Jak zálohovat web WordPress (ručně nebo prostřednictvím pluginů)

Jak zálohovat WordPress

Ztratili jste někdy svůj web WordPress? Nebo jste právě ztratili svůj web WordPress? Možná jste se stali obětí škodlivého hackera. Možná se váš web právě po instalaci vadného pluginu, motivu nebo doplňku zlomil. Možná váš hosting selhal – špatný pes snědl server. Je to děsivé, že? Ne, ne pes; ztrácí váš web. A můžete se zbláznit, pokud nevíte, co dělat, abyste obnovili svůj milovaný web WordPress na jeho dřívější slávu.


Hádejte co: Nemusíte se potit ani s spolehlivým řešením pro zálohování. Stačí kliknout na tlačítko Obnovit a Viola! – jsi zpátky v provozu. Podívejte se, co jsem tam udělal?

V tomto příspěvku se dozvíte, že zálohování webu WordPress je velmi snadné. Naučíte se vytvářet úplné zálohy svého podnikání založeného na WordPress, takže si můžete snadno odpočinout, zejména když se stane nepříjemný. Vyjměte pero a trochu papíru a připravte se na vlastní zálohy WordPress jako šéf. Jste připraveni? Skvělé, pojďme se rozjet míč.

Proč byste si měli zálohovat váš web WordPress

Než se dostaneme k detailům odšťavňovače, byl jsem o této záložní firmě dávno zmaten. Netušil jsem, o čem na světě je zálohování webu. Sakra, netušil jsem, jak vytvořit úplné zálohy mého webu WordPress, dokud mi okolnosti nevytvoří ruku. Musel jsem se naučit poté, co jsem byl hacknut, a naučil jsem se.

Jako nováček jste rozmnožený stejně jako já. Zde je několik rychlých otázek a odpovědí.

Co je to záloha?

Odpověď je celkem jednoduchá. Záloha je jednoduše kopie vašeho webu, kterou můžete znovu nainstalovat (obnovit), pokud by se něco pokazilo. Jedná se o preventivní opatření, které vám pomůže zachránit spoustu zbytečného stresu. Je to jako pojistka, která chrání veškeré úsilí, čas a peníze, které jste investovali do svého webu WordPress.

Co obsahuje záloha?

Nyní, abych vám poskytl jasnější obrázek, se ponořím dále do toho, co tvoří zálohu fullWordPress. Váš web WordPress se skládá ze dvou komponent, z nichž první je soubory webových stránek tj. soubory témat, pluginů, skripty, média atd., které tvoří strukturu vašeho webu a poskytují funkčnost. Pak máme MySQL databáze který ukládá vaše blogové příspěvky, komentáře a možnosti, které jste nastavili v oblasti správy WordPress.

Proč musím zálohovat svůj web?

Většina levných webových hostitelů bude mluvit o nabídce záloh, ale vše, co dělají, je zálohování vaší databáze MySQL, pokud vůbec něco zálohují. Nezálohují vaše soubory, což znamená, že nebudete moci obnovit například změny motivu, pokud je poškozeno. Je také docela obtížné požádat o kopii vašeho webu ze zálohy, takže je nejlepší zálohovat web sami. Víte, jen proto, aby bylo vše v bezpečí.

Úplná záloha, kterou vám zde pomáháme stavět, se postará o vaše soubory i vaši databázi. To znamená, že pokud ztratíte svůj web, stačí přeinstalovat zálohu a vaše práce je hotová. To mimochodem vytvořme úplné zálohy webu WordPress.

Metoda 1: Zálohujte WordPress prostřednictvím svého hostování

Spravované zálohy poskytovatele hostingu

První možností je jednoduše vybrat hostitelskou společnost, která dokončí úplné denní zálohy vašeho webu WordPress. Například hosting WP Engine Managed WordPress nabízí automatické denní zálohování všech vašich klíčových souborů, motivů a pluginů WordPress a vaší databáze (včetně všech vašich médií). Navíc můžete provádět vlastní zálohy kdykoli (například před hlavní aktualizací WordPress nebo při změně motivů).

Pokud chcete posunout zálohy spravované poskytovatelem hostingu na další úroveň, občas se přihlaste a stáhněte si vlastní kopii souboru zip, abyste si ji ponechali na svém pevném disku. Nikdy nemůžeš být příliš bezpečný.

