Kompletní průvodce WordPress Child Theme

Podřízená témata WordPress. Mohou to znít (a zdá se) zastrašující zpočátku, ale jakmile se naučíte o ins a out (stejně jako o kráse) dětských témat WordPress, budete se bavit. V tomto příspěvku rozdělíme podřízené téma WordPress na jednotlivé části. Jinými slovy, naučíme se:


 • Co je dětské téma WordPress
 • Přednosti dětských motivů WordPress
 • Demerity dětských témat WordPress
 • Jak vytvořit podřízené téma WordPress
 • Zdroje motivů pro děti WordPress

Co je to téma WordPress Child?

Co je tedy dětské téma WordPress?

Podřízené téma WordPress je v podstatě téma WordPress, které „vypůjčuje“ soubory šablony a funkce z jiného tématu WordPress známého jako nadřazené téma. Zatím nic neudělej, vysvětlím všechno podrobně, co slibuji.

A rodičovské téma je typické téma WordPress, jako je naše nejprodávanější téma Total WordPress, výchozí téma dvacet čtrnáct nebo kterékoli téma, které na svém webu používáte..

Nejzákladnější podřízené téma WordPress je jednoduše složka, která obsahuje speciální soubor style.css. Nebojte se, bude to mít smysl, jakmile to vysvětlím. Jedna z otázek, která právě teď pravděpodobně prochází hlavou, je: Proč by někdo chtěl použít podřízené téma, zatímco existuje spousta nadřazených témat??

Odpověď je docela jednoduchá. Většina nadřazených témat získává občas aktualizace. Pokud tedy vezmete nadřazené téma a upravíte kód (a styl), ztratíte všechny tyto změny při příští aktualizaci motivu. Zde přicházejí podřízená témata WordPress. Podřízená motiv WordPress vám dává možnost přizpůsobit nadřazené téma, aniž byste při aktualizaci riskovali ztrátu změn. Pokud se vám nelíbí vystavit váš web hackerům, můžete se samozřejmě rozhodnout tyto aktualizace ukončit.

Posouvat se…

Před několika odstavci jsem zmínil, že podřízené motivy „půjčují“ soubory šablony a funkčnost z nadřazených témat. Jak se to stane? Myslete na dětská témata jako na stín témata; napodobují svá nadřazená témata. Je to jako vytvořit kopii svého nadřazeného motivu, aniž byste skutečně něco zkopírovali. Zní to jako magie, správně?

Stiskněte tlačítko zmrazení. Jak můžete vytvořit kopii nadřazeného tématu, aniž byste něco skutečně zkopírovali? Tajemství porozumění dětským tématům leží uvnitř speciálního souboru style.css, který jsme zmínili dříve. Ve skutečnosti je tajemstvím jediná řádka nalezená uvnitř souboru style.css. Na jakou linku se ptáš? Více o tom za chvíli. Protože později v tomto příspěvku vytvoříme podřízené téma, představím několik základních konceptů, které odhalí linii, o které mluvím, a lépe vám porozumím podřízeným tématům..

Chcete-li vytvořit podřízený motiv, musíte v adresáři motivů WordPress vytvořit složku (pro podřízený motiv). Složku můžete pojmenovat libovolně (nebo podle tématu). Dále musíte vytvořit style.css s následujícím kódem:

/ *
Název motivu: Název vašeho podřízeného motivu (např. Total Child Theme)
URI motivu: http://www.example.com (adresa URL vašeho dítěte)
Popis: Stručný popis tématu vašeho dítěte
Autor: Vaše jméno jde sem
Šablona: Název nadřazeného motivového adresáře motivu (např. Celkem, dvacetadvacet atd.)
Verze: 1.0.0
* /

Tento soubor style.css musíte uložit do složky svého podřízeného motivu. Nyní se vraťte na šestý (6.) řádek výše uvedeného kódu. Uvidíš:

Šablona: Název nadřazeného motivového adresáře motivu (např. Celkem, dvacetadvacet atd.)

Tento řádek říká vašemu dítěti téma, od kterého nadřazeného tématu si půjčí funkce a soubory šablon. Tento jednoduchý řádek propojí vaše podřízené téma s nadřazeným tématem a slouží jako vedení, přes které podřízené téma získává soubory šablony a funkce z nadřazeného tématu. To znamená, že musíte mít na své platformě WordPress nainstalován nadřazený motiv.

Stačí říci, že bez tohoto řádku nemáte podřízené téma. Máte pouze složku a typický soubor style.css.

