Osvědčené způsoby, jak zvýšit míru konverze pomocí sociálního důkazu

Osvědčené způsoby, jak zvýšit míru konverze pomocí sociálního důkazu

Marketing a psychologie se mohou zdát dvě velmi vzdálené linie studia. Ale když se spojí, mohou dělat zázraky. Obchodníci využívají sílu psychologie ke zvýšení prodeje a růstu svého podnikání po celá léta. Nejběžnější formou, ve které existuje, je umístění produktu, jeho barva, balení atd.


Spotřebitelé většinou nedokážou správně identifikovat své potřeby. To brání všem následným nákupním krokům, jako je hodnocení dostupných alternativ a výběr nejlepší. Je úkolem marketingového pracovníka správně umístit produkt před potenciální spotřebitele dříve, než ucítí potřebu jej koupit. A za tímto účelem je psychologie mocným nástrojem. Podle budování sociálního důkazu na svém webu budete mít možnost hrát si s psychologií svého klienta a ovlivňovat je při rozhodování o rozvoji svého podnikání.

Co je sociální důkaz?

Umístění produktu a stanovení ceny může být první vrstvou marketingu, ale na hlubší úrovni používají obchodníci FUD a FOMO.

FUD koncept, který znamená Strach, Nejistota a Pochybnosti, je tak silný, že může způsobit, že vaši potenciální zákazníci zastaví, přemýšlí a změní své chování. FUD a FOMO jsou dva podobné pojmy a lze je zaměňovat. FOMO je zkratka pro Fear of Missing Out, která rezonuje základní koncept modelu FUD.

Jak tedy přimět zákazníky, aby přestali dělat to, co dělají, chvilku přemýšlet a změnit své nákupní chování? Jedním z nejúčinnějších nástrojů používaných k využití modelu FOMO a FUD je sociální důkaz.

Sociální důkaz je obsah generovaný uživateli, který se přirozeně časem hromadí na různých platformách sociálních médií. Nejběžnější formy sociálního důkazu jsou online komentáře, recenze, hodnocení a zmínky. Sociální důkazy však mohou existovat také ve formě počtu stahování a nových e-mailových registrací.

Proč je sociální důkaz efektivní?

Ano, samozřejmě, že to funguje. Strach je první a nejprimitivnější emoce u lidí a také nejsilnější. Účelem sociálního důkazu však není vštípit strach vašim zákazníkům. Většinou se v myslích vašich spotřebitelů již objeví strach. Spotřebitelé se bojí nákupu špatného produktu, obávají se, že budou chybět dobré produkty, bojí se plýtvání penězi, bojí se, že nedostanou všechny funkce, bojí se, že nedostanou dostatečnou podporu po nákupu. Seznam může pokračovat.

Jako obchodník musíte tyto obavy a pochybnosti vyřešit. Ale proč byste měli používat sociální důkaz? Dáme vám dva důvody, ale nejprve se vrhneme na dvě statistiky. Podle zprávy 60% tisíciletí uskutečňuje reaktivní nákupy kvůli FOMO. Navíc efektivní sazba pro FOMO Marketing je 87%. Nyní pojďme mluvit o teorii.

Podle Roberta Cialdiniho, který napsal ve své knize Vliv: Psychologie přesvědčování, „Považujeme chování za správnější v dané situaci do té míry, že vidíme, jak ho ostatní provádějí“. První důvod tedy říká, že pokud vidíte, že některý z vašich přátel plní určitý úkol, budete více povzbuzováni, abyste to sami vykonávali. Podobně, pokud vidíte, že vaši přátelé vybírají produkt před jinými alternativami, je pravděpodobnější, že si koupíte stejný produkt.

A druhý důvod říká: tváří v tvář nejistotě hledáme informace od ostatních. A nejen to, předpokládáme, že mají exkluzivnější informace, k nimž nemáme přístup, a proto každé rozhodnutí, které učiní, bude hodno následovat.

