Použití WordPress namísto vytváření nebo aktualizace a následného ručního nahrávání HTML stránek kdykoli chcete změnit nebo přidat nové stránky, je již obrovským šetřičem času. Ale nemusíte se tam zastavovat. Existuje mnoho triků a pluginů, pomocí kterých můžete spravovat / vytvářet obsah ještě rychleji a plynuleji. V tomto příspěvku prozkoumáme některé snadno dostupné nástroje, které vám pomohou toho dosáhnout.
Contents
- 1 Naučte se některé snadné, ale neuvěřitelně užitečné klávesové zkratky
- 2 Při psaní použijte Markdown pro bezproblémové formátování
- 3 Zapište režim bez rozptýlení nebo použijte zjednodušený textový editor
- 4 K automatickému oříznutí obrázků do požadované velikosti použijte zásuvné moduly
- 5 Zálohujte / klonujte svůj web
- 6 Pokud ještě nemáte, použijte Akismet nebo jiné doplňky proti spamu
- 7 Okamžitě vyhledejte jakékoli přerušené odkazy pomocí nástroje Kontrola přerušených odkazů
- 8 Časový rozvrh příspěvků
- 9 Přestaňte obezřetně kontrolovat statistiky návštěvníků (pokud to není vaše práce)
Naučte se některé snadné, ale neuvěřitelně užitečné klávesové zkratky
Přestože by se mohlo zdát rychlé a snadné vytvořit odkaz výběrem textu a klepnutím na tlačítko, malé věci, jako je ten, se opravdu spojí v průběhu let psaní. Pokud se naučíte několik jednoduchých klávesových zkratek pro WordPress, věnujete několik minut, strávíte méně času formátováním a více času skutečným psaním.
- Ctrl + b = tučné
- Ctrl + i = kurzíva
- Ctrl + 1-6 = Okruh 1-6
- Alt + Shift + u = neuspořádaný seznam
- Alt + Shift + o = uspořádaný seznam
- Alt + Shift + a = vložit odkaz
- Alt + Shift + t = vložit další značku
- Alt + Shift + x = přidat / odebrat kódovou značku
- Alt + Shift + q = nabídka
- Alt + Shift + m = vložit obrázek
- Alt + Shift + w = režim rozptylování bez rozptylování
Při psaní použijte Markdown pro bezproblémové formátování
Markdown je užitečný nástroj, který vám pomůže rychle a bezbolestně provádět veškeré formátování, zatímco píšete svůj blogový příspěvek, tutoriál nebo článek. Vytvoření něčeho třídy 2 záhlaví je stejně snadné jako přidání 2 # s před zápisem nadpisu, jak je znázorněno na obrázku výše.
Jednou z klíčových věcí, pokud jde o označování, je to, že existuje několik standardů, které používají různé krátké kódy, takže se ujistěte, že se učíte a exportujete tu správnou. Pokud vás zajímá, co znamená „export“, v zásadě to používá skript / program k překladu značkovacího textu do HTML.
Osobně používám WriteMonkey (zjednodušený textový editor na celé obrazovce) pro většinu mého psaní, včetně veškerého materiálu pro WordPress. Verze aplikace WriteMonkey, kterou používám, nabízí export pro Mardown extra, Textile a Wikicreole. Pokud máte web WordPress.com, můžete aktivovat Markdown z ovládacího panelu, ale pro nás uživatele WordPress.org musíme nainstalovat plugin, například plugin JP Markdown.
Zapište režim bez rozptýlení nebo použijte zjednodušený textový editor
Čím méně nesouvisející věci vidíte na obrazovce mimo svůj vlastní text, když píšete, tím lépe. Lidé na WordPress si jsou toho vědomi, a proto existuje vestavěný režim bez rozptýlení, kde jsou všechna tlačítka a podobně odstraněna, aby bylo zajištěno čisté psaní.
Režim bez rozptýlení uvnitř WordPress je skvělý textový editor bez rozptylování (není překvapující). Jediný důvod, proč jej nepoužívám jako svůj hlavní, je to, že se nachází v okně prohlížeče, což znamená, že vzdálenost mezi mnou a internetem je o několik kliknutí kratší, než když používáte externí. To je skvělé, když kontrolujete skutečnosti, ale ne tak skvělé, když se snažíte vyhýbat se ukládání do jeskyní a sledovat oblíbenou show na Netflixu nebo kontrolovat Facebook.
Pokud máte rádi režim bez rozptýlení, ale vaše vůle proti pokušení internetu stejně chybí, můžete zvážit použití jiného zjednodušeného textového editoru. Osobně používám a miluji WriteMonkey. (Je to zdarma.)
