Jak používat Patreon k crowdfundování vašeho obsahu WordPress

Jak používat Patreon k crowdfundování vašeho obsahu WordPress

V tomto článku jste se dozvěděli více o tom, jak můžete Patreon použít k crowdfundingu. Proč? Možná jste váš blog WordPress založili jako koníček. Nebo jste investovali spoustu času do vytváření hodnotného obsahu, abyste vydělali pasivní příjem a neviděli žádnou skutečnou návratnost? To může být obzvláště frustrující, pokud máte slušné sledování, ale tradiční zdroje příjmů nepřinášejí ani dost na pokrytí poplatků za hostování.


V tomto scénáři můžete chtít získat více informací crowdfunding. Jedná se o velmi populární způsob získávání peněz, který vylepšuje koncept staré nádoby s hrotem. Zejména Patreon se stává stále běžnějším způsobem, jak tvůrci vydělávat na stálém základě. Stručně řečeno, umožňuje svým následovníkům přispívat na náklady na vašem webu a generovat pravidelný příjem z vašeho obsahu.

V tomto příspěvku vám představíme Patreona a prozkoumáme jeho výhody. Poté vám ukážeme, jak ji integrovat s webem WordPress, abyste mohli svůj obsah crowdfundovat. Pojďme se ponořit!

Úvod do Patreonu a jeho výhody

Patreon Crowdfund vaše stránky

Jednoduše řečeno, Patreone je platforma založená na členech, která vám umožní získat platby přímo od publika. Prostřednictvím tohoto webu generujete příjmy z obsahu, který již vytváříte. Fanoušci nebo čtenáři se zavazují zaplatit částku, kterou si vyberou, která je obvykle splatná každý měsíc nebo pokaždé, když zveřejníte nový obsah. Když použijete Patreon k crowdfund, berou malý poplatek a dostanete zbytek peněz.

Patreon dává předplatitelům způsob, jak se připojit k vaší komunitě a zaplatit vám za to, co dělají, bez radosti prostředníka. Protože si vyberou částku a frekvenci platby, nemusí se nikdy starat o neplánované poplatky. Ještě důležitější je, že Patreon vám pomůže vybudovat se svým publikem vztah čtenáře a umělce.

Zde je několik hlavních výhod platformy:

 • Získáte předvídatelný příjem. Protože jasně vidíte, kolik zaplatí každý účastník a jakou frekvenci (například za příspěvek nebo měsíčně), víte, kolik peněz můžete očekávat.
 • Stále můžete používat jiné zdroje příjmů. Pokud používáte přidružené odkazy, Google AdSense nebo jakýkoli jiný typ generování příjmů, můžete z nich mít prospěch, aniž by to ovlivnilo váš účet Patreon..
 • Vlastnictví obsahu si ponecháte. Všechno, co vytvoříte, je stále vaše, s Patreonem bez nároku na vlastnictví.
 • Nemusíte spravovat platby ani podporu. Všechny podrobnosti o zpracování plateb a poskytování podpory pro platformu Patreon jsou zpracovány za vás.

Než začnete, je důležité si uvědomit, že použití Patreonu k crowdfundu funguje nejlépe, když již na svém blogu nebo na svém webu sledujete. Vaši čtenáři si o této možnosti obvykle uvědomí prostřednictvím vašeho webu a sociálních médií a budou se rozhodnout, že vás podporují, protože si užili váš obsah. To znamená, že byste měli mít čas na vybudování publika před zvete je, aby se stali patrony.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je to Patreon si účtuje finanční poplatek, na základě procenta příspěvků čtenáře. Sazby jsou transparentní, ale jsou podléhají změnám, které mohou ovlivnit vaše čtenáře a vaše výdělky po silnici.

Jak používat Patreon k crowdfundování vašeho obsahu WordPress

I když nepotřebujete tisíce pravidelných návštěvníků webu, aby byli úspěšní v Patreonu, měli byste před začátkem mít něco podobného. Zvyšování provozu na webu prostřednictvím SEO, aktivní zapojení se sledovatelů na sociálních médiích a poskytování vysoce kvalitního obsahu jsou všechny způsoby, jak vytvořit spolehlivé sledování. Poté si můžete nastavit svůj účet na Patreonu!

