Jak zdroj a sdílet obsah na vašem WordPress webu

TIPY Jak zdroj a sdílet obsah na svém WordPress webu

Když uvažujete o přidání nového obsahu na svůj web nebo blog, pravděpodobně přemýšlíte o vytváření článků s dlouhými tvary nebo původních příspěvků. To je pouze přirozené a většina webů bude chtít upřednostňovat jedinečný obsah. Může to však být také chytrý krok ke zdroji a sdílení relevantního obsahu třetích stran se svými čtenáři, kdykoli budete mít příležitost.


Jednou z nejlepších věcí na internetu je, kolik informací poskytuje přístup – tam je článek nebo web o téměř všem. Odkaz na tento obsah nebo kurátor na užitečné zdroje je službou pro vaše čtenáře a vynikajícím způsobem, jak zbavit sami sebe nějakého tlaku..

V tomto článku si povíme o tom, proč byste mohli chtít sdílet obsah třetích stran, a diskutovat o nejběžnějších způsobech, jak toho dosáhnout. Poté představíme několik užitečných pluginů WordPress, které vám pomohou dokončit práci. Začněme!

Pokud uvažujete o sdílení obsahu třetích stran?

Agregátor WP RSS: WPNewsDesk

Skvělý příklad je WP News Desk (využívá technologii RSS Aggregator Pro), která sdílí zprávy z renomovaných zdrojů WordPress po celém webu.

Je důležité mít na svém webu spoustu kvalitního a originálního obsahu. Sdílíte-li své vlastní jedinečné nápady, můžete se stát odborníkem a příliš mnoho duplicitní obsah na vašem webu může být pro optimalizaci vyhledávače problematické. Je však také velmi užitečné odkazovat a sdílet externí obsah spolu s vlastní prací.

Získávání a sdílení relevantního obsahu třetích stran je chytrý nápad z následujících důvodů (a více):

 • Ulevuje vám pracovní zátěž – na svůj web můžete přidat užitečnější obsah, aniž byste museli dělat všechno sami.
 • Nabídka externích zdrojů a citací zvyšuje důvěryhodnost vlastního obsahu.
 • Můžete se umístit jako znalý orgán tím, že čtenáře nasměrujete na nejlepší místa, kde najdete informace.
 • Sdílení obsahu druhých je vynikající způsob, jak posílit spojení a vztahy.

Pokud nikdy nepropojujete ani nesdílíte externí zdroje, chybí vám příležitost stát se součástí větší konverzace, která již existuje online. Zkuste tedy najít rovnováhu mezi původním a sdíleným obsahem, který vám vyhovuje.

Jak sdílet obsah s WordPress

Nyní pojďme diskutovat o tom, jak skutečně začít sdílet obsah třetích stran. Existuje spousta možností a nejlepší přístup vy bude záviset na vašem webu, poli a publiku. S největší pravděpodobností budete chtít použít kombinaci strategií.

Zde je několik nejúčinnějších přístupů:

 • Jednoduché propojení. Vytváření externích odkazů v obsahu je snadné a umožňuje vám poskytovat citace a další informace, na které nemáte čas (nebo prostor), abyste se mohli sami pokrýt. Je to základní strategie, z níž může těžit kdokoli.
 • Agregace obsahu. Tento přístup využívá kanály RSS k automatizaci procesu sdílení obsahu. Díky tomu je to rychlá a snadná volba. Na svůj web můžete vložit zdroje, abyste mohli stahovat a zobrazovat relevantní obsah z celého webu. To poskytuje čtenářům aktuální informace o důležitých informacích v reálném čase a vám ušetří spoustu času. ]
 • Kurátor obsahu. Kurace je proces hledání vnějších zdrojů a jejich prezentace čtenářům prostřednictvím blogu, zpravodaje, sociální sítě nebo jiné metody. Začnete s obsahem třetích stran, ale přidejte svůj vlastní vkus nebo názory. Je to pravděpodobně časově nejnáročnější z těchto možností, ale může poskytnout největší kontrolu a potenciální hodnotu.