Typy sociálního důkazu ke zvýšení konverze

Využitím sociálního důkazu můžete zvýšit svůj prodej a zvýšit svůj web na novou úroveň. Bez dalšího přiblížení se podívejme na některé z nejúčinnějších způsobů, jak na svůj web přidat sociální důkaz a zvýšit počet konverzí.

1. Aktivita zákazníka v reálném čase

Aktivita zákazníka je skvělý způsob, jak návštěvníkům webu sdělit, co starí uživatelé na vašem webu dělají. To také výrazně zlepšuje uživatelský dojem při navigaci na vašem webu. Zobrazením aktivity návštěvníků vašeho webu v reálném čase můžete v podstatě vytvořit sociální důkaz svého webu a povzbudit ostatní, aby v tomto procesu postupovali stejně..

Aktivita zákazníka v reálném čase

OznámeníX je jedním z nejúčinnějších nástrojů, který vám umožňuje zobrazovat automatizované aktivity zákazníků v reálném čase a vytvářet na vašem webu okamžitý sociální důkaz. Tento bezplatný plugin pro WordPress vám umožňuje budovat okamžitou důvěryhodnost pro vaši firmu a okamžitě zvyšovat míru konverze.

Hledáte způsob, jak přidat poslední oznámení o prodeji bez služby třetí strany? Doplněk pro oznámení WooCommerce je skvělý způsob, jak přidat živý prodejní kanál na váš web WordPress.

2. Naléhavě používejte sociální důkaz

Pamatujte, jak důležitý je strach pro obchodníky. Strach z chybějících kvalitních produktů za nižší cenu udržuje většinu spotřebitelů v noci vzhůru. Ale jako obchodník není vaší úlohou lidi vyděsit. Vaším úkolem je využít jejich strach a přimět je, aby podnikli určité kroky s naléhavostí. Tyto akce mohou být následující:

 • Kupte si svůj produkt
 • Zaregistrujte se k odběru novinek
 • Zanechat komentář
 • Sliby dary

Ale jak si vytvořit pocit naléhavosti? Skvělým nástrojem by byla animace vzhledu vyskakovacích oken. Obsah nastavujete v rozbalovacím poli a rozbalovací pole se zobrazí, pouze pokud je provedena určitá akce. Tento nepředvídaný a náhlý vzhled vyskakovacího pole nezaujme pozornost vašich uživatelů.

Vyskakovací okna NotificationX

NotificationX vám umožňuje vytvářet vyskakovací okna, která mohou obsahovat jakoukoli formu zpráv o sociálním ověření. Dodává se s několika vestavěnými šablonami, které můžete nasadit okamžitě, jakmile je vyplníte svým vlastním obsahem.

Doplněk WordPress pro plánovač WooCommerce

Nebo můžete použít plugin jako Plánovač pro WooCommerce a přidat omezený čas nebo sezónní nabídky. Pomocí vestavěného časovače odpočítávání můžete zákazníkům ukázat, kolik času zbývá k zachycení dohody. A můžete automaticky naplánovat čas začátku a konce a také e-mailové upozornění na vyprodané položky.

3. Expozice nebo popularita sociálních médií

Expozice sociálních médií je obousměrný proces. První marketingoví pracovníci prokazují sociální důkaz z různých platforem sociálních médií a zadruhé je využívají, aby se ujistili, že mají silnou online přítomnost.

Expozice nebo popularita sociálních médií

K tomu může dojít povzbudením více lidí, aby zanechali recenze a hodnocení pro vaši firmu. Jakmile vytvoříte sociální důkaz se silnou online přítomností, více lidí se bude cítit povzbuzováno, aby zůstali ve spojení se svými účty sociálních médií pro budoucí oznámení, jako jsou slevy a upgrady funkcí. A na své stránky můžete snadno přidat plugin WordPress pro sociální média a přidat své odkazy, sociální počty, nedávné příspěvky a další.

