Jak vytvořit odkazy na blogu WordPress pro větší zapojení

vytvářet odkazy pro zapojení

Když lidé zasáhnou váš blog, obvykle podniknou jednu ze dvou akcí:


 1. Bounce rovnou
 2. Začněte číst

Dnes se chci zaměřit na tu druhou akci, protože někdo, kdo začíná číst je na začátku cesty, kterou byste měli mít pod kontrolou. Návštěvník, který si přečte nějaký text na vašem webu, sám o sobě nenabízí nic hodnotného – klíčem je vydělávat na tomto počátečním zapojení a nakonec přimět návštěvníka, aby provedl jakoukoli primární požadovanou akci, kterou si přejete..

Existuje mnoho faktorů (jako je design a kopírování), které vstupují do hry při určování toho, jak jsou vaši návštěvníci zapojeni a jak je pravděpodobné, že se převedou. Jedním z velmi vlivných, ale zřídka diskutovaných faktorů je jednoduchý hypertextový odkaz. Realita je taková, že odkazy jsou mimořádně výkonné nástroje a ignorování osvědčených postupů týkajících se jejich vytváření může vést k tomu, že váš blog bude fungovat jako síto, přičemž každá díra představuje odkaz.

V tomto příspěvku vám chci pomoci podpořit mnoho z těchto děr. Pokud budete postupovat a implementovat níže uvedené rady, pravděpodobně v průběhu času uvidíte vyšší míru interakce a konverze az méně hmatatelného hlediska také výrazně zlepšíte návštěvnost návštěvníků..

Jak formátovat vaše odkazy

Začněme s absolutními základy. Každý odkaz na vašem webu by měl být jasně znázorněn tak jako odkaz – tj. mělo by být jasně odlišeno od jiného textu na stránce a mělo by být zřejmé, že se jedná o odkaz.

Zpět v 90. letech byl odkaz typicky modrý a takto podtržený. Lidé si zvykli na odkaz vypadající určitým způsobem, a tak by byli zmatení, kdyby byli konfrontováni podtržený text stejné barvy jako základní text nebo text, který měl jinou barvu, ale nebyl podtrženo.

Zatímco podtržený modrý text je v naší mysli stále všudypřítomný jako odkaz, v dnešní době jsou hypertextové odkazy, které nejsou podtrženy, běžné a zcela přijatelné. Měli byste však přesto zajistit, aby vaše odkazy jasně vynikly. Nenechávejte uživatele žádným zmatkem ohledně toho, co je nebo není odkazem v žádném okamžiku na vašem webu. A přestože podtržené odkazy nejsou v dnešní době téměř tak rozšířené, je rozumné nepodporovat na vašem webu zpravidla žádný text, pokud se nejedná o odkaz. Většina lidí stále spojuje podtržený text na webu s hypertextovými odkazy a jako takový by měl být vyhrazen pouze pro hypertextové odkazy. Pokud chcete zdůraznit text, tučným písmem zvýrazněte klíčové fráze (např. To je opravdu důležité) a kurzívou navrhněte skloňování ve vokalizaci slova (např. I opravdu chci, abyste si to přečetli).

Ukotvit text

Pro ty z vás, kteří to neví, je kotevní text jednoduše slova použitá v odkazu, z nichž nejčastější je „klikněte sem“. Ukotvovací text je nesmírně důležitý z mnoha důvodů (optimalizace vyhledávače WordPress je zřejmým příkladem), ale v tomto příspěvku se chci zaměřit na použitelnost, což v podstatě znamená snadnost, s jakou někdo může pochopit, k čemu odkaz vede. před kliknou na to.

Uživatelé internetu jsou v dnešní době většinou velmi důvtipní a jako takové nepotřebují ruce držet stejným způsobem jako před 10-15 lety. Již není nutné předmívat každý odkaz pomocí kotevního textu „klikněte sem“ – místo toho je pro návštěvníka mnohem užitečnější popisovat a pro „tok“ textu je mnohem lepší intuitivně začlenit odkazy. Zvažte například následující dva texty kotvy:

 1. Více informací o našich produktech naleznete zde.
 2. Zjistěte více o našich produktech.

Druhý text kotvy vyniká více, je srozumitelnější a snadnější na něj kliknout. Stručně řečeno, je mnohem lepší než alternativa „klikněte sem“. Vždy byste se měli snažit do svého blogu zahrnout kontextově relevantní kotevní text.

Pokud jde o prezentaci, vypadá elegantnější vyloučit interpunkční znaménka z textu kotvy. Dále je důležité, abyste zůstali konzistentní ve způsobu, kterým vyloučíte interpunkční znaménka z kotevního textu, protože tím bude uživatel více předvídatelný a příjemnější..

Název textu

V zásadě existují dva prvky, které popisují odkaz a pomáhají uživatelům rozhodnout se, zda na něj mají kliknout. První (a nejdůležitější) je text ukotvení, ale jeden by neměl ignorovat hodnotu textu nadpisu.

Ve většině prohlížečů stolních počítačů je text nadpisu odkazu malý vyskakovací text, který se objeví, když umístíte kurzor na odkaz (pro který byl definován text nadpisu):

Text odkazu nadpisu

Pokud text ukotvení poskytuje kontext, text nadpisu poskytuje vysvětlení. Výše uvedený příklad je dokonalý – kotevní text a text okolního těla nás vede k přesvědčení, že odkaz vede k něčemu, co se týká (a) Jakoba Nielsena a (b) jeho pověsti „krále použitelnosti“, a názvu textu objasňuje, že odkaz vede k biografii hostované na konkrétní webové stránce. Nebylo by praktické zahrnout titulní text jako kotevní text, ale slouží jako užitečné doplňující informace.

