Jak vytvořit online portfolio s WordPress

Sestavení portfolia je důležité pro studenty, kteří se ucházejí o určité studijní programy nebo se připravují na kariéru. Mnoho zaměstnavatelů nebo klientů (nebo univerzit, pokud je to pro školní program), žádá o pracovní vzorky jako součást procesu přijímání (nebo přijímání), protože je to způsob, jak vidět, co jste schopni a typ práce, kterou děláte už jsem to udělal. Portfolio je nejlepším způsobem, jak tyto vzorky představit a udržet je připravené k předvedení.


V tomto článku se zaměříme na výhody portfolia a pomocí WordPress vytvoříme portfolia, díky nimž bude vaše hledání zaměstnání úspěšné. Tak pojďme začít!

Proč mít online portfolio?

Díky technologickým pokrokům a téměř každému, kdo používá internet, stále více studentů udržuje elektronické kopie svých portfolií online a dokonce vytváří webové stránky, kde je mohou uchovávat. Používání online portfolia vám může usnadnit práci na začátku vaší kariéry:

 • Online portfolia se stávají součástí vaší celkové online přítomnosti, zejména pokud do svých profilů sociálních médií zahrnete odkaz, aby potenciální zaměstnavatelé, klienti nebo zákazníci mohli snadno najít vaši práci, když vás hledají..
 • Je snadné poskytnout odkaz na váš web a nemusíte se bát velikosti souborů pro e-mailové přílohy nebo odesílání velkého faxu..
 • Odkaz můžete zahrnout do svého životopisu, aby vedoucí pracovníci věděli přesně, kde najdou vaši práci.

Vlastnictví online portfolia také ukazuje potenciálním zaměstnavatelům, že můžete použít alespoň jeden systém pro správu obsahu a jsou obeznámeni s tím, jak webové stránky fungují. V době, kdy lidé všech věkových skupin a dovedností hledají práci, to vám může poskytnout výhodu před ostatními uchazeči.

Začínáme s WordPress

Použití WordPress k vytvoření online portfolia je docela jednoduché. Pokud již máte účet na webu WordPress.com, zvažte přechod (nebo alespoň přidání nového webu) k hostiteli WordPress.org – je to mnohem všestrannější, pokud jde o přizpůsobení, a budete mít mnohem větší kontrolu nad tím, jak vaše stránka vypadá a funguje.

I když jste pro WordPress zcela nováčkem, doporučujeme začít s vlastním hostingem. Existuje malý měsíční poplatek za hostování a roční poplatek za registraci domény, ale přidané náklady a odpovědnost stojí za to mít plnou kontrolu nad vaším portfoliem. Existuje také bonusový aspekt: ​​Registrace doménového jména znamená, že nemáte subdoménu .wordpress.com, takže vaše webová adresa bude vypadat profesionálnější.

Cena může být pro studenty obrovským faktorem, takže při výzkumu hostitelských společností zkontrolujte, zda mají pro studenty speciální ceny. Bluehost a SiteGround jsou dva, které nabízejí studentské plány.

Při výběru názvu vaší domény (název vašeho webu) je nejlepší použít vlastní jméno – je pravděpodobnější, že se objeví ve vyhledávání. Možná budete chtít zvážit použití sloganu, aby bylo zcela jasné, o čem je váš web.

Výběr motivu portfolia WordPress

Dále vyberte téma pro svůj web. Základní téma blogu pravděpodobně splní vaše potřeby, ale pokud chcete, aby vaše portfolio vyniklo, měli byste mít téma, které je navrženo k předvedení obsahu portfolia. Máme seznam některých z našich oblíbených portfoliových témat portfolia témat WordPress.

Bezplatná témata jsou skvělý způsob, jak začít, ale obvykle nemají další funkce ani možnosti přizpůsobení, které najdete v prémiovém tématu. Pokud chcete vytvořit profesionální online portfolio, měli byste zvážit přechod na profesionální verzi svého motivu (pokud je to možné) nebo zakoupit prémiové téma, které se může lišit v ceně od 2 do 199 $. Motivy lze zakoupit na několika online trzích, jako je ThemeForest, Creative Market, StudioPress, Téma fazole, Elegantní témata a mnoho dalších.

