Je téměř nevyhnutelné, že v určitém okamžiku během života vašeho webu WordPress zažijete hlavní konflikt pluginů.
Když k těmto konfliktům dojde, není to mezi dvěma menšími pluginy nikdy problém. Téměř můžete zaručit, že bude přímo ovlivněn nejdůležitější plugin na vašem webu, čímž se celá jeho funkce zhroutí kolem vás.
Toto tvrzení je 50% paranoia a 50% důvod. Nejdůležitější doplňky, které používáte, jsou kvůli své složitosti v konfliktu s ostatními. Ať už váš web běží kolem pluginu pro správu událostí, eCommerce pluginu nebo něčeho úplně jiného, můžete si být jisti, že se stane primární obětí v jakémkoli konfliktu, který se objeví.
Je téměř nemožné vyhnout se konfliktům úplně, pokud používáte hodně pluginů. Existuje však několik metod, které můžete použít, aby se konflikty a problémy s pluginem udržovaly na absolutním minimu.
Contents
Vyvarujte se zastaralých pluginů
Pokud pro konkrétní funkci musíte použít plugin, ujistěte se, že byl nedávno aktualizován a je kompatibilní s nejnovější verzí WordPress.
Pokud vývojář plugin neaktualizoval vývojář za více než šest měsíců, existuje velká šance, že bude obsahovat zastaralý kód. Nyní, když se WordPress snaží zkrátit vývojový cyklus, je to ještě důležitější.
Před aktualizací cokoli zálohujte zásuvné moduly
Většina lidí bude aktualizovat své pluginy a webové stránky bez druhé myšlenky. Na svém webu byste měli používat nejnovější verze softwaru, ale při provádění těchto aktualizací byste neměli být bezohlední..
Stejně jako při aktualizaci základního softwaru WordPress je dobré mít před provedením velkých změn úplné a použitelné zálohy celého webu. Zálohování vám umožní obnovit starší verze každého pluginu, pokud by se něco pokazilo a musíte se vrátit k předchozí verzi.
Existují služby jako VaultPress , který vám umožní zálohovat vše, i když si můžete jednoduše stáhnout wp-content / pluginy složku pomocí programu FTP, jako je FileZilla.
Vytvořte verzi svého webu pro místní vývoj
Pomocí aplikace, jako je MAMP nebo WAMP, vytvořte verzi svého webu v místním počítači.
Poté můžete použít tuto místní verzi svého webu jako testovací prostředí pro aktualizaci každého nainstalovaného pluginu. To vám umožní otestovat aktualizace jednotlivých pluginů, aniž by došlo ke konfliktům s ostatními.
Pokud dojde ke konfliktům, nedochází k nim v živé verzi vašeho webu. Pluginy ve vývojové verzi můžete testovat a vylepšovat, dokud nebudete rádi, že všechno funguje.
Poté můžete upgradovat svou živou verzi.
Aktualizujte pluginy jednotlivě
Může být lákavé vybrat všechny vaše pluginy a nechat je WordPress aktualizovat současně. Určitě je to spořič času, pokud jde všechno podle plánu.
Pokud se po aktualizaci vyskytne problém s některým z pluginů, budete rádi, že jste strávili dalších pár minut aktualizací každého pluginu samostatně. Pomocí této metody můžete přesně vidět, který plugin způsobil konflikt, a poté okamžitě obnovit předchozí verzi ze zálohy.
Aktualizací všech současně najednou riskujete, že budete muset strávit podstatnou část svého času objevováním konfliktních pluginů.
Nalezení konfliktu
Předchozí bod je osvědčený postup, ale ne něco, co většina lidí je ochotna strávit několik minut navíc. Pokud jste aktualizovali všechny své pluginy současně, máte dvě možnosti a pokud je to možné, chcete se vyhnout druhému z nich.
1. Obnovte pluginy
Pluginy můžete ze zálohy, kterou jste si vzali, zcela obnovit těsně před aktualizací. Poté aktualizujte každý plugin po jednom a najděte ten, který způsobuje konflikt.
Pokud vaše odpověď na první bod byla „Ach jo. Měl jsem je nejprve zálohovat. “ Je mi líto, že jste se omezil na používání bodu dva.
