Jak vydělat peníze pomocí blogu WordPress

 1. 1. Aktuálně čte: Jak vydělat peníze pomocí blogu WordPress
 2. 2. Jak vydělat peníze prodejem produktů a služeb WordPress
 3. 3. Jak proměnit svůj blog WordPress v podnikání

Jedním z největších vyhledávání na webu je jak vydělat peníze. A při hledání konkrétnější fráze, jak vydělat peníze pomocí WordPress, stále najdete působivých 397 milionů + výsledků. Na základě těchto čísel můžete usoudit, že lidé opravdu vydělávají peníze ze svých blogů (zejména těch, kteří se umístili v horní části výsledků vyhledávání!).


Nyní na ještě důležitější otázku – jak lidé píšou o tom, jak vydělávat peníze, skutečně vydělávat? Pravděpodobně se živí z toho blogu, který právě čtete. To je pravda – jen blog. Autoři samozřejmě pravděpodobně využívají několik klíčových metod ke generování příjmů z příspěvků, a dnes se budeme dělit o několik, které WPExplorer zejména použil v průběhu let, spolu s tipy z našich vlastních osobních zkušeností. Samozřejmě existují způsoby, jak se oddělovat od blogů a rozšířit své portfolio příjmů, a my je budeme sdílet na několika následujících příspěvcích.

Nyní se dostat do dobrých věcí! Rozdělujeme našeho průvodce do tří částí: jak vydělat peníze na vašem blogu, jak vydělat peníze na prodej služeb nebo produktů a průvodce o tom, jak vytvořit firmu z vašeho blogu. Ale prozatím se chceme zaměřit na nejjednodušší způsob, jak vydělat peníze online pomocí WordPress, který zpeněží váš blog. Na konci tohoto příspěvku zjistíte, že může být překvapivě snadné generovat příjem pomocí výchozího blogu.

1. Přidružené odkazy

Snad nejjednodušší způsob, jak začít vydělávat trochu peněz z vašeho blogu, je s přidruženými odkazy. Přidružené odkazy (nazývané také odkazující odkazy) jsou odkazy umístěné v textu nebo na obrázcích, které nasměrují vaše čtenáře na web třetích stran. Pokud tedy čtenáři pokračují v nákupu na webu třetí strany, proveďte provizi za jejich doporučení.

Registrace do přidružených programů je snadná. Většina webových stránek, které prodávají zboží nebo služby, bude mít v záhlaví nebo zápatí odkaz pro „přidružené společnosti“. Stačí na něj kliknout a zjistit, jak se přihlásit k danému programu. Některé weby používají svůj vlastní přidružený program, zatímco jiné pracují prostřednictvím přidružené sítě. Mezi nejčastější sítě patří Amazon AssociatesShareasale, Commission Junction, e-Junkie a Dopadový poloměr. Sítě vám usnadňují připojení k programům, protože obvykle můžete vyhledávat prodejce a stačí kliknout na tlačítko a požádat o jejich program.

Envato Affiliate Program

V průběhu let jsme se připojili k mnoha přidruženým programům a sítím a jedním z našich nejúspěšnějších byl Themeforest. Odkázáním uživatelů na produkty, které jsme vytvořili, nebo jako bychom udělali malou provizi. Zatím jsme dokázali pomoci 16 000+ lidem najít jejich perfektní téma WordPress na Themeforest.

Jakmile se připojíte k programu, můžete se přihlásit ke svému účtu a zkopírovat své přidružené odkazy. Při přidávání odkazů na váš obsah dbejte na text ukotvení. Chcete, aby to mělo smysl, aby vaši čtenáři věděli, že kliknutím na odkaz, který umístíte na „nejlepší témata WordPress“, budou přesměrováni na seznam nebo na trh s tématy WordPress..

Docela Link maskování

Máte také na výběr přidat přidružené odkazy tak, jak jsou, nebo je můžete trochu vyčistit pomocí maskovače odkazů. Doporučujeme Hezká vazba plugin, protože se snadno používá a ve výchozím nastavení obsahuje možnosti pro sledování nofollow a kliknutí. Tímto způsobem můžete sledovat, jaké odkazy konvertují nebo ne.

Bez ohledu na to, kde a jak přidáte své přidružené odkazy v příspěvku, musíte sdělit, že používáte přidružené odkazy. To vyžaduje Federální obchodní komise a jejich snadné sledování Průvodce zveřejněním FTC .com nemělo by být příliš těžké se s nimi vyrovnat. Hlavním bodem je přidání informací na každou stránku s přidruženými odkazy, které byste mohli provést provizi, pokud vaši čtenáři prokliknou a dokončí nákup (můžete vidět náš na konci stránky, který zahrnujeme na každou stránku od chvíle, kdy jsme funkce postranního panelu).

