Jak vytvořit propagační e-knihu pro svůj web WordPress (ve 4 krocích)

Jak vytvořit propagační e-knihu pro svůj web WordPress (ve 4 krocích)

Možná jste si pohrávali s myšlenkou napsat elektronickou knihu na chvíli, ale ještě jste se k ní nepřiblížili. Vytvoření elektronické knihy je přece jen příliš těžké a časově náročné, správně?


Zatímco sestavování propagační e-knihy není procházkou v parku, můžete to udělat, pokud na ni vložíte svou mysl. Vydávání elektronické knihy navíc přináší řadu výhod, jako například to, že můžete propagovat své webové stránky a etablovat se jako autorita ve svém oboru..

V tomto článku jsme sestavili čtyřkrokový proces, který vám pomůže vytvořit první propagační elektronickou knihu, která pokrývá vše od plánování po publikování. Pojďme se ponořit!

Krok č. 1: Vyberte správné nástroje

Prvním krokem v procesu psaní e-knih je nalezení správných nástrojů. Psaní e-knihy je z hlediska formátování hodně odlišné od běžného blogového příspěvku, takže budete muset najít nástroje, které vám pomohou tento aspekt řešit, stejně jako některé další. S ohledem na to jsme sestavili stručný seznam našich oblíbených nástrojů pro psaní, rozdělených do čtyř kategorií pro váš prospěch.

1. Psaní a editace

 • Microsoft Word. Pravděpodobně jste již s tímto znal. Je to jeden z nejlepších nástrojů pro brainstorming a psaní jakéhokoli obsahu. Navíc to umožňuje nastavit složitá makra zvládat opakující se úkoly, které mohou být významným časovým šetřičem.
 • Google dokumenty. Na papíře, Dokumenty Google jsou velmi podobné aplikaci Microsoft Word, kromě vynikajících funkcí spolupráce. Pokud pracujete s editorem a potřebujete zůstat na vrcholu změn a revizí, měl by být tento nástroj na správné cestě..

2. Formátování a převod

 • PublishXpress. PublishXpress nabízí plynulé převody na .epub a .mobi formáty. Jediné, co musíte udělat, je nahrát váš zdrojový soubor, vybrat obal a kliknout na ikonu Konvertovat knoflík.
 • Anthologize. Anthologize je plugin WordPress, který převádí příspěvky WordPress do PDF pomocí několika kliknutí.

3. Nástroje All-in-One

 • Tiskové knihy. Tento výkonný plugin WordPress umožňuje plánovat, psát, upravovat, formátovat a publikovat elektronické knihy přímo z ovládacího panelu.
 • Ráže. Tato aplikace pro stolní počítače nabízí celou řadu funkcí pro psaní, formátování, publikování a dokonce převádění elektronických knih mezi různými typy souborů.

4. Nástroje WordPress

 • PDF a tisk od BestWebSoft. Co nabízet prémiový nebo bezplatný obsah na vašem webu jako pdf? Tento bezplatný plugin přidává do vašich příspěvků tlačítka PDF a Print, aby si čtenáři mohli snadno stáhnout nebo vytisknout svůj obsah pro pozdější čtení.
 • Jednoduchý exportér PDF. Potřebujete exportovat všechny nebo své příspěvky nebo všechny vlastní typy příspěvků? Tento bezplatný modul plug-in exportuje vaše příspěvky do jediného souboru PDF, čímž je proces rychlý a snadný.

Krok č. 2: Začněte psát propagační elektronickou knihu

Jakmile najdete správné nástroje, je na čase si sbalit rukávy a začít psát. Tato fáze může být zdlouhavá a může to být frustrující, takže je důležité, abyste se drželi procesu, který vám vyhovuje. S ohledem na to, tady je návod my zvládnout dlouhé úkoly při psaní:

 1. Vyberte téma. Jedná se o osobní rozhodnutí, ale pro dosažení nejlepších výsledků byste si měli vybrat předmět, o kterém jste vášnivý a informovaný.
 2. Výzkum. Prozkoumejte své téma a začněte přemýšlet o tom, jaké informace se dostanou do vaší e-knihy.
 3. Dejte dohromady obrys. Jakmile důkladně prozkoumáte své nápady, vytvořte obrys svého projektu. Neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla, jak to udělat, ale můžete vždy hledat šablonu, abyste mohli začít.
 4. Napište svůj první koncept. Posaďte se a začněte psát – v závislosti na vašem osobním vkusu může tento krok zahrnovat štědré množství kávy. Možná budete chtít v této fázi zabránit úpravám, protože vás to může zpomalit.
 5. Upravte a vyleštěte svůj koncept. V ideálním případě byste si měli udělat malou přestávku mezi dokončením prvního konceptu a jeho úpravou. Podívejte se na nápady, které jste mohli vynechat, opakování slov, problémy s tokem a samozřejmě gramatické chyby a překlepy.
 6. Zkorigovat. Tento krok nejlépe zvládne svěží pár očí, takže byste měli přemýšlet o outsourcingu editoru. Dobrý editor by měl chytit vše, co jste minuli v minulém kroku.
 7. Zveřejněte svou e-knihu. Budeme mluvit více o tom, jak publikovat svou elektronickou knihu dále, takže si ji stále přečtěte!

