Jak vytvořit obrázky ke sdílení obsahu pro sociální média

Jak vytvořit obrázky ke sdílení obsahu pro sociální média

Cesta k dokonalému článku je dlouhá. Vyberte téma, které zaujme vaše publikum. Najděte nápadný název. Koncept obsahu. Čtěte, znovu čtěte a znovu čtěte, dokud nebudete připraveni.


Přesto je tu ještě jeden kilometr, aby byla práce dokončena. Jeden mnoho lidí to nezajímá. Ujistěte se, že příspěvek lze sdílet na sociálních sítích.

“Tohle je automatické!” můžete říct. Jistě, každá slušná instance aplikace WordPress přichází s pluginem, který za vás spravuje drzou drzost. Nemusíte ani vědět o Facebooku Open Graph nebo Twitter Card.

Ale to je jen polovina příběhu. Pokud bude váš článek meta znovu použit v sociálních sítích, může to být v pořádku. Ale to rozhodně není skvělé.

Váš obsah na vašem webu vs. sociální sítě

Než vám ukážeme, jak připravit váš obsah ke sdílení, podívejme se, jak vaše média vypadá na vašem webu a sociálních sítích. Protože jsou často velmi odlišné.

Povědomí o značce

Branding záležitosti. Silná značka vám pomůže zlepšit loajalitu zákazníků, podpořit ústa, získat nové zákazníky … Budování značky může být ve skutečnosti hlavním účelem blogu, pro který píšete, protože to je často případ firemních blogů.

Povědomí o značce

Když je článek publikován na webu, branding zpracovává samotný web:

 • Název domény se zobrazí v adresním řádku prohlížeče.
 • Web často obsahuje navigační lištu nejvyšší úrovně, která vkládá logo a používá jako barvu pozadí hlavní barvu loga.
 • Díky jedinečným prvkům designu (písmo, rozvržení atd.) Je web snadno rozpoznatelný návratem návštěvníků.
 • Favicon v záložce.

Co se stane se značkou, když je článek sdílen na sociální síti? Je (téměř) pryč.

Podívejme se, jak vypadá sdílený článek na Facebooku:

sdílení na Facebooku

Hlavní složky:

 • Obrázek. Obvykle se jedná o velký obrázek, první prvek, který si vaši přátelé na Facebooku všimnou.
 • Titul. Tučně je zobrazen první text, který si můžete přečíst.
 • Popis.
 • Původní název domény. Tento prvek, zobrazený velkými písmeny a světle šedý, lze snadno přehlédnout.

Tyto prvky jsou obvykle ohraničeny dalšími informacemi. Nahoře je uveden profilový obrázek a jméno osoby, která článek sdílela, spolu s jeho komentářem. Níže se mi líbí a komentáře.

Značka, která na webu byla tak všudypřítomná, je nyní téměř neviditelná. Nejhorší případ: název domény se mírně liší od názvu značky (např. „The New York Times“ se stává „nytimes.com“).

Hlavní obrázek

Běžný příspěvek WordPress je dodáván s doporučeným obrázkem. Tento univerzální obrázek slouží k různým účelům. První z nich je často s titulem v seznamech článků, například na hlavní stránce blogu. Vytváří snadno přehledný design zápisu, kde si návštěvník může snadno všimnout, o co se zajímá nebo co již zkontroloval..

Vybraný obrázek se také pravidelně zobrazuje v horní části samotné stránky článku. Vytváří přátelské pozvání ke čtení obsahu a zabraňuje odmítnutí ohromujícího textového bloku.

Tento obrázek může splňovat jakékoli interní požadavky. Široký obraz, řekněme 16: 9? Tak určitě! Čtvercový obrázek? Proč ne! Vysoký obrázek? To by vytvořilo originální design!

Doporučený obrázek se obvykle znovu používá jako pro sdílení na sociálních sítích. Problém je, že pravidla jsou nyní nastavena na sociálních sítích. S twist: sociální sítě téměř nikdy stěžují, tiše oříznutí představoval obraz, aby vyhovoval jejich vlastním požadavkům.

