Marketingové trendy WordPress: Zaměření na prodejní proces s vyšším dotykem

WordPress Marketing Tipy a trendy

Dávejte pozor! Toto je další příspěvek o marketingu. Ale nebuďte zklamaní. Budeme mluvit o příjemných věcech: jak přilákat více zákazníků k vašim produktům a službám WordPress zapomenutým na reklamy Google a zpětné odkazy na chvíli.


Nejprve si vyjasníme některé méně vzrušující aspekty.

V marketingovém vývoji existují 3 hlavní kroky, které jsou nyní nedílnou součástí prezentace správné položky: říct, ukázat a dát šanci vyzkoušet.

Jsou snadno implementovatelné v reálném světě. Nejjednodušší příklad: zákazník, který chce koupit oděv, přijde do kteréhokoli obchodu s oděvy, vidí popis produktu, může samozřejmě vidět samotný produkt (zobrazit), a co je opravdu důležité, je schopen hodí se na to (zkuste). Perfektní scénář.

V podobné situaci, ale provedené ve světě internetu, existuje větší šance, že bude požadována náhrada. To vše proto, že poslední krok („try“) je často ignorován.

Proč je „pokus“ tak důležitý? Je to přirozený nástroj, který zvítězí nad zákazníkem. Skutečná ekologická marketingová zbraň je ta, kterou lze implementovat i bez obchodníka. Ten je schopen zajistit úspěšný výsledek bez spousty reklam.

Stručně řečeno, krok „vyzkoušejte“ skály, protože:

 • Tato strategie stanoví pro zákazníka důležité okamžiky: důvěru a transparentnost. Vztahy založené na důvěře a bezpečí jsou vždy cílem obou stran. Je to také hlavní filozofie WordPress. Pravděpodobně to vysvětlí následující příběh:
  Obrázek Kredit: Sadhana Balaji

  Obrázek Kredit: Sadhana Balaji

 • Poskytuje „prodejní proces vyššího doteku“ a dává zákazníkovi kontrolu nad nákupním procesem.
 • Toto je druh ověření s vaší cílovou skupinou, s vyhlídkou, že tento konkrétní produkt řeší skutečné potřeby zákazníka.

Takže, co to je nejúčinnější a nejmodernější způsoby, jak vyzkoušet, jak na palubu zákazníků a prokázat, že vaše produkty a služby WordPress stojí za to používat? Pojďme mluvit o hlavních třech:

 1. Záruka vrácení peněz
 2. Zkušební verze zdarma
 3. Demo + zkušební verze zdarma

Záruka vrácení peněz

Záruka vrácení peněz

Je to druh řešení strategie „vyzkoušet“: uživatelé platí za produkt / službu, protože ji považují za testovací jízdu. Proč ne, jsou si jisti, že pokud budou mít důvod, budou moci získat zpět své peníze.

Ano, pluginy WordPress, témata a další digitální produkty nejsou hmatatelné. Jak tedy mohou být vráceny? To je to, co někteří poskytovatelé softwaru stále tvrdí, že se drží digitálního světa anti-refund politiky. Ale to je způsob, jak nikam, protože mnoho populárních online SaaS tržiště (nejen v průmyslu WordPress) již prokázala.

Nešťastní zákazníci, kteří nedostanou refundaci, se nevrátí, aby kupovali nové věci, nedoporučovali nic ostatním a v nejhorším případě zanechali negativní negativní zpětnou vazbu na nezávislé zdroje. Vaše pověst tuto zátěž nepotřebuje.

StudioPress, jeden z nejbezpečnějších a profesionálních poskytovatelů témat WordPress, je skvělým příkladem nadstandardní péče o zákazníky a obchodní strategie. Pokud jsou zákazníci nešťastní, mohou získat náhradu během 30 dnů, jak je požadováno na internetu oficiální stránka zásad.

Vaše další otázka je pravděpodobně, jak tuto strategii co nejlépe využít?

