Jak zefektivnit web WordPress a zlepšit uživatelský dojem

Jak zefektivnit web WordPress a zlepšit uživatelský dojem

Není nic otravnějšího, než získat první pohled na nový web a poté se musí snažit dostat tam, kam skutečně chcete jít. Chcete-li najít obsah, který jste skutečně hledali. Zatímco, naštěstí, dny ad-zpěněné, klíčové slovo-naloženo, masivně neužitečné stránky určené k vydělávání peněz z Adsense již objevují ve výsledcích vyhledávání tak často, jako kdysi …


Mnoho webových stránek, zejména ty starší, které mají tisíce stránek s obsahem, může být dostatečně obtížné navigovat i se správnou strukturou a funkčností. Když tam není, je často snazší zasáhnout backspace a vrátit se a zeptat se Google, co chcete vědět, spíše než zůstat na webu. V tomto článku se zabýváme tím, jak můžete zefektivnit svůj web WordPress, abyste se těmto problémům vyhnuli, a výrazně zlepšit vaše uživatelské prostředí.

Používejte kategorie správně

Může být lákavé pokusit se být originální, používat funky kategorie, které získají pouze „zasvěcenci“, nebo jednoduše nechat kategorie ležet vedle silnice, když se zaměřujete na vytváření obsahu, ale přesné kategorie umožňují mnohem příjemnější prohlížení poprvé a vracející se návštěvníci.

Pokud je kategorie příliš obecná nebo jednoduše označuje typ obsahu, neexistuje reálný způsob, jak návštěvníci najít více stejného, ​​pokud se jim líbil váš první obsah… s výjimkou snad často nespolehlivých doplňků „souvisejících příspěvků“.

Ruční vytváření a přidávání příspěvků do kategorií se po skutečnosti může zdát jako skličující úkol, ale nakonec to pomůže zefektivnit váš web a zlepšit obecný uživatelský dojem. Pokud se podíváte na naše kategorie zde v aplikaci WP Explorer, zjistíte, že naše příspěvky jasně rozdělujeme do kategorií, které odpovídají aktuálnímu tématu, a proto je velmi snadné přečíst více o konkrétním tématu, které vás zajímá..

Implementujte Clear Navigation

Implementujte Clear Navigation

Když vaše stránky začnou růst a vy jste začali nabízet nejen více služeb, ale také komunitu, je důležité mít jasnou navigaci. Mnoho bloggerů se rozhodlo pro úvodní stránku, která poprvé čtenáři seznámí s tím, o čem to všechno je, v několika svých nejlepších příspěvcích na dané téma. Může to fungovat pro některé předměty, ale jiné mají příliš mnoho podtém, aby to bylo skutečně efektivní. Pokud se jedná o téma vašeho webu, jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je nastavit navigaci, která uživateli umožní rychlý přístup k jakékoli z těchto podkategorií obsahu..

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak to nastavit, je dobře se roztřídit a jednoduše přidat nabídku, která zobrazí kategorie, nebo přidat kategorie do postranního panelu na stránkách, kde je to relevantní. Znovu, pokud chcete vidět příklad tohoto, musíte hledat dále než jen tento web. Vlevo byste měli vidět naše kategorie zde v aplikaci WP Explorer a je obtížné se hádat s touto úrovní jasnosti. Nakonec by vaši uživatelé pravděpodobně mohli pomocí Googlu hledat konkrétní obsah na vašem webu, ale s větší pravděpodobností pak ne, najdou také výsledky pro vaše konkurenty, což povede k úniku potenciálních odběratelů a zákazníků.

Mají jasný rozdíl mezi různými částmi obsahu

Ať už je to provedeno změnou barev pozadí pro jednu konkrétní oblast, mistrovským použitím mezer, použitím jasně viditelných ohraničení nebo jasným použitím podnadpisů nadpisů, je důležité, aby bylo snadné snadno rozeznat hlavní obsah, například postranní panel. Pokud se vše rozostří, zážitek ze čtení bude zbytečně bolestivý.

Pokud vaše téma trpí syndromem „směsí postranního panelu do hlavního obsahu“ a nemá možnosti změnit barvy postranního panelu, nebojte se. Oprava není příliš obtížná a pokud nechcete, aby se vám zašpinily ruce, měl by být jakýkoli návrhář / vývojář, který stojí za jeho mastnoty na klávesnici, schopen provést rychlou opravu za několik hodin nebo méně.

Další alternativou je jednoduše nainstalovat jiné téma, které lépe zvládne tento aspekt. Pokud má váš web velké publikum nebo je hlavním zdrojem vašich příjmů, měli byste vždy otestovat změny motivu / motivu na místní verzi vašeho webu WordPress, než něco přímo implementujete. Přečtěte si více o tom, jak nainstalovat WordPress lokálně na Windows, zde (zde pro uživatele Mac).