Metoda 2: Ruční zálohování WordPress

Váš adresář WordPress obsahuje podsložky, např. obsah wp, obsah wp atd. a soubory, např. wp-config.php, soubory motivů a pluginů atd., které vyžaduje váš web WordPress. Složka wp-content obsahuje mimo jiné všechna vaše témata, pluginy, mezipaměť a nahrávání. Nemůžete si dovolit ztratit tato data. Program wp-admin nese všechny soubory požadované vaší správcovskou oblastí WordPress, takže si také nemůžete dovolit ztratit to. Složka wp obsahuje základní soubory WordPress. Toto je složka, ve které žije veškerý hlavní kód WordPress. Tento kód rozhodně nechcete ztratit.

Krok 1: Ruční zálohování souborů WordPress

Chcete-li vytvořit kopii souborů WordPress, stačí si stáhnout celý adresář WordPress. Jak? Na server se můžete přihlásit pomocí cPanel nebo pomocí a SFTP program.

Zálohování přes cPanel

Je to tak snadné, že to můžete udělat v době, kdy je třeba uvařit hrnek kávy. Zde je postup:

 • Přihlaste se ke svému hostiteli a přejděte na cPanel. Pro většinu webových hostitelů je cPanel obvykle první stránka, na kterou narazíte při přihlášení
 • Přejděte do Správce souborů, který by vás měl vést k vašemu public_html nebo Domov adresář
 • Odtud jen vyhledejte svůj adresář WordPress. Toto je složka, kterou chcete zálohovat
 • Složku WordPress bohužel nemůžete stáhnout ve Správci souborů, aniž byste ji nejprve komprimovali. Nebojte se, ale komprimace složky nemusí být náročná
 • Klikněte na adresář WordPress a vyberte Komprimovat z panelu nabídek. Případně klepněte pravým tlačítkem myši na složku a vyberte Komprimovat z rozbalovací nabídky možností, která se zobrazí
 • Vyberte typ komprese, např. ZIP, Tar, GZIP atd. Z otevřeného dialogového okna. Vždy chodím s archivem ZIP
 • Pak stačí zasáhnout Komprimovat soubory a počkejte, až proces proběhne. Server uloží komprimovanou složku WordPress
 • Klikněte na archiv, který jste právě vytvořili, a vyberte Stažení z nabídky. Případně klepněte pravým tlačítkem myši na archiv a vyberte Stažení.
 • Vyberte bezpečné umístění na pevném disku a uložte zálohu
 • A to je vše!

Spropitné: Nahrajte zálohu do svého účtu Dropbox, na Disk Google, vypálte ji na DVD / CD, pošlete e-mailem atd. – ujistěte se, že máte několik kopií, které zajistí, že neztratíte svůj web, pokud by některá ze záložních zemřela..

Pokud váš hostitel používá jiný ovládací panel, např. vDeck, Plesk, atd., stačí najít Správce souborů a jednoduše postupovat, tj. Vyhledejte Správce souborů> Vyhledejte adresář WordPress> Komprimovat> Stáhnout. Opakujte pravidelně.

Zálohování přes SFTP

Doporučujeme používat populární správce souborů, například FileZilla nebo Vysílat protože jsou lehké a snadno použitelné. Nejprve budete muset nainstalovat aplikaci do počítače a načíst přihlašovací údaje SFTP ze svého hostujícího účtu.

Přihlášení SFTP s přenosem

Dále se přihlaste do správce souborů podle vašeho výběru (v tomto příkladu používáme Transmit) a zadejte podrobnosti pro váš web včetně přezdívky, adresy URL vašeho webu, vašeho jedinečného uživatelského jména a hesla SFTP a změňte číslo portu na 2222.

Kopírování a stahování souborů SFTP

Jakmile se přihlásíte, měli byste vidět všechny vaše soubory WordPress. Jednoduše vyberte všechny své soubory, klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost „Stáhnout vybrané položky“. Po stažení se ujistěte, že jsou soubory na zip a pojmenujte soubor nezapomenutelným názvem, jako je dnešní datum.