POZNÁMKA: Zákony FTC pro průmyslová odvětví, jako je zdraví, oddlužení, nemovitosti a další složitá témata, mohou být mnohem přísnější než zákony týkající se webdesignu. Navštivte prosím Web FTC a před přidáním přidružených odkazů na váš web si přečtěte pravidla pro vaše odvětví, abyste si byli jisti, že dodržujete všechny příslušné zákony.

Affiliate Summit Marketing Conference

Chcete se dozvědět více o affiliate marketingu? Zvažte účast Partnerský summit Na východ nebo na západ. Toto je jedna z největších affiliate marketingových a síťových akcí v USA. Nabízejí celou řadu relací, kde se můžete dozvědět o tom, že jste přidruženým subjektem, pravidla, která musíte dodržovat, a tipy, jak se stát úspěchem. Je to docela drahé, ale dobrá zpráva je, že čím dříve si kupujete, můžete získat značnou slevu na ranní ptáky. A to, co utratíte za událost, lze nárokovat jako obchodní výdaje (téma, které bude pokryto později).

2. Reklamní skvrny

Kromě přidružených odkazů, které přidáváte přímo do obsahu, jsou reklamní místa skvělým způsobem, jak na svém blogu vydělat peníze doporučením dalších produktů na webu. U reklam máte tři možnosti – vytvořte si vlastní reklamy pomocí přidružených odkazů na jiné weby, prodávejte své reklamní spoty za měsíční poplatek na vlastní pěst nebo se připojte k reklamní síti, která vám prodá reklamní prostor za vás.

Vytváření a správa reklam na vašem webu může mít větší smysl, pokud chcete mít úplnou kontrolu nad estetikou reklam a kde jsou reklamy odkazy. A protože budete používat své vlastní přidružené odkazy, vyděláte trochu peněz, když čtenáři prokliknou a provedou nákup. To byla cesta, kterou jsme se sem dostali u WPExplorer před časem. Fungovalo to pro nás skvěle, ale protože se náš blog rozrostl o naše vlastní produkty WordPress, odstranili jsme další reklamy..

Když vás prodávejte svá reklamní místa za měsíční poplatek dalším firmám, pak si stanovíte paušální měsíční sazbu bez ohledu na to, kolikrát lidé kliknou na vaše reklamy. To je hezké, protože víte, že z vašich reklam budete mít trvalý příjem, ale o to složitější je, že vaši kupující se nebudou každý měsíc obnovovat, pokud jejich reklamy nezískají kliknutí..

Reklamní síť BySellAds

Vaše poslední možnost je připojit se k reklamní síti a nechte je, aby za vás udělali těžkou práci. Reklamní sítě jako Adsense, Amazon CPM Ads a BuySellAds převezměte reklamní prostor a prodejte jej kupujícím. BuySellAds vám dává trochu větší kontroly, protože můžete prodávat měsíční nebo CMP (cena za zobrazení) reklamy přes jejich stránky a získáte konečné schválení nad skutečným vizuálem, který bude umístěn na vaše stránky.

S Adsense a Amazon CPM máte velmi malou kontrolu nad tím, co se zobrazuje na vašich webových stránkách, ale obě sítě využívaly pokročilé systémy k zobrazování reklam relevantních pro váš obsah a / nebo vaše čtenáře (takže se nemusíte bát – pokud píšete o web design čtenáři by neměli vidět reklamy na koňské můstky, ledaže by to bylo něco, co ve svém volném čase googlovali).

Nezapomeňte také, že reklamy AdSense jsou obvykle placeny za proklik na webových stránkách, takže platbu dostanete pouze tehdy, když čtenáři kliknou na reklamu s vyšší mírou prokliku. Amazon naproti tomu platí nižší sazbu, ale fungují na systému ceny za zobrazení, takže dostanete peníze vždy, když vaši čtenáři uvidí reklamu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli síť, nezapomeňte, že všechny reklamní sítě sníží příjmy z reklam, které generujete pomocí jejich služeb.

3. Informační bulletiny

Informační bulletiny jsou další skvělou příležitostí pro příjem. Informační bulletiny jsou jako snímek blogu, protože pravděpodobně sdílíte nejnovější příspěvky nebo zprávy se svými odběrateli a stejně jako vy máte blog, máte možnost zahrnout reklamní místa. Stejně jako reklamy můžete prodávat zpravodajské spoty samostatně nebo prostřednictvím sítě, jako je BuySellAds.