Všechny tyto přístupy vyžadují trochu prvotní práce. Naštěstí nabízí WordPress spoustu nástrojů, které vám pomohou implementovat strategie sdílení obsahu.

Je pravda, že jednou z nejlepších věcí na WordPress je to, že existuje plugin pro cokoli, co byste mohli chtít udělat. Nalezení dokonalého pluginu může být obtížné, proto níže jsme shromáždili některé z nejlepších možností pro správu obsahu a agregaci pro sdílení obsahu třetích stran..

1. WP RSS Agregátor

Plugin WP RSS Aggregator

Pokud vás myšlenka agregace obsahu zaujme, je to plugin, který byste si měli vyzkoušet. WP RSS Aggregator umožňuje kombinovat několik RSS kanálů a zobrazit je společně na vašem webu. Můžete si vybrat zdroje, o kterých si myslíte, že budou nejcennější, integrovat je do jednoho šikovného seznamu a nechat plugin udělat zbytek. WP RSS Aggregator je spolehlivá možnost, pokud chcete sdílet užitečný obsah třetích stran, aniž byste si zašpinili ruce tím, že budete pracovat „manuálně“..

Klíčové vlastnosti

 • Importujte a kombinujte tolik kanálů RSS, kolik potřebujete
 • Pomocí krátkého kódu můžete snadno zobrazit obsah zdroje na svém webu
 • Stanovte různá omezení pro obsah, který je importován, zobrazen a uložen

Základní verze programu WP RSS Aggregator je zdarma, ale pokud chcete mnoho jeho užitečnějších funkcí (jako je import obsahu RSS jako příspěvek a zobrazování výňatků a obrázků z položek zdroje), musíte si koupit jednu nebo více z své prémiové doplňky.

2. Echo RSS

Echo RSS Importer / Generator

Další možností je, abychom nám plugin Echo vytvářeli příspěvky z kanálů RSS a vytvořili si vlastní neomezený počet vlastních kanálů RSS pro své čtenáře. Tento plugin nabízí snadný způsob, jak spravovat obsah zaměřený na vaše publikum. Plugin se připojuje k veřejným kanálům RSS a generuje příspěvky na vašem vlastním blogu, které pak můžete následně použít k vytvoření vlastního RSS.

Klíčové vlastnosti

 • Využívá rozhraní SimplePie API
 • Automatické generování příspěvků
 • Vytvářejte neomezené kanály RSS

Velkým problémem je, že obsah není opravdu jedinečný. I když nabízí snadný způsob, jak svým čtenářům nabídnout specializovaný obsah (můžete například sdílet a odkazovat na nejnovější krypto-tipy z různých blogů na svém vlastním serveru pro výměnu), nedoporučoval bych se na něj spoléhat na veškerý váš obsah potřeby vytváření.

3. MyCurator

MyCurator Plugin

Plugin MyCurator je trochu jedinečný. Namísto toho, abyste poskytli zdroje, vám plugin poskytne články, které považuje za relevantní. Jak? Po vytvoření tématu, které vás zajímá, najdete zdroje, jednoduše výsledky hlasování nahoru a dolů, které poskytuje plugin. Na základě vašich hlasů se MyCurator snaží poskytovat cílený obsah pro potřeby vytváření článků.

Klíčové vlastnosti

 • Inteligentní kurátor obsahu pomocí hlasů nahoru / dolů
 • Nastavení RSS a upozornění na zdroje
 • Zadejte svůj jazyk

MyCurator můžete používat zdarma pro jedno téma, musíte se však přihlásit k prémiovému plánu na více než to. Pro plány jsou stanoveny na $ 15 / mo pro až 6 témat a obchodní plány na $ 30 / mo pro neomezená témata.