4. Ohlasy zákazníků

V přístupu inteligentního marketingu vlastník firmy ví, že spokojení zákazníci mohou řídit své prodeje více, než přesvědčivé prodejní hřiště nebo zástupce. Ohlasy zákazníků dělá to, že dává vašemu webu tolik potřebnou důvěryhodnost.

Ohlasy Sociální důkazy

Recenze Total WordPress Theme

Představením pozitivní zpětné vazby, kterou zanechali vaši klienti, můžete na svůj web vytvořit okamžitý sociální důkaz a povzbudit ostatní, aby vyzkoušeli vaši službu. Pokud používáte Elementor Page Builder na svém webu, pak si můžete vyzkoušet doplňky pro Elementor pro snadné zobrazení atraktivních referencí na vašem webu. V opačném případě existuje spousta dobrých zásuvných modulů WordPress, které můžete použít k přidání sekce referencí na svůj web.

5. Potvrzení o vlivu na průmysl nebo odborníky

V dnešních marketingových fenoménech se vlivný marketing stal pro růst vašeho podnikání velkým problémem. Věc o této marketingové strategii je oslovit zcela novou skupinu publika. Vzhledem k tomu, že celebrity ovlivňující mají vlastní sady velkých následovníků, dává vám zajímavou příležitost, jak toho využít. Pokud doporučí nebo zmíní váš produkt prostřednictvím svých kanálů, bude to mít vliv na spoustu důvěryhodných následovníků, kteří vás vyzkouší a zkontrolují. To je způsob, jak s touto technikou sociálního důkazu můžete své podnikání posunout do nové výšky.

Řekněme například: Bob WP je vlivnými osobami pro WordPress. Díky svým odborným doporučením prostřednictvím recenzí Podcast nebo YouTube je více lidí ochotno zjistit, co váš produkt nabízí, a také je vyzkoušet. To je důvod, proč Influencer marketing může být naprosto zásadní pro uznání vaší značky a oslovit širší publikum.

6. Integrace s jinými platformami

Obchodní partnerství může být velmi důležité pro růst vaší společnosti. Je velmi populární marketingovou strategií oslovit novou sadu uživatelských základen a získat také přístup k novým produktům. A co je nejdůležitější, čím více integrací s populárními platformami by lidé povzbudili, aby věřili ve vaše výrobky.

integrace wp optinových kol

WP Optin Wheel Integrace

Jen o tom přemýšlejte tímto způsobem, když kupujete z obchodu s elektronickým obchodem, máte tendenci nejprve prověřit pravost, že? Když vidíme integraci jiných platforem, cítíme se mnohem pohodlněji věřit společnosti. Díky této technice sociálního prověřování můžete svou firmu učinit věrohodnou pro nové návštěvníky a výrazně zlepšit vaši konverzi.

7. Počty sociálních podílů

V dnešní době platforma sociálních médií hodně ovlivňuje návštěvníky od čtení jakéhokoli blogu až po rozhodnutí o koupi. Představení počtu sociálních podílů na vašem webu přidá vášmu obsahu okamžitý sociální důkaz. Povzbuzuje vaše publikum, aby věřilo vaší společnosti a vyzkoušelo, co nabízíte.

V průběhu let bylo sociální sdílení osvědčeným způsobem, jak podpořit konverzi stránek. Pokud jde o obsahový marketing, zobrazení celkového počtu podílů na vašem blogu ovlivňuje ostatní návštěvníky, aby si to sami prohlédli. Čím více lidí sdílí nebo prohlíží váš obsah, pravděpodobně získáte větší zapojení.

8. Hodnocení a recenze

V zásadě online hodnocení a recenze udržují úplnou pověst vaší obchodní platformy pro vnější svět. Je to příležitost zanechat dobrý první dojem mezi návštěvníky vašich stránek. Novější lidé budou cítit zájem o koupi vašich produktů, pokud vaši zákazníci zanechají pozitivní zpětnou vazbu pro vyzkoušení vašich služeb.

