Jednoduchý plán pro zvýšení zapojení do vašeho blogu WordPress

Průměrný blogger má tendenci mít posedlost provozem, a konkrétněji, čím dál tím více. Množství je klíč, že? Možná, ale často raději střílím na nízko visící ovoce zlepšením kvalitní provozu na mých stránkách. To lze provést dvěma způsoby:


 1. Přilákejte relevantnější provoz (tj. Lidi, kteří s vaším obsahem pravděpodobněji interagují)
 2. Udělejte lepší práci, když „prodáváte“ svůj blog novým návštěvníkům

V tomto příspěvku se chci zaměřit na druhou metodu dvou, jejichž krásou je, že nemusíte pracovat, abyste přilákali další provoz – stačí optimalizovat to, co již máte. Ve světě, který je posedlý množstvím, je koncept zlepšování toho, co již máte, často divoce nedoceněný.

Nedávno jsem se zabýval tím, jak vytvořit odkazy na vašem blogu WordPress pro zvýšenou angažovanost (tj. Pravděpodobnost, že se daný návštěvník bude držet kolem) a v tomto příspěvku se v podstatě chystám tuto strategii ještě o krok dále nabídnout plán, se kterým můžete zvýšit „lepivost“ vašeho blogu. To by mělo mít přímý příznivý dopad na vaše předplatné a hodnota na návštěvníka (pokud je váš blog zpeněžen).

Začněme!

Sekce vašeho webu, které zvyšují zapojení

Plán je rozdělen do čtyř sekcí, z nichž většinu blogů WordPress tvoří:

 1. Záhlaví a navigační lišta
 2. Obsah
 3. Boční panel
 4. Zápatí

Každá část má svou roli, pokud jde o udržení návštěvníka na vašem webu nebo o jeho přeměnu na odběratele nebo kupujícího a vysvětlím, jak byste měli optimalizovat každou z nich pro maximální příznivý dopad..

Prvním krokem je přečíst si můj předchozí příspěvek o vytváření odkazů a zajistit, aby byl váš web správně nastaven tak, aby maximalizoval udržení čtenáře. Jednoduše řečeno, žádný odkaz by neměl lidi odnášet ze stránky, kterou čtou (bez ohledu na to, zda odkaz, na který kliknou, je interní nebo externí), pokud si nejste jisti, že s touto stránkou udělají..

S tím řekl, pojďme bezva!

1. Záhlaví a navigační lišta

První otázka, kterou musíte položit, je: „Projde můj web testem odstranění záhlaví?“ Tento test (se svolením Derek Halpern) je jednoduché – stačí si představit, že z vaší domovské stránky jsou odstraněny záhlaví a slogan a zeptejte se sami sebe, zda si nový návštěvník může zjistit, o čem je váš web..

Pokud odpověď zní ne, měli byste se pravděpodobně pokusit to více objasnit. I když je to zřejmé vy, noví návštěvníci obvykle potřebují mít zprávu zaseknutou doma. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je mít pole funkcí – buď přímo pod záhlavím a navigací, nebo v samém horním rohu obsahového pole. Zde je skvělý příklad funkce boxu s laskavým svolením Smart Passive Income:

Screenshot domovské stránky Smart Passive Income.

Ačkoli rámeček funkce sám o sobě vlastně nevysvětluje, o čem je web, poskytuje přímý odkaz na úplné vysvětlení. Na stránce vyniká a okamžitě povzbuzuje nové návštěvníky, aby se hlouběji dostali na web.

Doporučuji, aby všechny blogy obsahovaly krabici s funkcemi – buď jako ta výše uvedená (vestavěná do hlavního obsahu), nebo verzi s plnou šířkou, jako je tato od Social Triggers:

Snímek obrazovky domovské stránky Social Triggers.

Jakmile zjistíte, jak na svém webu implementujete pole funkcí, měli byste obrátit pozornost na navigační lištu. Obecně řečeno, vaše odkazy by neměly být omezeny pouze na následující:

 • Domov
 • O
 • Začněte zde
 • Kontakt
 • Přihlaste se k odběru úvodní stránky (je-li to vhodné)
 • Stránka produktu (pokud je to vhodné)
 • Zaměstnejte mě (pokud je to vhodné)

Váš počet najetých kilometrů se samozřejmě může lišit, ale hlavní zásadou je, že odkazy na navigační liště by měly směřovat buď na stránky s vysokým provozem, které lidem pomáhají lépe poznat váš web, nebo je převést na předplatitele nebo zákazníka. Cokoli jiného je zbytečné a je pravděpodobnější, že sníží zapojení, než bude mít pozitivní dopad.