Většinou je to v pořádku. Levý / pravý nebo horní / dolní obrázek je mírně oříznutý a výsledek je stejně dobrý, jako kdyby to člověk udělal..

Ale někdy není automatické ořezání správné. Například v jeho rozhovor Tim Ferris, Dr. Andrew Weil vypadá dobře:

Autocropping: Blog Post

Po sdílení na Facebooku ztrácí část hlavy:

Autocropping: Na Facebooku

Hlavním problémem není samotný výsledek. Dalo by se argumentovat, že výsledek je slušný. Skutečným problémem je nekontrolovaný autopilot: úkol byl ponechán pouze na Facebooku. Což je nešťastné, když byl tento článek sdílen více než 1 000krát.

Název a popis

Textová metadata jsou dalším zdrojem nesrovnalostí mezi webovou stránkou a sociálními sítěmi.

Na webových stránkách je prostor přidělený názvu obvykle neomezený. Pokud máte tendenci být podrobní, bude web ochotně vyhovět.

Název a popis

Sociální sítě jsou dalším příběhem. Facebook omezuje název na dva řádky, zkrácení a připojení elipsy na příliš dlouhé tituly. Toto musí být kombinováno s platformami: stolní prohlížeče těží z větších obrazovek než nativní aplikace chytrých telefonů.

Facebook Desktop Annotation

Facebook Mobile Annotation

Je to kritický problém? Asi ne. Ale to, co není normální, je zkrácení titulu, aniž byste o tom věděli.

Popis je další textová informace, kterou lze použít k přenosu dalších informací. Facebook to ukazuje:

Článek Facebook Sdílet

Ale LinkedIn ne:

Článek LinkedIn Sdílet

Proto by měl blog B2B, který se s největší pravděpodobností sdílí na LinkedIn, lépe využívat dostupný prostor a měl by věnovat trochu úsilí popisu, který bude zřídka vidět.

Zviditelněte vaši značku, když návštěvníci sdílejí váš obsah

To bylo kvůli problémům. Čas na řešení! Jakmile bude váš obsah sdílen na sociálních sítích, bude vaše značka právě vyplavena. Existuje však prostor pro svobodu projevu, který lze využít: image.

Přiznejme si to. Doporučené obrázky jsou často nevyzpytatelné. Není to špatné, určitě ne. Chybí jim však originalita, což je činí v oceánu podobných obrazů nepostřehnutelným.

Sociální akcie bez značky

Pokud nebude revoluční umění fotografie, mohl by takový obrázek přinést alespoň vaši značku:

Sociální akcie se značkou

I když to nezpůsobí přitažlivost obrázku, je nyní vidět logo WPExplorer. Příležitostní uživatelé sociálních sítí si to mohou všimnout, uvědomit si, že viděli toto logo dříve, nebo dokonce věnují tomuto článku několik vteřin nebo pozornost, protože byli předtím zapojeni do programu WPExplorer..

Příběh tam nemusí skončit. I když stále používáte běžné fotografie fotografií, můžete svým doporučeným obrázkům dát identitu. Když se zobrazují na sociálních sítích, články WPExplorer se najednou stanou těmito tmavě modrošedými obrázky s bílým logem v levém dolním rohu. Lidé vystavení tomuto designu několikrát si to mohou dobře všimnout, i když se rychle posunou pryč.

Jak vytvořit sdílitelné obrázky pro vaše příspěvky

Stejně jako většina věcí existuje tvrdý a snadný způsob, jak přidat vaši identitu značky pro zveřejňování obrázků.

Ručně (tvrdá cesta)

Realizace těchto postupů není jistě raketovou vědou. Obrázky lze upravovat buď dodavatelem, nebo sami. Články mohou být sdíleny před oficiálním zveřejněním a zkontrolovány pomocí iPhone.