Hodnocení a recenze Social Proof

Podle výzkumu provedeného Feedvisor 90% lidí nenakoupí žádný produkt od Amazonu pod 3 hodnocení. Nejen to, že 50% nákupních rozhodnutí se děje po návštěvě jakéhokoli webu, když se podívají na pozitivní recenze s dobrým hodnocením. Proto je naprosto zásadní využít sociální důkaz vaší obchodní platformy předváděním hodnocení zákazníků.

WooCommerce má vestavěné hodnocení spolu s možností povolit pouze recenze od skutečných zákazníků. Tím zajistíte, že vaše recenze budou skutečné a důvěryhodné.

9. Zmínky o sociálních médiích

Sociální média zmiňují, když vás lidé označí ve svých příspěvcích nebo komentářích, aby vás upoutali. V dnešní době je to nejoblíbenější způsob, jak zazvonit jméno vaší značky po celém světě. Takže kdykoli lidé doporučí vaši společnost prostřednictvím jejich účtu, může to být pro vás velmi prospěšné. Bude to fungovat jako sociální důkaz a ostatní lidé by se cítili ovlivněni, aby si to v tomto procesu vyzkoušeli.

Zmínky o sociálních médiích

Takto mohou zmínky o sociálních médiích mít obrovský dopad na růst vašeho podnikání. S pomocí marketingového pluginu FOMO NotificationX můžete snadno prezentovat vaše sociální média na webu. Můžete propojit své účty sociálních médií se Zapierem a začít využívat sociální důkaz na svém webu zobrazováním vyskakovacích oken, kdykoli vám někdo doporučí.

10. Doporučení zákazníka

Pamatujete si na rčení: „Zákazníci mají vždycky pravdu?“ Není divu, že jsou to nejdůležitější věci ve vaší firmě. Hodnotná slova vašich spokojených zákazníků mohou vést k skvělému zdroji vaší firmy. Mnoho lidí si bohužel často neuvědomuje důležitost tohoto aspektu. Podle výzkumu provedeného Raganův PR denně, 83% kupujících je ve skutečnosti ovlivněno doporučeními od jejich přátel a rodiny.

Stejný trik lze použít také pro váš obchod s WordPressem. S pomocí NotificationX můžete zobrazit úžasné recenze na vaše pluginy WordPress a rozšířit své podnikání.

11. Populární příspěvky nebo produkty

Zobrazování souvisejících příspěvků nebo produktů je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak přimět návštěvníky, aby si prohlédli, co ještě nabízíte. Jedná se o poměrně účinnou techniku, která uživatelům pomůže najít tu věc, kterou hledají. Nalezením alternativ na stejném místě by nemuseli chodit na jiné stránky. Proto může být nesmírně prospěšné udržet zájem publika a zvýšit zapojení stránek do procesu.

Populární příspěvky nebo produkty

V případě platformy elektronického obchodu můžete své produkty rozdělit na nejprodávanější nebo nejoblíbenější. Viditelné části, jako jsou tyto, jsou povinny chytit vaše návštěvníky okamžitě připojené a podívat se do vašich dalších produktů. S pomocí této techniky sociálního důkazu můžete takto převést váš web do nebe. WooCommerce například obsahuje již vestavěný widget „Products by Rating“. Můžete tak snadno inzerovat své nejlépe hodnocené položky v postranním panelu, zápatí nebo v jiné oblasti připravené pro widget. Nebo použijte integrovanou funkci rozšíření prodeje WooCommerce (při vytváření produktu na kartě „Propojené produkty“) k doporučování doplňkových položek na stránce produktu – jako je například část „Ostatní také koupeni“ na obrázku výše.

12. Použijte sociální důkaz od relevantních lidí

Pokud v marketingové psychologii dokážete zobrazit celkový počet informací o kupujícím s umístěním na webu, bude to mít vliv na vaše nové návštěvníky, aby vám mohli službu na místě poskytnout. Představením upozornění o prodeji v reálném čase na vašem webu je vysoce efektivní přidat důvěryhodnost vaší firmě a zvýšit konverzi webu ve velkém měřítku.

