WordPress je open-source platforma, která poskytuje pevný rámec pro mnoho typů webů. Nabízí však jen omezené možnosti pro specifické funkce. Pokud chcete vytvořit něco jiného než jednoduchý blog nebo obchodní web, možná budete potřebovat přístup k dalším funkcím.
To platí, pokud se chystáte propagovat události prostřednictvím svého webu. Budete muset mít možnost seznam událostí, poskytnout lidem způsob, jak si koupit lístky atd. Implementace těchto funkcí od nuly je časově náročná – ale ten správný plugin může zajistit, aby se to stalo v žádném okamžiku.
V tomto příspěvku si povíme o tom, jaké funkce budete potřebovat pro svůj web událostí, a jak si vybrat ten správný open-source modul pro správu událostí. Začněme!
Contents
Proč budete potřebovat plugin pro správu událostí
Váš web může být vynikajícím způsobem, jak získat informace o nadcházejících událostech všech typů. To vám umožní hostit všechny potřebné informace na jednom místě a přilákat nové potenciální účastníky prostřednictvím provozu vyhledávače.
Hostitelské akce jsou také velmi škálovatelnou aplikací pro váš web. Můžete pouze uvést jednu nebo dvě události, nebo vytvořit celý web založený na propagaci a správě koncertů, setkání, konferencí, her nebo nějaké jejich kombinace..
V obou scénářích však budete potřebovat více funkcí, než dokáže WordPress poskytnout samostatně. Nenechte se mýlit – WordPress je skvělým základem pro váš web událostí. Snadno se používá, je flexibilní a bezpečný. Přesto budete potřebovat několik dalších funkcí, například:
- Způsob, jak zobrazit a uspořádat své události
- Kalendář, kde můžete předvést všechny nadcházející události na jednom místě
- Funkce umožňující návštěvníkům nákup vstupenek
- Schopnost spravovat informace o účastnících a registrace
Žádné z nich není snadné se standardní instalací WordPress, ale vše může být překvapivě jednoduché pomocí správného pluginu.
Co hledat v zásuvném modulu pro události
V první řadě je chytré hledat řešení pro správu událostí s otevřeným zdrojovým kódem. Samotný WordPress je open-source, což znamená, že jeho zdrojový kód lze upravit jakýmkoli způsobem. Totéž platí pro většinu pluginů WordPress.
Je to důležité, protože to znamená, že budete mít naprostou svobodu nad tím, jak vaše webové stránky událostí fungují. I když si chcete zachovat jednoduché věci hned teď, budete mít možnost upravit funkce a funkce tak, aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám.
Není těžké najít pluginy pro správu událostí – v adresáři WordPress Plugin Directory je spousta volných možností (stačí hledat „událost“) a také prémiové nabídky od různých vývojářů. Trik spočívá ve výběru toho nejlepšího pro vaše stránky.
Plugin pro registraci událostí pro WordPress může nabídnout širokou škálu funkcí. Podívejme se rychle na nejdůležitější funkce, které bude mít zvolené řešení, takže víte, na co se zaměřit:
- Vlastní typ příspěvku pro události. Stejně jako to, jak zásuvný modul elektronického obchodu, jako je WooCommerce, přidá na váš web novou možnost produktů, měl by plugin událostí poskytnout způsob, jak vytvářet typy příspěvků na události. To vám umožní oddělit vaše události od ostatního obsahu webu (jako jsou příspěvky a stránky). Navíc to usnadňuje přidávání doplňujících informací ke každé události, včetně cen a míst.
- Kalendář událostí. Je také užitečné mít kalendář, který zobrazuje všechny vaše události na jednom místě. To usnadňuje návštěvníkům vidět vše, co je k dispozici, aniž by museli prohledávat mnoho různých stránek. Pokud v kalendáři uvidí událost, která vzbudí jejich zájem, měli by mít možnost proklikat se a dozvědět se o něm více.
- Funkce lístků a registrace. Pokud nejsou všechny vaše akce zdarma, má smysl aktivovat online nákupy. Lidé se s větší pravděpodobností zaregistrují, pokud mohou dokončit celý proces registrace na vašem webu. Tato funkce by měla být také flexibilní – umožňuje vám nastavit ceny, nabízet různé úrovně vstupenek atd.
Samozřejmě existují i další funkce, které se mohou hodit. Některé doplňky mohou například poskytovat funkce, které vám pomohou spravovat události. To by mohlo zahrnovat způsob, jak vidět a spravovat všechny účastníky události, a skenovat vstupenky. Pokud však chcete na svém webu propagovat události, lze výše uvedené tři funkce považovat za povinné.
Vyberte si správné řešení pro správu událostí
Jakmile víte, co hledáte, není výběr řešení pro registraci událostí s otevřeným zdrojovým kódem příliš obtížné. V následujících třech krocích vás provedeme tímto procesem.
Krok 1: Vytvořte seznam požadovaných funkcí
Tento první krok vyžaduje pochopení toho, co přesně chcete na svém webu dělat. To znamená odpovídat na otázky jako:
- Jaké typy akcí budete propagovat?
- Potřebujete pouze uvést několik událostí nebo mnoho z nich?
- Většina vašich akcí je zdarma, nebo přicházejí s cenou?
- Jaké informace potřebujete poskytnout potenciálním účastníkům?