4. Stiskněte dopředu

PressForward Plugin

PressForward je bezplatný plugin, pomocí kterého můžete navrhnout vlastní sadu zdrojů pro agregaci obsahu. Plugin pracuje s RSS kanály, stejně jako mnoho dalších možností v našem seznamu, stejně jako se záložkou pro konkrétní zdrojové stránky. Jedinečné je však to, že existují vestavěné možnosti přiřazování, automatické přesměrování na původní zdroj a podpora týmů (např. Přispěvatelé, editoři nebo jiné uživatelské role)..

Klíčové vlastnosti

 • RSS, Atom feed a bookmarklet sourcing
 • Integrujte standardizovaný obsah
 • Uložte kurátorský obsah jako koncepty
 • Přidejte atribut obsahu nebo přesměrujte na zdroj

Zábavnou skutečností o tomto 100% bezplatném (bez upsell) pluginu je, že je udržován univerzitou George Masona. Byl vytvořen jako součást jejich podobně pojmenovaného projektu PressForward, jehož cílem je centralizovat digitální média a vytvářet obsahové uzly..

5. Kurátor Suite

Obrázek pluginu sady Curation Suite.

Pokud je kurátor obsahu vaším stylem, podívejte se na kurátorskou sadu. Toto komplexní řešení přidává do editoru příspěvků postranní panel, který vám umožní hledat externí obsah, aniž byste museli jít kamkoli. Táhne obsah z různých zdrojů, které se zaměřují na zprávy, sociální média, obrázky a videa. Sada kurátorů je ideálním nástrojem pro rychlé vyhledávání a organizování zdrojů pro vytváření užitečných kurátorských stránek nebo příspěvků.

Klíčové vlastnosti

 • Omezte vyhledávání na určité spolehlivé zdroje
 • Rychle přidejte obsah do svého příspěvku pomocí vizuálního editoru
 • Využijte zkratky, které vám umožní přidat jakýkoli obsah na váš web, i když nejste na hlavním panelu

Suite Curation Suite není levný – bude vás stát ročně členství v ceně 197 $ (nebo 24 $ / měsíc, pokud chcete jít touto cestou). Je to však skvělá volba pro ty, kteří chtějí o správě obsahu myslet vážně, a v dlouhodobém horizontu vám ušetří spoustu času a energie..

6. Průtok

Flow Flow Social Stream Plugin WordPress

Informace a stahováníZobrazit ukázku

Výše uvedené pluginy jsou skvělé pro agregaci obsahu z RSS kanálů nebo pro správu tradičního obsahu. Ale co sociální média? To je místo, kde Flow Flow svítí. Pomocí Flow Flow můžete vytáhnout ze sociálních proudů a vytvořit responzivní mřížku obsahu relevantní pro vaše čtenáře.

Klíčové vlastnosti

 • Citlivé rozvržení s načítáním AJAX
 • Tlačítka a čítače sociálních médií
 • Možnosti řazení a vyhledávání sítí
 • Kompatibilní s více místy

To říká – bezplatná verze Flow Flow podporuje pouze Facebook, Twitter, Instagram a Pinterest. Pokud chcete použít zdroj RSS, blogové příspěvky nebo jiné sítě (Youtube, Soundcloud, Tumblr atd.), Budete muset upgradovat na Flow Flow Pro. Ale vzhledem k tomu, že je to cena za rozumných 35 dolarů, řekl bych, že to stojí za investici.


Získávání obsahu z celého webu je perfektní způsob, jak se stát součástí širší komunity. Svou důvěryhodnost podpoříte sdílením užitečných zdrojů a na oplátku budete vyzvat ostatní, aby sdíleli svůj vlastní obsah. Kromě toho budete moci rychleji růst svůj web nebo blog přidáním materiálu rychleji.

Máte nějaké tipy, jak najít úžasný obsah, který můžete sdílet se svými čtenáři? Řekněte nám o nich v sekci komentáře níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map