13. Odběratel e-mailu nebo počet uživatelů

E-mailové zpravodaje jsou skvělým způsobem, jak oznamovat nadcházející upgrady funkcí a nabídky slev. Potenciální uživatelé se však často nezúčastní nového zpravodaje, který se obává spamu. Nikdo nemá rád přijímat e-maily, které jim nepřidávají žádnou hodnotu.

Jak potom přesvědčíte tyto neochotné lidi, aby se přihlásili k odběru novinek? Odpověď je jednoduchá: Důkaz sociální. Jakmile uvidí ostatní, kteří se šťastně přihlásili k odběru novinek, budou se cítit více motivováni k tomu, aby se zaregistrovali.

Odběratel e-mailu nebo počet uživatelů

Pokud vás zajímá, jak můžete na našem webu zobrazit upozornění na registraci e-mailem, můžete použít funkci NotificationX. Tento plugin vám umožňuje zobrazit nedávné předplatné jako atraktivní upozornění na vašem webu bez kódování.

Informační bulletin

Nebo si můžete vytvořit vlastní sekci popisků pomocí sestavení stránky. Například s WPBakery nebo Elementor můžete snadno vložit sekci popisku, která obsahuje vaše sociální důkazy, spolu s registračním formulářem.

14. Přeložit obsah generovaný uživateli

Uživatelé mohou chválit vaše podnikání nebo vás mohou brutálně vrazit na platformy sociálních médií. Takže ano, obsah vytvořený uživateli může být noční můrou. Jako marketingový pracovník však můžete na své webové stránce prokázat pozitivní zpětnou vazbu a použít ji jako sociální důkaz. Uživatelsky generované mediální soubory, průchozí blogy a recenze videí jsou dobrým marketingovým obsahem, který lze použít jako sociální důkaz na vašem webu a znovu sdílet na sociálních médiích..

15. Zapojení komentářů do blogů

Blogy jsou druhou nejpopulárnější formou online obsahu hned po videu. Přes zavedení nových forem online obsahu neztratily blogy svou popularitu. Povzbuďte své čtenáře, aby zůstali zasnoubení a zanechali vlastní komentář tím, že předvedou nové komentáře.

Zapojení komentářů do blogů

Snadný způsob, jak toho dosáhnout, je přidání widgetu „Nedávné komentáře“ na váš postranní panel nebo zápatí. To je technika, kterou mnoho populárních blogů dobře využívá, včetně WP Tavern.

Alternativně můžete zobrazit upozornění na komentář pomocí pluginu NotificaitonX. Po nainstalování pluginu můžete zobrazit poslední komentáře uživatelů jako vyskakovací okno s upozorněním. Díky této technice sociálního ověření budete moci povzbudit své publikum, aby se zapojilo do diskuse a zvýšilo zapojení na vašem webu.

16. Stisknutím tlačítka Coverage získáte důvěryhodnost

Press Coverage je nejstarší formou marketingu. Od počátku roku 1900 obchodníci využívají televizní reklamy a mediální výstupy k expozici. A počet lidí, kteří pravidelně sledují televizi, čtou časopisy a sledují populární blogy, je impozantní. Jak ale posílíte toto pokrytí pro váš potenciální cílový trh?

Stisknutím tlačítka Coverage získáte důvěryhodnost

Samozřejmě ji zobrazíte na svém webu. Nejjednodušší a nejsnadnější způsob, jak posílit své marketingové sdělení mezi svými potenciálními klienty, je vytvořit ukázku zdrojů, kde byly vaše produkty kontrolovány nebo uváděny. Přiložte logo, citát z článku a samozřejmě odkaz, aby si jej mohli čtenáři sami prohlédnout. Tento způsob posílení je stejně účinný pro televizní reklamy, přidružené blogové recenze a srovnávací blogy.

