Měli byste přidat back-end vývoj do svého seznamu služeb WordPress?

Pokud si vyděláte na živobytí vývojem stránek WordPress, šance jsou dobré, máte alespoň zběžnou znalost PHP a nejspíš trochu víc.


Možná si můžete přizpůsobit témata – nebo dokonce vytvořit jedno od začátku – a chovat se jako správný administrátor pro své klienty. I tak však pravděpodobně narazíte na příležitost, kdy vaše sada dovedností neodpovídá požadavkům klienta. A to může být skutečný bummer. Buď jste nuceni outsourcovat část vašeho projektu nebo jej úplně snížit. Ani jeden scénář není ideální.

Pokud se s tímto problémem setkáváte stále častěji, možná je na čase zvážit přidání back-end vývoje do vašeho seznamu nabídek. Před skokem do vývoje back-end byste však měli zvážit několik věcí.

Vývoj mimo WordPress

Back-end vývoj znamená, že se budete vydávat mimo vývojové území WordPress, se kterým jste nejznámější. To může být děsivé, protože pustit se do něčeho nového je děsivé. Snažím se říci, že ne všechno bude vypadat function.php. A to je naprosto v pořádku, pokud to víte.

Jednou z největších věcí, se kterou se setkáte, je tzv. Objektově orientované programování (zkráceně OOP). WordPress jej nepoužívá, ale možná budete chtít přidat do svého seznamu služeb kvůli jeho flexibilitě. Navíc je využíváno mnoha dalšími rámci (více o tom později).

Takže pro nezasvěcené OOP používá třídy k seskupení funkcí. Tyto funkce mohou být uvedeny později, aby mohly být provedeny. Namísto psaní řady funkcí jako v PHP (přístup s okamžitou příčinou a následkem) s OOP musíte sedět a přemýšlet o tom, jak bude váš kód strukturován, než napíšete jediný řádek. To by mohlo znít skličující, ale pokud máte zálibu v organizaci, můžete tu opravdu vyniknout.

Opravdu skvělý příklad tohoto druhu vývoje nabízí Jay Hoffman z Točivý moment. Je to WordPress Plugin Boilerplate Tom McFarlin, který nabízí širokoúhlý pohled na to, jak lze OOP použít. Jedná se především o vytvoření struktury, potom o vytvoření toho, co chcete.

Když stavíte s WordPress, je snadné vzít spoustu věcí za samozřejmost. Je vybavena pro spoustu věcí, aniž byste museli zvedat prst. Na které se rozhodně nebudu stěžovat. Pokud se však pustíte mimo WordPress, rychle si všimnete, že ostatní rámce nemají vestavěné vše, což znamená, že je budete muset sami vytvořit. To, co vytvoříte, bude méně nafouknuté než WordPress, ale bude to trvat mnoho více práce. To je pouze realistické spravedlivé varování a nemělo by vás odradit od vyzkoušení. Jsem jen velký věřící v přibližování se věcem s očima dokořán.

Přední vývojové nosiče

Jako front-endový vývojář budete pravděpodobně mít spoustu zkušeností s prací s PHP a obyčejně se v kódu v souborech motivů WordPress jen kopat. A i když vám to jistě pomůže udělat krok do vývoje back-end, není to všechno a konec veškeré přípravy, je mi smutno říci.

Jistě, do tabulky přinesete solidní porozumění HTML a PHP. Doufejme, že také nějaký Javascript. Budete vědět vše o tom, jak se všechny důležité kousky kódu spojují a vytvářejí web. A pravděpodobně se budete moci podívat na kód na většině webů a pochopit, co vývojář dělal, i když v tuto chvíli nemůžete tento konkrétní kód napsat sami.

A protože zde mluvíme o věcech na straně serveru, byl bych v rozpacích, kdybych nezmínil skutečnost, že po celou dobu, kterou jste strávili opravováním webů WordPress, se vám bude hodit. Pokud jste někdy řešili nefunkční web – kdo ne? – znáte pořadí operací, které chcete provést. Tento postup krok za krokem je něco, co se vztahuje přímo na back-end vývoj a který pravděpodobně používáte pravidelně.

Naučit se něco nového

I když absolutně není důvod, proč vy mít Chcete-li se dostat do back-end vývoje, může to být chytrý krok pro mnoho vývojářů WordPress. Proč? Jde o jeden klíčový pojem: diverzifikaci.

Čím více oblastí rozvoje znáte, tím více pracovních míst získáte. Můžete to považovat za přidané nástroje v sadě nástrojů. Všechny tyto dovednosti, které shromažďujete, se přímo promítají do dolarů a centů z hlediska toho, co můžete pro své klienty vytvořit. A čím méně časů potřebujete k zadávání externích aspektů projektu nebo dokonce k jejich odmítnutí, tím lépe budete.

Samozřejmě existuje něco, co je třeba říci, že jste odborník. To má jistě také své výhody, zejména pokud jste se stali známými jako nejlepší ve hře. Ale protože je tento titul vyhrazen pro omezený počet, mohlo by to být lepší volbou pro diverzifikaci vašeho portfolia a poskytování širší škály služeb, takže můžete sloužit širšímu okruhu zákazníků.

Kde tedy začít? Na jaký aspekt vývoje back-end byste se měli ponořit jako první? Je to na vás. Existuje mnoho možností, které se mohou cítit trochu skličující. Příliš mnoho možností může být někdy zátěží. Zkuste přemýšlet o tom, jaké aspekty vývoje jste v současné době pohodlné a co byste chtěli prozkoumat dále. Pokud již s PHP dobře zvládnete, možná budete chtít vyzkoušet Laravel. Pokud jste s Javascriptem dobří, Vyjádřit může být pro vás dobrou volbou.

Pokud chcete žít nebezpečně, ponořte se do Ruby on Rails. A to je jen poškrábání povrchu. Existuje příliš mnoho rámců, abych je zde pojmenoval. Prostě vím, že neexistuje žádný zákon, který říká, že musíte být zdatní ve všem. Ale pokud ano chtít stát se více zdatní s back-end vývojem, jsou vaše možnosti doširoka otevřené. Každý z nich má dostatek podpůrné dokumentace a zapojení komunity, které vám pomohou při každém kroku. A čím více se naučíte, tím více objevíte, jak mohou všechny tyto rámce spolupracovat s jedním cílem: vytvořit lepší weby.

Závěr

Když už nějakou dobu pracujete jako přední vývojář WordPress, je normální váhat s vyhlídkou na vývoj back-end. Ale to, že něco může být vnímáno jako výzva, neznamená, že byste se tomu měli vyhnout. Ve skutečnosti, učení se novým dovednostem může posílit vaše nabídky služeb a učinit z vás více žádaného a životně důležitého vývojáře pro širší okruh klientů.

A přinejmenším byste měli vidět, jak se vaše přední vývojové dovednosti zlepšují. Čím lépe pochopíte, jak věci fungují na pozadí, tím více budete adepti na psaní čistého kódu a předvídání potenciálních problémů. V podstatě to, co říkám, je toto: I když se rozhodnete tuto službu klientům nenabízet, nebude to bolet, když se to naučíte.

Nabízíte back-end vývoj spolu s front-end prací? Přemýšlíte o rozšíření své dovednosti? Nebo jste spokojeni s tím, kde jste. Rád bych slyšel vaše myšlenky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map