google Analytics

Google Analytics vám může pomoci rozebrat a porozumět různým metrikám vašeho webu WordPress. V tomto článku se dozvíte, jak lze tuto bezplatnou službu využít k lepšímu pochopení publika.

Zjistěte, odkud vaše publikum pochází

Zdroj provozu Google Analytics

Vaše publikum dorazí na váš web z různých míst; sociální média, vyhledávače, jiné webové stránky nebo váš seznam adres, abychom jmenovali jen několik. Je důležité vědět, odkud přišli, abyste mohli zvýšit svou přítomnost a úsilí v těchto oblastech a také zacílit na zdroje, ze kterých nedosáhnete konverzí, které chcete, lepšími způsoby..

Je váš organický provoz dostatečně vysoký?

Graf Google Analytics

Nejsou stanoveny žádné termíny o tom, co je „dobrý“ počet lidí, kteří na váš web přicházejí prostřednictvím organického vyhledávání. Jak již bylo řečeno, můžete pomocí svých metrik zjistit, zda vaše organická vyhledávání potřebují významné zlepšení nebo ne jejich porovnáním s jinými zdroji provozu.

Pokud přitahujete většinu svého provozu prostřednictvím sociálních médií nebo jiného proudu doporučení, musíte do SEO vynakládat větší úsilí. Vylepšete svůj obsah a vytvořte více blogových příspěvků pomocí všech důležitých klíčových slov a frází. Časem by to mělo pomoci posílit vaše hodnocení ve vyhledávačích a generovat více organického provozu.

Pokud je váš organický provoz ve srovnání s jinými zdroji vysoký, možná je čas zaměřit se více na jinou oblast.

Zvyšuje vaše publikum sociální média?

Je důležité sledovat metriky sociálních médií, protože vám poskytne jasný obrázek o tom, co funguje a co není součástí vašich marketingových kampaní na sociálních médiích..

Tyto metriky vám mohou ukázat, jaký typ obsahu funguje s vaším publikem, co se sdílí a líbí se a co byste se měli i nadále soustředit na produkci. Pokud provozujete propagační akce nebo soutěže, můžete sledovat popularitu těchto aktivit a zjistit, zda se jim vrací čas a úsilí, které vyvíjíte..

Snadný sociální metrika Pro WordPress Plugin

Easy Social Metrics Pro je působivý plugin WordPress, který vám umožní sledovat výkon vašich sociálních médií z ovládacího panelu WordPress. Social Metrics Pro vám pomůže pochopit, kde se vaše publikum potkává hlavně, což vám ušetří čas tím, že se budete moci soustředit na nejoblíbenější platformy a méně na ostatní. Sledováním přítomnosti sociálních médií v čase můžete také zjistit, zda vaše marketingová strategie funguje dlouhodobě nebo zda potřebuje přepracovat.

Vylepšete referenční čísla budováním vztahů

Doporučení z jiných webů jsou skvělý způsob, jak získat návštěvnost, protože to bude více než pravděpodobné, že diváci již mají zájem o vaše místo nebo odvětví. Zkontrolujte své metriky a zjistěte, z jakých webů diváci přicházejí, a pak s nimi vytvořte vztahy. Silné vztahy s ostatními ve vašem oboru mohou zvýšit váš online profil, propagovat vaši značku a zvýšit návštěvnost vašich stránek.

Podívejte se na fyzické umístění svého publika

Poloha návštěvníka

V závislosti na vaší firmě může být důležitá poloha. Pokud máte cihly a malty, které chcete přilákat místní stálé zákazníky, lidé, kteří si prohlíží váš web z druhé strany světa, jsou milí, ale možná ne to, co vaše firma potřebuje. Vaše analytika vám umožní zkontrolovat, zda svým obsahem a propagací přitahujete správné publikum.

Pokud chcete přilákat místní klienty, zajistěte, aby byl váš web a zejména váš blog relevantní pro vaši polohu. Pište o tom, co se děje ve vaší místní oblasti. Provozujte soutěže pro lidi v obchodě a propagujte je online. S přilákáním širšího publika není nic špatného, ​​ale činí lidi ve vaší bezprostřední blízkosti prioritou.

Pochopte, co ovlivňuje vaše míry odchodů

Míra okamžitého opuštění Google Analytics

Často je těžké přesně zjistit, co způsobuje, že lidé opouštějí váš web. Analýza metrik vám může pomoci získat představu o tom, kam vás váš web nechává.

Jak snížit míru odchodů na blogu

Míra okamžitého opuštění je u příspěvků na blogu, která odpovídá na otázku „jak na to“, často vysoká. To lze snadno vysvětlit, protože lidé přišli na příspěvek konkrétně, aby dostali odpověď na otázku. Jakmile splní svůj dotaz, odejdou.

Pokud tomu tak je u vašeho blogu, měli byste se pokusit tento problém vyrovnat přidáním „výzev k akci“. Odkazy na další články a propagační akce na vašem webu nebo bezplatná nabídka výměnou za e-mail jsou skvělým způsobem, jak povzbudit návštěvníky, aby váš web dále prozkoumali..

Co by na domovské stránce mohlo způsobit vysoké míry odchodů?

Vysoké míry okamžitého opuštění na vaší domovské stránce jsou téměř vždy špatné. Pokud je tomu tak u vašeho webu, pečlivě si prohlédněte analytiku, která vám pomůže zjistit, proč lidé opouštějí váš web, aniž by se na něj nejprve dívali..