Zde je jen několik z našich oblíbených:

Ukázka celkového boxového portfolia WordPress

Celkový je naší nejlepší volbou, protože se snadno používá, nabízí výkonné možnosti a flexibilitu. I když je toto téma víceúčelovým tématem drag & drop, díky vestavěnému portfoliu je skvělé pro vytvoření online sbírky vaší práce. A existuje spousta ukázek, z nichž můžete začít.

cibule portfolio wordpress téma

Cibule od Shindiri Studio je nápadné portfolio portfolio s více rozvrženími. Vyberte si mřížku, zděnou mřížku, lepkavé nebo agenturní portfolio portfolia pro zobrazení vašich projektů.

Mesa WordPress téma zdarma

Mesa je bezplatné téma blogování rozložení zdiva, které lze snadno použít pro online portfolio. Díky podpoře obrázků, galerií, zvuku, videa a uvozovek je toto téma skvělým způsobem, jak zobrazit vaše média online.

Vong Portfolio - Citlivé portfolio WordPress Téma

Severní od Array Themes je ohromující možnost pro budování online portfolia. Toto téma obsahuje vše, co potřebujete, včetně užitečného blogu, ohromujícího portfolia a snadných stránek (archivů, kontaktů a plné šířky), které vám představí vaši práci..

Galerie Pro Téma

Gallery Pro od StudioPress je skvělá volba, pokud máte rádi použití rámce Genesis. Toto čisté, minimální a samozřejmě moderní téma je snadný způsob, jak přidat svůj životopis a své portfolio na svůj web WordPress.

Ananas zdarma WordPress téma

Ananas je jednoduché téma bezplatného blogování s čistým rozvržením jednotlivých sloupců. Minimální design tohoto motivu je ideální pro představení vaší poslední práce při jejím výrobě, a protože motiv podporuje různé formáty médií (obraz, zvuk, video, citace) a obsahuje základní možnosti designu, můžete nechat svou práci zářit.

Použití zásuvného modulu portfolia

Další možností, pokud se vám nelíbí některé z témat portfolia, je přidat modul portfolia. V úložišti WordPress je spousta bezplatných portfoliových doplňků, které můžete použít k přidání portfolia k téměř jakémukoli tématu. Chcete-li přidat plugin, přejděte na Pluginy v nabídce Správce a klikněte na Přidat nový procházet své bezplatné možnosti.

Existuje také tolik skvělých prémiových portfoliových modulů, které mají více funkcí a funkcí než jejich bezplatné protějšky. O portfoliu WordPress jsme hovořili již dříve, ale v případě, že jste ho zmeškali, jsou zde některé z našich oblíbených pluginů:

základní mřížkové portfolio wordpress plugin

Základní mřížka by themepunch je jedním z nejprodávanějších portfoliových doplňků, a to z dobrého důvodu. Pomocí tohoto pluginu můžete vytvořit jakýkoli styl mřížky portfolia, který chcete, pomocí přiložených rozvržení, možností řádků a sloupců, zdrojů obsahu, animací, předběžných zavaděčů, vzhledů, vlastních barev a mnoho dalšího

plugin mřížky portfolia médií mřížky

Mediální síť od LC Web je skvělá volba, která vám poskytne neomezené rozvržení. Pomocí nástroje pro tvorbu vizuální mřížky uspořádejte své fotografie, videa, odkazy a zvukové soubory do plně reagujících sítí.

Instagram žurnál portfolia wordpress plugin

Instagram Journal by C Rivers je jedinečný portfoliový plugin, který stahuje vaše portfoliové obrázky od něčeho, co většina z nás už používá – Instagram. Přichytte probíhající obrázky vašich aktuálních projektů a přidejte je do svého portfolia webových stránek pomocí tohoto pluginu!

Výběr obsahu

Než začnete přidávat obsah do svého portfolia, ujistěte se, že víte, co chcete zahrnout! Vzhledem k tomu, že jste ve svém oboru ještě nemuseli vykonávat mnoho profesionálních prací, je dobré používat akademické papíry, třídní projekty nebo prezentace a jakékoli projekty komunitních služeb, které jste provedli. Máte-li životopis nebo životopis, můžete pro to také vytvořit stránku.

