Jste novým uživatelem WordPress? Vyvarujte se těchto 10 chyb Rookie

Jste novým uživatelem WordPress? Vyvarujte se těchto 10 chyb Rookie

Pokud jste pro WordPress nováčkem, možná už jste zjistili, jak snadné je nainstalovat a začít.


Tým společnosti Automattic se přestal věnovat tomu, aby byl proces nastavení co nejjednodušší a uživatelsky vstřícný. Někteří weboví hostitelé tuto jednoduchost učinili o krok dále a nabízejí instalaci jedním kliknutím pro instalace WordPress.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době je váš web online tak jednoduchý, noví uživatelé WordPress se o mnoho klíčových věcí často nestarají. Tím, že omylem opustí toto nastavení ve výchozím stavu, se noví uživatelé otevírají potenciálním problémům později v průběhu života svých webových stránek.

Pojďme se podívat na několik běžných chyb, kterým se můžete vyhnout při nastavování svého webu.

1. Není přejmenování účtu správce

Toto je běžná chyba, kterou udělali uživatelé WordPress a která vás může dostat do potíží. Hackeři téměř vždy používají admin (nebo její část) jako název uživatelského účtu, když se pokoušíte proniknout na váš web.

Jednou z nejbezpečnějších věcí, kterou můžete udělat, je dát vašemu hlavnímu administrátorskému účtu jiné jméno. Může to být vaše jméno, jméno osoby, která se bude starat o údržbu webu, nebo jakékoli jiné uživatelské jméno, na které si vzpomenete..

Jen se ujistěte, že tomu tak není admin, správce, nebo jakýkoli ze standardních názvů účtů, které byste očekávali u tohoto typu uživatele.

2. Neměnící se tagline z „Just Another WordPress Site“

Existují témata, která nezobrazují slogan vašeho webu WordPress, a pokud použijete některý z nich, je snadné si myslet, že jej nemusíte měnit. Google však bude indexovat váš web bez ohledu na to, zda je zobrazen nebo ne.

Ponecháte-li to, existuje zřejmý způsob, jak ukázat, že jste začátečník WordPress a může na váš web přilákat nesprávný typ pozornosti. Změna nastavení je jednoduchá – najdete ji pod Nastavení> Obecné.

3. Neměníme vaši strukturu Permalinks

To je chyba, kterou jsem viděl mnoho nových uživatelů WordPress. Ve výchozím nastavení WordPress nastaví strukturu permalinku, která se má zobrazit jako ID příspěvku. To znamená, že dostanete url odkaz na příspěvek, který je mysitename /? p = 123. Nevypadá příliš hezky a může to způsobit problémy s SEO vašich stránek.

Místo toho změňte strukturu permalinku na strukturu obsahující jméno příspěvku. Existuje několik, které si můžete vybrat, ale nejčastější jsou Den a jméno a Název příspěvku. Tuto možnost najdete v Nastavení> Trvalé odkazy.

Permalinky

První z nich přidá do vaší adresy URL strukturu složek data a může být užitečná pro weby, které každý den zveřejňují příspěvky nebo obsahují zprávy. Název příspěvku struktura je ta, kterou často vidíte na některých z nejlepších webů v blogosféře. Jednoduše ukazuje https: //mysitename.com/post-name/ a je to nejlepší způsob, jak dát svému webu jednoduché a zapamatovatelné adresy URL.

4. Neodstraňovat vzorovou stránku

Zatímco většina lidí odstraní „Ahoj svět!“ publikovat a komentovat, které lze na něm najít, mnoho lidí zapomene nebo nikdy nevšimne vzorovou stránku, která je vytvořena pomocí instalace WordPress.

Tím, že tam zůstane, to nijak neublíží, ale Google to indexuje a způsobí, že budete vypadat jako nováček. Jednoduchou věc, jak se vyhnout jakýmkoli problémům, je odebrat stránku. Nic pro vás nedělá, takže na dokončeném webu nemá místo. Smazat to.

5. Nevytvářet skvělé O Stránka

Stránka O mém nejnovějším blogu Zdravé dost.

O stránka je jednou z nejdůležitějších stránek na vašem webu.

Po vaší domovské stránce to bude pravděpodobně nejnavštěvovanější stránka na vašem webu. To je místo, kde sdílíte přesně, kdo jste a o čem je váš web se svými čtenáři. O stránka je zásadní při vyprávění vašeho příběhu a spojení se čtenáři, aby se chtěli držet a číst vaše příspěvky.

V dnešní době je velmi neobvyklé najít web bez O protože lidé mají zájem znát autora nebo společnost za webem. Je to snadný a efektivní způsob, jak se spojit s lidmi a každý web by měl mít jeden. Ale jednoduše vytvořit jeden není dost dobrý – musíte to udělat skvělý.

6. Nedává čtenářům způsob, jak vás kontaktovat

I když jsme na téma stránek, musíte si vytvořit stránku, která vašim čtenářům poskytne způsob, jak s vámi zůstat v kontaktu. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout.

