Jak vytvořit vlastní typy příspěvků WordPress

Jak vytvořit vlastní typy příspěvků WordPress

WordPress dokáže zobrazit celou řadu různých typů obsahu, ale jejich organizace může být obtížná. Výchozí možnosti jsou poměrně omezené a jejich přizpůsobení může být matoucí. Právě proto jsem se rozhodl sestavit tento krátký průvodce.


Pomocí vlastních typů příspěvků můžete vytvořit nový typ položky, jako jsou příspěvky a stránky, který bude obsahovat jinou sadu dat. Bude mít vlastní nabídku pro správu, vlastní stránky pro úpravy, vlastní vlastní taxonomie a spoustu dalších nástrojů.

Pokud jste zvědaví, proč je vůbec potřebujete, je to nejlepší pro weby s obsahem, který je uspořádán podle neobvyklé struktury. Pokud tedy máte jakýkoli obsah, který je třeba zobrazit jinak než na běžných příspěvcích a na stránkách, může být přesně ten, jaký potřebujete vlastní typ příspěvku. Jsou také skvělí pro SEO díky svým vestavěným permalinkům.

Co je typ vlastního příspěvku?

Typ příspěvku, navzdory specificky znějícímu názvu, lze použít pro jakýkoli druh obsahu. Pravděpodobně jste je již viděli, protože vývojáři používají vlastní typy příspěvků k přidávání portfolií, zaměstnanců, referencí a dalších do svých témat WordPress. Vlastní typ příspěvku je tedy pouze běžný příspěvek s jinou hodnotou post_type v databázi. Existuje pět výchozích typů příspěvků: příspěvek, stránka, příloha, revize a navigační nabídka. WordPress 3.0+ vám však umožňuje přidávat vlastní.

Typy příspěvků a taxonomie WordPress

Termín taxonomie se objevuje často v souvislosti s vlastními typy příspěvků, což může být pro některé trochu matoucí. Pro ty nové v WordPress, taxonomie jsou způsob, jak seskupovat příspěvky a vlastní typy příspěvků dohromady. WordPress je dodáván se čtyřmi vestavěnými: kategorie, značka, kategorie odkazů a formáty příspěvků. Další informace o jejich specifikách se dozvíte na WordPress Codex. Můžete si však také vytvořit vlastní taxonomie a použít je ve svých typech příspěvků k seskupování a třídění obsahu.

Jak vytvořit vlastní typ příspěvku?

Přidání vlastních typů příspěvků do WordPress je velmi snadné, protože WordPress obsahuje základní funkci registrer_post_type, kterou lze použít k jejich vytvoření. To znamená, že pokud jste vývojář pluginů, můžete do vytvářeného motivu snadno zahrnout vlastní typy příspěvků. Nebo je můžete přidat pomocí svého podřízeného tématu nebo pomocí vlastního pluginu.

Ruční vytvoření vlastního typu příspěvku (pomocí kódu)

Nejprve první, kde byste měli přidat svůj kód? Nejlepší místo pro registraci a přidání vlastních typů příspěvků závisí na vašem projektu. Pokud pracujete na klientském webu, který již má aktivní téma, budete chtít vytvořit podřízené téma a odtud registrovat typy příspěvků. Pokud vytváříte vlastní motiv, můžete kód umístit do souboru features.php nebo do jakéhokoli jiného souboru, který se nazývá your features.php. A pokud vyvíjíte zásuvný modul, nezáleží na tom, kam přidáte kód, pokud se kód spustí před zavěšením akce „init“, abyste se ujistili, že je k dispozici.

Pro účely testování, vaše function.php soubor bude v pořádku. Doplněk však zajistí, že své stránky nezrušíte změnou nebo upgradováním motivu.

Pokud je vlastní typ příspěvku opravdu důležitý, zvažte jeho použití jako nezbytného pluginu. V případě nezasvěcených modulů plug-in je nutné použít speciální adresář uvnitř složky obsahu a jsou automaticky povoleny na všech webech. Pluginy pro použití musí být zobrazeny ve výchozím seznamu pluginů na stránce s pluginy wp-admin.

Vlastní typ příspěvku lze přesto přidat do WordPress prostřednictvím register_post_type () funkce. To vám umožní definovat novou pomocí několika štítků. Po vytvoření záhlaví můžete tuto funkci použít před admin_menu, ale po after_setup_theme akční háčky. Pokud je vytvořen správně, můžete jej vytáhnout pouze pomocí několika řádků kódu. Z WordPress Codex, Zde je jednoduchý příklad nového vlastního typu příspěvku:

function create_post_type () {
register_post_type ('acme_product'),
pole (
'labels' => array (
'name' => __ ('Products'),
'singular_name' => __ ('Product')
),
'public' => true,
'has_archive' => true,
)
);
}
add_action ('init', 'create_post_type');

Tím by se vytvořil typ příspěvku s názvem „produkt“, který je označen jako „acme_product“. register_post_type funkce získá dvě hodnoty. První z nich jsou „štítky“ jména. Druhý je „veřejný“, aby se zobrazoval na obrazovce správce a na vašem webu. A konečně „has_archive“ pro povolení archivu nového typu příspěvku.

Po nastavení byste měli vidět položku nabídky pro vlastní typ příspěvku, měli byste být schopni přidat příspěvky, zobrazit seznam příspěvků v administrátorovi a navštívit je na svém webu. Existuje mnoho dalších hodnot nebo argumentů, které můžete přidat na vlastní stránku. Úplný seznam z nich naleznete na internetu zaregistrujte stránku typu příspěvku v Codexu.