1. Vytvořte si Patreon účet

Zaregistrujte se k účtu tvůrce Patreon

Pokud již jste členem Patreonu, stačí se přihlásit ke svému účtu a přejít na svůj Nastavení a vyberte Staňte se Stvořitelem. Pokud jste na webu úplně nový, můžete na něj jednoduše kliknout Spusťte moji stránku knoflík na domovské stránce Patreonu. Odtud se můžete přihlásit pomocí svého účtu Facebook nebo pomocí svého e-mailu.

2. Sestavte svou patreonovou stránku

Úvodní obrazovka pro vytvoření účtu Patreon Creator

Dále budete muset vytvořit stránku Patreon. Tento průvodce vás provede šikovným průvodcem. Jedná se o několik kroků, takže je nejlepší, pokud máte připraveny následující věci:

 • Vaše účty sociálních médií spolu s profilem a titulní fotografií.
 • Nápad, jak si přejete nastavit rozvrh plateb.
 • Rozteč generující publikum (můžete také zvážit vytvoření úvodního videa).
 • Plány, jak odměnit své čtenáře za jejich podporu (zvláštní nebo dřívější obsah, tvorba videí nebo příspěvků, speciální fórum nebo zpravodaj atd.).

Příprava na tyto podrobnosti usnadní proces vytváření stránky. Samozřejmě můžete všechny tyto informace kdykoli upravit.

3. Propagujte své spuštění na svých účtech a na účtech sociálních médií

Až budete mít připravenou stránku, můžete ji spustit, kdykoli budete chtít. Zde jsou věci zajímavé. Nejprve je však důležité udělat nějaké základy a propagovat vaši Patreon Page na vašem webu WordPress a na platformách sociálních médií. Jinak o této příležitosti nikdo nikdy nebude vědět.

Než tedy kliknete na ikonu Zahájení tlačítko (díky kterému bude vaše stránka prohledávatelná na platformě), zvažte následující tipy před spuštěním:

 • Naplánujte si úvod ke spuštění tím, že prodiskutujete své členství v Patreonu a nastíníte své cíle pro své publikum.
 • Využijte své nástroje před spuštěním, a nezapomeňte si prohlédnout svou stránku.

Jakmile bude vaše předběžná propagační akce pryč, pokračujte a nechte svoji Patreonovou stránku zveřejnit. Nezapomeňte, že budete chtít pokračovat v propagaci, na svém webu a kdekoli jinde, kde vaše publikum visí.

4. Pomocí tlačítka Free Patreon, Widgets a Plugin integrujte Patreon s WordPress

Patreonská tlačítka, widgety a plugin

Nyní, když jste spustili svou stránku na Patreonu pro crowdfund, budete chtít udržet tempo na vašich stránkách. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je použít plugin, který propojí vaše stránky přímo s vaším účtem Patreon. K tomu doporučujeme Tlačítko Patreon, widgety a plugin.

Tento plugin je snadný způsob, jak integrovat vaše webové stránky nebo blog s Patreonem. Umožňuje vám:

 • Přidání tlačítek výzvy k akci (CTA) přímo na váš web WordPress.
 • Zahrňte widgety, které spojují vaše stránky a příspěvky přímo s vaším účtem Patreon.

A co víc, pokud upgradujete na profesionální verzi, můžete obsah Patron Only zahrnout přímo na svůj web WordPress. To vám umožní odkaz na váš speciální obsah Patreonu a zároveň povzbudit fanoušky, aby vás podporovali.


Šance jsou, že vynakládáte velké úsilí na vytváření obsahu pro své následovníky. I když to můžete udělat pro lásku k tvorbě, je také chytré zajistit finanční podporu pomocí Patreonu k crowdfundu, abyste mohli pokračovat v produkci vysoce kvalitního obsahu. Ideální způsob, jak to udělat, je umožnit svým následovníkům, aby se stali patrony poskytujícími stálý příjem.

V tomto příspěvku jsme diskutovali o výhodách používání Patreonu k crowdfundování vašeho obsahu WordPress. Vysvětlili jsme také, jak začít a jak integrovat Patreon do vašeho stávajícího webu. Ale možná jsme něco zmeškali. Máte nějaké dotazy ohledně používání Patreonu k crowdfundingu vašeho obsahu? Pojďme si je projednat v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map