Pokud si vyberete zdarma nebo prémiové téma WordPress

Pokud si vyberete zdarma nebo prémiové téma WordPress

Pokud právě začínáte nový projekt, může být obtížné rozhodnout se, zda se rozhodnete pro bezplatné nebo prémiové téma WordPress. Ačkoli prémiová témata jsou obecně považována za vynikající volbu, ve skutečnosti tomu tak vždy není.


V tomto článku porovnáváme bezplatná a prémiová témata s kritérii ceny, podpory, zabezpečení a aktualizací, použitelnosti a kvality. Zvažujeme také výhody výběru freemiového tématu. Začněme tedy…

Hodnota za peníze

Celkový

Cena je zřejmým rozdílem při výběru bezplatného nebo prémiového tématu WordPress. Mnoho lidí, kteří právě začínají, se obává placení za nové téma, když neví, zda jejich projekt skutečně přijde.

Přestože je bezplatné téma původně „zdarma“, realitou je, že pokud si chcete vytvořit profesionální nebo lukrativní web, budete pravděpodobně muset nakupovat jinde. Celkově témata zdarma nepřicházejí s rozsáhlými funkcemi. Takže vás může stát mnohem dražší než cena prémiového tématu, abyste mohli aktualizovat svůj web potřebnými prémiovými doplňky, které budete potřebovat pro plně efektivní web.

Prémiová témata také často přicházejí s mnoha skrytými doplňky, což z nich dělá velkou hodnotu za peníze. Mnoho prémiových témat přichází s prémiovými pluginy, které jsou již začleněny. Například naše vlastní téma Total přichází s Visual Composer, Slider Revolution a dalšími, zahrnutými bez dalších nákladů (plus aktualizace motivů jsou zdarma po celý život).

ThemeForest nabízí výběr obchodů na hostování a domény, pokud si zakoupíte jedno ze svých prémiových témat. Nebo pokud se připojíte k tematickému klubu, jako je WPMU DEV, získáte přístup k celé řadě doplňků, jako jsou pluginy, podpora, zabezpečení a další.

Nejlepší tip: Než si stáhnete téma, prostudujte si přesně to, co je součástí tématu, abyste předešli zklamání a dalším výdajům.

Podpora od vývojářů

Podpěra, podpora

Jedním z nejvíce do očí bijících kontrastů mezi bezplatnými a prémiovými tématy je podpora, která je nabízena. Vývojáři bezplatných témat mají extrémně omezený rozpočet. To může vést k tomu, že nebudou moci poskytovat okamžitou vysoce kvalitní podporu. Ačkoli je pomoc obvykle k dispozici, nepřetržitá pomoc není obecně nabízena bezplatnými tématy.

Celkově mají prémiová témata buď větší týmy vývojářů, lepší systémy podpory nebo kombinaci obou. Obvykle jsou nabízeny rozsáhlé videonávody a dokumentace, fóra a e-mailová podpora a mnoho z nich poskytuje nepřetržitou asistenci. Takže pokud provozujete online podnikání nebo nemáte rozsáhlé zkušenosti s WordPress, může být způsob, jak jít, prémiové téma s nejvyšší podporou.

Nejlepší tip: Před konečným rozhodnutím vždy zkontrolujte, jak je téma podporováno.

Zabezpečení a aktualizace webových stránek

Úložiště WordPress

Obecně se předpokládá, že prémiová témata jsou bezpečnější než bezplatná témata. To však není vždy pravda.

Zdarma WordPress témata v Úložiště WordPress projít přísným procesem kontroly. Tím je zajištěno, že témata dostupná v úložišti jsou na vysoké úrovni, přičemž hlavní prvky kritérií jsou bezpečnostní prvky.

Prémiová témata mohou být spíše smíšená taška se zabezpečením, protože kdokoli může vytvořit prémiové téma a prodat ho. Pokud však zakoupíte své téma od renomovaných vývojářů nebo známého tematického obchodu (jako je Themeforest, StudioPress, Anariel Design, Elegantní témata atd.), Měli byste mít možnost snadno spát.