Nepoužívejte jen peníze zpět – nejprve se pokuste dosáhnout žádoucího cíle zákazníka a nabídnout ruku v obtížném úkolu, který nebyl schopen konkurovat při používání vašich produktů. To znamená, že nabízíme špičkovou podporu. Pokud to nepomůže, zanechte zákazníkovi pozitivní dojem pomocí následujících jednoduchých kroků:

 1. Chovat se stejně, jako kdybyste řešili otázku před prodejem.
 2. Žádné trápné otázky!
 3. Nesnažte se změnit názor zákazníka, ale místo toho navrhněte užitečné řešení.
 4. Omluvte se, že produkt nesplnil jejich potřeby, děkujte zákazníkovi za pomoc a za vyzkoušení.

Někteří manažeři stále věří, že jakýkoli poetický a sofistikovaný e-mail může změnit názor klienta. Obvykle to nebude fungovat. Pokud však máte hmatatelný návrh jako útěchu (sleva, spolupráce atd.), Může to být efektivní způsob, jak přimět zákazníka k pobytu.

Zkušební verze zdarma

Zkušební období zdarma

To je takový sladký zvuk pro uši zákazníka. Zkušební verze zdarma a „vyzkoušejte si před nákupem“ ještě nemusí být průmyslovým standardem, ale jsou to obrovský trend. A to je skvělá zpráva pro společnosti SaaS i pro kupující.

Hlavním smyslem této strategie je poskytnout již zmiňovaný „prodejní proces vyšší úrovně“.

Mnoho poskytovatelů WordPress to stále považuje za riskantní. Ale v závislosti na vašem produktu a cílovém publiku, proč ne rozšířit přístup k věcem, díky nimž je váš produkt skvělý?

Lincoln Murphy, osoba, která pomáhá společnostem SaaS zvýšit míru konverze zkušební verze zdarma, jakmile poskytla skvělé srovnání:

“Snižuje zkušební jízda Ferrari hodnotu Ferrari?” Ne… pokud něco, to je to, co uzavře dohodu pro většinu kupujících. “

Jako odborníci z MarketingExperiments nárok, bezplatná zkušební nabídka a záruka vrácení peněz jsou ve skutečnosti podobné, ale jejich vnímání uživateli může být naprosto odlišné. Pokuste se nabídnout obojí. Například začněte s bezplatnou zkušební verzi a pokračujte v přidávání záruky vrácení peněz, abyste získali ještě větší důvěru potenciálních zákazníků a aby se cítili bezpečněji.

Nenechte se však posunout na zkušební verzi zdarma, vytvořte si kolem toho strategii. Zvažte následující klíčové body.

1. Definujte perfektní životnost zkušebního účtu

Vzhledem k tomu, že tato strategie je používána u různých typů produktů a služeb WordPress, které se chovají odlišně, zkuste vyzkoušet funkčnost a funkce sami. Průmyslový standard WordPress je 30 dní, ale zjevně to není směr, kterým by se měli řídit všichni. To by mělo být množství času, ideální pro neztrácení zájmu o to, co nabízíte. Navíc, pokud zkrátíte zkušební období, vytvoří to pocit naléhavosti, díky kterému budou uživatelé jednat rychleji.

Závěr: pokuste se najít své šťastné médium. Například jeden ze známých odborníků WordPress tam WPMUDEV našel toto médium za 14 dní.

