Jak začít s vývojem WordPress

Existují dva typy lidí, kteří se rozhodnou zapojit do vývoje WordPress.


Prvním typem lidí jsou ti, kteří již tak či onak vývojáři vyvíjejí a rozhodují se dozvědět se více o WordPress. Druhým typem lidí jsou ti, kteří nemají skutečné zkušenosti s kódováním, ale potřebují si pohrávat se svým současným webem WordPress, aby změnili něco, co se jim nelíbí.

WordPress je vynikajícím prostředkem, kde se dozvíte více o vývoji, a proto je zvláště vhodný pro ty, kdo se učí, co potřebují. Obzvláště dobře funguje jako výukový nástroj pro nové vývojáře z několika důvodů.

Stavební bloky WordPress

Existuje několik různých kódovacích jazyků, které je třeba se naučit, abyste co nejlépe využili vývoj WordPressu. Ve svém jádru je WordPress postaven na jednom z nejběžnějších programovacích jazyků na webu, PHP. Využívá také velké množství HTML, CSS a trochu Javascriptu pro různé aspekty.

Jsou zde zahrnuty i jiné kódovací jazyky a standardy (tj. XML a MySQL), ale na začátku vaší vývojové cesty se o nich opravdu nemusíte příliš dozvědět..

Tři základní jazyky, které se musíte naučit, abyste se stali vývojářem WordPress (v sestupném pořadí podle obtížnosti a nutnosti), jsou PHP, CSS a HTML.

PHP řídí, jak všechno uvnitř WordPress interaguje uvnitř a jak se propojuje s databází MySQL. Může být použit k vytvoření některých úžasných funkcí a je klíčovým jazykem pro výuku pro všechny aspekty WordPress.

Dalším nejdůležitějším aspektem je CSS. Takto upravíte svůj web. Takto odlišujete své stránky od všech ostatních na webu. To může být velmi obtížné zvládnout a bude vyžadovat hodně studia, aby co nejvíce z toho.

HTML je struktura, na které jsou postaveny funkce vytvořené v PHP a styl definovaný CSS. Nejjednodušší je naučit se jazyk, ale je nesmírně důležité při vytváření dobře postaveného webu.

Javascript je čtvrtý jazyk, který se můžete naučit používat s WordPress. Není to ten, s kým se budete muset zabývat na začátku vaší cesty k vývoji WordPress, ale stojí za to prozkoumat, jakmile budete spokojeni s ostatními třemi.

Vývojové cesty k prozkoumání

Máte-li zájem dozvědět se více o vývoji WordPress, musíte podniknout tři hlavní cesty.

Vývoj motivů

Vývoj motivů je nejběžnějším vstupem do vývoje WordPress. Většina vývojářů WordPress začíná proces učení s tématy. Ať už máte téma, které je třeba přizpůsobit z jednoho či druhého důvodu, nebo se rozhodnete vytvořit vlastní téma, je to skvělé místo, kde začít.

Vývoj motivů zahrnuje všechny tři základní vývojové jazyky a naučíte se, jak se WordPress integruje se všemi jeho mnoha aspekty. Přichází s přidaným bonusem, který vám umožní zobrazit kód pro jiná témata a zjistit, jak jsou spojena.

Vytváření motivu od nuly je vynikající metodou učení všech aspektů WordPress.

Vývoj pluginů

Vytváření pluginu není obvykle něco, o co se pokoušejí ti, kdo začnou kódovat tím, že si na své stránky pohrávají. Je příliš mnoho, že se špatně napsaným pluginem pro úplné začátečníky může pokazit.

Ti, kteří mají předchozí znalosti PHP a hledají řešení konkrétního problému, s nímž se setkávají s WordPress, budou s větší pravděpodobností sledovat tuto cestu od samého začátku. Hlavním faktorem ve vývoji pluginu je to, že jste omezeni pouze svou fantazií.

