Jak zabránit spamu a chránit váš blog WordPress

Jak zabránit spamu a chránit váš blog WordPress

Sekce vašich komentářů poskytuje pohodlný způsob, jak oslovit čtenáře vašeho webu. Otevření webu až k komentářům bohužel znamená, že budete muset vypořádat se se spamem. Pokud nejste typ bloggerů, kteří nevyžadují zpětnou vazbu prostřednictvím komentářů a zpětných odkazů / pingbacků, budete se s nimi muset v určitém okamžiku vypořádat.


Otázkou však je, jak? Jak se spamovací roboti (a lidské spammery) stávají sofistikovanějšími, je stále obtížnější udržovat váš blog v čistotě od irelevantního a nevhodného obsahu.

Naštěstí WordPress přichází s vestavěnými funkcemi a bezplatnými doplňky, které pomáhají kontrolovat a bojovat proti spamu, včetně seznamů zakázaných aplikací Akismet a komentářů. Ještě lepší je, že existuje mnoho doplňků třetích stran, které poskytují další ochranu proti spamu.

V tomto příspěvku se podrobně podíváme na problém nevyžádané pošty na blogy WordPress, na negativní dopad, který může mít na váš web, pokud zůstane nezaškrtnutý, a jak jej lze spravovat a jak mu zabránit. Rovněž se podíváme na nástroje dostupné v programu WordPress pro boj s tímto problémem. Nakonec doplníme některá doporučení pluginů, aby se vaše moderace spamu dostala na další úroveň. Pojďme se ponořit!

Co je spam WordPress Comment

Snímek obrazovky se spamovými komentáři

Automatické komentáře spamu, jako jsou tyto, mohou přepsat vaši databázi WordPress.

Když se na vašem blogu objeví nové komentáře, může to být vzrušující. Toto první začervenání vzrušení však často zmizí, když uvidíte nevhodné odpovědi na váš obsah. Tyto odpovědi jsou samozřejmě také známé jako spam. Slovník jednoduše definuje jako „irelevantní nebo nevhodné zprávy zasílané na internetu velkému počtu uživatelů“. Zní to asi na mě.

Blogový spam se rodí ze stejné rodiny jako oh známý e-mailový spam, ale má svůj vlastní jedinečný cíl – získat zpětné odkazy. Ať už se jedná o blogový komentář, trackback nebo pingback, účelem blogového spamu je zveřejnit na vašem webu odkaz, který odkazuje na jiný web. Dotyčný web je obvykle irelevantní pro vaše místo a často nekvalitní.

Tyto nevyžádané zprávy jsou skutečností, pokud povolíte komentování vašich příspěvků. Naštěstí je identifikace relativně jednoduchá, protože obvykle má jednu ze tří primárních forem.

1. Spamboty

Jedná se o komentáře, které jsou zveřejňovány automaticky pomocí skriptu nebo robota, který prohledává web při hledání cílů, aby zaplavily komentář. Do těchto komentářů není přímé lidské zapojení a pro lidské oko je obvykle snadné pozorovat. Spamboty jsou pravděpodobně největšími viníky irelevantní komentáře.

2. Ruční komentáře

To je situace, kdy jsou lidé najímáni, aby ručně přidávali komentáře k webům. Kvalita těchto komentářů se může lišit od očividně zřejmých až po diskutabilní, což samozřejmě nabízí velké bolesti hlavy každému, kdo se snaží odstranit spam ze svých stránek. Téměř vždy budou obsahovat odkazy v komentářích a mohou být trochu záludnější než roboty (viděli jsme komentáře s pochybnými odkazy přidanými do mezer v textu komentáře).

3. Zpětné odkazy a pingbacky

Podle definice společnosti Google je trackback „jedním ze tří typů metod zpětného odkazu pro autory webových stránek, aby mohli požádat o oznámení, když někdo odkazuje na jeden ze svých dokumentů“. Pro naše účely můžete předpokládat, že pingbacky jsou v podstatě totéž. Pravděpodobně jste již dříve viděli trackbacky. Existují jako seznam odkazů, obvykle v sekci komentářů na blogovém příspěvku nebo pod ní. Pro účely spammerů je cíl jednoduchý – uveďte blogový příspěvek ve svém vlastním příspěvku a získejte odkaz zpět.

