Přizpůsobte si téma WordPress pomocí těchto užitečných nástrojů

Nástroje pro přizpůsobení motivu WordPress

Máte čtyři sekundy – přesné množství času, který potřebujete k vytvoření trvalého prvního dojmu vašich návštěvníků webu – k zodpovězení této další otázky. Co byste možná udělali, abyste odlišili své online podnikání od nesčetných dalších podniků? Zaškrtněte tock … tři, dva, jeden. Čas vypršel.


Pravděpodobně jste přišli s těmito mimo jiné odpověďmi:

 • Mají nejúžasnější produkty
 • Řekněte skvělý osobní příběh, proč děláte to, co děláte
 • Vybudujte si úžasnou online přítomnost
 • Promluvte si s někým na Final Famous, Inc, což je naprosto fiktivní společnost

Fikce stranou, vraťme se k odrážce číslo 3 v našem seznamu; budování impozantní online přítomnosti. Snadnější řečeno než uděláno, vytváření online přítomnosti, která vám umožní vyniknout před davem, zahrnuje několik faktorů, které se vážou zpět k tomu, že máte skvělý web.

Skvělý web, který říkáte? To je správně; váš web je mimo jiné tváří vašeho online podnikání – vaše jediná šance udělat skvělý první dojem na vaše vyhlídky. V dnešním příspěvku vám představíme 20 nástrojů, pomocí kterých můžete přizpůsobit své téma WordPress, aby vyhovovalo vašim obchodním potřebám, a nalákat klienty do vlečných sítí. Před seznamem nástrojů však uvádíme několik pravd o přizpůsobení motivu WordPress, které je třeba mít na paměti při provádění změn motivů.

Jak přizpůsobit WordPress Témata

Pokud jste ještě nikdy nepřizpůsobili téma WordPress, možná se domníváte, že je to tak složitý proces vyžadující mozky raketového vědce a odolnost neurochirurga. Nic nemůže být dále od pravdy. Změna vzhledu a funkcí WordPress je snadnější než kdykoli předtím díky široké škále prémiových témat WordPress, která přicházejí s pokročilými možnostmi motivů. A mnoho témat, například Total, zahrnuje zabudované tvůrce stránek a možnosti přizpůsobení, takže můžete vytvořit jedinečný web bez použití kódu.

Přesto, i když máte k dispozici řadu možností, některé funkce a styly prostě nejsou vestavěny, což znamená, že je musíte přidat ručně. Ale snaha přimět kohokoli, kdo má málo času nebo zkušeností, aby ručně psal kód, nevyvolává to nejlepší z pocitů, takže jaké jsou přesně vaše možnosti, pokud jde o přizpůsobení témat WordPress??

Při hledání dokonalého tématu WordPress můžete jít s prémiovým tématem (například Total), tématem zdarma nebo tématickým rámcem v závislosti na vašich obchodních požadavcích a osobních preferencích. U bezplatného motivu neodložíte svou kreditní kartu, ale nedostatek funkcí a možností vás přeje. Jistě, vždy můžete získat pluginy pro jakoukoli funkčnost na slunci, ale všichni víme, jak to jde.

S prémiovými tématy WordPress získáte funkce, vzhledy, aktualizace a úžasnou podporu za cenu. Stačí říci, že vaše prémiové téma výběru nemusí mít všechny funkce a možnosti, které potřebujete, abyste se dostali zpět na druhou. Komerční tematický rámec vám nabízí flexibilitu, nejlepší webové standardy, čistý kód, podporu atd., Ale pokud nevíte, co děláte nebo alespoň jaké je dětské téma, jste zaseknutí a nedosáhnete toho mnoho v oblasti přizpůsobení tématu nebo dokonce vývoje.

Dost překvapivé je použití dětského motivu nejlepším způsobem, jak přizpůsobit své téma WordPress. V minulosti jsme se zde zabývali podřízenými tématy WordPress, takže se nebudu zabývat podrobnostmi, ale soubory motivu byste nikdy neměli upravovat přímo, abyste zabránili ztrátě všech vašich změn při každé aktualizaci motivu. Místo toho byste měli použít podřízené téma. Podřízená témata vám umožňují sestavit web vašich snů na základě nadřazeného tématu, aniž byste při aktualizaci riskovali ztrátu přizpůsobení..

Pomocí souboru stylů vašeho dětského motivu (style.css) můžete pomocí několika řádků kódu změnit vzhled celého webu. Se speciálním souborem PHP známým jako funkce.php můžete přidávat funkce nebo strukturálně měnit svůj web. Můžete jít o krok dále a vytvořit šablony souborů pro své podřízené téma, které vám dává absolutní kontrolu nad designem a strukturou vašeho motivu.