K automatickému oříznutí obrázků do požadované velikosti použijte zásuvné moduly
Myšlenka je zde celkem jednoduchá. Pokud nahráváte pouze obrázky, které jsou větší než vámi preferovaná velikost, můžete nastavit plugin pro optimalizaci obrázků tak, aby při nahrávání byly oříznuty všechny obrázky na vámi preferovanou velikost..
Můžeš použít Nemožnost abyste se vyhnuli nutnosti kdykoli znovu měnit velikost obrázků (nebo se snadno vyhnout tomu, aby externí přispěvatelé na váš web publikovali obrázky o velikosti přesahující velikost). Existují také doplňky, které také optimalizují velikost souborů při nahrávání a zároveň to z cesty odstraní. Například EWWW optimalizátor obrazu. A ano, oba pracují pokud je povoleno současně.
Zálohujte / klonujte svůj web
To je místo s největší teoretickou úsporou času. Pokud to bude nejhorší, při aktualizaci verze WordPressu nebo při přechodu na nové téma může záloha ušetřit spoustu hodin a spoustu energie. (Klonování je spíše preventivním opatřením, protože pomocí něj otestujete, zda něco nenaruší váš web, než jej implementujete na skutečný živý web.)
Může vám také ušetřit značné částky peněz v případě úplné katastrofy, kdy váš webhostitel může vyžadovat platbu za přístup k zálohám, nebo pokud část vašeho příjmu závisí na tom, zda je váš web WordPress plně funkční..
V zásadě jde o přijetí opatření, díky nimž bude scénář nejhoršího případu mnohem méně časově náročný, než by mohl být. Zde ve WPExplorer doporučujeme plugin Backup Buddy nebo VaultPress (které v současné době používáme), ale jakékoli důvěryhodné zásuvné moduly nebo externí řešení jsou nekonečně lepší než nic.
Pokud ještě nemáte, použijte Akismet nebo jiné doplňky proti spamu
Váš čas je příliš cenný na to, abyste ručně trávili vytěsňováním spambotových komentářů od skutečných. Nechte místo toho pěknou botu vrátit práci zlých spambotů. Můžete jednoduše aktivovat Akismet který je dodáván s WordPress, nebo vyzkoušejte jiné doplňky proti spamu.
Okamžitě vyhledejte jakékoli přerušené odkazy pomocí nástroje Kontrola přerušených odkazů
Pokud již nějakou dobu blogujete, přerušené odkazy se čas od času budou zobrazovat. S Kontrola přerušeného odkazu můžete se vyhnout nutnosti ručně najít a aktualizovat každý příspěvek. Namísto toho stačí nainstalovat a aktivovat plugin a automaticky pro vás najde poškozené odkazy.
Časový rozvrh příspěvků
Využijte vrozenou schopnost plánování WordPress (ujistěte se, že jste svůj web WordPress nastavili na správné časové pásmo v části Nastavení> Obecné na ovládacím panelu WordPress). To nejenže znamená, že to můžete nastavit předem, když si nejste jisti, že budete mít čas nebo spolehlivý přístup k internetu.
Pokud například chcete zveřejnit svůj příspěvek v den, kdy jste mimo město nebo na schůzce. To také znamená, že pro zveřejnění nemusíte cestovat zpáteční cestou. (Jednoduše upravte možnost „Publikovat okamžitě“, která je umístěna přímo nad tlačítkem pro publikování v editoru příspěvků. Další tipy najdete v našem průvodci plánováním příspěvků WordPress, který Tom napsal chvíli zpět.
Pokud jste něco jako já, možná trávíte trochu času posedlostí svými statistikami. Pamatuji si, když jsem vytvořil svůj první blog. První tři měsíce nebo pravděpodobně jsem strávil více času kontrolou a obnovováním statistik návštěvníka svého blogu, než jsem věnoval psaní nového obsahu. I když se jedná o mírné přehánění, pokud nejste bodem, ve kterém je udržování rychlosti s metrikami návštěvníků a zákazníků klíčem k vašemu živobytí, možná byste jej měli jednou nebo dvakrát týdně udržovat v malém rozsahu. Pokud vůbec něco, na začátku mohou být statistiky často demotivující než povznášející.
Zabalení
Všichni máme tolik věcí, které máme dnes dělat. Do našich seznamů úkolů vkládáme stále více věcí (zejména kolem této roční doby), ale samozřejmě máme stále jen stejné staré dvacet čtyři hodin denně. Někteří z nás jsou spokojeni, že se můžeme klasifikovat jako zaneprázdnění, zatímco jiní se rozhodnou zvýšit efektivitu kdekoli. Někteří z nás udělají ještě více práce, jiní trochu času na odpočinek. Pro mě je to trochu obojí.
Doufejme, že pomocí těchto nástrojů a triků skončíš s nějakým přebytečným časem. Pokud máte nějaké další tipy, nástroje nebo triky, které chcete přidat, sdílejte je v komentářích níže!