Každý z těchto typů spamu je problematický a často dostanete více než jednu kategorii. Společně mohou ucpat vaši sekci komentářů a způsobit nejrůznější problémy.

Jak komentářový spam ovlivňuje váš web WordPress

Trackback spam

Spameri používají zpětné odkazy k vytvoření odkazů zpět na irelevantní weby.

Můžete považovat spam za nic víc než obtěžování. Pokud však nebude zaškrtnuto, může to mít negativní dopad na váš web. Kromě toho, že čtenářům poskytuje špatné uživatelské prostředí, může spam v komentářích poškodit váš web mnoha způsoby a způsobit:

 • Ztráta hodnocení vyhledávačů. Google zacílí na vaše stránky špatné odkazy pro účely hodnocení, a to i v komentářích.
 • Možná rizika pro vaše čtenáře. Odkazy v komentářích proti spamu mohou vést k škodlivým webům.
 • Problémy s rychlostí webu a časem načítání. Příliš mnoho komentářů může přetížit vaši databázi WordPress a zpomalit váš web.

Každý blog, který umožňuje přidávání komentářů, je citlivý na spam. Mít akční plán pro omezení a boj proti němu je jediným způsobem, jak chránit vaše stránky a čtenáře.

Jak bojovat proti spamu v komentáři WordPress

Přestože je nevyžádaný komentář nevyhnutelný, existují dobré zprávy. Můžete bojovat proti této pitomosti moderováním svých komentářů a využitím Vestavěné nástroje WordPress.

Nejprve se ujistěte, že jste zapnuli moderování komentářů. Pokud tak učiníte, můžete schválit jakýkoli komentář před zveřejněním na vašem webu. Pokud nemáte čas zkontrolovat každý jednotlivý komentář, můžete nastavit parametry na základě několika faktorů. Například pod Nastavení> Diskuse můžeš:

 • Označte komentář jako spam na základě počtu odkazů, které obsahuje.
 • Blacklist komentátoři v reakci na předchozí spam.
 • Zakázat zpětné sledování a pingbacky.
 • Umožnit přidávat komentáře pouze registrovaným uživatelům.

Nezapomeňte na největší zbraň ve vašem výchozím arzenálu: pluginy. Existuje spousta skvělých bezplatných a open source pluginů, které můžete přidat do instalace WordPress a zkontrolovat komentáře a odfiltrovat vše, co vypadá jako spam.

Omezte spam na svém webu WordPress pomocí pluginu

Jednou z nejlepších věcí při používání WordPress je, jak snadné je přizpůsobit. Pokud jde o komentáře k blogům, můžete použít antispamové pluginy WordPress, které zvyšují vaši bezpečnost. Zde jsou tři pluginy, které vám pomohou převzít kontrolu nad spamem vašich komentářů.

1. Akismet

akismet anti-spam plugin

Jak bychom nemohli zmínit Akismet? Tento plugin je standardně nainstalován na blogy WordPress a je zdarma k použití pro osobní bloggery (s komerčním měsíčním předplatným nastaveným na 5 $ měsíčně a podniková řešení k dispozici na 50 USD měsíčně).

Při použití spamového řešení typu „catch-all“, jako je Akismet, musíte uznat, že některé legitimní komentáře mohou být označeny jako spam. Jde pouze o náklady na blogování a používání automatizovaného blokování spamu. Tento problém pochází především z lidských spammerů. Spam jedné osoby je legitimním komentářem jiné osoby, takže pokud se lidé nemohou dohodnout na 100% času, jakou šanci má plugin?

nicméně, z velké části Akismet odvádí skvělou práci. Udržuje na mém blogu obrovské množství nevyžádané pošty, přičemž je zachycen pouze příležitostný legitimní komentář. Kromě toho se stará také o zpětný spam – obrovský bonus.

Klíčové vlastnosti:

 • Blokuje spam a zpětné sledování.
 • Automaticky kontroluje všechny komentáře.
 • Historie komentářů, abyste mohli zkontrolovat, které komentáře byly blokovány pluginem nebo moderátory.
 • Zahrnuje nastavení „Zahodit“, aby se automaticky zablokoval nejhorší spam.