2. Ruční proces
Nemáte žádnou zálohu. Aktualizovali jste všechny pluginy najednou, abyste ušetřili čas, a nyní je něco důležitého přerušeno. Nyní čelíte náročnému úkolu manuální kontroly každého pluginu, abyste našli konflikt.
Chcete-li to provést, musíte deaktivovat každý nainstalovaný plugin.
Když jsou všechny deaktivovány, můžete aktivovat primární plugin, který má problém, a ujistit se, že funguje správně – je možné, že se jedná o nefunkční plugin.
Poté je nutné aktivovat každý plugin jeden po druhém a zkontrolovat, zda nedošlo ke konfliktu. Pokud máte nainstalováno mnoho pluginů, může to chvíli trvat.
A co je ještě horší, jakmile zjistíte tento konflikt, budete muset nechat druhý plugin deaktivovaný nebo se pokusit najít verzi, kterou jste nainstalovali před aktualizací – za předpokladu, že víte, jaké je číslo verze.
Tato ruční metoda může chvíli trvat, než se dokončí a způsobí hlavní problémy s funkčností vašeho webu, když jej budete provádět. Nejlepší je pokusit se tomuto scénáři úplně zabránit tím, že proaktivní, pořizujete zálohy a máte plán aktualizace svého webu.
K vyřešení konfliktu použijte fóra podpory pluginů
Po nalezení nevhodného pluginu je dobré jít na jeho fórum podpory. Obvykle se nacházejí na stránce WordPress.org pro plugin, pokud je volně k dispozici, nebo na webu pluginu nebo vývojáře, pokud se jedná o prémiový plugin.
Šance, že nejste první, kdo má konflikt. Pokud jste šťastným pacientem pro tento problém, měli byste vytvořit fórum ve fóru nebo poslat vývojářům e-mail, který začne problém zkoumat..
Spuštění vlastního vlákna fóra bude vyžadovat vytvoření WordPress.org pokud jej nemáte, nebo se přihlašujete k účtu, který jste vytvořili při zakoupení prémiového pluginu.
Pokud rozlišení není možné, vyměňte drobný plugin
Možná nebude možné řešení konfliktu. Možná vám zůstane jiná možnost, než vzdát se funkcí tohoto pluginu. Alespoň jako krátkodobé řešení.
Budete mít k dispozici další pluginy, které vykonávají stejnou funkci. Trávit nějaký čas hledáním náhradního pluginu a nepoužívejte jen ten první, který najdete. Najděte ten s dobrou podporou a jeho vývojáři jej nedávno aktualizovali.
Může to být dokonce stojí za váš čas kontaktovat vývojáře nového pluginu a zeptat se jich, zda konflikt, se kterým jste se setkali s předchozím pluginem, pro ně byl problémem.
Nezapomeňte, že nejste vázáni na jeden konkrétní plugin a pokud nenajdete ten, který přesně dělá, co chcete, může být nápad najít někoho, kdo by vytvořil vlastní kód pro váš web, který zcela odstraní potřebu pluginu..
I když můžete použít pluginy pro prakticky cokoli na WordPress, nemusí to být nejlepší možnost, kterou máte k dispozici.
Pokud používáte pluginy k provádění jednoduchých úkolů, je mnohem chytřejší možnost naučit se, jak je nahradit vlastním kódem. Můžete se buď učit sami, nebo nechat někoho napsat konkrétní kód potřebný k provedení úkolu a přidat jej do svého motivu.
Každý plugin, který používáte čipy, mimo kontrolu nad svým webem a dává jeho dlouhodobé zdraví do rukou vývojářům třetích stran.
Tento vývojář nemusí být schopen udržovat plugin úplně aktuální. Jejich kód může být chaotický a může mít neúmyslné díry a problémy. Může jednoduše použít funkci, kterou již používá jiný nainstalovaný plugin.
Ať už je problém jakýkoli, dá se tomu obvykle vyhnout nahrazením pluginu vlastním kódem, který využívá méně zdrojů a je méně pravděpodobné, že způsobí další problémy.
Zažili jste na svém webu nějaké hlavní konflikty pluginů? Jak jste je vyřešili? Rádi bychom o tom slyšeli v komentářích.