Informační bulletin vytvořený pomocí MailChimp

Zatímco reklamy jsou obvykle v pořádku na zpeněžení zpravodajů, některé e-mailové marketingové služby, jako jsou MailChimp a MadMimi neumožňují použití přidružených odkazů v bulletinu zasílaném pomocí jejich služby. Mnoho přidružených programů (například Amazon Affiliates) navíc neumožňuje zahrnout jejich přidružené odkazy do zpravodajů bez ohledu na to, kdo je váš poskytovatel e-mailových služeb.

V každém případě před vytvořením reklamních spotů nebo partnerských odkazů pro váš zpravodaj dvakrát zkontrolujte podmínky vaší e-mailové marketingové služby a přidružené programy, které chcete zahrnout (pokud to vaše zpravodajská služba umožňuje).

4. Sponzorované příspěvky a recenze

Můžete také vydělat peníze pouhým napsáním článku, pokud najdete někoho, kdo je sponzoruje. U sponzorovaných příspěvků vás společnost může oslovit (nebo jim můžete předložit návrh), abyste zkontrolovali produkt, pokud vám jej dali zdarma nebo vám zaplatili poplatek za napsání článku. Což je úžasné! Důležitou součástí je 1) být upřímný ve vaší recenzi produktu nebo služby a 2) nezapomeňte sdělit, že se jedná o sponzorovaný příspěvek (stejně jako zveřejníte přidružené odkazy).

Recenze by měly být čestné názory. I když vám společnost platí stovky dolarů, ujistěte se, že se na svůj produkt díváte zblízka, ale používejte jej a sdílejte své zkušenosti se svými čtenáři. Také při vytváření dohody o sponzorovaném příspěvku nebo kontrole zkontrolujte podmínky, abyste zjistili, zda můžete v příspěvku použít své vlastní přidružené odkazy. Tímto způsobem i poté, co jste obdrželi položku nebo počáteční platbu za psaní článku, můžete v budoucnu stále generovat příjem tím, že čtenáře doporučíte ke koupi produktu samotného (samozřejmě tento poslední kousek má smysl pouze tehdy, pokud jste napsali pozitivní recenzi ).

5. Sweepstakes (běžně nazývané „dárky“)

Podobně jako u sponzorovaných příspěvků můžete na svém blogu také hostovat dárky (ačkoli správný právní termín je „lotérie“). Nejprve si můžete myslet – neexistuje způsob, jak rozdávat něco zdarma, vydělá mi peníze. Tam se mýlíš. Dárky obvykle vytvářejí slušné dopravní špičky, protože můžete zahrnout metody denního vstupu, doporučit možnosti přítele a samozřejmě položky sociálního sdílení.

Rafflecopter Giveaway Manager

Při rozdávání je velmi důležité sledovat všechny příspěvky a vybrat zcela náhodného vítěze. K tomu používáme osobně Rafflecopter. Usnadňují nastavení prozradí, vytvoří widget, který můžete vložit do příspěvku nebo stránky, spravovat záznamy a vybrat vítěze. Nabízejí spoustu možností pro prozradené příspěvky, takže můžete využít svého zvýšeného počtu nových návštěvníků přidáním záznamů prostřednictvím oblíbeného Facebooku, přihlášení k odběru novinek, sledování na Twitteru, tweeting zprávy, sledování na Pinterestu, připnutí obrázku, zodpovězení ankety, komentář k vašemu příspěvku nebo můžete přidat vlastní možnost (i když tato volba vyžaduje, aby účastník zadal ověření, takže to není tak spolehlivé jako u jiných přihlašovacích formulářů).

Než odejdete a začnete prozradit hned teď, je třeba mít na paměti několik pravidel, pokud jste v USA (i když jsem si jistý, že mimo USA existuje spousta pravidel, prostě s nimi nejsme obeznámeni) ). Uvádíme několik tipů, které sledujeme, abychom udrželi naše dárky na cestě podle současných pravidel a předpisů:

 1. Vy nemůže požadovat, aby návštěvníci koupili cokoli, aby mohli vstoupit – to by udělalo z vašeho dárku loterii, která je nezákonná.
 2. Udržujte svou cenu pod 600 USD, abyste zabránili tomu, aby vítěz vyhrával daň ze svých daní. Kdykoli je platba nebo cena ve výši 600 $ nebo více udělena, musí být IRS předložen formulář 1099-Misc.
 3. Nezapomeňte si pro svůj dárek napsat správné podmínky. Pokud používáte Rafflecopter, máte štěstí – mají snadno použitelnou šablonu pro vyplnění, která je dobrým začátkem. Začíná to všeobsáhlým zákonem „Void Where Enhibited by Law“, který vás v podstatě legálně pokrývá tím, že implikuje účastníky, kteří se před vstupem do soutěže musí samostatně přesvědčit o tom, že mají povoleno vstoupit na váš dárek..
 4. V USA existují zvláštní pravidla týkající se používání internetu dětmi, včetně vstupu do online reklamních předmětů. Naprosto se ujistěte, že ve svých obchodních podmínkách přidáte ustanovení, že účastníci musí být starší 13 let a mít rodičovský souhlas, pokud jsou mladší 18 let.
 5. Nemůžete změnit své datum ukončení prozradí. I když nedostanete odpověď, doufali jste, že musíte skončit s rozdáváním, když jste říkal, že byste měli věci udržovat spravedlivé.
 6. Nakonec musíte cenu předat. I když váš dárcovský dárce zmizí, musíte se ujistit, že vítěz obdrží svou cenu (nebo rovnocennou cenu, pokud byl originál zastaven)..

Mezi další věci, které byste měli zvážit, patří zákony státu (musíte to prozkoumat nebo se obraťte na generální prokuraturu pro každý stát, ve kterém budete inzerovat a hostovat své dárky), pravidla pro sociální sítě (Kerry O’Shea Gorgone má o tom skvělý článek) a mnohem více (Sara F. Hawkinsová má příspěvek o blogu, který byste si měli opravdu přečíst).

6. Exkluzivní obsah (prostřednictvím členství nebo předplatného)

Kromě všech výše uvedených metod můžete také vydělávat peníze s exkluzivním obsahem. Zde ve WPExplorer nabízíme našim čtenářům, kteří se zaregistrují k účtu, exkluzivní bezplatná témata a doplňky. Naše členství je uděleno zdarma, ale existuje mnoho webových stránek, které dokázaly vydělat peníze tím, že svým členům nabídly exkluzivní prémiový obsah webových stránek.

Prémiová členství Wall Street Journal

Příkladem ve velkém měřítku je Wall Street Journal, který ukazuje několik volných míst ke čtení příspěvků, ale většinou úryvky článků, které musíte být členem, abyste mohli odemknout. Dalším méně zaměřeným příkladem je Envato Tuts+ webová stránka. V domovech pro spoustu skvělých článků a tutoriálů jsou přidána videa a obsah bez reklam, ke kterým lze přistupovat pouze s členstvím.

Pokud si chcete vytvořit vlastní web založený na členství nebo předplatném, doporučujeme použít plugin. Líbí se nám Omezit obsah Pro, MemberPress a Členství od WPMUdev. Pokud si chcete prohlédnout ještě více možností, můžete si také vyzkoušet naši sbírku nejlepších členských pluginů WordPress. To vše jsou skvělé doplňky, které vám pomohou vytvořit a spravovat exkluzivní obsah člena. Jen se ujistěte, že i nadále vydáváte pravidelný, vysoce kvalitní obsah, který držíte na svých členech.

Jedinou výzvou je, že když začnete prodávat prémiové předplatné nebo členství, musíte být opatrní, abyste dodržovali všechny místní zákony týkající se shromažďování dat a elektronického obchodování. Kdykoli zpracováváte prodej online, musíte sbírat nějakou formu zákaznických údajů, což znamená, že musíte dodržovat příslušné zákony o ochraně soukromí a bezpečnosti. Pokud jste v USA, podívejte se na US Small Business Administration – mají spoustu skvělých zdrojů a průvodců, kteří pomáhají online obchodům. Nezapomeňte také na zákony o dani z obratu ve svém okolí. Protože členství v blogu je nehmotné digitální zboží mnoho států v USA nebude vyžadovat, abyste zaplatili daň z obratu, ale některé státy, jako je Havaj, uplatňují daň z obratu doslova na všechno (i když jste v jiném státě, který prodává osobě na Havaji). Dozvíte se více o dani z obratu od TaxJar a Alvalara. Stačí být na up-and-up a udělat svůj výzkum v pořádku?

7. Vyprodání

Nakonec si můžete vydělat peníze vytvořením blogu s jediným úmyslem jej prodat. Existuje spousta vývojářů a bloggerů, kteří si vytvořili kariéru při vytváření zahájených webů a jejich prodeji, aniž by je museli procházet a plně zpeněžit. Přestože můžete prodat ziskový blog, který jste provozovali už řadu let.