Můžete změnit výchozí instalaci WordPressu na prakticky cokoli s dobrými pluginy. Příkladem aktuálně dostupných pluginů jsou fóra, sociální sítě, weby s členstvím a mnoho dalších věcí.

Vývoj základního softwaru

To není pro slabé srdce.

Zapojení do vývoje základního softwaru pro WordPress vyžaduje hodně dovedností. Toto není něco, o co by se měli pokusit ti, kteří nemají předchozí zkušenosti s PHP.

Zdroje učení

Rozšiřte své podnikání v oblasti školení LearnDash s více instruktory

Ačkoli vývoj WordPress může být složitější, na webu je obrovské množství zdrojů, které vám mohou pomoci s jakýmkoli problémem, se kterým se potýkáte..

Je pravděpodobné, že pokud se vám něco podaří, řešení je již k dispozici. Zde byste měli začít hledat.

Kodex

WordPress Codex by měla být první zastávkou při jakýchkoli otázkách rozvoje.

Je to fantastický prostředek, který podrobně popisuje každou funkci a část kódu v softwaru WordPress. Obsahuje mnoho článků a návodů, jak začít s WordPress, a je pravděpodobně konečným zdrojem na toto téma.

Výukové programy

Na internetu je velké množství kurzů, které vám pomohou začít s vývojem WordPress. Máme jich mnoho na našem blogu WordPress. Existuje mnoho bezplatných kurzů, které můžete studovat, ale existuje také několik prémiových kurzů a kurzů, které můžete použít (.

Stejně jako návody pro učení o obecném vývoji existuje také řada specifických konzultací, které vás naučí, jak provádět různé úkoly. Rychlé vyhledávání Google vám poskytne čtenářské dny za několik dní.

Fóra

Existuje celá řada fór speciálně pro vývojáře. Ne všichni stojí za to si je pravidelně číst, ale jsou ideálním místem pro kladení otázek ohledně problémů, které máte. Ne všechny odpovědi, které obdržíte, se vyplatí, ale mohou být rychlá a užitečná místa, kde lze odpovědět na konkrétní otázky.

Existují Fóra specifická pro WordPress, nebo obecná fóra pro vývojáře, například Přetečení zásobníku abyste to vyšetřili. Stojí za to věnovat čas objevení fóra, které vám vyhovuje, a kladení otázek zkušenějším uživatelům.

Účast ve Společenství

Komunita WordPress je živé a aktivní místo, kde se můžete dozvědět vše o softwaru. Není to prostě plné kodérů. Komunita WordPress zahrnuje designéry, překladatele, autory dokumentace a mnoho dalších typů lidí, z nichž vám všichni mohou nabídnout jiný pohled na vaše vývojové dotazy..

Existuje mnoho způsobů, jak se zapojit do komunity WordPress. Můžete použít beta verzi softwaru a poskytnout zpětnou vazbu. Můžete hovořit se současnými vývojáři pluginů a půjčovat si své kódovací dovednosti nebo pomáhat testovat a řešit nové verze.

V Kodexu je skvělý článek o tom, jak přispět k WordPressu, a pokud se chcete zapojit, stojí za přečtení. Pokud kreativně přemýšlíte, bude nějaký způsob, jak vrátit komunitě.

Závěr

Dozvědět se o vývoji WordPress je obtížný a časově náročný úkol, ale může být velmi prospěšný. Pokud je čas naučit se software, můžete začít svůj web WordPress tvarovat mnoha způsoby.

Ať už vyvíjíte svá vlastní témata, zavedete plugin do úložiště WordPress nebo se do značné míry zapojíte do budoucího vývoje základního softwaru, potápění a zapojení se do komunity WordPress nějakým způsobem vám pomůže postupovat mnohem rychleji.

Začali jste v poslední době svou cestu k vývoji WordPressu, nebo doufáte, že brzy začnete? Pokud jste zkušený vývojář WordPress, jak byste doporučil lidem začít? Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky v komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map