Měli byste přidat placené členství na svůj web WordPress?

Měli byste přidat placené členství na svůj web WordPress?

Pokud již nějakou dobu blogujete, pravděpodobně jste se pokusili o zpeněžení svého blogu pomocí grafických reklam. Používání grafických reklam však není tak lukrativní ani snadné, jak tomu bývalo. Dle výzkumu, míry prokliku pro grafické reklamy v poslední době klesá. Pokud chcete spolehlivě zpeněžit své stránky, je životaschopným řešením používání placeného obsahu prostřednictvím placeného členství.


V tomto článku si povíme, proč byste měli zvážit placený obsah, výhody a nevýhody vytvoření oblasti „pouze pro členy“ pro placený obsah, a podělit se o tipy, jak usnadnit proces přechodu.

Co je placený obsah a proč to zvážit

Placený obsah je jakýkoli obsah, který je umístěn za výplatní stěnou v „členské oblasti“ vašeho webu. Mohou to být další články, sešity ke stažení, šablony, kontrolní seznamy, audio, video nebo jakýkoli jiný typ obsahu, který přidává vašim čtenářům další hodnotu. Můžete jej také použít ve spojení se sestavením seznamu e-mailů a propagovat jej pomocí mačkání stránek, vyskakovacích oken s odchodem a dalších marketingových strategií zaměřených na konverzi, které již možná děláte.

Po správném provedení vám placené členství pomůže vyčnívat ze zbytku odvětví, zpeněžit váš web nebo přidat další zdroj příjmů. Může vám také pomoci dosáhnout větší angažovanosti na vašem webu a zároveň vám umožní budovat lepší vztahy se zákazníky. Podívejme se na výhody níže.

Svým čtenářům můžete nabídnout exkluzivní obsah

Přidání sekce placeného obsahu pro členy vám umožní nabídnout vašim stávajícím čtenářům exkluzivní obsah, který doplňuje to, co již existuje. Dává vašemu stávajícímu obsahu lépe vnímanou hodnotu a můžete použít cokoli od různých médií, jako jsou audio a video, až po jednoduché kontrolní seznamy nebo šablony..

Přidá další zdroj příjmů

Pokud již prodáváte produkty nebo služby, oblast placeného obsahu přidá opakovaně další tok příjmů. Můžete si účtovat přístup za měsíční, roční nebo čtvrtletní rozvrh nebo vytvořit různá placená členství, která umožňují přístup k různým typům obsahu.

Zapojení pohonů a podpora vztahů.

Díky oblasti, která je pouze pro členy, se čtenáři dostanou zpět na váš web, aby mohli přistupovat k obsahu v okamžiku jeho vydání. Pokud spárujete oblast svého člena s pluginem, jako je bbPress vs BuddyPress, můžete zapojit své členy do diskusí a umožnit jim nejen interagovat s vámi, ale také s ostatními členy.

Jaké jsou nevýhody placeného členství?

Není pochyb o tom, že přidání placeného členství s exkluzivním členem může být pro váš web přínosem. Existuje však několik nevýhod, které musíte zvážit před skokem dovnitř.

Vývoj dalšího obsahu může být časově náročný

Pokud plánujete nabídnout oblast placeného obsahu jako bonus k volně dostupnému obsahu, mějte na paměti, že budete muset věnovat trochu času na výrobu a vývoj dalšího obsahu. Jako bloggeři a majitelé firem již máme málo času, takže pokud se nemůžete věnovat nějaký čas vašemu plánu na práci na více obsahu, toto řešení nemusí být pro vás.

Placený obsah může hrát roli ve vašem SEO žebříčku

Když spěcháte, uvedení veškerého obsahu za paywall může negativně ovlivnit vaše SEO. Pokud je veškerý váš placený obsah nastaven na noindex, nebude mít Google zájem o zasílání lidí na váš web. Snadný způsob, jak to napravit, je nabídnout výňatky z vašeho obsahu, než ochrání zbytek obsahu a zajistí, že oba mohou být indexovány pomocí vyhledávačů..

Oblast členů vyžaduje zvláštní údržbu

Nakonec mějte na paměti, že oblast členů bude vyžadovat zvláštní údržbu. Je to další plugin, který se aktualizuje a zajistí, že bude hrát pěkně s dalšími pluginy, které jsou již na vašem webu. Musíte se také ujistit, že k placenému obsahu nemohou přistupovat nebo zneužívat neregistrovaní uživatelé, což může vyžadovat několik dalších bezpečnostních kroků.

4 tipy pro přechod na placený obsah

Aktualizujte WordPress

Pokud jste zjistili, že přechod na placený obsah je pro váš web tou pravou volbou, uvádíme několik tipů, jak tento proces zajistit hladce pro vás i vaše čtenáře..

1. Dejte svým čtenářům spoustu oznámení

Před provedením náhlého přepnutí nezapomeňte svým čtenářům vysvětlit, proč jste se rozhodli za přístup k dalšímu obsahu účtovat v dostatečném předstihu. Dejte jim plíživý pohled na to, co mohou očekávat, a postupně přecházejte na placený obsah. Oznámení předem jim umožní pochopit vaše odůvodnění a položit jakékoli otázky, které by jim mohly pomoci rozhodnout se, zda chtějí investovat do vašeho placeného obsahu.

