Jak připravit váš web WordPress pro tisk

Jak zajistit, aby váš web WordPress byl připraven k tisku

Jako webový designér, vývojář nebo vlastník webu je vzácné, že budete potřebovat, aby se vaše webové stránky tiskly. Pokud však vznikne potřeba a musíte odeslat své webové stránky do tiskárny, chcete si být jisti, že vypadají stejně dobře jako na papíře jako na obrazovkách..


Pokud vaše webové stránky nejsou připraveny k tisku, vypadají nejen vaše stránky na papíře neuspořádaně, ale mohou se také vykreslit jako nízko kvalitní tisk na papír. To samozřejmě není to, co chcete vy nebo vaši návštěvníci webu vidět. Pamatujte, že ne všichni návštěvníci webu čtou webový obsah online.

V tomto příspěvku se chystáme diskutovat o tom, jak webovou stránku WordPress připravit k tisku tak, aby se jakákoli vytištěná stránka objevila na papíře svěží a uspořádaná. Zaprvé, co je potřeba pro web připravený k tisku?

Proč připravit svůj web WordPress na tisk?

Můžete se správně zeptat, proč je třeba váš web připravit k tisku, protože většina uživatelů internetu používá k surfování na webu digitální zařízení. Pravda je, že byste neměli dělat předpoklady ohledně toho, jak lidé čtou obsah vašich webových stránek. Faktem je, že většina návštěvníků webových stránek čte obsah přímo online, ale je dobré se postarat o pár lidí, kteří by mohli vaše webové stránky vytisknout. A vzhledem k tomu, že není nutné dělat webovou stránku tak, aby byla připravena k tisku, není důvod, proč tak učinit.

Obecně byste měli dbát na všechny možné způsoby přístupu k vašemu obsahu, včetně tisku. V podstatě chcete být připraveni na vše, co vaši návštěvníci webu mohou chtít použít váš obsah. Pokud čtenář například najde příspěvek související s jejich prací a rozhodne se jej použít jako referenční bod v prezentaci, bude jej chtít vytisknout. Nikdy nevíte, kdo navštíví váš web a jak bude tento obsah používat. Jak se tedy může váš blog WordPress vykreslit s jasnou jasností na digitálních obrazovkách i na papíře?

Pluginy WordPress připravené k tisku

Jak byste očekávali s opravami WordPress, vždy je k dispozici záchranný doplněk. Psaní vlastního CSS pro tisk je silné, ale vyžaduje trochu plánování, nemluvě o přidaných hodinách při testování a opravách problémů, které se objevují. Pokud tedy nechcete, aby vám při psaní CSS byly špinavé ruce, stačí si pro tuto práci vybrat plugin. Existuje několik doplňků, které můžete použít v závislosti na složitosti rozložení blogu. Zde je několik tipů na zvážení:

Snadné sociální sdílení WordPress Plugin

easy-social-share-for-wordpress

Jeden z nejpopulárnějších pluginů na CodeCanyon, Easy Social Share je vybaven skvělými funkcemi, které usnadňují čtenářům sdílet vás blog. Plugin nejenže zahrnuje podporu pro více než 20 hlavních sociálních sítí, ale také obsahuje užitečnou možnost tisku, kterou můžete přidat do libovolného příspěvku nebo stránky. A protože tlačítko Tisk je součástí všech tlačítek pro sociální sdílení, jedná se o rychlý a bezproblémový způsob přidání možnosti tisku na váš web..

Tisknout přátelské a PDF tlačítko zdarma WordPress Plugin

wordpress-print0friendly-pdf-button

Tlačítko přátelské k tisku a PDF vytváří kliknutím na tlačítko tiskové verze vašich webových stránek. Poté můžete stránky uložit jako PDF nebo je vytisknout na papír. Podporuje více než 20 jazyků a automaticky upraví jazyk tak, aby odpovídal nastavení jazyka uživatele. Plugin je dodáván s řadou dalších funkcí a nejlepší ze všech, můžete jej použít zdarma (s reklamami). Pokud chcete verzi bez reklam, musíte si zakoupit předplatné.

