Jednoduchá řešení pro vytvoření znalostní báze WordPress

Jednoduchá řešení pro vytvoření znalostní báze WordPress

Komplexní znalostní báze může udělat mnoho pro zlepšení vašeho podnikání, a to jak interně, tak jako důležitá součást vašeho úsilí o služby zákazníkům. Pokud však přemýšlíte o přidání jednoho na svůj web, možná se vám zdá, že vás tento výhled příliš ohromí.


Díky velkému množství výhod, které poskytuje znalostní báze, existuje mnoho řešení, která vám mohou pomoci. Tyto nástroje vám umožní vytvořit rozsáhlý a organizovaný zdroj informací pro vaše podnikání (a možná i celé vaše odvětví). Navíc ti nejlepší z nich rychle a rychle fungují.

V tomto článku si povíme o tom, proč může být databáze znalostí důležitá pro váš web WordPress. Poté se podíváme na naše oblíbená řešení a diskutujeme o tom, co každý dělá nejlépe. Začněme!

Proč je znalostní báze cenným doplňkem vašeho webu

Znalostní základna HubSpot

Znalostní základna HubSpot zahrnuje nejčastější dotazy, uživatelské příručky, dokumentaci k produktu a další.

Znalostní základna je zdroj, který návštěvníkům vašeho webu, klientům a zákazníkům poskytuje informace o vaší firmě a nabídkách. Pravděpodobně jste obeznámeni s několika populárními formáty používanými jako znalostní báze, jako jsou nejčastější dotazy a wiki.

Pokud podnikáte, je údržba komplexního znalostního základu vynikajícím způsobem, jak svým zákazníkům poskytnout potřebné informace a podporu. Tento nástroj však nabízí mnoho dalších výhod pro vás a vaše publikum bez ohledu na typ stránek, které provozujete. Například znalostní báze:

 • Snižuje náklady na podporu a šetří váš čas. S více informacemi dostupnými na vašem webu (pro zákazníky, zaměstnance nebo členy komunity) budete trávit méně času telefonováním a e-mailem na podporu.
 • Poskytuje konzistentní podporu návštěvníkům. Vaše publikum se může neustále vracet k vaší znalostní bázi, kdykoli to bude potřeba.
 • Získá vás jako profesionální průmyslový úřad. Čím více informací můžete poskytnout, tím více se budete obeznámit s lidmi ve vašem oboru.
 • Pomáhá vám dosáhnout vyšší úrovně ve vyhledávačích. Odpovídáním na průmyslové otázky na svých webových stránkách můžete zlepšit své hodnocení díky veškerému cennému obsahu.

Znalostní báze mohou fungovat jako užitečný zdroj pro vaše klienty, čtenáře blogů nebo jakékoli publikum, které obsluhujete. Navíc mohou být užitečným způsobem interního sdílení informací se členy týmu a spolupracovníky. Ať už máte zájem o vybudování externí nebo interní znalostní báze (nebo obojí!), Prozkoumejme některá řešení, která usnadní práci.

Nyní, když lépe rozumíte hodnotě, kterou nabízí znalostní báze, pojďme se podívat na pět jednoduchých, ale výkonných řešení, která můžete začít používat na svém webu WordPress právě teď.

1. Znalostní databáze WP (zdarma)

Plugin WP Knowledgebase

WP Knowledgebase je snadno použitelný plugin, který vám poskytuje funkčnost, flexibilitu a přizpůsobení. Pokud hledáte tradiční typ řešení, je vaše odpověď WP Knowledgebase!

Pokud jde o jednoduchost, tento plugin je vynikající volbou. Nabízí mnoho způsobů pohodlí – včetně prediktivního textu a integrovaná strouhanka – usnadnit nastavení a používání vaší znalostní základny. Kromě toho můžete upravit jeho prezentaci, začlenit (nebo zakázat) komentáře uživatelů a dokonce použít drag and drop Builder pro jednoduchou organizaci článků.

Možná jednou z nejlepších věcí na tomto pluginu je to, že je 100% zdarma, takže si ho můžete nainstalovat na svůj web WordPress a začít jej okamžitě používat.

2. KnowAll

Téma WordPress KnowAll

KnowAll je prémiové téma znalostní báze vyvinuté společností HeroThemes, a má čistý a soudržný vzhled. Toto téma je skvělou volbou pro každého, kdo hledá komplexní řešení znalostní báze pro svůj web nebo obchod s elektronickým obchodem.

