Kontrolní seznam před spuštěním webových stránek WordPress

Kontrolní seznam před spuštěním webových stránek WordPress

Nastavení a spuštění webové stránky je pro každou firmu důležitou záležitostí. Hodně času a úsilí směřuje k zajištění toho, aby náš web byl navržen tak, aby vyhovoval našim obchodním potřebám.


Přesto existuje řada přehlédnutí, které mohou hrát spoilsport v den zahájení. Šance, že k tomu dojde, můžete minimalizovat zaškrtnutím políček v tomto šikovném kontrolním seznamu pro nové weby WordPress.

Začněme!

1. Zkontrolujte, zda váš hostingový plán podporuje WordPress

Tenhle se může zdát zřejmý, ale protože se jedná o kontrolní seznam, přesto jej zahrnuji. Ujistěte se, že hostitel serveru podporuje WordPress. Pokud je to možné, jděte s hostitelem, který nabízí novější verzi automatického instalátoru PHP a WordPress.

Nebo ještě lépe, vyberte spravovaný hostingový plán WordPress. Osobně používáme (a vysoce doporučujeme) WP Engine, který byl vždy rychlý, nabízí spoustu prostoru na serveru pro všechny naše webové stránky a má fantastický tým podpory.

2. Optimalizujte Permalinks pro SEO

Od verze 4.2 WordPress ve výchozím nastavení generuje permalinkové struktury, které obsahují poštovní jméno a jsou přátelské k SEO. Při instalaci WordPress je výchozí permalink kombinací dne a jména. To může být vhodné pro některé webové stránky, jako jsou noviny a časopisy, zatímco pro jiné nemusí být vhodné.

Kontrolní seznam pro nové weby WordPress - Permalinky

Hned na začátku musí každý web vybrat strukturu permalinku, která je ideální pro účely SEO. Název příspěvku volba bude fungovat pro většinu webových stránek. Být krátký a hezký, je to také SEO přátelský. Větší weby, které potřebují kategorie a značky, které se projeví v adresách URL, se mohou rozhodnout pro Vlastní struktura volba.

Změna permalinků někdy v budoucnu není chytrý tah SEO. Postupem času budete pravděpodobně vytvářet zpětné odkazy a vy tyto odkazy ztratíte, pokud po chvíli změníte permalinky. Jinak možná budete muset přidat 301 přesměrování.

Ušetřete si nějakou práci vytvořením pěkných permalinků hned na začátku. Vydejte se Nastavení> Trvalé odkazy tam, kde je ve výchozím nastavení zaškrtnuto tlačítko Plain Radio. Namísto, vyberte možnost že potřebujete a Uložte změny.

Až na to, rozhodněte se, zda vaše adresa URL musí zahrnovat www. Některé adresy URL s adresou www a některé bez nich mohou matit vyhledávací nástroje.

3. Rozhodněte se, zda bude vaše e-mailová adresa označena na webu

Příliš často označujeme naše e-mailové účty na našich webových stránkách a oba jsou spravovány stejným poskytovatelem hostingu. Nyní, pokud podnikáte především prostřednictvím e-mailu, můžete vidět katastrofu, která na ni čeká. Nebudete mít přístup ke svému e-mailu, pokud váš web zaznamenává výpadky.

Této situaci se můžete snadno vyhnout tím, že pro své webové stránky a pro svůj e-mail budete mít různé poskytovatele hostingu. To vám také ušetří problémy se změnou e-mailu, kdykoli změníte hostitele. Nebo registrace na Účet G Suite vytvářet a spravovat vlastní e-mailové účty pro vaši firmu se společností Google.

Pokud je tedy pro vaši firmu e-mail rozhodující a chcete hrát bezpečně, pravděpodobně budete chtít oddělit své ID pošty od webhostingu.

4. Zkontrolujte, zda jsou e-maily správně zobrazeny

Zkontrolujte, zda jsou všechny e-mailové adresy zobrazeny správně. Můžete opravit všechny chyby v Nastavení> Obecné. Zkontrolujte všechna ID administrátora včetně nastavení pluginu.

Jistě, e-maily můžete vždy opravit později. Můžete však přijít o e-mailový provoz, který pravděpodobně zasáhne vaši doručenou poštu v důsledku jakéhokoli offline buzzu, který vytvoříte v souvislosti se spuštěním webu. Tomuto neštěstí může zabránit rychlý průběh všech e-mailových adres.

5. Vymažte falešný obsah

Každá instalace WordPress přichází s nějakým falešným obsahem, jako je Ahoj světe nebo Toto je váš první příspěvek, a Ukázková stránka nastartovat. pravděpodobně a Kromě toho také importujeme fiktivní obsah a zároveň vytváříme náš web, abychom testovali písma, barvy, mezery a další.

Fiktivní obsah

Představte si, že stisknete tlačítko Spuštění v den D a Jen další web WordPress na obrazovce významně bliká.

Abyste tomu zabránili, než začnete s webem pracovat, dejte pozor, abyste odstranili veškerý falešný obsah. Nezapomeňte, že vyhledávací nástroje potřebují čas na aktualizaci, takže jakákoli oprava, kterou provedete na svém webu, nemusí mít okamžitý dopad na výsledky vyhledávání.