Stručně řečeno, šablona řádku zdědí (většinu) nadřazeného motivu, když aktivujete podřízené téma. Pokud provedete aktualizaci nadřazeného motivu, nebudou ovlivněny všechny změny, které provedete ve svém podřízeném tématu. Jak se ti líbí toto vysvětlení? Sledujete, nebo to není dostatečně jasné? Pokud jste se mnou, pojďme k výhodám a nevýhodám dětských témat WordPress.

Jaké jsou výhody používání dětského motivu?

Při používání dětského motivu existuje mnoho výhod. Doporučujeme každému, kdo používá motiv, který nebyl vytvořen pro jeho web, nastavit a aktivovat dětský motiv. Uvádíme některé klíčové výhody používání dětského tématu a proč byste je měli pečlivě zvážit.

Úspěch

Zabezpečené aktualizace

Podřízená témata WordPress si pouze půjčují funkce, šablony a styly z nadřazeného tématu. Díky tomu můžete svůj web přizpůsobit, aniž byste se dotkli nadřazeného tématu. Proto kdykoli vývojáři aktualizují své nadřazené téma, můžete svůj web bezpečně upgradovat, aniž byste ztratili vlastní změny.

Dětská témata jsou snadno rozšiřitelná

Dětská témata WP vám poskytují velkou flexibilitu. Můžete vytvořit nové soubory šablon, které nebyly součástí nadřazeného motivu. Můžete přidat nové funkce, styly a mnoho dalšího. Kromě toho existuje mnoho komerčních a bezplatných tematických rámců s rozšiřitelnými možnostmi, jak začít.

Podřízená témata jsou bezpečná proti pádům

Každý vývojář je člověk a všichni víme, že chybovat je člověk. Všichni dělají chyby a všichni zapomínají. To znamená, že se ocitnete v polévce, pokud při použití nadřazeného tématu něco zapomenete. Věci se trochu liší s dětskými tématy. Pokud zapomenete nějaký kód, WordPress automaticky načte alternativu (nebo původní) z nadřazeného motivu. To samozřejmě platí pouze v případě, že kód existuje v nadřazeném tématu.

Jaké jsou negativy používání dětského motivu?

I když jsou obecně dětská témata úžasná, doporučujeme vám všem, kteří používají WordPress, aktivovat na svém webu podřízené téma, pokud plánují v budoucnu potenciální vylepšení, měli byste mít na paměti,.

Existuje křivka učení

Podřízená témata jsou primárně pro rozšíření nebo přizpůsobení funkčnosti nadřazeného tématu, což znamená, že pokud nejste vývojář, nebudete mít moc společného s podřízeným tématem a budete se chtít naučit nějaké kódování plný potenciál vašeho dětského tématu. Takže pokud jste nováček, potřebujete čas na to, abyste se naučili fungování nadřazených témat a WordPress (stejně jako trochu kódu) obecně, abyste mohli plně využívat potenciál dětských témat. Přesto musíte své pruhy vydělat. Koneckonců, budete kódovat pryč jako profesionálové v žádném okamžiku!

Věci se zlomí nebo zůstanou pozadu

Pokud jste svůj web vytvořili kolem nadřazeného tématu, bude pravděpodobně nutné při přechodu na podřízené téma vyladit několik věcí (např. Nabídky, widgety nebo možnosti motivu). Některá témata ukládají nastavení do databáze na základě názvu motivu, takže když přepnete na své podřízené téma, může to vypadat, že jste ztratili všechna nastavení rodičovského motivu (nastavení Customizer), ale nebojte se, že jsou v databázi v bezpečí, ale budete je-li tomu tak, musíte přepnout zpět na rodiče, abyste mohli zkopírovat nastavení a migrovat je. V našem motivu Celkem nabízíme užitečný panel Import / Export přímo na hlavním panelu, takže můžete zkopírovat nastavení přizpůsobovače motivu před přepnutím na podřízené téma a přenést je.

Pokud navíc používáte své podřízené téma k poskytování dalších funkcí pro svůj web, spíše než pomocí pluginu, pokud někdy změníte nadřazené téma, možná budete muset některé z těchto vylepšení přesunout na nové podřízené téma, přejmenovat své současné podřízené téma nebo přesunout vylepší se na vlastní plugin.

Jak vytvořit podřízené téma WordPress?

Chci předpokládat, že jste aktivní a vytvořili jste složku a „speciální“ soubor style.css pro vaše podřízené téma. Pokud jste právě přeskočili na tuto část (nebo jste netrpělivě čekali na tuto sekci), otevřete adresář motivů WordPress přes FTP / SFTP (… / wp-content / themes) a vytvořte složku, do které budete ukládat své podřízené téma.