Pomocí KnowAll můžete svůj web proměnit v silnou znalostní databázi, která poskytuje doporučené články, odpovědi na často kladené otázky a související návrhy obsahu. K dispozici je také flexibilní funkce vyhledávání, která návštěvníkům usnadňuje nalezení toho, co potřebují. Navíc můžete pomocí analýzy a zpětné vazby na články sledovat, jak jsou vaše články užitečné.

Náklady na toto téma all-in-one jsou 149 USD, což zahrnuje jeden rok aktualizací a prémiovou podporu. KnowAll také zahrnuje vlastní HeroThemes Heroická znalostní báze plugin, pro rozsáhlejší funkce.

3. Yada Wiki (zdarma)

Doplněk Yada Wiki WordPress

Jak už název napovídá, Yada Wiki je plugin ve stylu wiki, který vám umožní vytvořit znalostní základnu plnou propojených odkazů a článků v plné délce. Jakmile je tento zdroj na místě, můžete na něj snadno odvést své zákazníky a klienty a odpovědět na všechny jejich otázky.

A co víc, Yada Wiki vám poskytuje téměř všechny nástroje, které budete potřebovat k vybudování komplexní znalostní základny, která uživatelům usnadní navigaci. Můžete přidat příspěvky wiki a ponechat je v samostatné části vašeho webu, nebo použít rozložení wiki na celém svém webu.

Nejlepší ze všeho je, že Yada Wiki je zcela zdarma. Nejsou k dispozici žádné nadstandardní doplňky ani rozšíření, což dále zvyšuje jednoduchost tohoto pluginu.

4. Ultimate FAQ (Freemium)

The Ultimate FAQ WordPress plugin

Ultimate FAQ je plugin pro otázky a odpovědi, jehož cílem je usnadnit návštěvníkům webových stránek více informací o vašem obsahu, produktech a dalších nabídkách..

Díky mnoha možnostem stylingu a krátkému kódu, který vám umožňuje přidat časté otázky téměř kdekoli na vašem webu, není nic, čeho lze pomocí tohoto pluginu dosáhnout. Ve skutečnosti se Ultimate FAQ dokonce integruje s WooCommerce, takže můžete přidat FAQs přímo na stránky produktu!

Základní plugin nabízený prostřednictvím adresáře pluginů WordPress je zdarma. A pojistné Aktualizace poskytuje další možnosti stylingu, často odeslané časté dotazy a mnohem více ve způsobu funkčnosti.

5. Flatbase (49 $)

Téma WordPress Flatbase

Info & DownloadView The Demo

Flatbase je další téma znalostní báze WordPress, které vám umožňuje transformovat váš web na zdroj informací pro vaše návštěvníky a zákazníky.

Spolu s vytvořením komplexní znalostní základny vám Flatbase také pomůže začlenit FAQ na váš web. Kromě toho můžete přidat fórum podpory komunity díky kompatibilitě tématu s pluginem bbPress. Tyto funkce zaměřené na komunitu z něj dělají solidní volbu pro majitele webových stránek se silným sledováním.

Licence na jeden web je 49 USD, což zahrnuje budoucí aktualizace a šestiměsíční podporu. Chcete-li prodloužit podporu na jeden rok, můžete zaplatit další poplatek.

6. HelpieWP

Plugin Helpie - WordPress Knowledge Base Wiki

HelpieWP je váš go-to plugin, pokud potřebujete ukládat, organizovat a učit se co nejvíce ze svého znalostního systému. Plugin je skvělý pro:

 • Webové stránky, které vyžadují dokumentaci
 • Webové stránky WooCommerce
 • Webové stránky s klienty / členy oblasti a
 • Pro vytváření webových stránek wiki

Pokud budujete seriózní znalostní základnu, pak je vyhledávání nejdůležitějším nástrojem vaší znalostní základny. Výkonné vyhledávání usnadňuje uživatelům najít nejdůležitější informace z rozsáhlého skladu znalostí. To je důvod, proč s HelpieWP, Devs vytvořili zcela nový vyhledávací nástroj, který zahrnuje všechny vlastnosti, díky nimž je vyhledávání výkonné a snadno použitelné:

 • Prioritizace obsahu a hmotnost
 • Částečná shoda klíčových slov
 • Rychlost živého vyhledávání

HelpieWP vám umožňuje vytvořit výkonnou znalostní základnu s dynamickým vhledem do vašich uživatelů. Pomáhá to snížit počet vstupenek na zákaznickou podporu, určit problematické oblasti v dokumentaci a zlepšit váš index spokojenosti uživatelů.

Můžete použít funkce úprav frontendu, včetně omezení možnosti úpravy frontendu na určité uživatelské role (řekněme Autoři, Editoři a Správci) a použít HelpieWP jako plnohodnotný systém wiki. Existuje celá řada způsobů, jak tuto funkci využít k vylepšení prostředí pro vaše uživatele.