Použijte tedy nadpis textu, kdykoli je to vhodné. Nemusíte vždy používat nadpisový text – například v situaci, kdy je zcela zřejmé z kotevního textu, kam bude odkaz směřovat. Zde jsou dva běžné příklady:

V mém nedávném příspěvku na WPExplorer „Periodická tabulka pluginů WordPress (a My Top 5)“ jsem uvedl svých 5 nejlepších pluginů ze 108 nejvíce stažených na WordPress.org.

Text ukotvení prvního odkazu obsahuje nadpis příspěvku, s nímž je odkaz spojen. Text ukotvení druhého odkazu uvádí název webu, na který odkazuje. V obou případech není skutečný přínos opakování kotevního textu jako nadpisového textu nebo zahrnutí toho, co by s největší pravděpodobností bylo nadbytečných informací jako nadpisového textu..

Pokud chcete další příklady efektivního použití titulního textu, umístěte kurzor myši nad jednotlivé odkazy v tomto příspěvku. Někteří nemají text názvu (a mělo by být zřejmé proč), zatímco jiní ano.

Otevření systému Windows na nových kartách (nebo ne)

Pokud jde o použitelnost webu, zjistil jsem, že otázka, zda otevřít odkazy na nových kartách, je často sporným bodem. Po zvážení problému ve velké délce je můj názor následující: zda byste měli otevírat odkazy na nové kartě, zcela závisí na odkazu.

Dovolte mi vysvětlit své stanovisko tím, že vás požádám, abyste zvážili, jakou hodnotu má otevření odkazu na nové kartě. Pokud se odkaz otevře na nové kartě, zůstane webová stránka, na které byl uživatel původně, otevřená a obrazovka zůstane na posledním místě na stránce. Pokud tedy máte důvod se domnívat, že by někdo mohl chtít prozkoumat odkaz na vašem blogu, ale vrátit se, až bude hotové s přesměrováním, měli byste tento odkaz otevřít na nové kartě.

Na druhou stranu, pokud máte důvod se domnívat, že konkrétní odkaz představuje jasnou cestu od existující stránky, má smysl, aby se tento odkaz otevřel na stejné kartě.

Abychom vám mohli ukázat, jaké odkazy by se měly otevřít na stávajících nebo nových kartách, podívejme se dále na příklad textu nadpisu, který jsem použil výše:

V mém nedávném příspěvku na WPExplorer „Periodická tabulka pluginů WordPress (a My Top 5)“ jsem uvedl svých 5 nejlepších pluginů ze 108 nejvíce stažených na WordPress.org.

Oba tyto odkazy se otevírají na nových kartách. Proč? Protože oba představují dočasný odklon od tohoto příspěvku – odkazy, které byste si mohli prohlédnout před návratem, abyste si přečetli zbývající část tohoto příspěvku. Můžete se také rozhodnout, že je vůbec nezkoumáte. V obou případech se otevírají na nových kartách, takže se můžete snadno vrátit k tomuto příspěvku, až budete připraveni.

Nyní se podívejte na následující obrázek:

Screenshot předchozího odkazu na odkaz

Toto je snímek obrazovky dolní části nedávného příspěvku WPExplorer, na konci sekce komentářů. Odkaz v pravé dolní části stránky by se měl otevřít na existující kartě. Proč? Protože uživatel dosáhl konce stránky a jako takový pravděpodobně strávil obsah stávajícího příspěvku a je připraven k přesunu. Toto je pouze jeden příklad – odkazy, které by se měly otevřít na existující kartě, mohou být ve skutečnosti na libovolném místě na webu. Mezi další odkazy, které by se měly otevřít na stávajících kartách, patří navigační prvky (horní navigační lišta nebo seznam kategorií atd.) A výzvy k akci (jako pole pro odběr zpravodaje).

Jedním z populárních argumentů proti tomuto přístupu je, že volba, zda se má nebo nemá otevřít na nové kartě, by měla být ponechána na uživateli. V ideálním světě by tomu tak bylo, ale existují dva důvody, proč tomu tak není:

 1. Ne všichni uživatelé jsou dostatečně důvtipní, aby mohli otevírat odkazy na nových kartách, pokud je to pro ně vhodné.
 2. Dokonce i ten nejchytřejší uživatel může omylem otevřít odkaz na existující kartě, pokud by pro ně bylo lepší otevřít jej na nové kartě.

Jde jen o všechno, co musím říci k tématu odkazů – pokud implementujete výše uvedené pokyny na svůj blog, jsem přesvědčen, že uvidíte skok v populárních metrikách interakce, jako je čas na webu, míra okamžitého opuštění a průměrné akce na návštěvníka. Nejen to, ale návštěvníci vašeho webu si užijí mnohem intuitivnější uživatelské rozhraní ve formě jasně označených a popsaných odkazů, které je správně nasměrují.

Klíčem je mít vždy na paměti návštěvníka – aby zážitek z procházení vašeho webu radost byla vždy hlavní prioritou. Nepoužívejte zkratky, jako je slepé otevírání všech odkazů na nových kartách nebo spěchání způsobem, jakým formátujete odkazy – snažte se pomáhat uživateli (spíše než je frustrovat) a vyděláte odměny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map