Doplněk WP Print WordPress

wp-print-plugin

To je další skvělý malý plugin, díky kterému je váš blog WordPress připraven k tisku bez potíží. Nemá tolik funkcí jako předchozí plugin, ale má slušnou sadu nastavení pro ovládání prvků stránky pro tisk. Na webové stránce se zobrazí jediné tlačítko tisku, které umožňuje uživatelům vygenerovat verzi stránky připravenou k tisku na libovolnou stránku, kterou chtějí.

Vlastní CSS pro tisk

Pokud jste s kódováním spokojeni, je dobrým výchozím bodem, když chcete, aby váš blog WordPress byl připraven k tisku, je CSS. Ve skutečnosti, aby vaše webové stránky připravené k tisku v podstatě zahrnuje psaní některých stylů CSS skrýt nebo zobrazit prvky tak, aby byly jasné na papíře. Pokud vaše téma není připraveno k tisku nebo chcete přidat vlastní tiskové styly, nejprve si vytvořte podřízené téma, takže můžete přidat vlastní CSS nebo nainstalovat a aktivovat svůj oblíbený vlastní plugin CSS.

Nyní stačí přidat vlastní tiskové styly (CSS), aby vaše webové stránky byly připraveny k tisku, a to je také snadné. Stačí učinit prohlášení a poté do tohoto prohlášení napsat své styly takto:

@media print {
/ * vaše styly tisku * /
}

Deklarace je mediální dotaz, který používá určené styly k ovládání vzhledu vašich webových stránek při tisku .

Druhou metodou je umístění všech stylů tisku do samostatného souboru CSS. Jedná se o čistší a organizovanější způsob práce a je zvláště užitečný při provádění údržby vašeho blogu. Jednoduše vytvořte nový soubor CSS, napište své styly (nezapomeňte začít s @media print deklaraci a poté načtěte svůj vlastní tiskový soubor CSS do svého motivu. To, co vložíte do svého souboru stylů, je zcela na vás, ale v podstatě zahrnete vše, co se chcete objevit v tiskové verzi vašeho blogu.

Zde je několik obecných pokynů pro styling pro tisk:

 • Jsou některé části, které se ve vaší tiskové verzi nebudete chtít objevit, například postranní panel. V takovém případě, když používáte displej: žádný Chcete-li tyto části skrýt, změňte uspořádání zbývajících bloků tak, aby vaše stránky při tisku nevypadaly otupěle.
 • Použijte body pro velikost písma namísto em nebo pixelů, které jsou nejlepší pro digitální obrazovky. Na druhé straně tiskárny fungují nejlépe s body.
 • Verze pro tisk vašeho blogu by měla používat plnou šířku. V digitálních zařízeních je dobré omezit šířku, ale při tisku na papír to nevypadá dobře.
 • Odstraňte obsah v sekci komentáře, zejména pokud je váš blog velmi aktivní.
 • Odstraňte obsah navigace a zápatí (jednoduše použijte displej: žádný o těchto prvcích). Ve většině případů je textový obsah na vašich stránkách důležitý v tiskových verzích, takže při psaní vaší tiskové CSS by to mělo být vaše hlavní zaměření.
 • Kromě předchozího bodu byste také měli zvážit skrytí všech obrázků, pokud to není nezbytně nutné pro pochopení relevantního textového obsahu. Všechny ostatní interaktivní mediální prvky by měly být ve výchozím nastavení skryty, protože jsou pouze nepřehledné na papíře. Odkazy by také měly být odstraněny, protože nemají smysl na papíře.

WordPress.org obsahuje pěkný příklad tiskové šablony stylů, kterou můžete použít jako referenční při psaní. Podívejte se na to tady.

Zabalení

Vytvoření webové stránky připravené k tisku není něco, o čem si mnozí lidé myslí při vytváření svých webových stránek. Je však důležité navrhnout web i tisk hned od začátku. Nicméně, pokud jste tak neučinili a nyní se cítíte uvázáni ve vazbě, je to docela snadné opravit. Ve skutečnosti, vzhledem k tomu, jak snadné je implementovat styly tisku do vašeho tématu, by většina lidí – dokonce i nováčci WordPress – měla být schopna tyto změny provést sama, zejména pokud používá některý z výše uvedených pluginů doporučených výše.

Plánujete tedy, aby byl váš blog připraven k tisku? Pokud jste již tato opatření přijali, jak to šlo? Rád bych slyšel vše o vašich zážitcích v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map