Funkce automatického obsahu generuje navigační odkazy na stránce na nadpisy, které používáte ve vašem článku. To je neuvěřitelně užitečné, pokud máte dlouhý obsah, který musí být řádně uspořádán a snadno navigován.

HelpieWP pracuje se všemi hlavními tématy a pluginy. Ano, dokonce i ti tvůrci stránek. A je nejdůležitější vědět, že tým HelpieWP poskytuje prémiovou podporu všem svým uživatelům.

7. MinervaKB

MinervaKB Knowledge Base pro WordPress

Info & DownloadView The Demo

MinervaKB je plugin znalostní báze WordPress, který vám může opravdu usnadnit život podpory. Od přímého vyhledávání k odezvě na články má všechny funkce, které vašim zákazníkům pomohou rychle vyřešit jejich problémy. Snížení času a peněz, které utratíte za podporu svých klientů. A pokud vážně vylepšujete svou znalostní bázi denně, pomůže vám analytický panel, zpětná vazba článků a hodnocení. Dokonce se integruje s Google Analytics a umožňuje vám používat své oblíbené nástroje ke kontrole stavu kb.

Dalším velkým plusem je použití tématu plugin vs téma vám umožňuje použít jej v hlavní doméně webu. To však přichází s výzvou. Plugin musí být dokonale integrován s jakýmkoli tématem, a to jak v designu, tak ve funkčnosti. MinervaKB to řeší nabídkou více předdefinovaných návrhů vyhledávání a spoustou flexibilních možností. Zkombinujte to s krátkými kódy prvků a snadno použitelným tvůrcem stránek – jste připraveni jít!

Zatímco MinervaKB nabízí mnoho prémiových funkcí, které nabízí řešení technické podpory SaaS, bez měsíčních poplatků. Cena je také poměrně dostupná za množství dostupných možností. A protože je postaven na vrcholu WordPress, získáte nejlepší řešení pro editaci obsahu hned po vybalení, které používají miliony po celém světě.

8. Heroic FAQ

Heroic FAQ Management

Heroic FAQs je plugin WordPress, který vám umožňuje přidat sekci FAQ na váš web. Obsahuje mnoho funkcí, díky nimž je správa častých otázek na vašem webu rychlá a snadná. Tvůrce FAQ používá rozhraní drag & drop pro snadnou konfiguraci FAQ. Inovativní tvůrce často kladených otázek je nový pohled na správu nejčastějších dotazů, který vám umožňuje vytvářet, spravovat a upravovat více otázek a odpovědí pouze z jedné obrazovky. K dispozici je 5 předdefinovaných stylů a neomezený potenciál přizpůsobení, které odpovídají vzhledu nebo značce webových stránek. Tento plugin pomáhá zkrátit čas strávený odpovědí na běžné dotazy zákazníků a zároveň zvyšuje důvěru ve vaše služby a zlepšuje objevitelnost vašeho webu. Díky tomu budete mít více času soustředit se na své podnikání.

Pro majitele podniků mohou Heroic FAQs pomoci zvýšit spokojenost zákazníků a elegantně komunikovat odpovědi na běžné otázky. Plugin obsahuje řadu možností, jak prezentovat FAQ, včetně výběru ikon a neomezených barev. Často kladené dotazy lze na webu seskupovat a zobrazovat na několika místech, což snižuje potřebu úpravy velkého obsahu, pokud chcete aktualizovat nebo změnit FAQ.

Po uložení pouze jednoho prodejního nebo podpůrného lístku by se Heroic FAQs mohl platit sám za sebe. Pokud nejste zcela přesvědčeni, HeroThemes nabízí 30denní záruku vrácení peněz na všechny nákupy. Všichni naši hrdinští zákazníci těží z našeho specializovaného týmu podpory nabízejícího přátelskou individuální podporu kdykoli ji potřebujete. Heroic FAQs je k dispozici ve třech cenových bodech v závislosti na počtu stránek a požadované úrovni podpory.


Přidání znalostní báze na váš web může být pro vaše podnikání přínosné. Sdílením svých znalostí se svými zákazníky a spolupracovníky se můžete prosadit jako autorita a zdroj informací.

V tomto příspěvku jsme diskutovali o hodnotě, kterou může znalostní báze poskytnout mnoha typům webů. Zdůraznili jsme také několik nejlepších řešení znalostní báze a jejich klíčové funkce. Která z těchto řešení vás nejvíce zajímá a proč? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map