Poznámka: K adresáři témat můžete přistupovat prostřednictvím Správce souborů ve vašem cPanelu. Alternativně můžete použít FTP klienta, například FileZilla pokud máte povolené účty FTP.

Poté otevřete svůj oblíbený textový editor (můj) poznámkový blok++) a vytvořte soubor style.css s následujícími informacemi:

/ *
Název motivu: Název vašeho podřízeného motivu (např. Total Child Theme)
URI motivu: http://www.example.com (adresa URL vašeho dítěte)
Popis: Stručný popis tématu vašeho dítěte
Autor: Vaše jméno jde sem
Šablona: Název nadřazeného motivového adresáře motivu (např. Celkem, dvacetadvacet atd.)
Verze: 1.0.0
* /

Je to stejný kód, jaký jsme použili dříve.

Nahrajte soubor style.css do složky podřízeného motivu. V tomto okamžiku je váš soubor style.css prázdný (kromě výše uvedených řádků, které z hlediska stylingu nedělají nic), takže neočekávejte, že vaše dítě bude vypadat podobně jako vaše nadřazené téma. Chcete-li však tuto překážku překonat, můžete importovat styl nadřazeného motivu .css vytvořením nového prázdného souboru function.php uvnitř složky podřízeného motivu a přidáním následujícího kódu PHP:

function total_child_enqueue_parent_theme_style () {

// Dynamicky získejte číslo verze nadřazené šablony stylů (umožňuje prohlížečům při aktualizaci motivu znovu ukládat šablony stylů do mezipaměti)
$ theme = wp_get_theme ('Total');
$ version = $ theme-> get ('Version');

// Načíst šablonu stylů
wp_enqueue_style ('parent-style', get_template_directory_uri (). '/ style.css', array (), $ version);

}
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'total_child_enqueue_parent_theme_style');

Nezapomeňte změnit název „Celkem“ jako název nadřazeného tématu. Umožní to vašemu podřízenému motivu dynamicky aktualizovat číslo verze připojené k nadřazenému style.css, takže pokud je nadřazené téma aktualizováno, pokud došlo ke změnám v souboru style.css v nadřazeném motivu, umožní prohlížeč a vaše CDN ( pokud ji používáte, znovu vložte do mezipaměti šablonu stylů a zabráňte, aby váš web měl při prohlížení problémy s CSS.

Přizpůsobení motivu vašeho dítěte

přizpůsobení dětských motivů

Nyní přijde zábavná část. Nejpravděpodobněji jste vytvořili své podřízené téma pro přizpůsobení, takže se ponořte!

 • Chcete-li přizpůsobit své podřízené téma, přidejte styly do vytvořeného souboru style.css. Přepíšou odpovídající styly nalezené v nadřazeném tématu.
 • Chcete-li upravit soubory šablon, nejprve je zkopírujte do svého podřízeného motivu a odtud je upravte. Ale ne VŠECHNY soubory lze zkopírovat do svého podřízeného motivu a upravit, můžete je kopírovat pouze přes soubory šablony. Pokud tedy téma obsahuje určité soubory uvnitř, včetně, funkcí nebo jiné složky, ve které jsou uloženy vlastní třídy a funkce, nebudete je moci zkopírovat a upravit. V takových případech můžete chtít použít filtry nebo akční háčky k úpravě výchozích funkcí nadřazeného motivu.
 • Chcete-li získat více funkcí, můžete do svého podřízeného motivu přidat vlastní šablony
 • Pomocí souboru features.php vašeho podřízeného motivu můžete přidat vlastní funkce a využít nadřazené filtry motivů nebo WordPress. Nepřidávejte nové funkce do souboru features.php ve svém nadřazeném motivu!

WordPress nejprve načte soubory šablony a styly do podřízeného motivu, ale pokud něco chybí, načte odpovídající soubory do nadřazeného motivu. Ach jo, dětské motivy jsou v bezpečí, ale vsadím se, že jsme to už řekli.

A to je vše.


Zabalit věci …

Podřízená témata jsou velmi výkonná, pokud jde o přizpůsobení a rozšiřitelnost. Navíc poskytují dobré důvody pro učení každému, kdo se chce učit rozvíjet téma WordPress. Jsou jednoduché a zábavné a vytvářejí vám a nabízejí spoustu možností, jak svůj web WordPress změnit podle toho, jak se vám líbí.

Navrhněte si a bavte se, a nenechávejte před sdílením s námi v komentářích níže. Milujeme a oceňujeme vaši zpětnou vazbu ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map