Pokud jde o psaní obsahu ve velkém formátu, jako je elektronická kniha, vyplatí se mít co možná nejsložitější strukturu a rozčlenění procesu na několik kroků způsobí, že úsilí bude mnohem méně stresující než řešení bez jeho plánu..

Krok č. 3: Naformátujte svou elektronickou knihu

Snímek obálky e-knihy.

Příklad atraktivního obalu elektronické knihy.

Po dokončení psaní elektronické knihy je čas pracovat na jejím rozvržení a formátování a poté dokument převést na požadovaný typ souboru. Správné formátování vaší elektronické knihy je důležité, aby se správně zobrazovala na všech typech displejů, zejména na obrazovkách s malými formami.

Pokud jste s rozložením a formátem elektronické knihy spokojeni, musíme ji převést na vhodný typ souboru, aby se minimalizovaly chyby kompatibility. V současné době se jedná o nejoblíbenější formáty souborů elektronických knih:

 • PDF: Tento typ souboru je mimořádně běžný díky široké škále kompatibility.
 • Mobi: Mobipocket (nebo mobi) Je ideální, pokud potřebujete vykreslit složitý obsah s lehkostí a flexibilitou.
 • ePub: Tento populární formát elektronické knihy nabízí solidní zážitek a je podporován většinou čtecího softwaru.

Z těchto tří je PDF díky své běžné podpoře zdaleka nejoblíbenějším formátem. V dnešní době však většina lidí pravděpodobně bude mít přístup ke softwaru pro čtení, který podporuje širokou škálu typů souborů, takže pokud je vaše kompatibilita hlavním problémem, nemusíte si ve výchozím nastavení zvolit PDF..

Krok č. 4: Nahrajte a publikujte svou elektronickou knihu

Po celé vaší tvrdé práci zbývá pouze publikovat vaši elektronickou knihu a čekat na zářící recenze, které se začnou nalévat. Pokud jde o publikování, existují dvě hlavní možnosti, takže se podívejme na výhody každého z nich, abychom vám pomohli rozhodnutí.

Vlastní publikování knihy

První možností je vlastní publikování knihy. To znamená, že nebudete muset procházet distribučním agentem, a je to tak jednoduché, jak nahrát e-knihu na svůj web WordPress a zasáhnout Publikovat knoflík. Vlastní publikování může být nejlepší cestou, pokud pracujete s omezeným rozpočtem nebo nechcete sdílet své zisky s online distributorem. Kromě toho vám umožní udržet kontrolu nad celým procesem, což vám může ušetřit spoustu bolesti hlavy.

Za použití Snadné digitální stahování (EDD) plugin, můžete celý proces zpracovat přímo z ovládacího panelu WordPress. Ve skutečnosti. máme dokonce celou příručku Easy Digital Downloads, která vás provede procesem nastavení vašeho internetového obchodu poprvé.

Plugin Easy Digital Downloads.

Pokud chcete nabídnout svou elektronickou knihu zdarma, Zdarma ke stažení add-on for EDD to umožňuje bez nutnosti nutit kupující projít pravidelným pokladním procesem. Místo toho vše, co musíte udělat, je dodat jejich e-mail výměnou za vaši e-knihu.

Kontaktujte distributora

Druhou možností, pokud jde o publikování, je použití distributora elektronických knih. U distributora jednoduše nahrajete svou elektronickou knihu, nastavíte cenu a posadíte se, zatímco za vás vykonají veškerou těžkou práci (samozřejmě za poplatek). Mezi naše oblíbené distribuční služby patří SmashwordsDraft2Digital, a Amazon Kindle Direct Publishing.

Pokud nemáte čas se zabývat všemi drobnostmi publikování vaší elektronické knihy, může správná distribuční služba srazit vaše ramena. Mějte však na paměti, že většina služeb přichází s vlastními pokyny a je třeba se s nimi vypořádat, abyste aktualizovali svou elektronickou knihu a přijímali platby. Pokud vám nevadí tyto malé nevýhody, pak v každém případě zvažte možnost.


Publikování e-knihy může být frustrující snahou, pokud nevíte, kde začít. Řešení projektu s pevným plánem by vám však mělo pomoci dokončit rychleji a ušetřit vám mnoho bolesti hlavy.

Zde jsou čtyři hlavní kroky k napsání a zveřejnění vaší první propagační elektronické knihy:

 1. Najděte vhodné nástroje pro danou práci.
 2. Posaďte se a napište.
 3. Naformátujte svou e-knihu.
 4. Zveřejněte svou elektronickou knihu na svém webu nebo pomocí distribuční služby.

Jak řešíte složité projekty psaní, jako jsou propagační e-knihy? Sdílejte s námi své zkušenosti v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map