Jak vytěžit maximum z blogových příspěvků pro malé firmy

Jak vytěžit maximum z blogových příspěvků pro malé firmy

Říká se, že uživatelé WordPress zveřejňují každý měsíc asi 70 milionů blogových příspěvků. Znamená to, že byste se k nim měli připojit co nejdříve a začít sami blogovat?


Rozhodně. Vlastní blog může ve skutečnosti přinést vašemu podnikání několik výhod. V podstatě jde o levnou alternativu k webové prezentaci, která vám poskytuje spoustu příležitostí sdílet své postřehy, oslovit cílové publikum a převádět návštěvníky webu na zákazníky. A nejlepší část? Díky výkonným systémům pro správu obsahu, jako je WordPress, je nyní provoz vašeho vlastního blogu snazší než kdy jindy (ve skutečnosti je to právě proto, proč je WordPress ideální pro každou malou firmu).

Špatnou zprávou však je, že pouhé zřízení blogu nebude stačit k využití jeho potenciálu. Naštěstí máme několik tipů, které z vás rychle udělají úspěšného bloggera. Pojďme začít!

1. Zařaďte

Začněte s blogováním

Spuštění blogu se může zdát jako docela jednoduché rozhodnutí, zejména vzhledem k výhodám blogování WordPress. Nicméně toto rozhodnutí přichází s několika dalšími důležitými možnostmi – jako je výběr správného CMS a další nástroje nebo integrace, které vám pomohou vytěžit maximum z vašich blogových příspěvků.

Jak můžete tento proces usnadnit? Začněte s jednoduchým, populárním CMS. S ohledem na to 35,7% všech webových stránek na internetu jsou podporovány WordPress. Je to určitě jedno z nejpopulárnějších (a nejoblíbenějších) řešení. Navíc jej můžete snadno spárovat s dalšími oblíbenými doplňky pro blogování – jako je Google Analytics, software pro e-mailový marketing nebo nástroje SEO.

Zároveň byste neměli opomenout design vašeho blogu ani kvalitu vizuálů, které do svých příspěvků zahrnete. Všichni by měli být dostatečně přitažliví, aby zpříjemnili čtení vašeho blogu. Naštěstí, jakmile si vyberete WordPress, můžete snadno vybrat nejlepší téma WordPress pro svůj blog a provést několik úprav, aby bylo více „vaše“. Až budete hledat vhodné obrázky pro všechny vaše příspěvky, pak se k záchraně uvolní fotografie a nástroje pro návrh obrázků online.

2. Kontrola soutěže

ahrefs SEO Tools & Resources Premium Subscription

Jak již bylo zmíněno, tam jsou miliony blogů. Za takových okolností není snaha o získání blogu a přilákání návštěvníků nejsnazší – zejména pokud nevíte, proti komu jste. Něco, co určitě pomůže, je věnovat čas důkladnému výzkumu vašich konkurentů. Mnoho z nich může být ostřílenými blogery, ale nemusí to nutně být špatná věc. Měli byste na to myslet jako na příležitost poučit se ze svých chyb. Jak nyní můžete využít této příležitosti?

Nejprve zkuste identifikovat nejvýkonnější blogy. Pak hledejte vzory – jaké blogové příspěvky se zdají být nejúspěšnější? Proč? Existuje něco, co byste mohli přidat k tématům, která přitahují nejvíce čtenářů? Nápadem je najít vlastní výklenek a specifický úhel, který může odlišit váš blog od konkurence.

Nedělejte si starosti, pokud se potýkáte s analýzou konkurence nebo pokud vám zabere příliš času na procházení všech blogů. Pokud tomu tak je: jednoduše zkuste experimentovat s nástroji jako SEMrush nebo Ahrefové. Nejméně, co pro vás mohou udělat, je poskytnout vám sadu relevantních klíčových slov, která zvyšují návštěvnost vašich konkurentů, a konkrétní stránky, které jsou pro ně vysoce hodnoceny.

3. Investujte čas do svých vlastních blogových příspěvků

Nejlepší WordPress pluginy pro vylepšení vašich blogových stránek

To by mělo být samozřejmé, ale rozhodně nedostanete maximum ze svých blogových příspěvků, pokud je jejich kvalita na prvním místě nízká. Při blogování je třeba se postarat alespoň o pár věcí – a sledování vaší konkurence je teprve začátek.

Za prvé: optimalizace klíčových slov. Naštěstí vám výše uvedené nástroje také pomohou najít fráze, které by potenciální zákazníci mohli hledat, a jsou pro váš blog relativně snadno také vysoké. Pak je čas napsat kus, který budou potencionální zákazníci ochotni přečíst, a snad i sdílet.

Zadruhé, pokud jde o malé a střední podniky, nikdy neuškodí získat pokrytí sociálními médii, jakož i průmyslovými weby a blogy. Za tímto účelem musíte neustále publikovat promyšlené a důkladné zdroje a investovat do marketingu sociálních médií. Je zajímavé, že příspěvky na blogu se také mnohem častěji sdílejí na sociálních médiích předplatiteli e-mailů – proto si nezapomeňte vytvořit svůj e-mailový seznam. Myslete na sebe jako na odborníka v oboru, který ještě není objeven!

