Jak zlepšit strukturu a trvalý odkaz vašeho webu WordPress

Možná si vzpomenete na příspěvek, který jsem psal o tom, jak změnit permalinky, aniž byste před chvílí narušili základní strukturu. No, rozhodl jsem se, že je čas trochu se vrátit k tomuto tématu a strávit nějaký čas podrobnějším zkoumáním toho, jak můžete zlepšit strukturu webu WordPress obecně. Zde je stručné shrnutí mého prvního příspěvku:


 • Trvalé odkazy jsou adresy URL příspěvků / stránek vašeho webu.
 • Trvalé odkazy jsou klíčem k výkonu SEO na vašem webu, protože je používají vyhledávače k ​​vyhledání vašich příspěvků nebo stránek pro relevantní vyhledávání..
 • Syntaxe vašich permalinků je zásadní a vyžaduje pečlivé promyšlení.
 • Pomocí přesměrování Simple 301 můžete opravit přesměrování 301 po změně struktury permalinku.

V tomto příspěvku prozkoumám způsoby, jak dále zlepšit permalinkovou strukturu vašeho webu WordPress. Pro začátečníky, pokud nemáte dobrý důvod ke změně struktury permalinku, měli byste ji obvykle nechat neporušenou. Nejlépe se to stane, když je váš web nový, jinak byste ztratili hodnocení svého webu. Špatný! Ale pokud jednoduše musí změňte permalinky, čtěte dál.

Nejčastější Permalink struktury

Teoreticky WordPress umožňuje až deset permalinků strukturní značky můžete použít k vytvoření jedinečných permalinků, ale ve skutečnosti většina webových stránek WordPress používá méně než pět strukturních značek včetně: Jméno, Den a Jméno, Kategorie a Jméno a Měsíc a Jméno.

Struktura webu a Permalinky

Název příspěvku

Název příspěvku (/% postname% /) je pravděpodobně nejoblíbenější strukturou, která se dnes používá, protože poskytuje krátké a pěkné adresy URL, které se snadno zapamatují. Mnoho blogů používá tuto značku struktury z tohoto jednoduchého důvodu. Název příspěvku navíc nespecifikuje datum zveřejnění, takže je ideální pro vytváření „nadčasového“ obsahu, který zůstane relevantní po dlouhou dobu.

Vzhledem k popularitě Post Name většina lidí nesprávně předpokládá, že se jedná o nejlepší značku struktury pro SEO, ale pravdou je, že neexistují důvěryhodná fakta, která by tyto nároky podpořila. Název příspěvku se zdá být osobní preferencí mnoha majitelů webových stránek WordPress.

Den a jméno

U blogů, kde je vyžadována vysoká specifičnost, pokud jde o čas publikování, se obvykle používá rozšíření pro značku Post Name, Day and Name (/% year% /% monthnum% /% day% /% postname% /). Tato permalinková struktura zahrnuje den, měsíc a rok, kdy byla část obsahu publikována. Den a jméno se většinou používá na zpravodajských webech, které denně publikují několik článků.

Kategorie a jméno

Kategorie a jméno (/% kategorie% /% postname% /) usnadňují uživatelům procházení obsahu na webu na základě kategorií. Umožňuje také vložit do vašich adres URL nejvíce klíčových slov. Pokud zvolíte tuto strukturu, udržujte svou kategorii slim krátkou a výraznou. Při správném použití může kategorie a název udělat zázraky pro váš SEO.

Jak již bylo řečeno, existuje několik důvodů, proč byste měli uvažovat dvakrát, než použijete tuto strukturu. Za prvé, v budoucnu nebudete moci přesunout příspěvek do jiné kategorie, protože na tento příspěvek mohou odkazovat některé jiné weby. Za druhé, klíčová slova použitá ve vašem příspěvku mají ve vyhledávačích menší váhu, protože jsou tlačena na konec adresy URL. Čím dále od názvu domény nejvyšší úrovně, tím menší váhu mají.

Měsíc a jméno

Měsíc a jméno (/% rok% /% monthnum% /% postname% /) je další široce používaná permalinková struktura, která je z hlediska SEO velmi podobná Day and Name. Oba v zásadě sdílejí podobné výhody a nástrahy. Stejně jako u dne a jména, měsíc a jméno zobrazuje v adrese URL jméno a datum příspěvku (tentokrát měsíc), ale vygenerované adresy URL jsou o dva znaky kratší než den a jméno.

Vlastní struktura

Vlastní permalinky vám umožňují přizpůsobit strukturu permalinku, jak uznáte za vhodné pro svůj blog. Nejběžnější vlastní struktury jsou /% postname% /% post_id% / a /% postname% /.

