Jak získat více sociálních podílů na vašich blogových příspěvcích

Jak získat více sociálních podílů na vašich blogových příspěvcích

Začali jste tedy blog. Gratulujeme! Je to pro vás velmi vzrušující čas. Vydáváte se tam. Sdílejte své myšlenky a sny se světem. Napsali jste však několik příspěvků, vložili do nich spoustu myšlenek, přečetli si je 10krát za sebou a teď se asi divíte: Poslouchá mě někdo? A jak sakra mohu získat více sociálních podílů?


Psaní vašeho obsahu je prvním krokem, ale jeho šíření je ještě větší bitva. Zde se zabýváme tím, jak získat více sociálních podílů na vašich blogových příspěvcích, takže prostě nekřičíte do prázdnoty.

1. Kvalita příspěvku, poutavý obsah

Kvalita příspěvků, poutavý obsah a získávání dalších sociálních podílů

Můžete snít všechny tituly clickbait a pokusit se lidi dostat k vašemu článku, ale s cílem povzbudit čtenáře, aby jej předávali, nenahrazuje dobrý, kvalitní obsah.

Snažte se zveřejňovat blogy, které mají spoustu informací a přinášejí hodnotu. Jste blogerka maminky, která nedávno objevila rodičovský hack, o kterém jste nečetli nikde jinde? Pište o tom a podrobně.

Měli byste také mít čas se dozvědět a aplikovat osvědčené postupy WordPress SEO, zejména pokud se vztahují na SEO na stránce. Prozkoumejte klíčové slovo nebo slova, na která chcete cílit ve svém článku (Serpstat je to skvělý nástroj), použijte svá klíčová slova v celém obsahu a všechny použité záhlaví nebo obrázky a nezapomeňte napsat poutavý optimalizovaný název vyhledávače a meta popis.

Kromě toho výrobky dlouhé formy (podle Backlinko Články s nejlepším hodnocením mají přes 1 800 slov) jsou skvělé pro SEO a mohou vám pomoci bodovat jako Doporučený fragment Google.

Skvělé hodnocení vyhledávání = více provozu = více sociálních podílů. Jak vidíte, skvělý obsah s dobrým SEO je prvním krokem k získání více sociálních podílů.

2. Použijte Visuals

Lidé milují obrázky a další pěknou grafiku. Příliš mnoho textu najednou může být ohromující a čtenáři rychle ztratí zájem. Zkuste ilustrovat svůj obsah pomocí snímků obrazovky nebo pořiďte několik obrázků zdarma s vysokým rozlišením z webu jako Unsplash.

Používání vizuálů jistě povzbudí větší sdílení na sociálních sítích, jako jsou Pinterest a Flipboard, které jsou velmi poháněny fotografiemi, ale pro každou síť je důležitá fotografie odpovídající velikosti. Chcete, aby vaše zdroje Tweetů nebo +1 byly ve zdrojích vašich sledujících.

Je dobré vytvořit sdílený obrázek pro sociální kanály, na které chcete cílit. To může vyžadovat trochu úsilí z vaší strany k vytvoření aktiv pro sociální sítě pro lepší propagaci vašeho článku, ale stojí za to váš čas. Zde je několik doporučených velikostí obrázků pro populární sítě, které vám poskytnou představu o tom, co rozměry obrázku měli byste používat k povzbuzení více sdílení:

 • 1 200 × 630 na Facebooku
 • Google+ 1200 × 900 (přibližně poměr 4: 3)
 • Instagram 1080 × 1080
 • Pinterest alespoň 600 × 600 (i když mnoho blogů doporučuje používat poměr 2: 3, ujistěte se však, že jsou vaše obrázky široké minimálně 600px)
 • Twitter 1024 × 512 (poměr 2: 1)
 • Tumblr 1280 × 750

Zkuste použít šablonu

Ultimate Social Media Template Pack

Nejste si jisti, kde začít? Není problém. Pokud jste přešli do sekce Šablony sociálních médií na Creative Marketu, můžete si vybrat z tisíce balíčků šablon sociálních médií a startovacích balíčků.

Většina z nich zahrnuje stylizované fotografické šablony s překryvnými písmeny, fonty a filtry, takže vše, co musíte udělat, je jednoduše upravit text a případně vypnout fotografii. ). To vám ušetří spoustu času, protože nemusíte přemýšlet o rozměrech obrázku nebo kreativním rozvržení – šablona se o to postará za vás.

3. Použijte plugin pro sociální sdílení

Chcete-li na svém blogu získat více sociálních podílů, použijte plugin pro sociální sdílení

I když píšete nejúžasnější, veselý blogový příspěvek, nikdy nebude virový, pokud svým čtenářům nezajistíte snadný způsob, jak jej šířit.