Odstraňte všechny nefunkční odkazy

Odebrat poškozené odkazy

To by mělo být samozřejmé, ale u starších webů může být obtížné udržet veškerý starý obsah svěží a je snadné skončit několika přerušenými odkazy. Naštěstí již nemusíte ručně procházet všechny své stránky, abyste lovili přerušené odkazy. Stejně jako u většiny ostatních věcí je nyní k dispozici plugin. Ve skutečnosti máme dokonce průvodce, jak najít a odstranit poškozené odkazy právě zde v aplikaci WP Explorer.

Využijte karty

Karty se používají pro případy, kdy část obsahu není dostatečně dlouhá nebo důležitá, aby zaručovala jinou stránku, ale obsah je natolik odlišný, aby vytvořil alespoň podnadpis, aby byl obsah nezbytný. Pokud jste designér, můžete mít například karty pro různé typy návrhů, které děláte, přičemž hlavní stránka zobrazuje pouze hlavní zaměření.

Pokud chcete získat představu o tom, jak vypadají karty při implementaci, můžete jednoduše posunout dolů a podívat se na autorský životopis pod tímto příspěvkem, který je krásně využívá. Dokonce jsme vytvořili průvodce, jak můžete pomocí pluginů snadno získat karty na svém webu WordPress.

Zvyšte rychlost webu

Zvyšte rychlost webu

Je obtížné zajistit, aby se zážitek z webu cítil hladce, pokud pokaždé, když kliknete na odkaz, musíte počkat, než zíráte na ikonu načítání déle než sekundu nebo tři. Rychlost je něco, co je stále více považováno za samozřejmost, protože se zaměřujeme na rychlost, kterou mají větší stránky, a vyčnívat z toho, že je pomalý, rozhodně není dobrá věc.

Možná jste si všimli, že o WPExplorer hodně mluvíme o rychlosti (právě jsme zveřejnili článek o některých úžasných pluginech pro zrychlení vašeho webu WordPress), a to proto, že rychlost načítání je důležitým prvkem uživatelské zkušenosti. Delší doby načítání jsou často velkým faktorem, pokud jde o vyšší míru okamžitého opuštění, a bylo zjištěno, že výrazně snižuje prodej. Kromě toho Google přiznal, že rychlost načítání hraje roli, pokud jde o hodnocení vyhledávání. Nyní se v některých případech může hostitel skutečně ukázat jako hlavní problém. Ale pokud tomu tak není, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste relativně snadno zvýšili rychlost vašeho webu.

Použijte síť pro doručování obsahu (CDN)
Jedním ze způsobů, jak zrychlit svůj web, je hostit váš těžší obsah, například obrázky, v sítích třetích stran, které jej doručují rychleji koncovému uživateli. Dokonce jsme pro vás připravili seznam bezplatných CDN.

Použijte plugin pro mezipaměť
Plugin pro mezipaměť je plugin, který se zbaví některých požadavků na straně serveru tím, že zveřejní, co může, jako statickou stránku html. Existuje několik pluginů, které jdou i za to. Podívejte se na našeho průvodce, jak nainstalovat a nakonfigurovat plugin pro mezipaměť.

Odebrat nepotřebné doplňky
Pokud máte aktivovaných mnoho pluginů, které neslouží skutečnému účelu, je pravděpodobně dobré se jich zbavit. Přečtěte si další informace o tom, jak a proč byste měli odebrat nadbytečné doplňky WordPress.

Optimalizujte své obrázky
Nyní je snadné oříznout některé rohy, když WordPress automaticky změní velikost obrázků, aby se vešly do vašeho obsahu. Obzvláště když se musíte opravdu snažit najít skvělý obrázek, který by vycházel s vaším příspěvkem, je příliš jednoduché být líný a jednoduše jej nahrát tak, jak je, a vložit jej do svého příspěvku nebo článku. Ale to může ve skutečnosti výrazně ovlivnit rychlost načítání vašeho webu. Jedním z nejjednodušších a nejdůležitějších kroků, které je třeba podniknout, je snížit počet obrázků na odpovídající velikost a možná je zkomprimovat pomocí formátu souborů, který je přátelštější k velikosti, například JPEG. Až to uděláte, můžete použít jeden z těchto doplňků pro optimalizaci obrázků. Pokud jde o obrázky a rychlost načítání, již budete mít většinu webů WordPress před sebou.

Zabalit

Nakonec lze rychlost webu doposud zlepšit pouze tehdy, pokud se váš hostitel ukáže být příliš pomalý. Pokud jste svůj web plně optimalizovali v souladu s naším průvodcem, jak web zrychlit a je stále strašně pomalý, možná budete chtít prozkoumat změnu svého plánu hostování nebo dokonce hostitele úplně. (Zde ve WPExplorer používáme WPEngine, a jak si jistě můžete říct, pro nás zde není žádný problém s pomalými rychlostmi načítání.)

Získat web zcela zefektivnit a optimalizovat pro uživatelské prostředí může být náročným úkolem, zejména pro technicky náročnější uživatele. Zároveň je to však velmi možné a odměny, které s tím souvisejí, jsou více než stojí za námahu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map