Jednoduché rady pro hledání a najímání vývojáře motivu WordPress

Pokud již nějakou dobu provozujete vlastní web, existuje velmi dobrá šance, že začnete přemýšlet o vytvoření vlastního motivu, který vynikne z davu. Zatímco prémiová témata a rámce vás dostanou daleko, není nic jiného, ​​než mít téma vyvinuté podle vašich přesných požadavků.


Možná jste si pohrávali s motivem, aby to vypadalo tak, jak chcete, ale téměř vždy existuje něco, co prostě není úplně v pořádku. Přizpůsobení existujícího motivu téměř nikdy nezpůsobí, že váš web bude vypadat přesně tak, jak chcete.

Problém bývá v tom, že jste příliš zaneprázdněni provozováním webu. Nemáte čas ani trpělivost, abyste se naučili kódovat nebo provádět tyto změny sami. Proč se nechat chytit vývojového aspektu WordPressu, proč nezaujmout rozumný přístup a najmout si vývojáře motivů WordPress, aby pro vás vytvořil vlastní téma?

Rozhodnutí učinit dříve, než najmete vývojáře

Než začnete hledat vývojáře pro vytvoření vlastního motivu, měli byste se rozhodnout o několika věcech.

Za prvé: Musíte se rozhodnout, zda se chystáte najít někoho k oběma designům a rozvíjet své téma, nebo zda se chystáte tuto práci rozdělit na dvě odlišné části.

Ne všichni vývojáři budou provádět celý proces vytváření motivů. Je mnohem pravděpodobnější, že vývojář vezme soubor PSD dokončeného návrhu a vytvoří z něj pracovní téma.

Doporučuji vám, abyste rozdělili projekt do samostatných fází návrhu a vývoje. To vám umožní najít lidi, kteří se specializují na každý aspekt. S návrhářem můžete spolupracovat na tom, jak se vaše téma podívá do nejmenších detailů, kde budou moci nabídnout konstruktivní a kvalifikované rady..

Jakmile dokončíte návrh motivu, můžete jej předat vývojáři, jehož jediným cílem je přeměnit tento návrh na funkční téma. To je osvobozuje od jakýchkoli návrhových rozhodnutí a diskuse a soustředí se na to, v čem jsou nejlepší.

Za druhé, a co je nejdůležitější, musíte vědět, co od nového tématu chcete. Nemá smysl jít do toho bez jasného představy o tom, jak chcete, aby váš web vypadal a fungoval.

Podrobnosti se mohou měnit, když diskutujete o tématu s návrhářem, ale základní vzhled, design a funkčnost možností pro web by měla být ve vaší mysli jasná od samého začátku.

Hledání vývojářů motivů

Jakmile budete mít kompletní soubor PSD webového designu, můžete začít hledat někoho, kdo to všechno dá za vás.

Existuje několik míst, kde můžete najít vývojáře, který tuto práci provede. Jedním z nejlepších míst, kde začít, je vlastně se zeptat designéra, se kterým jste pracovali, jestli může někoho doporučit.

Je velmi běžné, že designéři a vývojáři spolupracují a vzájemně se doporučují klientům. Pokud má váš návrhář někoho, komu důvěřuje, že odvede dobrou práci, určitě stojí za to s ním promluvit. Možná pro vás nebude ideální, ale jak již přicházejí s doporučením někoho, komu důvěřujete, můžete přeskočit několik potenciálních překážek.

Další možností, jak najít vývojáře, je použít jeden z nabídkových webů, jako je Upwork. Nebo můžete vyzkoušet nejnovější web společnosti Envato založené na službách Envato Studio. Tyto weby nejsou skvělé pro hledání vysoce kvalitních vývojářů, protože většina lidí je zanechá, jakmile vybudují slušné portfolio práce. Můžete však najít nového vývojáře, který chce vybudovat portfolio a bude pracovat mnohem levněji, než byste očekávali jinde. Osobně bych se této možnosti vyhnul, ale pokud pracujete na malém rozpočtu, může to být pro vás dobrým řešením.