Nejprve se podívejte, jak dlouho lidé zůstávají na vaší domovské stránce. Pokud lidé odcházejí po pouhých několika sekundách, je to pravděpodobně způsobeno tím, že váš web má pomalé doby načítání, není mobilní reagující nebo nějakým způsobem narušen. Je čas na opravu!

Co když lidé pobývají déle než 5 sekund, ale poté neklikají na jinou stránku? V tomto případě jsou pravděpodobně další problémy, které nebudou tak rychlé. Pravděpodobně se vyskytnou problémy s designem a použitelností webu nebo s obsahem, který není dostatečně zajímavý. Znovu však zkontrolujte, zda je web plně citlivý.

Domovská stránka musí být jasná, výstižná a návštěvníci se do 5 sekund od vstupu na vaši stránku musí „dostat“. Je zřejmé, co vaše firma je a co nabízíte? Na své domovské stránce nepoužívejte příliš mnoho textu a žargonu, jen to udržujte jednoduché. Návrh domovské stránky musí být čistý a snadno se v něm pohybovat a ukazovat návštěvníkům, kam mají jít dále. Použijte nějakou výzvu k akci, ale ne příliš mnoho, nechcete ohromit a zmást své publikum.

Analýza jednotlivých stránek

Populární stránky Google Analytics

Google Analytics obsahuje spoustu informací o každé stránce vašeho webu WordPress. Pomůže vám to hlouběji prozkoumat, co vaše publikum dělá na vašem webu, a pochopit, jak můžete vylepšit svůj web, abyste si udrželi a rozšířili publikum.

Nejlépe vstupní stránky

Podívejte se, kam lidé přicházejí na váš web, a identifikujte své hlavní vstupní stránky. Vědět to vám může pomoci dvěma způsoby:

  1. Vytvořte více podobného obsahu, protože to očividně přitahuje lidi.
  2. Chcete, aby příchozí návštěvníci zůstali na vašem webu, takže na těchto stránkách poskytujte kvalitní obsah s některými „výzvami k akci“. To povzbuzuje lidi, aby zůstali na vašem webu, a zvyšuje se tak možnost potenciálních zákazníků nebo prodeje.

Zobrazení nejvyšší stránky

Zobrazení na horní stránce ukazuje, jaký obsah je nejoblíbenější a co vaše publikum zajímá. Toto jsou opravdu důležité informace, protože vám pomohou pochopit, jaký typ obsahu zaujímá vaše publikum. Je to také místo, kde byste měli vkládat odkazy a propagace na podporu prodeje nebo shromažďování e-mailových adres.

Nezapomeňte také zkontrolovat metriky sociálních médií a zjistit, co bylo sdíleno. To vám poskytne dobrý přehled o tom, jaké typy vašeho obsahu jsou populární na sociálních médiích.

Opustit stránky

Chcete-li být v analytice uvedena jako výstupní stránka, musíte se podívat na více než jednu stránku vašeho webu. Jedná se o lidi, kteří projevují určitý zájem o váš web a obsah, takže mohou být potenciálními vracejícími se návštěvníky nebo zákazníky.

Je v pořádku, pokud vidíte, že lidé opouštějí váš web z vaší kontaktní stránky, kontaktního formuláře nebo objednávkového formuláře. Co nechcete, jsou metriky zobrazující diváky opouštějící z domovské stránky nebo ještě horší, během pokladny před dokončením nákupu. Pokud se jedná o tento případ, je třeba zkontrolovat proces platby a ujistit se, že je hladký, uživatelsky přívětivý a netrvá příliš dlouho..

Vracející se návštěvníci

Chcete sledovat počet vracejících se návštěvníků, abyste zjistili, zda se v průběhu času zvyšuje. Vracející se návštěvníci jsou důležití, protože tito lidé mají skutečný zájem o vaše místo a častěji se stanou zákazníky. Pokud je váš počet vracejících se návštěvníků nízký, pak je více než pravděpodobné, že budete potřebovat vylepšit svůj obsah. Ať je to zajímavější, lidé se chtějí vrátit a přečíst si více.

Podívejte se na míru konverze

Pravděpodobně nejdůležitější metrika ke sledování, míra konverze vám řekne, zda váš web dosahuje svého hlavního cíle. Dělá vaše publikum to, co chcete? Mohlo by to být shromažďování e-mailů, zvyšování členství nebo prodej produktů.

Pokud jsou vaše míry konverze nízké, ale provoz na vašich stránkách je vysoký, mohlo by to znamenat několik věcí. Buď přitahujete nesprávné publikum, nebo váš web není dost dobrý. Mohlo by to zahrnovat špatný obsah, málo výzev k akci nebo nepoužitelný web. V tomto případě je na čase zaměřit se na zlepšení míry konverze.

Závěrečné myšlenky

I když analýza údajů na vašem webu může zpočátku trvat dlouho, jakmile pochopíte, co je třeba hledat, bude to jednodušší a rychlejší. Ještě důležitější je, když pochopíte, jak vaše publikum komunikuje s vaším webem, můžete provést vylepšení nezbytná k povzbuzení vracejících se návštěvníků, přilákání nových návštěvníků a nakonec umožnit vašemu webu konverzi proti jeho cílům.

Co vám brání v tom, abyste se podrobněji zabývali analýzami a metrikami návštěvníků? Prosím, podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map