- Jak velké budou vaše události a kolik pomoci budete potřebovat při jejich řízení?
Tyto odpovědi vám poskytnou vodítko k druhům funkcí, které budete potřebovat. Pokud například plánujete výčet pravidelných velkých událostí, budete potřebovat robustní kalendář a spoustu funkcí pro správu. Na druhou stranu, pokud propagujete několik malých akcí sem a tam, vaše potřeby budou jednodušší.
V tomto okamžiku můžete z vašeho řešení pro správu událostí udělat seznam funkcí, které chcete. Ve většině případů by to mělo zahrnovat velké tři diskutovali jsme dříve (typ příspěvku na události, kalendář a funkce prodeje lístků). Budete však také chtít zahrnout jakékoli funkce jedinečné pro váš konkrétní web a potřeby.
Krok 2: Rozhodněte se, zda chcete bezplatné nebo prémiové řešení
Pokud jste s WordPress vůbec obeznámeni, pravděpodobně víte, že pluginy se dodávají v několika standardních variantách. Některé jsou zdarma, zatímco jiné mají připojenou cenu. Mnoho z nich má také povahu freemium, což znamená, že mají bezplatnou i prémiovou verzi.
Jaký typ pluginu si vyberete, bude do značné míry záviset na dvou faktorech:
- Váš rozpočet. Pokud nemáte k dispozici žádné prostředky na žádné finanční prostředky, může být bezpečnější sázkou bezplatný plugin. Na druhou stranu, pokud to váš rozpočet umožňuje, může být prémiový plugin užitečnou investicí, pokud plánujete vydělat peníze prostřednictvím svých akcí. V závislosti na zvoleném zásuvném modulu a úrovni vás to může stát kdekoli mezi 50 a několika stovkami dolarů.
- Tvoje potřeby. Prémiové pluginy obecně nabízejí pokročilejší funkce než bezplatné alternativy. Nejlepší volba tedy bude částečně záviset na tom, kolik funkcí potřebujete, a na tom, zda chcete, aby váš web událostí byl jednoduchý nebo aby obsahoval komplexní funkce..
V mnoha případech je freemium plugin zdaleka vaše nejlepší sázka. Je to proto, že můžete začít na volné úrovni, aniž byste něco riskovali. Můžete se dozvědět, jak plugin funguje, a rozhodnout se, zda jeho základní funkce splní vaše požadavky. Poté můžete upgradovat, pokud a kdykoli se rozhodnete, že potřebujete přístup k větší sadě funkcí.
Jako příklad se podívejme na plugin události Espresso.
Toto řešení správy událostí má lite verzi, Event Espresso Decaf, která je uvedena v adresáři WordPress Plugin Directory. Zahrnuje funkce prodeje vstupenek a registrace, automatické potvrzovací e-maily a dokonce i aplikace, které vám pomohou skenovat vstupenky a sledovat docházku během událostí.
Pak je tu prémiová verze, která je také možnost open source:
To zahrnuje další funkce, jako je robustní kalendář událostí a možnost vytvářet více možností cen a vstupenek. Některé z těchto funkcí lze také zakoupit jako samostatné doplňky, což je další cesta, kterou můžete vzít. Se správnou kombinací bezplatného pluginu a několika doplňků můžete často získat vše, co potřebujete, za velmi nízké počáteční náklady.
Krok 3: Vyhodnoťte svůj užší seznam pluginů
Jakmile víte, co hledáte, zbývá už jen začít zkoumat trh. Můžete si prohlédnout adresář plug-inů WordPress, prémiová tržiště, jako je CodeCanyon, a nezávislé vývojářské weby (pouze si ověřte, zda váš plugin získává z renomovaného zdroje).
Při vytváření užšího seznamu doplňků kalendáře událostí se vám bude líbit každý z nich pečlivě posoudit. Chcete-li tak učinit, musíte zvážit:
- Sada funkcí: Poskytuje plugin všechny základní funkce ze seznamu?
- Ceny: Bude plugin zapadat do vašeho rozpočtu (včetně prémiových úrovní a doplňků, pokud jsou relevantní)?
- Hodnocení a recenze: Co musí ostatní uživatelé říci o zásuvném modulu?
- Kompatibilita: Je plugin aktualizován a je kompatibilní s vaší verzí WordPress (a vaší událostí WordPress téma nebo jinými pluginy)?
- Podpěra, podpora: Poskytuje vývojář podporu pro plugin, nejlépe prostřednictvím více kanálů?
A konečně, pokud je to vůbec možné, budete chtít vyzkoušet modul plug-in pro správu událostí, než se k němu připojíte. Pokud není k dispozici demo, získejte bezplatnou verzi a nastavte ji na testovací web. Někdy je nejlepším způsobem, jak zjistit, zda ho budete dlouhodobě používat, dostat se do kontaktu s doplňkem.
Pokud chcete podpořit vysokou účast na vašich akcích, budete potřebovat správnou sadu nástrojů. Flexibilní řešení s otevřeným zdrojovým kódem vám umožní vybrat a vybrat, jaké funkce potřebujete. Toho lze snadno dosáhnout vytvořením webu pomocí WordPress a jeho rozšířením prostřednictvím správného pluginu.
Jaký je váš oblíbený nástroj pro správu událostí? Řekněte nám o tom v sekci komentáře níže!