Obecně se setkáváme s tím, že blog stojí za dva roky měsíčního příjmu, který v současné době generuje. Pokud tedy váš blog vydělá z reklam a přidružených prodejů měsíčně 1 000 $, je jeho výkupní cena pravděpodobně kolem 24 000 USD. Samozřejmě se jedná pouze o vodítko, něco se vyplatí jen za to, co je za ně někdo ochotný zaplatit (ačkoli s uměleckým dílem to obvykle zvyšuje ceny, nikoli dolů). Pokud jste vyzváni, abyste prodali svůj blog, nějakou dobu to vezměte v úvahu, zvážte nabídku, vaše cíle pro váš web (pokud budete dodržovat) a případně zvažte kontaktování dalších zájemců o nákup, pokud existují.

Aukce webových stránek Flippa

Pokud chcete svůj blog prodat, existuje řada webů, které vám mohou prodej usnadnit. Flippa je dobře známou možností pro dražbu z vašeho webu, domény nebo aplikace. Navíc nabízejí možnost kategorizovat váš web jako zavedený nebo zahájený web, aby kupující věděli, co mohou očekávat a co nabídnout. Před uvedením svého webu do prodeje se ujistěte, že máte data Google Analytics, přehledy příjmů a další dokumentaci, která vám pomůže prokázat stabilitu a potenciální ziskovost vašeho webu. Čím lépe to dokážete kupujícím, tím vyšší je vaše šance na zajištění prémiové ceny pro váš web.

Tip: Význam provozu na webu

Než se vydáte do západu slunce, abyste se stali vaším dobrodružstvím vydělávajícím peníze ve WordPressu, je velmi důležité pamatovat na to, že potřebujete webový provoz, abyste mohli blogování využívat na plný úvazek. Zatímco všechny způsoby, jak vydělat peníze z vašeho blogu uvedené výše, jsou životaschopné, potřebujete slušné množství provozu, abyste skutečně dosáhli významného příjmu. Blogování není schéma „zbohatnout rychle“, pokud by to bylo každý, kdo by blogoval na plný úvazek! Jedná se o jemnou rovnováhu kvalitního obsahu, dobrého provozu a čtenářů, kteří se zabývají, což blogu zisčí.

Kvalitní obsah

Nejjednodušší způsob, jak si v dlouhodobém horizontu pomoci, je zajistit, že pro svůj blog budete mít kvalitní a originální obsah. Kvůli lásce WordPressu prosím „neškrábejte obsah“ z jiných webů. Udělejte si čas, psejte své články svými vlastními slovy a udělejte to správným způsobem. Určitě můžete citovat zdroje, pokud je to relevantní pro vaše téma příspěvku, sdílet definici z dictionary.com nebo vložit úryvek kódu z WordPress codex pokud připisujete svůj zdroj. Je důležité uvést jméno a odkaz na původní zdroj informací.

Dobrý SEO

Spolu s dobrým obsahem musíte dodržovat dobré postupy SEO, abyste zajistili, že vyhledávače budou rádi, když uvedou váš web ve výsledcích. Vyhledávače jsou jedním z nejlepších zdrojů nového provozu. Podívejte se na některé z našich populárních článků SEO WordPress SEO.

 • Průvodce začátečníky po WordPress SEO (Post Series)
 • WordPress SEO Best Practices pro rok 2015 a dále
 • Rychlý průvodce instalací a nastavením SEO pro WordPress

Zapojení čtenáře

Přidružené odkazy a reklamy nepřinesou žádné příjmy, pokud se vaši čtenáři nezabývají, vracejí se na vaše stránky a kliknou na vaše odkazy. Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit aktivitu vašich návštěvníků, ale zde je několik příspěvků, které vám pomohou dostat se na správnou cestu:

 • Vylepšete zapojení a předcházejte ztraceným kontaktům pomocí vyskakovacích plug-inů WordPress
 • Doplňky WordPress pro zvýšení interakce a zapojení publika
 • Jednoduchý plán pro zvýšení zapojení do vašeho blogu WordPress
 • Jak vytvořit odkazy na blogu WordPress pro větší zapojení
 • 5 pluginů WordPress, které mohou zvýšit zapojení čtenářů do vašeho blogu WordPress

Zůstaňte naladěni

Až to příště kryjeme jak vydělat peníze pomocí služeb a produktů WordPress. Budeme se také podělit o to, jak jsme začali a cestu, kterou jsme si vybrali pro rozšíření našeho produktového portfolia, abyste si ji nechtěli nechat ujít!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map