Nejlepší způsob, jak podpořit sdílení, je implementace tlačítek sociálních médií na prominentních místech ve vašem blogu. Například nástroje AddThis Share Tools pro WordPress nabízí několik možností, které lze velmi snadno nainstalovat a které vám mohou pomoci získat více sociálních podílů na vašich příspěvcích.

Výše uvedená stránka s příkladem obsahuje nabídku „plovoucí“ sdílené položky, která cestuje po stránce s uživatelem při posouvání, a také možnost „vložená“, která zůstane statická ve zvolené poloze..

Tento plugin je skvělá volba, protože kontroluje více políček najednou. Nemusíte chodit do každé sociální sítě a zjistit, jak nainstalovat jednotlivé tlačítko Facebook Like nebo Twitter Tweet. AddThis podporuje sdílení s více než 200 službami, což vašim návštěvníkům umožňuje sdílet kdekoli, kde tráví svůj čas na webu, což je důvod, proč AddThis je neustále doporučováno bloggery jako jeden z nejlepších sociálních médií pluginy pro WordPress.

4. Sdílejte to sami

Získejte více sociálních podílů na svém blogu sdílením vlastního obsahu

Nehýbejte se trochu sebepropagace. Jakmile zveřejníte svůj příspěvek, dalším krokem by mělo být rozeslání příspěvku sami. Sdílejte to na všech vašich sociálních médiích!

Vytvořte kreativní a chytlavý slogan, který chcete sdílet spolu s obrázkem a odkazem na váš článek. Je vhodné přidat hashtagy, které jsou relevantní pro váš obsah, ale také se běžně používají. Můžete dokonce skočit na týdenní naplánované „chaty“ zaměřené na konkrétní hashtag, abyste oslovili nové publikum. Zde je několik tipů kolik hashtagů použít:

 • Na Facebooku se zaměřte na žádný nebo jen 1 hashtag
 • Google+ automaticky přidá do vašeho obsahu hashtagy
 • Instagram umožňuje až 30 hashtagů – ale obvykle je nejlepší nepřekročit 15
 • Pinterest umožňuje až 20 hashtagů, a přestože určitě můžete použít všech 20, ujistěte se, že alespoň přidáte několik klíčových hashtagů (i když čím konkrétnější slovo nebo dokonce fráze, tím lépe)
 • Pro Twitter používejte 2 hashtagy, které vám pomohou zvýšit výkon vašich tweetů
 • Tumblr umožňuje prohledávat pouze prvních 5 značek, takže nemá smysl přidávat další

Také sociální validace je skutečná věc, takže tady je malý tip: data ukazují, že čím vyšší je podíl na článku, tím pravděpodobnější je sdílení. Ujistěte se tedy, že když sdílíte, udělejte to pomocí nástrojů pro sdílení, které jsou implementovány na vašem webu.

5. Požádejte čtenáře o sdílení

Někdy, pokud chcete něco v životě, stačí o to požádat. Síla podnětu je velmi impozantní taktika a neměli byste se stydět za jeho použití.

Využitím překryvných webových stránek, jako je vyskakovací nástroj nebo banner, můžete vytvořit výzvu k akci a sdílet svůj obsah. Překryvné stránky webových stránek prokazatelně zvyšují počet konverzí.

Získejte více sociálních podílů pomocí pluginu pro zvýraznění a sdílení

Další možností je použití funkce zvýraznění textu na tweet na vašem webu. Jedna snadná možnost je zdarma Zvýrazněte a sdílejte plugin který zahrnuje jednoduché nastavení pro sociální sítě, možnost přidat k výpisu obsah a automatické použití odkazů.

Pokud byste chtěli vyzkoušet jinou strategii, můžete lidem poskytnout trochu pobídky, aby něco vyhráli, pokud sdílejí váš blogový příspěvek. Kontaktujte firmu ve svém výklenku a sponzorujte ji poskytnutím produktu nebo členství pro svůj dárek. Poté použijte službu, jako je Rafflecopter pro vytvoření soutěže – kompletní s možnostmi vstupu do sociálních sítí (např. „Následujte mě na Twitteru“ nebo „Sdílet toto na Facebooku“).

Zabalení tipů, jak získat více sociálních podílů

Podpora sociálního sdílení na vašem webu nemusí být složitá rovnice. Velkou součástí úspěchu je stále se projevující a konzistentní s publikováním a propagací. Takže pokud zažíváte pomalý start, nevzdávejte se! Slibujeme, že časem získáte více společenských podílů a uvidíte, jak se tato čísla zvyšují.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map