2. Interakce s potenciálním kupcem

Někteří marketingoví stratégové tvrdí, že zkušební období je nastaveno tak, aby omezilo interakci člověka potřebnou k provedení prodeje. Doufejme však, že už je jasné, že „zaměření na uživatele“, které je mimochodem hlavním mottem společnosti Google, je klíčovým faktorem při budování důvěryhodného vztahu se zákazníkem a zejména potenciálním zákazníkem. Nezapomeňte tedy:

 • Namísto odkazu na průvodce nebo stránku s častými dotazy nabízejí osobní držadla.
 • Posílejte následné e-maily. Pokud je to možné, personalizované (ano, čekali jste na toto slovo), což jsou v našem případě automatické e-maily založené na chování. Například, Zendesk prodejní technici zasílají následné e-maily s nabídkou pomoci uživatelům, kteří se během prvních 3 dnů nejvíce angažují (zaměření na nejaktivnější a nejslibnější uživatele). To jim pomáhá být efektivnější pro své klienty. V kombinaci s telefonními hovory to pomohlo zvýšit zkušební konverze až o 30%. Toto procento pochází z EU výzkum společnosti Totango, která pomohla Zendesku sledovat chování uživatelů. Chcete-li získat podobnou analýzu chování vašich uživatelů, můžete použít bezplatnou analytickou platformu pro společnosti SaaS, jako jsou HeapAnalytics nebo MixPanel (obě mají zdarma plány).
 • Nerušit. Strategie péče o zákazníky „vždy připravena pomoci“ již poskytla svou účinnost. Také příliš mnoho „spamování“ potenciálního zákazníka prokázalo jeho neefektivnost.
 • Po uplynutí 2–3 dnů odešlete e-maily s připomenutím. Chcete-li vytvořit lepší e-mail, zkuste vyzkoušet své výzvy k akci (zkuste různé popisky tlačítek / odkazů) – tyto e-maily vytvářejí pocit naléhavosti, ale neměly by být účinné.

3. Kreditní karta nebo ne kreditní karta

Jedná se o dlouhodobou diskusi o bezplatných zkouškách. Jediná jediná věc je zřejmá: požadavek na zadání informací o kreditní kartě při registraci bezplatné zkušební verze děsí klienta. Pokud není vaše společnost mezi těmi, kdo se nazývají „nejlepší ve třídě SaaS Leaders“ (již populární a autoritativní společnosti), je pravděpodobně lepší tuto metodu odložit o nějakou dobu.

Jeden z hlavních Totangova zpráva vyšetřování je stále relevantní:

Porovnání konverzí

Pokud si nejste jisti, jak postupovat, znovu, testování a další testování. Dejte svým uživatelům dvě možnosti – s požadovanými informacemi o kreditní kartě a bez nich a proveďte několik testů A / B ke sledování konverzí.

Například po nízkých registračních sazbách s informacemi o kreditní kartě společnost CrazyEgg zjistila, že návštěvníci byli jednoduše vystrašení, aby tyto údaje poskytli. Vytvořili a otestovali další stránku registrace s vysvětlením, že se nebudou provádět žádné automatické poplatky: toto zlepšení vedlo k 116% nárůstu počtu pokusů o registraci..

Moz společnost také požaduje informace o kreditní kartě s potřebným vysvětlením:

Detail Vysvětlení

Demo + Vyčištěné zkoušky

Demo & Trial

Co je demo soud? Z marketingového hlediska je to podobné bezplatným zkušebním účtům, ale technicky má jiný způsob implementace.

Zatímco bezplatné zkušební verze jsou dobrým nástrojem pro velké komunity WordPress, jako je WPMUDEV, strategie pro demoverzi je efektivnější a dostupnější pro malé vývojáře pluginů WordPress, poskytovatele motivů, webové designéry nebo kohokoli jiného, ​​kdo právě uvolňuje svůj první komerční produkt / službu WordPress..

Například jste vyvinuli nový skvělý zásuvný modul WordPress. Nebude hostován na vašem serveru a vaši uživatelé nebudou potřebovat žádné osobní účty na vašem webu, aby s ním mohli pracovat. Máte možnost nejen ukázat, jak plugin funguje (ve skutečném příkladu front-endu nebo v promo video prezentaci), ale můžete skutečně umožnit potenciálním zákazníkům přístup k backendu pluginu a vyzkoušet si plugin z první ruky. Nabídnout testovací oblast karantény kromě popisu zabijáckého produktu může fungovat mnohem lépe.