Dále vytvořte obrázek s ikonou 16 × 16 pixelů a uložte jej do své aktuální složky pluginů. To je vyžadováno pro ikonu vlastního typu příspěvku na hlavním panelu. Další možností je použít ikonu písma. Pokud by vás zajímala příchozí trasa, máme rychlého průvodce, jak používat Dashicons pro vaše vlastní typy příspěvků, které byste si měli přečíst. Poté můžete pokračovat a aktivovat plugin.

Poznámka k pojmenování: zatímco je lákavé a pohodlné používat jednoduchý vlastní identifikátor typu příspěvku, je lepší předponu předponu. Použijte krátký obor názvů, který identifikuje plugin, motiv nebo web, který používá vlastní typ. Chcete-li získat podrobnější průvodce, podívejte se na Tuts + průvodce do vlastních typů příspěvků WordPress. Vykopávají do více možností kódů a vlastních typů příspěvků, pokud chcete své typy příspěvků sami kódovat. Ale pokud chcete rychlejší a snadnější možnost, pokračujte ve čtení!

Vytvoření vlastního typu příspěvku s pluginem

Typy příspěvků Neomezený plugin

Nejjednodušší způsob, jak přidat nové vlastní typy příspěvků, je pomocí pluginu. Volný Typy příspěvků Neomezený plugin stane se vytváření a správa vlastních typů příspěvků hračkou. Můžete dokonce vytvořit vlastní taxonomie.

Musíte pouze nainstalovat plugin. Můžete ho chytit přímo z adresáře WordPress (viz odkazy výše). Nebo jej nainstalujte z ovládacího panelu WordPress pod Pluginy> Přidat nový a hledejte „neomezené typy příspěvků“ – měl by to být první výsledek. Stačí nainstalovat a aktivovat.

Typy příspěvků Neomezený plugin - Vytvořte nové typy příspěvků

Tím se přidá nová položka nabídky Typy příspěvků na konec řídicího panelu. Kliknutím na něj začnete vytvářet nové typy příspěvků a taxonomie. Existuje mnoho možností pro vlastní typ příspěvku nebo název taxonomie, díky kterému bude nový typ příspěvku viditelný pro autory, kde se objeví na hlavním panelu (nebo v rámci podnabídky, například v části „Nastavení“), ikonu nabídky, podporované metaboxy (zaškrtněte pouze ty, které chcete zahrnout), a dokonce i pokročilá nastavení rozhraní REST API.

Vyberte možnosti, které chcete pro svůj nový typ příspěvku povolit, a uložte je. A je to. Je připraven jít! Hledejte na hlavním panelu jméno, které jste dali novému vlastnímu typu příspěvku. Naše je na obrázku výše pojmenováno „Moje typy příspěvků“. (Poznámka – místo jsme nepřiřadili, takže bylo jednoduše přidáno po existujících typech příspěvků na našem testovacím webu.)

Typy příspěvků Neomezený plugin - Celkem možností

Typy příspěvků Unlimited byly vytvořeny tak, aby skvěle fungovaly s jakýmkoli motivem WordPress, ale pokud používáte téma Total WordPress, budete mít přístup k tuně exkluzivních a výkonných možností. Nastavte vlastní hlavní stránku pro strouhanku, zvolte možnosti rozvržení archivu nového typu příspěvku, vyberte bloky vstupu (a jednotlivé položky) a meta, povolte stránkování Další / Předchozí a další.

Alternativní: WCK Sada WordPress Creation PRO

Tvůrce vlastních příspěvků a vlastních polí - WCK

Info & DownloadView The Demo

Sada WordPress Creation PRO PRO je prémiový plugin WordPress, který usnadňuje přizpůsobení vaší instalace WordPress, takže klienti nebo přispěvatelé uvidí pouze to, co od nich chcete. Tento výkonný plugin vám dává kontrolu nad vlastními poli a typem příspěvku a vytváří si vlastní vyčištěnou instalaci WordPress.

Pokud jste vývojář webu, pravděpodobně již víte, že WordPress může být pro některé klienty ohromující. Jedním ze způsobů, jak jim pomoci zefektivnit proces používání jejich webových stránek, je zkrátit to, co mohou a nemohou vidět na pozadí jejich WordPress. instalace. Zadejte sadu WordPress Creation Kit PRO. S tímto můžete vytvořit uživatelsky přívětivou instalaci WordPress specifickou pro vašeho klienta. Můžete vytvořit a přejmenovat vlastní typy příspěvků a taxonomie, aby jim lépe porozuměli, nebo skrýt některé možnosti nastavení zahrnuté v tématu WordPress, které jste použili pro jejich webové stránky. Se sadou WordPress Creation Kit PRO můžete provádět tóny.

Další skvělou funkcí sady WordPress Creation Kit PRO jsou vlastní pole. V závislosti na typu příspěvku, který vytváříte, můžete chtít přidat textovou oblast pro obsah, rozevírací nabídku možností (například tituly zaměstnanců nebo typ zařízení použitého pro focení), datum nebo něco jiného. Ať už potřebujete cokoli, sada WordPress Creation Kit PRO obsahuje 11 vlastních možností pole, takže můžete svým typům příspěvků usnadnit používání klientů.

Závěr

Vlastní typy příspěvků mohou znít jako zastrašující, ale nemusí být. S trochou praxe můžete získat základy vlastních typů příspěvků a vytvořit web, který potřebujete. A s bezplatným pluginem Typy příspěvků bez omezení není žádná omluva. Nyní, když máte základní základy, dejte nám vědět, pokud máte nějaké další otázky. Nebo pokud máte více užitečných tipů, sdílejte je! Neváhejte a napište mi řádek do komentářů níže. Pojďme zahájit diskusi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map