Krok 2: Ruční zálohování databáze WordPress ručně

Nyní, když máme novou kopii vašich souborů WordPress, zálohujte si databázi WordPress, takže můžeme mít plnou zálohu, která se hodí v ten příslovečný deštivý den. To je také tak snadné, že budete zálohovat své stránky, kdykoli bez porušení potu.

Stačí přejít na váš hostitelský panel a najít phpMyAdmin. Je to pro uživatele cPanel, pod kterými bude umístěn Databázové nástroje:

how-to-backup-your-wordpress-site-select-phpMyAdmin

V závislosti na vašem hostování však může být umístěn jinde. Uživatelé WP Engine mohou například vyhledat svůj phpMyAdmin z hlavního panelu uživatele kliknutím na ikonu chevron vedle vašich instalací:

WP Engine Access phpMyAdmin

Po přihlášení do phpMyAdmin byste měli vidět hlavní panel administrace:

phpMyAdmin Hlavní stránka

Vybrat Databáze kartu seznam vašich databází. Pokud jste svůj web WordPress nainstalovali pomocí platforem třetích stran, jako je Softaculous nebo Mojo Marketplace, možná nemáte představu, s jakou databází bude pracovat. Co dělat?

Ve Správci souborů přejděte do adresáře WordPress a vyhledejte soubor wp-config.php. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte zobrazení. V okně, které se otevře, chcete najít tento řádek:

define ('DB_NAME', 'database_name');

Název databáze je hodnota obsažená v druhé sadě jednoduchých uvozovek, což je v našem příkladu „název_ databáze“. Vyzbrojeni těmito informacemi vyhledejte svoji databázi v phpMyAdmin. Kliknutím na databázi ji otevřete. Měli byste vidět něco jako:

Příklad databáze phpMyAdmin

Zaškrtnutím políček vyberte všechny tabulky, které chcete zálohovat. Klikněte na „Zkontrolovat vše“ dole a vyberte všechny najednou. Po výběru tabulek klikněte na ikonu Vývozní tab. Vyberte metodu exportu a nastavte formát na SQL:

Exportujte databázi phpMyAdmin

Udeř Jít a uložte databázi do zabezpečené složky v počítači. Nezapomeňte uložit kopie na stejných místech, kde jste uložili kopie vašich souborů WordPress. To je vše, nyní máte úplnou zálohu vašeho webu WordPress!

Používáte jiné nastavení? Pokud váš hostitel neposkytuje cPanel, podívejte se na toto Záložní příspěvek WordPress v Codexu.

Spropitné: Vytvořte pravidelné zálohy v závislosti na frekvenci zasílání na váš web WordPress. Pokud zveřejňujete 50 a více příspěvků denně, je třeba vytvářet zálohy častěji než ten, kdo příspěvky měsíčně. Kromě toho zvažte, zda váš hostitel hostuje spolehlivé řešení zálohování.

Pojďme automatizovat zálohy WordPress pomocí několika šikovných záložních pluginů WordPress. Jsem za manuální zálohování, protože tak máte úplnou kontrolu. Přesto je tu několik skvělých záložních pluginů WordPress, které můžete použít k automatizaci procesu.

Metoda 3: Automatické zálohování WordPress s pluginy

Zálohovací pluginy WordPress přidávají prvek snadnosti k vytváření spolehlivých záloh pro váš web WordPress. Jediné, co musíte udělat, je nainstalovat svůj oblíbený záložní plugin WordPress, nakonfigurovat několik nastavení a jste v pořádku.

Automatické zálohování VaultPress Premium

VaultPress pro WordPress

VaultPress byl vytvořen společností Automattic, aby bylo snadné zálohování a zabezpečení vašeho webu. VaultPress provádí automatické denní zálohy vašich webových stránek, které jsou bezpečně uloženy mimo pracoviště. A jejich použití k obnovení vašeho webu je stejně snadné jako přihlášení k účtu a kliknutí na tlačítko.

Mezi další funkce, které nabízí VaultPress, patří duplikace a migrace stránek (musí se milovat tyto úplné zálohy), skenování malwaru a virů, automatická oprava souborů a dokonce ochrana proti spamu. Začíná na pouhých 39 dolarů ročně jako součást JetPack Personal je to velmi cenově dostupný doplněk zabezpečení, do kterého je třeba investovat.