Nejste si jisti, jak nastavit zkušební verzi produktu? Žádný problém. Existuje několik nástrojů WordPress, které tuto magii umožňují.

Jedním z nedávno vydaných nástrojů pro snadné vytvoření front-end dema a bezplatné zkušební verze vašich produktů WordPress je Demo Builder pro libovolný produkt WordPress. Zde najdete jasné pokyny, jak s ním začít pracovat a jaké příležitosti získáte jako správce pluginu:

Demo Builder

Chcete-li začít vytvářet jak demo prezentaci (živý příklad vašeho produktu WordPress v akci), tak i zpětný přístup uživatelů k testování, měli byste začít vytvořením multisite sítě WordPress pro hostování pokusů (karantény, které budou dále automaticky uklizený).

S pluginem Demo Builder můžete vytvořit atraktivní živý příklad vašeho produktu, který si mohou potenciální zákazníci podrobně prohlédnout (zejména pokud se jedná o komplexní plugin se spoustou funkcí). Tady je živé demo jak funguje Demo Builder (demo zobrazuje test Visual Builderu).

Tento Demo Builder pracuje pro jakýkoli produkt WordPress a umožňuje vám uživatelům zaregistrovat si bezplatný zkušební účet k testování potřebných nástrojů z vlastního osobního ovládacího panelu WordPress. Po určité době (kterou definujete) se tyto účty automaticky vyčistí, takže nepotřebné účty neukládáte a vaši potenciální zákazníci pak mají důvod jednat po práci s vaším produktem.

Ve skutečnosti získáte mnoho skvělých nástrojů pro správu, které vám umožní nastavit zkušební účty a ukázat uživatelům všechny výhody vašeho produktu:

Funkce pro tvůrce

Jak vidíte, kromě nastavení můžete také vylepšit své marketingové příležitosti pomocí standardnější techniky e-mailového marketingu – automatizace MailChimp. To vám pomůže v případě potřeby uživatele sledovat (číst: nevyžádat spam).

Zde si můžete vyzkoušet, jak tento backend zkušební účet pro uživatele funguje.

Někteří malí poskytovatelé WordPress berou tuto strategii bezplatných pokusů se zrnkem soli: co když potenciální klient nebude produkt mít rád nebo nebude uspokojovat jeho potřeby, aby si ho nekoupili? Tato starost může být ve skutečnosti skvělou zprávou pro vaše podnikání. Demo zkouškou se můžete potenciálně vyhnout neoprávněným vrácením peněz nebo záporné zpětné vazbě a dokázat, že váš produkt je skutečně „stejně dobře inzerovaný“.

Navíc v tomto případě můžete mít větší šance na přeměnu zákazníka na věrného klienta, který vám může poctivě pomoci při zlepšování produktu v dlouhodobém horizontu.

Nehádejte, jaká je pro klienta nejlepší volba – dovolte jim přizpůsobit produkt podle jeho potřeb.

Závěry

Záruka vrácení peněz, bezplatné zkušební verze a ukázky jsou slibné marketingové strategie, které by každá velká i malá komerční značka WordPress měla dodržovat. Pomáhá posílit vaši značku v očích spotřebitelů a také budovat vztahy mezi tvůrci WordPress a jejich zákazníky.

Strategie, které jsme popsali, nejsou nezbytné nebo dokonalé pro každý obchod nebo produkt elektronického obchodu, budete muset provést vlastní průzkum trhu a zjistit, které je pro vás to pravé. Popsaná doporučení považujte za varianty pro další marketingové experimenty.

Doufejme, že toto zapsání bylo užitečné pro ty, kteří uvažují pouze o použití některé z těchto strategií nebo se s nimi již přátelili.. Mimochodem, máte nějaké zkušenosti s podělením se o toto téma? Další tipy, nebo možná otázka? Zanechte nám komentář!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map