6. Vytvořte soubor XML Sitemap

Soubor Sitemap XML je soubor dokumentu, který obsahuje všechny adresy URL vašeho webu. Je to snadná navigační mapa, kterou zadáte do vyhledávačů, aby jim pomohla inteligentněji se pohybovat na vašem webu a najít vhodný obsah. I když to nemá přímý vliv na hodnocení SEO na webu, pomáhá vyhledávacím strojům snadněji najít a indexovat vaše stránky.

Vaše nastavení XM

Soubory XML XML jsou obzvláště důležité pro nové weby, protože tyto weby nemají žádné zpětné odkazy, které by na začátku mohly nasměrovat provoz k nim. Nezapomeňte tedy vytvořit soubor XML Sitemap a odeslat jej společnosti Google. Pokud jste nainstalovali, není to příliš obtížné zásuvný modul Yoast. Chcete-li vygenerovat soubor Sitemap pro svůj web, povolte v zásuvném modulu Pokročilá nastavení.

7. Zvyšte rychlost načítání webových stránek

Pomalé weby jsou pro uživatele internetu velkým vypnutím a pravděpodobně víte, že existuje mnoho věcí, které můžete udělat pro urychlení vašeho webu. Jednou z nejdůležitějších bytostí je přidání do mezipaměti plugin jako WP Super Cache  nebo WP Rocket.

WP Rocket

Dalšími opatřeními ke zvýšení rychlosti jsou výběr dobré hostingové služby, instalace CDN, umožnění líného načítání a optimalizace obrázků.

8. Nastavení zálohování webových stránek

Pokud stavíte web na místním hostiteli nebo v pracovním prostředí, ujistěte se, že migrujete databázi na živý server čistě. Přesouvání webu může být složitější, takže před pokusem o přesunutí jej musíte mít zálohu. Zkontrolujte, zda nový web používá živé adresy URL na všech správných místech.

Zálohujte kamaráda

Můj oblíbený plugin pro zálohování je Backup Buddy. Pomáhá to nejen k zálohování vašich webových stránek, ale také k obnovení a migraci vašich webových stránek WordPress.

9. Zrušte zaškrtnutí políčka Viditelnost vyhledávače

Při nastavování WordPress najdete na panelu Nastavení možnost viditelnosti vyhledávače. Obvykle zaškrtneme toto políčko, když je web ve výstavbě, takže vyhledávací stroj přeskočí indexování výchozího obsahu WordPress nebo jakéhokoli jiného nedokončeného obsahu.

Možnost nastavení pro viditelnost vyhledávače

Těsně před spuštěním povolte viditelnost vyhledávače návštěvou Řídicí panel> Nastavení> Čtení a zrušte zaškrtnutí políčka „Odrádejte vyhledávače od indexování tohoto webu“.

10. Proveďte test pro mobilní zařízení

Dnes, provoz z mobilních zařízení začíná převzít stolní počítače. Pokud chcete být v radaru těchto ručních zařízení, musíte zajistit, aby vaše webové stránky reagovaly. Většina témat WordPress reaguje, a proto by to nemělo představovat žádný problém. Viditelnost mobilního telefonu můžete křížově zkontrolovat spuštěním webu Test společnosti Google pro mobilní zařízení.

Google Mobile Friendly test

S Google postupuje směrem k první mobilní strategii vyhledávání, Toto je důležitá kontrola, kterou si nemůžete dovolit přehlédnout.

Pokud vytváříte zrychlené mobilní stránky, budete muset odpovídajícím způsobem upravit adresy URL.

11. Nastavte Google Search Console

Okamžitě při spuštění vašeho webu je jednou z prvních věcí, které byste měli udělat, informovat Google o existenci vašeho webu. Google Search Console pomáhá odeslat váš soubor Sitemap přímo společnosti Google. Můžete vyzkoušet, zda Google dokáže vašemu obsahu úspěšně porozumět. Budete také vědět o všech bezpečnostních problémech, které ovlivňují váš web.

Google Search Console

Přejděte do konzole Google Search Console, zadejte podrobnosti o svém webu a postupujte podle pokynů. Search Console má také mnoho dalších funkcí, jako je vylepšení HTML, verze AMP a analytika vyhledávání, které vám mohou pomoci zlepšit viditelnost stránek.

12. Více o tom přemýšlet

Zde je více informací, které byste mohli chtít přidat a později přeškrtnout (v závislosti na vašich konkrétních potřebách webových stránek):

 • Navrhněte domovskou stránku pro svůj web (líbí se nám tvůrce stránky Visual Composer)
 • Zkontrolujte kvalitu kódu vašeho tématu
 • Vytvořte a přidejte vlastní favicon
 • Navrhněte vlastní stránku 404
 • Pokud znovu spouštíte svůj starý web, nezapomeňte přidat 301 přesměrování
 • Nastavte svůj obchod WooCommerce
 • Přidejte otázky, dotazy nebo otevřené fórum
 • Vytvořte online portfolio, které vám představí vaši práci
 • Ověřte, že obrázky jsou zahrnuty se správným uvedením zdroje nebo jsou zdarma ke komerčnímu použití
 • Přiložte prohlášení o ochraně osobních údajů a podmínky použití a v případě potřeby i právní vyloučení odpovědnosti
 • Důkaz čte každý kousek vašeho obsahu

Ano, to zní jako spousta práce, ale budete rádi, že jste to zvládli. Projděte si kontrolní seznam a zažijte krásný den zahájení!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map