Plugin BackupBuddy Premium WordPress

BackupBuddy WordPress Backup Plugin

Info & DownloadView The Demo

Druhý prémiový záložní plugin WordPress na našem seznamu je dnes BackupBuddy od iThemes. Pomocí pluginu můžete vytvořit úplnou zálohu databáze a souborů nebo snadno přesunout svůj web na jiný server.

Můžete zálohovat svůj web na pevný disk a celou řadu externích úložných služeb včetně Amazon Web Services, Rackspace, e-mailu, FTP, Dropbox a BackupBuddy Stash..

Naplánujte si zálohování WordPress pomocí BackupBuddy, zatímco jste na cestách, a užijte si službu zálohování jako žádná jiná. Ceny začínají na 80 dolarů ročně pro licenci na jeden web, iThemes také nabízí doživotní zlatý balíček za jednorázový poplatek 297 $, který nabízí neomezené použití pluginu, což z něj činí skvělou možnost pro firmy.

Doplněk WordPress zdarma pro duplikátory

Doplněk WordPress zdarma pro duplikátory

S více než 1 miliónem aktivních instalací je Duplicator více než typický záložní plugin. V první řadě vám nástroj Duplicator pomůže snadno klonovat nebo migrovat váš web na jiné místo. Tato hlavní funkce z něj dělá výkonné řešení zálohování.

I když vám to neumožní naplánovat zálohování, automaticky uloží vaši databázi do souboru SQL a uloží ji do archivu ZIP spolu se soubory WordPress. Pak vytvoří speciální soubor PHP, který vám umožní přeinstalovat zálohu snadno. Stačí nahrát ZIP archiv a soubor PHP na váš server a zbytek je snadná práce. Chcete víc? Pokladna Duplicator Pro, která přidává další funkce, včetně zálohování plánů, propojení cloudového úložiště, e-mailových oznámení, profesionální podpory a dalších.

BackWPup Plugin WordPress zdarma

BackWPup Plugin WordPress zdarma

BackWPup je oblíbený záložní plugin WordPress, který vám pomůže vytvořit úplné zálohy vašeho webu WordPress a uložit jej na externím místě, jako je Dropbox, Amazon S3, FTP, RackSpace Cloud a mnoho dalších..

Můžete naplánovat úplné zálohy, což znamená, že celý váš web WordPress, soubory a vše bude vždy v bezpečí. Dále můžete zkontrolovat / opravit a optimalizovat databázi, a pokud potřebujete více šťávy, můžete jít na verzi pro.

Zálohování a obnovení UpdraftPlus zdarma WordPress Plugin

Zálohovací plugin UpdraftPlus WordPress

UpdraftPlus, jeden z nejvýraznějších záložních pluginů WordPress, zálohuje vaše stránky WordPress zábavně a snadno. S řadou skvělých funkcí, včetně záloh na Amazon S3, Disk Google, FTP, Dropbox, e-mail a další možnosti úložiště, rychlé obnovení, plánování, duplikátor webů, schopnost rozdělit velké weby do více archivů a ještě mnohem více, neudělejte chybu s UpdraftPlus (a vývojáři také nabízejí profesionální verzi, která obsahuje docela punč, pokud hledáte více funkcí).

Související zdroje

Chcete se dozvědět více o zálohování webu WordPress? Našli jsme tyto doplňky pro vaše potěšení:

 • Zálohujte WordPress do cloudu pomocí BackWPup
 • 10 zálohovacích příběhů WordPress, které by mohly zabít váš web
 • Nejlepší doplňkové moduly plug-in pro webové stránky WordPress
 • BackupBuddy WordPress Backup Plugin
 • Jak otestovat zálohy stránek WordPress

Na konci dne je mít spolehlivé řešení zálohování to nejlepší, co můžete udělat pro vaše podnikání založené na WordPress. Kdokoli se může stát kdykoli, ale se zálohami na místě se vyhnete nechtěnému stresu. Stačí zasáhnout obnovit a jste zpátky v podnikání.

Pokryli jsme naše metody, ale jak zálohujete web WordPress? Jaký je váš oblíbený záložní plugin nebo služba WordPress? Prosím, podělte se s námi v komentářích. Nashledanou!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map