17. Loga nejlepších klientů

Peníze vydělávají peníze. To platí pro generování nových klientů. Staří zákazníci mají sílu převést novou uživatelskou základnu. Mohou vám také pomoci proniknout do zcela nového segmentu trhu. Proto je důležité upozornit na vaše oficiální partnery, aby se ostatní společnosti cítily povzbuzovány k obchodování s vámi.

Přidáním několika log nebo případových studií vytvoříte na svém webu sociální důkazy a udělíte svému webu důvěryhodnost, abyste jej posunuli na další úroveň. Pokud používáte tvůrce stránek, můžete navrhnout působivé Logo Carousel v žádném okamžiku.

Logo Carousel

Logo Carousel Pro je krásný a výkonný systém správy log pro WordPress. Umožňuje snadno zobrazit a spravovat různá firemní loga pomocí uživatelsky přívětivého panelu pro nastavení generátoru krátkého kódu jako karuselu, zobrazení mřížky, seznamu, filtru a mnohem více způsobů. Má 100+ prémiových užitečných funkcí, které vám pomohou předvést loga v nejjednodušších, nejrychlejších a jedinečných stylech.

Tento plugin vám určitě pomůže předvést vaše loga krásně a chytře než jakýkoli jiný plugin. Šikovný panel nastavení Logo Carousel Pro vám také jistě pomůže předvést loga, která je úžasnější! Tento plugin může snadno zpracovat kdokoli, kdo má minimální dovednosti WordPress nebo technologickou důvtip. Zde získáte vše o Logo Carousel Pro, které na vašem webu nelze přehlédnout. Po absolvování celého popisu a seznamu funkcí budete moci plugin snadno spravovat a inteligentně předvádět loga. Podívejme se tedy, co jste skutečně získali s Logo Carousel Pro.

18. Zobrazte svá nejlepší čísla

Jako podnik může existovat několik milníků, které považujete za důkaz svého růstu. Například za kolik dní dosáhnete 100 000 stažení / nákupu, může být skvělý marketingový obsah. Tím, že se zaměříte na klíčové postavy vaší firmy, ovlivní to návštěvníky vašich stránek, kteří důvěřují vaší společnosti.

Zobrazte svá nejlepší čísla

Tato společenská důkazní taktika má prokazatelně dobré výsledky při získávání více konverzí. Doporučujeme však nejprve porovnat toto číslo s průměrem v oboru. Takové číselné údaje vám pomohou vytvořit pozitivní obraz o vaší firmě v myslích vašeho cílového trhu. Pokud jste v budování stránky Elementor, můžete ohromujícím způsobem zvýraznit klíčové informace vaší společnosti.


Z tohoto důvodu je důležitost využití sociálního důkazu na vašem webu naprosto nepopiratelná. Úspěch celého podnikání závisí na tom, jak na svém webu implementujete sociální důkaz. Bez ohledu na to, jak dobré jsou vaše produkty nebo služby, sotva budete mít možnost ovlivnit někoho, aby je vyzkoušel bez něj. To je důvod, proč byste měli najít vhodný nástroj pro přidání sociálního důkazu na svůj web a posunout své podnikání do nové výšky.

Existuje mnoho řešení WordPress, pomocí kterých můžete na svůj web přidat sociální důkaz. Udělejte si čas na zvážení toho, co vaše stránky potřebují, a podle potřeby použijte doplňky pro sociální odkazy nebo vyskakovací okna. Nebo dejte vše pro řešení pro sociální důkaz, jako je OznámeníX a pokus. Existuje dokonce VOLNÝ, UVOLNIT verze plná základních funkcí pro zahájení budování důvěryhodnosti vašeho webu WordPress.

Co si myslíte o nástrojích sociálního důkazu, které jsme zmínili? Dejte nám vědět, pokud jsme zmeškali jakýkoli bod v sekci komentářů níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map