Jakmile je vaše podřízené téma na svém místě, můžete změnit své téma libovolným způsobem a uhodnout co, můžete CSS do určité míry upravit přímo z ovládacího panelu WordPress. Změny, které můžete tímto způsobem provést, jsou však omezené, a proto jsou zapotřebí další nástroje.

Nástroje pro přizpůsobení motivu WordPress

Nástroje, na které se v této sekci zaměřujeme, zahrnují editory kódů, FTP klienty, inspektory kódů, manipulátory obrázků a pravděpodobně všechno ostatní, co je v zájmu vývojářů webu, návrhářů webu a vlastníků technologicky důvtipných webů. Pokud jste dokonalý začátečník, najdete také několik drahokamů, ale je ve vašem nejlepším zájmu, abyste se seznámili s HTML, CSS a PHP – věci, ze kterých je WordPress vyrobeno. Zde je uveden seznam nástrojů, které potřebujete, abyste své téma WordPress úspěšně přizpůsobili.

TemplateToaster

TemplateToaster

Jednou z nejjednodušších možností je použití vlastního nástroje pro vytváření motivů, jako je Tvůrce šablony TemplateToaster. software. S nainstalovaným v počítači máte vše, co byste mohli potřebovat k vytvoření vlastního motivu.

Vytvořte si vlastní šablonu pomocí integrovaného vizuálního tvůrce drag and drop. Existuje spousta možností pro sloupce, záhlaví, vlastní nabídky, galerie, oblasti widgetů a další. Vše bez nutnosti kódování. Můžete dokonce přidat obsah při vytváření rozvržení, abyste ušetřili čas později, když nahrajete motiv na svůj živý web. Navíc vše plně reaguje (takže se nemusíte starat o design vašeho webu pro různá zařízení) a RTL a vícejazyčný. A když už jste skončili s vytvářením vlastního motivu pomocí TemplateToaster, stačí exportovat!

Nástroje pro vývojáře Chrome

Máte nainstalované a připravené téma WordPress, ale jak přesně víte, který prvek upravit? Pokud se podíváte na své téma z rozhraní front-end, nemůžete říct, který prvek je který. Back-end není o nic lepší, ale díky Nástroje pro vývojáře Chrome, můžete si prohlédnout změny ve struktuře motivu a CSS, abyste před jejich kódováním viděli, jak vypadají. Můžete vizuálně prohlédnout jakýkoli prvek pomocí přístupu point and click, který usnadňuje vaši práci. V prohlížeči Google Chrome můžete Nástroje pro vývojáře otevřít kliknutím pravým tlačítkem myši na svůj web a výběrem položky „Inspect Element“.

poznámkový blok++

Přizpůsobení tématu WordPress zahrnuje (nebo bude zahrnovat) psaní velkého množství kódu. K tomu potřebujete výkonný textový editor, který vám umožní zůstat na špičce. poznámkový blok++ je vaše nejlepší sázka, protože se snadno používá, vypadá skvěle a přichází se spoustou úžasných funkcí, díky nimž bude psaní kódu hodně zábavné.

Vznešený text

Program Notepad ++ funguje se systémem Windows, ale pokud potřebujete pro svůj počítač Mac jedinečný textový editor, Vznešený text je skvělá volba (to je to, co používáme zde ve WPExplorer při kódování všech našich témat). Je dodáván s režimem bez rozptylování, s podporou rozdělení úprav a umožňuje vám přizpůsobit cokoli a okamžitě přepínat mezi projekty.

Lokální server (WAMP, XAMPP, MAMP, LAMP)

Nejlepší a nejjednodušší prostředí pro přizpůsobení (nebo vývoj) témat WordPress je místní server. Eliminuje proces přihlašování a nahrávání na živý server, což vám ušetří čas a úsilí. Znamená to také, že máte úplnou kontrolu nad svým serverem a přizpůsobujete jej v závislosti na vašich měnících se potřebách. Nemusíte kupovat hostingový prostor ani registrovat domény / vytvářet subdomény k přizpůsobení nebo vývoji témat, což je skvělé pro vaši peněženku. Nejsou žádné prostoje ani omezení použití plus všechny další věci, které nenávidíte u svého současného hostitele WordPress.

K vytvoření vlastního lokálního serveru potřebujete programy jako WAMP a XAMPP pro Windows, MAMP pro Mac OS X nebo LAMP pro Linux. Používám WAMP a doposud to bylo úžasné. Chtěli byste se naučit, jak nainstalovat WordPress? Pokladna našeho průvodce!