Prémiová témata od renomovaných vývojářů jsou celkově nejbezpečnější dostupná témata. Tyto společnosti mají velké rozpočty a mnoho vývojářů věnovaných bezpečnosti. Chyby jsou rychle nalezeny a opraveny, protože jakékoli narušení zabezpečení by mohlo vážně ovlivnit budoucí prodej tématu.

Prémiová témata jsou obvykle aktualizována častěji. Aktualizace často reagují na základní změny WordPress a na nejnovější chyby zabezpečení. Cyklus aktualizace nemá tendenci být tak pravidelný nebo konzistentní s volnými tématy. Čím je toto téma starší, tím otevřenější je narušení bezpečnosti.

Nejlepší tip: Vždy si kupujte prémiová témata z renomovaných zdrojů a bezplatná témata z úložiště WordPress, abyste zajistili vysoce kvalitní a bezpečné téma.

Kvalita designu motivů a funkčnosti

ThemeForest

Kvalita designu se může výrazně lišit mezi bezplatným nebo prémiovým tématem WordPress. Celkově populární prémiová témata nabízejí vyšší úroveň kvality. Vzory jsou profesionální svým rozložením a estetikou, vestavěné pokročilé funkce a funkčnost a důraz je kladen na použitelnost.

Některá prémiová témata však zacházejí příliš daleko, včetně hromádek funkcí, které jsou lépe podporovány zásuvnými moduly. To způsobí nadýmání motivu, zpomalení vašeho webu a ovlivnění jeho výkonu. A pokud se rozhodnete v budoucnu změnit témata, migrace obsahu nebude snadný proces.

Dalším bodem, který je třeba zvážit při výběru mezi bezplatným nebo prémiovým tématem WordPress, je, že ve skutečnosti nemusíte potřebovat mnoho funkcí, které mnoho prémiových témat poskytuje. Pokud se rozhodnete pro nenáročné téma zdarma, můžete snadno nainstalovat několik pluginů WordPress a provést tak působivá vylepšení. Investováním do nástroje pro tvorbu stránek a dalších pokročilých pluginů můžete rychle upgradovat vzhled svého webu a přidat další funkce, které budete možná potřebovat.

Nejlepší tip: Přečtěte si recenze motivů a získejte dobré znalosti o kvalitě a celkovém výkonu motivu.

Použitelnost

Dvacet sedmnáct

Použitelnost tématu WordPress je nesmírně důležitým faktorem, který je třeba zvážit při výběru nového motivu pro váš web WordPress. Použitelnost pro tvůrce webu a pro uživatele webu může být bohužel něco, co chybí s tématem zdarma. Pokud však máte s používáním WordPress omezené zkušenosti, může to fungovat ve váš prospěch. Díky jednoduchosti volných témat a nedostatku funkcí je často lze rychle a snadno nastavit.

Vývojáři prémiových témat se obvykle zaměřují na navrhování témat s působivou použitelností, a to jak na přední, tak na zadní straně. Premium back-end použitelnost vám ušetří spoustu času a úsilí, když pracujete na svém webu. A co je důležité, umožní vám to užít si proces přizpůsobení. Efektivní a úspěšné uživatelské prostředí pro vaše návštěvníky také zvýší uživatelský čas na webu a zlepší vaše konverze na webu.

Nejlepší tip: Podívejte se na ukázky motivů a získejte dojem na uživatelský dojem návštěvníků.

Závěrečné myšlenky na bezplatné nebo prémiové téma WordPress

Stále si nejste jisti vyplácením prémiového tématu z get-go? Dobré volbou pro vás pak může být freemiové téma. Freemium téma je bezplatné téma, které lze kdykoli upgradovat. To znamená, že pokud se v budoucnu rozhodnete, že potřebujete pokročilé funkce a funkce prémiového tématu, můžete snadno přepnout na prémiovou verzi, aniž byste museli skutečně přejít na nové téma..

Nyní byste měli mít dobrou představu o tom, co nabízejí bezplatná a prémiová témata WordPress. Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ujistěte se, že děláte svůj výzkum. A vždy si své téma stáhněte z renomovaného zdroje.

Vyberete pro svůj projekt zdarma nebo prémiové téma WordPress? Nebo je pro vás freemiové téma tou nejlepší volbou? Prosím, podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map