Další jednoduchou, ale efektivní možností je vyhledávat na Googlu vývojáře WordPress ve vaší oblasti. Opravdu to může být tak jednoduché. Najdete zde spoustu lidí, kteří jsou schopni dělat práci, a používání někoho místně může být pro vás lepší volbou než někdo v jiné zemi..

Místní možnost vám potenciálně umožňuje setkat se s osobou nebo s nimi alespoň v pravidelných intervalech během projektu hovořit telefonicky. Je možné, že nenajdete nejtalentovanějšího vývojáře pro tuto práci, pokud použijete někoho místního, ale to může být vyváženo vaší schopností vést s nimi osobní setkání. Skutečně záleží na tom, co vás při provádění projektu dělá nejpohodlnější.

Výběr vývojáře motivu

Jakmile budete mít výběr vývojářů, budete se muset rozhodnout, jak tento výběr omezit na osobu, se kterou budete pracovat.

Musíte se ujistit, že jsou schopni vykonat práci a že se s nimi snadno pracuje. Nejrychlejším způsobem, jak toho dosáhnout, je podívat se na jejich webové stránky. Web vývojáře by měl vypadat profesionálně a zapůsobit na vás. Pokud mají špatný web, proč byste jim věřili, že mají dobrou práci s vašimi?

Na jejich webu byste měli být schopni najít portfolio předchozích klientů a v ideálním případě posudky klientů. Je mnohem snazší důvěřovat někomu, kdo prokázal, že dokáže tuto práci a má několik klientů, kteří je doporučují.

To neznamená, že vývojář, který ne mít tyto věci není k ničemu. Je prostě mnohem snazší najmout někoho, kdo se zabýval vašimi počátečními otázkami kompetence, než se jich vůbec zeptáte.

Stanovení projektových pokynů a smlouvy

Jakmile se rozhodnete pro svého vývojáře, musíte definovat projekt a všechny milníky písemnou formou. Nikdy nezačněte takovou práci bez smlouvy a smlouvy o poplatcích. Vůbec.

Je dobré nastavit určité věci písemně, než začnete, abyste vy i vývojář věděli, co se od každého z vás očekává.

Existuje několik věcí, které byste měli zahrnout do jakýchkoli pokynů a smluv, které máte.

 • Celý poplatek za projekt a jak se tento poplatek rozpadá (záloha / milníky / atd.)
 • Požadavky na testování a revize před spuštěním
 • Že je projekt k pronájmu a že si veškerá autorská práva zachováváte
 • Způsoby a frekvence komunikace (e-mail / telefon / osobně)
 • Předpokládaný čas pro dokončení projektu

Mohou existovat jiné věci specifické pro vás nebo specifické pro vývojáře, které je třeba vložit do smlouvy. Měli byste si pamatovat, že se jedná o obchodní dohodu a měli byste ji učinit tak specifickou nebo uvolněnou, jak je třeba.


Najít a pracovat s dobrým vývojářem nemusí být obtížné ani obtížné vyhlídky. Existují tisíce skvělých vývojářů. Chcete pracovat s někým talentovaným, ale víc než to, že chcete pracovat s někým, kdo je spolehlivý a s potěšením se vypořádat.

Bez ohledu na to, jak talentovaný je vývojář, pokud nedokáže dodržet termín nebo je s ním strašné spolupracovat, budeš litovat, že je použiješ.

Pokud najdete vývojáře, který odvede skvělou práci a pracuje s vámi dobře, držte se jich u jiných projektů. Při hledání vývojářů je doporučte svým přátelům a ostatním lidem ve vaší síti. Pokud si můžete s někým vybudovat dobrý vztah, pravděpodobně udělají další krok, aby vám pomohli ven, což může jen zlepšit jejich práci.

Už jste pro svůj web vytvořili vlastní téma? Jak jste našli vývojáře a jaké rady a doporučení máte pro tento proces? Rádi bychom o tom slyšeli v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map