Adobe Photoshop

Počkej, nejsem grafik. Chci jen přizpůsobit svá témata WordPress. Můžete mi říct, proč potřebuji Adobe Photoshop? Zde je pěkný malý citát pro vaše potěšení:

[Photoshop] je standardní software pro manipulaci s obrázky. Používám jej pro úpravu log, změnu barev na pozadí a přechodu [téměř] jakéhokoli obrazového prvku na webové stránce. – Chris Cree, web důvtipný marketing.

Nyní vidíte, proč potřebujete Adobe Photoshop k přizpůsobení vašich témat WordPress? S Photoshopem můžete dělat spoustu dalších věcí, včetně vytváření vzorových vzorů, vybírání webových barev, ukládání obrázků na web atd. Photoshop stojí každý měsíc asi 20 dolarů, což je v mém světě trochu drahé, ale stojí za to.

GIMP

Pokud právě začínáte a máte omezený rozpočet, vyhazování $ 20 dolarů měsíčně pro Photoshop je něco, co pravděpodobně nechcete dělat. Vstupy GIMP a váš den a 240 $ za rok se uloží. Přestože je GIMP náročné nastavit, je dobrou alternativou k Adobe Photoshopu.

Generovat WP

Když začnete přizpůsobovat motivy, budete potřebovat úryvky kódu pro různé komponenty, jako jsou taxonomie, postranní panely, vlastní typy příspěvků, nabídky, krátké kódy a panely nástrojů, abychom zmínili alespoň některé. I když se můžete rozhodnout strávit hodiny na konci Googling kódy, Generovat WP nabízí nejjednodušší a nejrychlejší způsob vytvoření vlastního kódu pro váš projekt pomocí nejnovějších standardů WordPress API a kódování. Vygenerujte libovolný kód kliknutím na tlačítko.

WhatFont

Změna podrobností o minutách (např. Písem) na vašem motivu může mít velký vliv na design a uživatelský dojem. Ale vybrat perfektní písmo pro váš web WordPress může být náročné, co s tisíci písem tam. Nebojte se, ale pomocí nástroje WhatFont můžete snadno zjistit písma použitá na jakékoli webové stránce. Stačí nainstalovat rozšíření prohlížeče WhatFont, spustit ho a umístit kurzor na libovolný blok textu. Jednoduché jako 1, 2, 3.

CSSViewer

Nástroj “Inspect Element” funguje skvěle, ale je stejně působivý jako CSSViewer? To je nezvyklé ne. I když nemůžete vizuálně upravovat CSS (jako v „Inspect Element“), CSSViewer je jednoduchý a intuitivní prohlížeč CSS, díky kterému bude přizpůsobení témat WordPress hračkou. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat rozšíření a umístit na elementy, abyste viděli celou řadu vlastností CSS.

Fiktivní obsah

Ve většině případů, když získáte téma WordPress, získáte jen to – prázdné plátno motivu bez jakéhokoli obsahu. Stále si můžete přizpůsobit barvu a co, ale bez fiktivního obsahu je náročné zjistit, zda je něco v nepořádku. Ale odkud mi dostanu nějaký skvělý falešný obsah? Máme zakryté záda; si můžete stáhnout ukázkový obsah z Test tematické jednotky na kodexu nebo WordPress Ukázkový obsah na WPCandy.

WPBakery (dříve Visual Composer)

Tvůrce WPBakery, který je v době psaní trendem v CodeCanyonu, je velmi uživatelsky přívětivý a pohotový tvůrce stránek s přetahováním, který přichází s vizuálními editory mimo jiné sladké funkce. Zjednodušeně řečeno, můžete použít Visual Composer k vytvoření libovolné stránky WordPress, kterou si lze představit. Při přizpůsobení motivu WordPress zní správně jako nástroj, který chcete?

Díky responzivnímu designu, více než 45 obsahovým prvkům, šablonám, vícejazyčné podpoře a snadnému použití mimo jiné je Visual Composer přesně to, co potřebujete k vytvoření tématu WordPress svých snů. Má přes 388 000 prodejů, působivé hodnocení kupujících 4,65 / 5,00 a stojí pouze $ 64 dolarů.

Téma Testovací jízda

Theme Test Drive je dobře hodnocený plugin od Vladimíra Prelovače, renomovaného vývojáře s více než 25 zásuvnými moduly pod opaskem. Plugin nemá nic fantastického – stačí se dostat k „… bezpečně otestovat jakékoli téma jako administrátor, zatímco návštěvníci používají výchozí [téma].“

To je správné, pomocí funkce Testovací jízda můžete na svém webu WordPress spustit dvě témata současně. Vaši čtenáři samozřejmě uvidí pouze jednoho, zatímco druhého si přizpůsobíte. Když se přihlásíte, uvidíte pouze téma, které si přizpůsobujete, což vám umožní provádět transparentní změny, aniž by si uživatelé všimli, že pro sebe spustíte jiné téma..