Ve skutečnosti je blogování skvělý způsob, jak se podělit o své znalosti se svými zákazníky a uplatnit svou autoritu jako vedoucího v oboru. Mnoho podniků se snaží toho dosáhnout přesně, ale ne všechny z nich věnují dostatečnou pozornost svým blogovým příspěvkům, aby tak mohly učinit. Ujistěte se, že dáváte všechny své kousky nějaké myšlenky (a druhý názor, pokud je to možné) – to vám ve skutečnosti pomůže vyniknout od ostatních v dlouhodobém horizontu.

4. Zůstaňte jednotní

Jak naplánovat hromadně příspěvky WordPress

Žádné starosti – důsledný není o publikování obsahu každý den. Kvalita zde stále záleží na kvantitě, ale nemění to skutečnost, že pravidelné zveřejňování je také důležité. Nepoužívejte jen „dát všechna vejce do jednoho košíku“ zveřejněním několika příspěvků na blogu během týdne a poté zůstávat úplně zticha několik měsíců.

V zásadě platí, že čím více publikujete – tím větší je šance oslovit cílové publikum a co nejlépe využít svůj blog. I když neexistuje jediný recept na úspěch, pokud jde o frekvenci publikování, je opravdu stojí za to zůstat v souladu. Ve skutečnosti, 44% bloggerů upřednostňujte publikování nových příspěvků „pouze“ 3-6krát za měsíc, ale stále to děláte pravidelně.

Dodržování se vztahuje také na vaše úsilí o propagaci obsahu. Obzvláště na samém začátku může být opravdu obtížné přilákat čtenáře vůbec. Pokuste se vyčlenit nějaký rozpočet na propagaci vašich blogových příspěvků. Pokud jsou skutečně kvalitní (jak jsme již diskutovali), měli by začít brzy vytvářet vlastní organické podíly, hodnocení Líbí se a e-mailem sami o sobě..

Ještě jednou: ne jen odpočívejte na vavřínech. S každým příspěvkem na blogu neustále pište, zlepšujte a propagujte svůj obsah. A pokud potřebujete nějakou pomoc, abyste zůstali na cestě, zvažte plánování a organizaci blogu pomocí redakčního kalendáře.

5. Buďte na pozoru Backlinks & Guest Posts

Publikování příspěvků WordPress

Propagace obsahu se netýká pouze reklam na sociálních médiích a úsilí o e-mailový marketing – pomocí příslušných zpětných odkazů a příspěvků pro hosty můžete snadno vybudovat autoritu a zvýšit návštěvnost svého blogu. A v mnoha případech na to nemusíte utrácet žádné peníze. Co se na tom nelíbí?

Je důležité být vybíravý o odkazujících stránkách a textu ukotvení a také o možnostech zveřejnění příspěvků pro hosty. Pokud váš obsah skutečně přidává hodnotu respektovanému zdroji, může vám snadno poslat nějaký provoz (a potenciální zákazníky). Naopak – pokud přispíváte k pochybným stránkám, pravděpodobně nebudete budovat důvěru mezi cílovým publikem. Ještě jednou: nezapomeňte, že pokud jde o blogování, je to vše kolem kvalitní.

6. Spolupracujte se svými návštěvníky blogu

Vylepšete zapojení a předcházejte ztraceným kontaktům pomocí vyskakovacích plug-inů WordPress

Doufejme, že jste nyní vytvořili vysoce kvalitní, možná dokonce provokující blogové příspěvky související s vaší firmou, a navíc jste přilákali značné množství návštěvníků. Ale co kdyby vám chtěli položit otázku ohledně vašeho obsahu?

Ano, máte pravdu – inteligentní příspěvky na blogu jsou dokonale schopné vyvolat konverzaci s vašimi potenciálními zákazníky. Abyste toho dosáhli, ujistěte se, že máte na svém blogu dobře zobrazenou sekci kontaktů (jeden z těchto pluginů kontaktního formuláře) a nechte místo pro komentáře.

Ještě lépe, můžete také implementovat pluginy pro podporu zapojení. Přidáním předplatného komentáře (jako Přihlásit se k odběru komentářů Reloaded), vyskakovací okna nebo dokonce živý chatový plugin (jako LiveAgent) na svém blogu můžete vést skutečný rozhovor se svými čtenáři.

Začněte co nejlépe využívat svůj blogový příspěvek

Stále si nejste jisti, zda vaše SMB potřebuje blog? Zeptejte se sami sebe na několik těchto otázek:

 • Mám dost času na důsledné vytváření podrobného obsahu?
 • Mohu tímto způsobem oslovit své zákazníky?
 • Dokážu vytěžit maximum ze svých blogových příspěvků?

Pokud je odpověď na všechny výše uvedené otázky „Ano, samozřejmě!“, Je pravděpodobné, že se vám podaří a skutečně využijete svůj blog na maximum. Až na to přijdete – mějte na paměti všechny naše tipy a nebojte se experimentovat s různými nástroji a taktikou. Klíčem k úspěchu je zjistit, co je pro vaše podnikání nejlepší, a pokračovat v tom. Může to být nejprve pokus a omyl, ale výsledky vás mohou z dlouhodobého hlediska opravdu překvapit.

Pamatujte: soutěž nikdy nespí! Vzhledem k počtu blogových příspěvků, které pravidelně publikují pouze uživatelé WordPress, může někdo už o své zákazníky bojovat. Nenechte je vyhrát.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map