Cena: Akismet je bezplatný plugin a může být již na vašem blogu nainstalován.

Získejte Akismet

2. Antispam Bee

antispamová včela

Tento plugin používá techniku ​​„medové nádoby“ k zachycení robotů neviditelně. Lidé neuvidí captchas, ale roboti budou, a pak budou uvězněni jako spam. Antispam Bee funguje jako firewall, který blokuje automatizovaný i cílený spam. Protože tyto komentáře blokuje dříve, než se dostanou do vaší databáze, nikdy se nemusíte obávat, že zpomalí váš web.

Klíčové vlastnosti:

 • Blokuje zpětné sledování a pingback spam.
 • Zabraňuje nevyžádané poště v přední části webu, takže nikdy nenarazí na databázi WordPress.
 • Pracuje se všemi hlavními nástroji pro tvorbu formulářů.

Cena: Antispam Bee je bezplatný plugin.

ZÍSKEJTE AntiSpam Bee

3. Titan Anti-spam

titan antispam a zabezpečení wordpress plugin

Anti-spam používá neviditelné captchas k blokování všech spambotů z vašich komentářů. Pro verze také blokuje ručně odeslaný spam. Tento plugin sice skvěle zastaví nežádoucí komentáře, nechrání však na vašem webu jiné typy formulářů. To znamená, že budete chtít použít tento plugin s něčím jiným, abyste získali další ochranu formuláře. Je to však stále vynikající lehká varianta.

Hledáte více možností ochrany? Program Anti-Spam Pro obsahuje přidaná nastavení pro ruční ochranu před nevyžádanou poštou, takže můžete dále automatickou prevencí komentářů, které jsou na stupnici spamových bodů vysoko (s více než stanoveným počtem odkazů, slov nebo označených spamových slov).

Klíčové vlastnosti:

 • Ve výchozím nastavení blokuje zpětné odkazy.
 • Zabraňuje tomu, aby se automatický spam neustále dostával do vaší databáze WordPress.
 • Verze Pro blokuje manuální spam.

Cena: Anti-Spam je zdarma a profesionální verze je k dispozici za 25 USD.

ZÍSKEJTE Titan ANTI-SPAM

4. WPBruiser

wp bruiser wordpress anti-spam plugin

WPBruiser slibuje, že bude fungovat od okamžiku, kdy jej nainstalujete. Tento plugin kombinuje ochranu proti násilným útokům s blokováním spamu komentářů. Můžete jej použít k ochraně všech svých formulářů a vaši čtenáři nikdy nebudou muset použít captcha. Celkově se jedná o komplexní a uživatelsky přívětivou možnost.

Klíčové vlastnosti:

 • Zahrnuje ochranu proti útoku hrubou silou.
 • Umožňuje blokovat škodlivé adresy IP.
 • Je kompatibilní s WordPress Multisite.
 • Nabízí rozšíření, která pracují se všemi hlavními nástroji pro tvorbu formulářů.

Cena: WPBruiser je bezplatný plugin s volitelná rozšíření.

Získejte WPBruiser

5. Skrýt zpětné odkazy

Tento poslední plugin je velmi jednoduchý, protože jednoduše dělá to, co je uvedeno v názvu – skryje zpětné odkazy. Přestože můžete trackbacky zcela deaktivovat, je užitečné je jednoduše skrýt, pokud chcete sledovat, kdo je s vámi spojen. Tento plugin odstraní trackbacky z vašeho frontendu, ale stále vám umožní vidět je na hlavním panelu WordPress.

Cena: Hide Trackbacks je zcela zdarma.

Získejte Skrýt zpětné odkazy


Nevyžádané komentáře jsou na internetu prostou skutečností, pokud nemáte v plánu zcela zakázat komentáře. Ochrana vašeho webu před nevhodnými komentáři je zásadní pro jeho celkový zdravotní stav a výkon. Odstraněním spamových komentářů můžete udržovat přehlednost databáze, udržovat spolehlivé uživatelské prostředí a zlepšit zapojení.

Máte nějaké dotazy, jak spravovat spam na svém webu WordPress? Nebo tipy na přidání do seznamu? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map