Uživatelé WordPress jsou z velké části rozděleni na vlastní permalinky. Na jedné straně někteří lidé přísahají, že vlastní permalinková struktura je pro SEO nejlepší, je-li použita správně. Mezitím jiní tvrdí, že neexistuje žádný významný rozdíl, pokud jde o SEO. Nejlepší způsob, jak to zjistit, je vyzkoušet si to sami, nejlépe na novém blogu. Experimentování vyhrává den!

Takže kterou strukturu byste měli přijmout?

S výjimkou výchozí struktury jsou všechny permalinkové struktury WordPress přívětivé k SEO a poskytují více či méně podobné výsledky SEO. V zásadě jde o osobní preference a účel nebo typ blogu, který používáte. Sečteno a podtrženo, že ať už si vyberete jakoukoli strukturu permalinku, ujistěte se, že je čitelná lidmi a vaše hlavní klíčová slova jsou co nejblíže doméně nejvyšší úrovně..

Malé vychytávky mohou změnit

Permalink Tweaks

Viděli jsme tedy, že pouhá změna struktury permalinku nepřinese žádné významné výsledky, pokud bude SEO vaším hlavním cílem. Několik dalších vylepšení však může zlepšit připravenost vyhledávače vašeho webu a zajistit budoucí viditelnost ve výsledcích vyhledávání. Jak již bylo uvedeno, všechny permalinkové struktury WordPress jsou z hlediska SEO docela dobré. S libovolnou strukturou, kterou vyberete, můžete použít celou řadu proměnných. A pro vlastní permalinky, můžete si vzít o stupeň vyšší pomocí vlastních hodnot.

Jaké jsou vlastní hodnoty, můžete se divit? Potřebujete-li z vaší permalinkové struktury významné výsledky SEO, možná budete chtít použít pokročilou strukturu URL, která vám umožní přidat vlastní hodnoty do permalinků pomocí vlastních příspěvků a polí. To však vyžaduje určité úpravy interních funkcí WordPress, což v konečném důsledku znamená utrácení peněz za najmutí vývojáře nebo zazáření kódovacích schopností.

Výkon 

Pokud vlastníte blog, který má velký provoz, jako je web s elektronickým obchodem nebo nějaký druh online obchodu, je jeho výkon rozhodující, protože ovlivňuje celkový dojem uživatele. Výkon je v podstatě rychlost vašeho webu nebo doba načítání stránky. Nízké rychlosti načítání stránky mohou ovlivnit míru konverze a nakonec i váš prodej.

Takže zpět k věci; Struktura odkazů má malý nebo žádný vliv na výkon malých webových stránek, u větších webů s velkými databázemi však může ovlivnit rychlost načítání stránky. To je ještě větší problém, když uživatelé na vašem webu vyhledávají konkrétní obsah.

Když uživatel vydá vyhledávací dotaz na webu WordPress, PHP neprohledává celou databázi; místo toho prohledává tabulky, které mají stejná data (rok, měsíc a den). Totéž platí pro odkazy obsahující kategorii a archiv. Z tohoto důvodu by vaše permalinková struktura měla v ideálním případě obsahovat datum, například /% rok% /% monthnum% /% postname% /.

Pro struktury obsahující pouze textová pole, WordPress prohledává celou databázi, protože „dělá více práce“ a snaží se rozlišovat mezi stránkami a příspěvky, protože neexistují žádné proměnné. Rychlost načítání stránek bude proto ovlivněna. Z tohoto důvodu byste se měli ve své permalinkové struktuře vyhnout použití kategorie před jménem.

Všimněte si, že existuje mnoho dalších faktorů, které mohou ovlivnit výkon vašeho webu WordPress, a měli byste je také optimalizovat. Kromě toho jsou rozdíly na výkonu související s permalinkovou strukturou výraznější na webech WordPress s relativně velkým množstvím obsahu, proto mějte na paměti, že při spouštění nových webů!


Pro běžné nebo osobní blogy bude stačit jakákoli permalinková struktura, kterou poskytuje WordPress, kromě výchozího. Faktory konstantní, všechny struktury dávají identické výsledky, a to i přes několik tvrzení, neexistuje důkaz, že jedna konkrétní struktura je lepší než druhá pro relativně malé webové stránky.

Pokud potřebujete pokročilejší vlastní permalinkovou strukturu, možná budete muset vylepšit některé interní funkce tak, aby se ve vašich adresách URL použily vlastní hodnoty, což může vést k mírně vylepšenému SEO. A pro zaneprázdněné weby WordPress se značným obsahem může struktura adresy URL s datovým razítkem mírně zlepšit rychlost načítání stránky při vyhledávání v obsahu.

Jakou permalinkovou strukturu používáte pro svůj web? Zjistili jste, že jeden je efektivnější než kterýkoli jiný? Jak vaše permalinková struktura ovlivnila váš SEO nebo výkon? Rád bych slyšel vaše myšlenky na toto téma v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map