Můžete být velmi otevření a uvést svou e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, nebo můžete použít jeden z vestavěných kontaktních formulářů. Ta vám umožní stále umožnit vašim čtenářům kontakt, ale zachová si určitý stupeň soukromí.

Ať už se rozhodnete něco přidat na stránku, měli byste mít alespoň jednoduchý kontaktní formulář pro své čtenáře. Pokud jde o pluginy, moje doporučení číslo jedna je Kontaktní formulář 7. Ale pokud chcete více možností, zde jsou naše tipy na nejlepší pluginy kontaktního formuláře WordPress.

7. Stahování témat z pochybných zdrojů

Existuje spousta stránek, které vám umožní stahovat prémiová témata pro nic za nic a můžete si myslet, že jejich použití je dobrý nápad. Nemáte však ponětí, co jiného bylo do těchto témat přidáno. Škodlivý kód lze snadno přidat do některých tematických souborů, které váš web otevřou hackerům a spammerům.

Pokud chcete použít prémiové téma, zakupte si ho od oficiálního dodavatele. Pokud nechcete utrácet peníze na prémiové téma na začátku svého webu, jsou k dispozici zdarma tisíce vynikajících témat. Například si pamatujete blog, který jsem zmínil výše, Zdravé dost? To běží na úžasné Highwind téma, které je zcela zdarma. A zde je spousta skvělých bezplatných témat přímo zde na WPExplorer – stačí se podívat na naše nejlepší bezplatná témata WordPress.

Instalace motivu z nespolehlivého zdroje nestojí za problémy, které bezpochyby zažijete. Z dlouhodobého hlediska to bude stát hodně.

8. Neudržujte WordPress aktuální

Mezi lidmi, kteří opravdu nerozumí technickým aspektům vlastního hostování blogu, je běžný problém. Myslí si, že pokud nainstalujete WordPress, budete hotovi s technickou stránkou a můžete pokračovat s vytvářením obsahu. Bohužel tomu tak není.

Automattic chápe problém a učinil aktualizaci instalací WordPress jednoduchým procesem jedním kliknutím, takže je může provést i ta nejednotnější osoba.

Aktualizace v jádru softwaru zajišťují bezpečnostní díry a opravují problémy, které proklouzly trhlinami ve vývojovém procesu. Pokud neaktualizujete WordPress, necháte svůj web zranitelný vůči hackerům a možnosti, že by nové pluginy nebo motivy mohly váš web poškodit..

9. Nevytvářejte pravidelné zálohy na vašem webu

Používám (a miluji) VaultPress nahoru pro naprostý klid mysli.

Existuje mnoho doplňků, které vám umožní vytvářet zálohy instalace a databáze WordPress. Od jednoduchých pluginů, které zapíší obsah vaší databáze, a poté vám pošlou soubor e-mailem až po prémiové pluginy, jako je například VaultPress které provádějí úplnou zálohu vašeho webu a poskytují vám několik možností obnovení.

Ať už si vyberete kteroukoli metodu, měli byste se vždy ujistit, že máte pravidelnou zálohu pro případ, že se vyskytnou nějaké problémy.

10. Instalace příliš mnoha (mizerných) pluginů

Již jsem mluvil o problémech s instalací pluginů. S každým nainstalovaným pluginem riskujete přidání zátěže na svůj web a zpomalení doby načítání stránky, pokud se jedná o špatně kódovaný plugin. Stejně jako zpomalení vašeho webu dáváte zabezpečení svého webu do rukou vývojářům třetích stran s každým novým pluginem. Měli byste se ujistit, že před použitím musíte mít nainstalovaný plugin.

Samotné příliš mnoho pluginů nezpůsobí příliš mnoho problémů, ale příliš mnoho „mizerných“ bude. Nezapomeňte proto zkontrolovat recenze každého nainstalovaného pluginu a také nainstalovat každý plugin na svůj web po jednom, abyste si mohli vyzkoušet a zjistit, jak to ovlivňuje váš web. Ve skutečnosti může 1 špatně kódovaný plugin způsobit, že vaše stránky budou běžet pomaleji než 50 dobře kódovaných pluginů. Při přidávání modulů plug-in na svůj web se jen ujistěte, že je tam všechny nevykládáte, aniž byste je nejprve nejprve otestovali a pokud je to možné, přečtěte si je.

WPEngine zveřejnil skvělý článek Množství pluginů WordPress vs kvalita to opravdu vysvětluje všechno podrobně a pomůže vám dále pochopit, jaké doplňky mohou ve skutečnosti způsobit zpomalení vašeho webu.


Výše uvedené chyby jsou běžné u nových uživatelů WordPress, ale je snadné se jim vyhnout. Stačí si trochu promyslet a trochu naplánovat, než váš web uvedete do provozu, a můžete se vyhnout mnoha problémům, kterým noví uživatelé končí čelem dolů.

Máte nějaké další rady pro nové uživatele WordPress? Jaké jednoduché chyby jste na začátku svého webu udělali, že si přejete, abyste se mohli vrátit a změnit? Dejte nám vědět v komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map