2. Udržujte část svého obsahu zdarma

Zvažte, zda některý z vašich obsahů nebude volný, aby se noví návštěvníci mohli seznámit s vaší značkou před registrací, abyste získali přístup k placenému obsahu. Pomocí bezplatného obsahu můžete také zvýšit návštěvnost svého webu a propagovat placený obsah.

3. Buďte připraveni pomoci svým uživatelům

Když zavedete placené členství, ujistěte se, že vaši členové znají platební podmínky, storno podmínky a jak se s vámi mohou spojit. Zvažte vytvoření stránky FAQ, kde mohou získat okamžité odpovědi, nebo přidat doplněk Live Chat na registrační stránku.

4. Vyberte správný plugin

Nakonec se ujistěte, že jste vybrali správný plugin pro ochranu svého placeného obsahu. Neexistuje žádný nedostatek členských pluginů WordPress, které to zvládnou za vás, ale ujistěte se, že mají požadované funkce. Zde je několik hledaných funkcí:

 • Možnost zobrazení statistik příjmů – Pomůže vám to měřit, jak úspěšná je vaše členská stránka a jaký obsah nebo plány fungují nejlépe, takže můžete v budoucnu plánovat další přidávání.
 • Různé způsoby platby – Jednou z nejhorších věcí, kterou byste mohli udělat, je nabídnout jediný způsob platby. Lidé jsou velmi chráněni svými finančními informacemi, takže se ujistěte, že nabízíte několik způsobů platby, aby si mohli vybrat ten, se kterým se cítí nejlépe
 • Flexibilní ceny – Pokud jste právě začínají, vyberte si plugin, který může podporovat vaši členskou oblast, protože se neustále rozrůstá, místo okamžitého investování do nejdražšího plánu. To vám dlouhodobě ušetří peníze a podle toho se přizpůsobí.
 • SEO přátelský – vyberte zásuvný modul, který nebude maskovat nebo maskovat váš obsah pro vyhledávače, a zároveň umožňuje předplatitelům zobrazit náhled obsahu.
 • Možnosti přizpůsobení – ujistěte se, že jste si vybrali zásuvný modul, který se bude hladce integrovat do vašeho webu, a zachovat rozpoznávání značky, aby vaši čtenáři rozpoznali sekci placeného obsahu jako oblast vašeho webu.
 • Schopnost zpracovávat příjmy a náhrady – řešení plateb není snadné, proto se rozhodněte pro plugin, který vám umožní nejen shromažďovat platby, ale také odesílat účty svým uživatelům. Ujistěte se, že můžete v případě potřeby vrátit peníze, nebo snadno zrušit předplatné někoho a kontrolovat přístup všech svých členů.

Stále si nejste jisti, který plugin použít? Zde jsou naše nejlepší doporučení, jak přidat placené členství na váš web WordPress.

Omezte obsah Pro pro WordPress

Omezit obsah Pro je jedním z nejlepších dostupných pluginů. Nastavení jednoduchých bezplatných nebo placených členství a odběrů, sledování uživatelů a obnovení pomocí vestavěných přehledů nebo přidávání dalších funkcí s doplňky pro vytváření formulářů, BuddyPress, přidružený systém správy affiliateWP, elektronický obchod Easy Digital Downloads, sledování kampaní, bbPress a další Přečtěte si naši recenzi Omezit obsah Pro, abyste se dozvěděli více.

Členský plugin WordPress pro členství

Info & DownloadView The Demo

Naše druhé doporučení je MemberPress – kompletní plugin pro členství a správu předplatného. Nastavení MemberPress je rychlé a snadné. Stačí nainstalovat, přidat plány nebo úrovně členství, vybrat platební brány a přidat své registrační / přihlašovací odkazy na váš web. Plugin také zahrnuje e-mailovou integraci, nastavení kuponu nebo slevy, vestavěnou analytiku a další. Stále se neprodává? Podívejte se, jak snadné je použití v naší recenzi členského tisku.

Stáhnout členství a omezení obsahu - placené členské předplatné

A vydrží – Placené členské předplatné Pro je další možnost. Tento plugin nabízí rychlý způsob, jak přijímat platby, vytvářet předplatné plány, přidat paywall k prémiovému obsahu a další. Navíc kompatibilita s WooCommerce, snadno použitelné krátké kódy a vestavěné zprávy dělají z tohoto pluginu skvělou volbu. Tady je bezplatná verze k dispozici, které můžete použít k testování vod, nebo se můžete (stejně jako další možnosti, které jsme zmínili) podívat na naši recenzi placených členských odběrů a zobrazit další funkce pluginu.

Ale to je jen špička ledovce členského pluginu. Existuje spousta skvělých Doplňky členství WordPress, Udělejte si čas na přečtení funkcí, kompatibility pluginů (protože budete chtít, aby to fungovalo s jakýmkoli pluginy, které jste aktuálně nainstalovali na svém webu WordPress), a co je nejdůležitější, nejnovější zákaznické recenze pro každý, abyste našli plugin, který je pro vás ten pravý.


Přidání placeného obsahu na váš web je skvělý způsob, jak zaujmout čtenáře a zpeněžit váš obsah. Vyžaduje však trochu dodatečné údržby a časových investic, aby se vyplatilo. Pomocí tipů v tomto článku se můžete rozhodnout, zda byste měli přejít na používání placeného obsahu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map