2. Obsah

Pokud jde o jakoukoli konkrétní stránku nebo příspěvek na vašem webu, musíte se soustředit na to, co můžete udělat, aby návštěvník zaujal. Doporučuji, abyste to udělali tak, že je ohromíte možnostmi obsahu (ale dobrým způsobem). V dokonalém světě si návštěvník nemůže pomoci, ale má otevřené několik karet, když procházejí váš obsah a kliknou na související odkazy a související obsah.

Klíčem k vytvoření tohoto efektu je mít na vašem webu spoustu obsahu a pravidelně propojovat příspěvky a stránky. Je však životně důležité, aby každý odkaz byl relevantní, jinak riskujete podráždění návštěvníka. Pokud je zaměření vašeho blogu relativně těsné (a mělo by to být) a vy vytváříte obsah na konzistentním základě, neměli byste mít problém s vytvářením mnoha kontextových odkazů v rámci vašich nových blogových příspěvků..

Neměli byste se však jen přestat propojovat. Rád bych také poskytl výběr souvisejícího obsahu ve spodní části každého příspěvku (s použitím vynikajících Další plugin pro související příspěvky (YARPP)) a související značky.

Logo ještě dalších souvisejících příspěvků.

YARPP je oporou většiny webů WordPress, na kterých pracuji.

Nakonec by měl každý příspěvek skončit výzvou k akci (CTA), která dává návštěvníkovi možnost buď se přihlásit, nebo se stát zákazníkem. Nedělejte chybu, pokud předpokládáte, že si návštěvníci vždy všimnou CTA na vašem postranním panelu nebo kdekoli jinde – spodní část příspěvku je skvělým místem k upoutání jejich pozornosti. Koneckonců, pokud si přečetli celou cestu až na konec příspěvku, jsou pravděpodobně v dobrém duchu, aby jednali.

3. Boční panel

Snímek obrazovky odcházejícího pracovního postranního panelu.

Postranní panel mého blogu.

Postranní panel je pravděpodobně nejvíce zneužívanou částí většiny blogů WordPress. Je to strašně přelidněné velkým množstvím widgetů s nízkým dopadem, které uživateli nabízejí jen málo a přispívají ještě méně k primárnímu cíli vašeho cíle (tj. K přilákání odběratelů a / nebo zákazníků).

Klíčem k výkonu na postranním panelu je, aby byl co nejtěsněji naplněn. Jednoduše řečeno, čím méně má návštěvník, tím větší je šance, že udělá správnou věc (tj. Vyplní CTA). Chcete však také zajistit, aby postranní panel nabídl návštěvníkům příležitost dozvědět se více o vašem blogu a prozkoumat je dále. S ohledem na to doporučuji zahrnout kombinaci následujících widgetů (uvedených v žádném konkrétním pořadí):

 • Přihlašovací formulář
 • Odkaz na produkt (ideálně grafický)
 • Odkaz na stránky s penězi (tj. Stránky, které generují nejpřímější příjem)
 • Seznam kategorií / značek nebo odkazů na zdrojové stránky
 • Tlačítka sociálních médií
 • Vyhledávací pole
 • Mini bio box

Vlevo od této sekce uvidíte snímek postranního panelu na mém blogu, který obsahuje všechny výše uvedené prvky. Každý z nich nabízí uživateli příležitost prozkoumat blog dále, přihlásit se k odběru nebo zakoupit. Všechny tyto akce těží.

4. Zápatí

Abych byl upřímný, přidávám zápatí více, protože je to prvek na webu, který opravdu nemůžete ignorovat, na rozdíl od potenciálního ohniska zapojení a konverze. Skutečností je, že většina lidí nevěnuje vaší zápatí velkou pozornost a má omezený potenciál.

Mnoho zápatí se omezuje na pouhé oznámení o autorských právech a abych byl upřímný, nevidím s tím žádný problém. Pokud však chcete na svůj web přidat trochu více oomph, můžete naplnit zápatí kombinací výše uvedených widgetů a ještě více.

Zápatí WPExplorer je ve skutečnosti dobrým příkladem toho, co s zápatím můžete udělat – pokud jde o návštěvníka ano dostat se do samého spodku stránky, pak jim nabízí příjemnou příležitost přesunout se do jiné části webu:

Snímek zápatí WPExplorer.

Zápatí by mělo být vaší poslední prioritou, ale pokud máte čas, můžete zvážit naplnění některými widgety zvyšujícími zapojení.

Zvyšující se shrnutí zapojení do blogu

Výše jsem zahrnul spoustu akčních rad, ale nejdůležitější je pochopit základní důvody mé rady – že uživateli by měla být vždy předložena spousta kontextově relevantních příležitostí k prozkoumání webu nebo k jeho odběru. To je klíč – pokud si to pamatujete, je nepravděpodobné, že se pokazí, i když zvolíte jiný přístup než ten, který jsem doporučil.

S ohledem na to bych rád věděl, jaké strategie využíváte k maximalizaci zapojení a konverzí na svém blogu. Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map