Jste připraveni na relaci úpravy obrázků? Vezměte si svůj doporučený obrázek, spusťte preferovaný software nebo službu a vytvořte vyhrazené velikosti:

 • Facebook a LinkedIn očekávají obrázek o rozměrech 1200 × 630. Menší obraz může být na obrazovkách s vysokým rozlišením nižší kvality. Větší obrázek nemusí být zpracován vůbec. Obrázek, který nemá očekávaný poměr 19,1: 10, může být po sdílení oříznut nebo vygenerovat úplně jiné rozložení. Nezapomeňte, že Facebook spoléhá na Open Graph, což je nůž Švýcarské armády sociálních metadat. Většina služeb je hledá a uplatňuje svá vlastní omezení. Je důležité dodržovat očekávání Facebooku, která jsou de facto standardem.
 • Twitter nevynucuje přísné rozlišení, ale poměr 2: 1 s minimální a maximální velikostí. 1500 × 750 je skvělé, i když možná budete chtít menší obrázek.
 • Pinterest je složitější. Vyžaduje 600 × 600 čtverečních obrázků. Nebo vysoký, 600 × 900 obrázků. Ve skutečnosti je vše, co spadá mezi 1: 1 a 2: 3, v pořádku. Jo, a velmi vysoké, 600 × 1260 obrázků jsou také podporovány. Tyto formáty byly aktualizovány v roce 2018, takže předchozí předpoklady mohou být nyní zastaralé.

Nyní, když máte své obrázky, je čas je upravit a přidat tak vaši značku. Jeden po druhém. To by mělo být snadné a zároveň nudné. Zejména pokud se domníváte, že tuto operaci je třeba provést nejméně dvakrát, protože Facebook a Twitter vyžadují obrázky různých poměrů.

Hlavním problémem tohoto přístupu je čas. Psaní článku je již dlouhý, časově a energeticky náročný proces. Určitě nechceme přidat další krok navíc.

Automaticky (snadná cesta)

Jak efektivně vytvářet značkové obrázky? Přestože existuje spousta skvělých pluginů WordPress pro sociální média, jednoduše na váš web přidají tlačítko „sdílení“. Ve skutečnosti vám nepomáhají formátovat a optimalizovat vaše média pro sdílení.

Zde se stane užitečný plugin WordPress. Konkrétně Resoc Social Editor pro WordPress což automatizuje většinu procesu a umožní vám zvládnout manuální součást během několika sekund.

Resoc Social Editor je panel voleb, který je umístěn pod vaším běžným editorem příspěvků. Můžete to považovat za editor WYSIWYG („Co vidíte, je to, co dostanete“) pro sociální sítě.

Resoc Social Editor pro WordPress

Navrhněte překryvný obrázek jednou pro všechny a aplikujte jej na vybraný obrázek dvěma kliknutími. Nebo jej nastavte jako výchozí, aby se vaše sociální obrázky automaticky označovaly.

Překryvná vrstva editoru Resoc

Facebook autocropping není tak dobrý s aktuálním obrázkem? Jednoduše přetáhněte obrázek nebo ho přiblížte / oddalte myší. Není třeba žádný externí nástroj.

Resoc Social Editor Autocropping

Edice titulů a popisů už není hádání. Během psaní si můžete prohlédnout, jak bude váš článek vypadat na hlavních platformách.

Název a popis resoc sociálního editoru

Závěr

Při vytváření sdílitelného obsahu pro sociální média je „dost dobrý“ standard de facto kvality. To není překvapující, když dosažení „vynikající“ vyžaduje výrazně více času a úsilí.

Resoc Social Editor pro WordPress mění obchod. Jakmile budou tyto úkoly poloautomatizované nebo plně automatizované, stane se vaše články vynikajícími, pokud budou sdíleny na sociálních sítích.

V dnešní době se to může snadno stát rozlišovačem. Díky tolika světským sériovým fotografiím používaným jako doporučené obrázky stačí jednoduchá změna přidání loga, aby vzbudila pozornost nebo dokonce povědomí o značce opakovanou expozicí.

Aby byl první krok ještě snazší, tým Resoc navrhne vaše překrytí identity vaší značky zdarma. Po instalaci pluginu upravte příspěvek, klikněte na „Vytvořit nové překryvné vrstvy“, poté na „Vyžádejte si překrytí identity vaší značky ZDARMA“ atd.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map