Jsem citlivý

Když přizpůsobujete své téma WordPress novými funkcemi a styly, chcete vidět, jak přizpůsobené téma vypadá a funguje na různých zařízeních. Pokud nevíte, kde začít, jsem vaše odpověď. Jakmile jste na webové stránce Am I Responsive, stačí přidat svou adresu URL a kliknout na GO! a to je vše.

Další vhodné alternativy zahrnují Citlivý Design Designer, nebo testování mobilního responzivního designu společností StudioPress. Nechcete, aby se vlastní prvky překrývaly nebo vypadávaly mimo řádek, když změníte šířku obrazovky?

WordPress Theme Customizer

Tento nástroj měl být na tomto seznamu první, ale hej, kdo si přesto počítá. Chmýří stranou, WordPress Theme Customizer je snadno použitelný nástroj WordPress, který umožňuje přizpůsobit libovolné téma v živém náhledu. Můžete přizpůsobit vše od záhlaví po nabídky, barvy, widgety a ještě mnohem více v závislosti na možnostech dostupných v motivu. Chcete-li použít WordPress Theme Customizer, stačí přejít na Vzhled Přizpůsobte na hlavním panelu WordPress.

CSS Hero

Jedná se o all-in-one nástroj pro webový design, který vám pomůže snadno přizpůsobit téma WordPress. Stačí jen ukázat a klepnutím upravit okraje, výplně, barvy, pozadí, písma a přidat vizuální efekty, jako jsou stíny a vznášet se mezi ostatními. Z CSSHero.org tento nástroj „… je definitivním pluginem WordPress, který snadno přizpůsobí každou vlastnost vašich témat jednoduchým a intuitivním rozhraním point and click.“

Evernote

Ať už si přizpůsobujete své vlastní nebo klientovo téma, potřebujete nástroj, který si zapisuje poznámky a sleduje váš pokrok. Můžete se rozhodnout jít do staré školy a zapisovat si poznámky na papír, který ztratíte později, nebo naskočit na Evernote rozjetý vůz a udržovat si poznámky uspořádané a synchronizované napříč zařízeními. Volba je na vás. Nejlepší část? Evernote je zdarma!

FileZilla

Během a po přizpůsobení motivu WordPress musíte nahrát soubory na svůj webový server. Můžete použít funkci Správce souborů, která je součástí vašeho hostovacího účtu, nebo jít s FileZilla, FTP klient pro mnoho uživatelů. Je to zdarma a mezi ostatními kompatibilní s Windows a Mac OS X.

FireFTP

Toto je skvělé rozšíření prohlížeče pro milovníky WordPress s věcí pro Firefox. FireFTP hraje s Firefoxem dobře, takže můžete nahrávat / stahovat soubory přímo z vašeho oblíbeného prohlížeče bez nutnosti stahování samostatného FTP klienta. Kromě toho je FireFTP zdarma, funguje tak, jak je inzerováno az čísel, což je docela populární nástroj. Ve skutečnosti je to nejlepší webový nástroj FTP!

Základní tábor

Pokud přizpůsobíte témata pro život, máte samozřejmě projekty běžící hlava po hlavě. Pokud se vám nepodaří sledovat vaši práci, bude to nakonec seno, něco, co určitě nechcete. Základní tábor stojí mezi 25 a 150 $ měsíčně a je nejlepším nástrojem pro „… přiřazení úkolů, kontrolu splatnosti, spolupráci na projektech, sdílení souborů a diskusi.“ Basecamp nabízí 60denní bezplatnou zkušební verzi, takže se nemusíte bát vyzkoušet – nebudou požadovat vaši kreditní kartu.

ActiveCollab

Pokud Basecamp není podle vašeho vkusu, ActiveCollab je působivá alternativa. Díky řadě úžasných funkcí a již od 25 USD měsíčně vám ActiveCollab nabízí všechny nástroje, které potřebujete, abyste zůstali na vrcholu jakéhokoli projektu, nejen přizpůsobení motivu..

Před tebou…

Pokud ještě nemusíte přizpůsobovat motivy WordPress, je to snadné zejména nyní, když máte k dispozici více než 20 úžasných nástrojů, které vám usnadní a zábavnou práci. Pokud nemáte pohodlné kódování, doporučujeme k přizpůsobení použít motiv bohatý na funkce, například Total. Pokud přizpůsobíte témata WordPress, jaké další nástroje používáte? Pokud se vám tento příspěvek líbil, sdílejte s námi také své myšlenky, vždy se těšíme na vaši zpětnou vazbu. Ad astra.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map