Zkuste zahrnout vzorky, které jsou relevantní pro pole, které zadáváte. Pokud jste spisovatel, použijte psaní projektů a publikací. Pokud jste umělec nebo inženýr nebo jste v oboru, jako je tesařství, nahrajte obrázky věcí, které jste navrhli, vytvořili, postavili nebo opravili. Vědci by mohli poskytovat laboratorní zprávy. Účetní mohou zahrnovat finanční zprávy a analýzy. Získáte nápad.

Když přidáte své pracovní vzorky, napište krátký popis každého z nich, abyste poskytli nějaký kontext. Možná budete chtít vysvětlit, co tento projekt byl a jak poskytoval (nebo poskytoval) někoho výhodu nebo jinak přispíval do terénu. Zde je jednoduchý příklad spolu s odkazem na nahraný dokument:

předplatné práce

Neztrácejte příliš velký počet vzorků, které nahrajete. Vaše portfolio bude růst tak, jak to děláte, takže se nemusíte cítit, že potřebujete tuny výplně. Vyberte si své nejlepší projekty, 10-15 je spousta a uspořádejte je do kategorií podle typu projektu. To usnadní zaměstnavatelům nalezení příslušných vzorků.

Nahrávání vzorků

Nahrát své pracovní vzorky do WordPressu není těžké, ale množství času a úsilí se může lišit v závislosti na formátu vašich vzorků. Pokud máte elektronické kopie nebo obrázky, jste všichni nastaveni. Pokud tak neučiníte, musíte nějaké získat.

Tištěné kopie papírů, zpráv a tištěných fotografií lze skenovat jako soubory PDF. Pořizujte digitální fotografie fyzických objektů, jako jsou obrazy nebo sochy. Hudba a videa lze nahrávat nebo upravovat do digitálních formátů. Ať už se rozhodnete nahrát cokoli, ujistěte se, že soubory jsou uloženy na místě určeném pracovním vzorkům, takže přesně víte, kde je najdete..

Až budou vaše digitální kopie připraveny, je čas nahrát! Přihlaste se k účtu WordPress a přejděte na stránku Správce. Přejděte do knihovny médií a vyberte možnost Přidat nový:

přidat média

Na obrazovce Nahrát nové médium můžete jednoduše přetáhnout soubory do pole, nebo můžete kliknout na ikonu Vyberte Soubory tlačítko pro procházení souborů k nahrání.

Přidávání vzorků do vašeho portfolia

Nyní, když máte nainstalované téma nebo plugin a nahrajete své vzorky (a všechny další soubory), můžete svou práci přidat do svého portfolia. Na stránce Správce přejděte na stránku Portfolio a klepněte na tlačítko Přidat nový. Otevře se textový editor.

newportfoliopost

Pro většinu témat a pluginů je přidání nového portfoliového příspěvku stejně snadné jako přidání blogového příspěvku. U většiny portfolií přidáte název příspěvku, popis a doporučený obrázek jako obvykle. Můžete však mít k dispozici další pole pro zadávání dalších informací o vašem vzorku pro umístění, datum, kontext atd. Některé motivy s portfoliami, například Celkem, mohou dokonce obsahovat metaboxy galerie, do kterých můžete nahrát všechny své galerie nebo posuvné obrázky pro svůj příspěvek..

galerie-meta-box

Po vyplnění všech požadovaných informací klikněte na Publikovat. Ta-da! Nyní jste úspěšně přidali pracovní vzorek do svého portfolia WordPress. Tyto kroky opakujte pro každý vzorek, který chcete přidat.


Prezentace vaší nejlepší práce v portfoliu je důležitá pro vytvoření dobrého dojmu, když se ucházíte o zaměstnání nebo akademické programy. Použití online portfolia vám pomůže ještě více se od sebe oddělit a oslovit širší publikum – a WordPress je jedním z nejlepších nástrojů, jak toho dosáhnout. Existuje spousta zdrojů pro sestavení úžasného portfolia, takže se bavte!

Vytvořili jste dříve online portfolio? Přemýšlíte o vytvoření jednoho? Podělte se o své tipy nebo zeptejte se na otázky v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map