Jak přidat související příspěvky do blogu WordPress

Jak přidat související příspěvky do blogu WordPress

Přidání souvisejících příspěvků do vašeho blogu může pomoci zlepšit zapojení do obsahu, udržet návštěvníky na vašem webu a zvýšit váš SEO. Seznámíte-li čtenáře s jiným relevantním obsahem na vašem webu, získáte působivý uživatelský dojem, který nakonec pomůže vašemu webu dosáhnout jeho cílů. Zbývá pouze otázka, jak přidat související příspěvky do blogu WordPress?


V tomto článku podrobně rozebíráme výhody použití souvisejícího příspěvku na příspěvky. Poté se podíváme na to, jak nainstalovat Jetpack na svůj web WordPress a nastavit jeho modul Související příspěvky. Nakonec zvážíme několik dalších pluginů WordPress, které mohou také přidat do vašeho blogu působivé sekce související příspěvky.

Proč byste měli používat plugin související příspěvky?

Související příspěvky PříkladPoužití souvisejícího pluginu příspěvků na vašem webu WordPress může mít řadu výhod. Pojďme se podívat na několik z nich …

Udržujte návštěvníky na svém webu

Až na váš web dorazí nový návštěvník, nebude vědět, co dělat nebo kde hledat. Vaším úkolem je zajistit, aby cesta publika na vašem webu byla co nejplynulejší a nejjednodušší. Pokud vaši návštěvníci musí přemýšlet o tom, kam by měli jít dále, musí váš web zlepšit jeho navigaci.

Mnoho návštěvníků vašeho webu najde váš web pomocí vyhledávače a dorazí na konkrétní příspěvek nebo stránku, která souvisí s jejich počátečním vyhledáváním. Problém je v tom, že jakmile lidé dokončí čtení článku, který je přitáhl na vaše stránky, pokud není řečeno jinak, okamžitě odejdou. Zde může být užitečný plugin pro související příspěvky.

Zobrazení souvisejících příspěvků pod článkem říkáte návštěvníkům, co mají dělat dál. Představení obsahu v podobném výklenku k příspěvku, který právě přečetli, bude udržovat jejich zájem o to, co vaše stránky nabízejí. A čím více stránek se zobrazí, a čím déle utratí na vašem webu, tím větší je pravděpodobnost, že se obrátí proti cílům vašeho webu.

Vytvořte loajální sledování

Vytvoření věrného následníka by mělo být zaměřeno na všechny weby WordPress. Související zásuvný modul příspěvků pomůže návštěvníkům snadno přistupovat k celé řadě článků a dát tak vašemu obsahu čas na zobrazení, který by jinak pravděpodobně nedostal. Čím více čtenářů čte, tím větší je pravděpodobnost, že se stanou fanoušky vašeho psaní a obsahu webových stránek, zvyšuje pravděpodobnost, že vás budou sledovat a sdílet vaše články na sociálních médiích, a pravidelně se na váš web vracejí..

Vylepšete si SEO

Související plugin pro příspěvky představuje účinný způsob, jak vylepšit SEO vašeho webu WordPress. Povzbuzením návštěvníků, aby četli stále více blogových příspěvků, se zvyšuje počet zobrazení stránky a čas strávený na webu. Současně se bude snižovat míra okamžitého opuštění. Všechny tyto metriky jsou vyhledávacími nástroji vnímány pozitivně a pomohou vašemu obsahu dobře se ohodnotit.

Opětovné použití starého obsahu

Nutnost neustále chrlit nový obsah, který je rychle pohřben, může být frustrující. Používání doplňku pro související příspěvky je skvělý způsob, jak své publikum zobrazit, ale stále ve vysoce kvalitním obsahu.

Takže nyní jste viděli některé z impozantních výhod, které může použití souvisejícího příspěvku pro příspěvky přinést. Pojďme se dále podívat, jak přidat funkce související příspěvky na váš web WordPress.

Jak přidat související příspěvky do WordPress pomocí JetPack

Jak přidat související příspěvky s Jetpack

Za chvíli se podíváme na to, jak pomocí Jetpacku přidat do blogu sekci související příspěvky. Existuje však řada dalších efektivních bezplatných a prémiových doplňků souvisejících s WordPress, které jsou všechny schůdnými možnostmi. Důležité je, že některá témata, jako je Total (kterou jsme vytvořili zde ve WPExplorer), ve skutečnosti zahrnují vlastní související nástroj pro příspěvky. Před instalací příslušného pluginu příspěvků proto vždy zkontrolujte, zda vaše téma neobsahuje tuto funkci.

Raketový batoh je řešení bohaté na funkce, které může na váš web WordPress přidat působivé funkce. Vytvořil Automaticky, Jetpack je tvořen širokým sortimentem modulů, které jsou všechny odhodlány zlepšovat výkon vašeho webu. V tomto článku se však zaměříme na modul Související příspěvky.

Příklad zásuvného modulu Jetpack

Související příspěvky vám umožní přidat atraktivní sekci souvisejících příspěvků (jak je vidět výše) pod každý článek na vašem webu. Tento nástroj bude analyzovat každý příspěvek a poté vašim návštěvníkům zobrazí další kontextové články, které by mohli mít zájem o čtení.

Jetpack nabízí několik možností rychlého přizpůsobení, ale můžete také dále nakonfigurujte sekci souvisejících příspěvků pomocí kódu. Související příspěvky jsou generovány na základě jejich obsahu, jakož i na všech označených značkách nebo kategoriích. Společnost Jetpack také provádí veškeré zpracování a podávání ze svého cloudu. To znamená, že na serveru vašeho webu nedochází k žádné další zátěži, takže není ovlivněna rychlost vašeho webu.

Instalace a nastavení Jetpacku je velmi snadné a související příspěvky lze aktivovat pouhým kliknutím na tlačítko. Pokud tedy chcete na svůj web rychle přidat stylovou sekci souvisejících příspěvků, může to být plugin pro vás. Pojďme se podívat, jak to nastavit …

Krok 1: Nainstalujte Jetpack

Otevřete řídicí panel WordPress a z nabídky vyberte Pluginy> Přidat nové.

Přidat nový plugin

Do funkce vyhledávání zadejte „Jetpack“. Jednou Jetpack plugin bylo nalezeno, klikněte na Instalovat> Aktivovat.

Jetpack aktivní

Nyní najdete nabídku Jetpack, která byla přidána do vaší nabídky WordPress.

Krok 2: Aktivace souvisejících příspěvků

Chcete-li aktivovat modul Související příspěvky, vyberte z nabídky WordPress Jetpack> Nastavení. Poté vyberte kartu Doprava a přejděte dolů na Související příspěvky.

Aktivace souvisejících příspěvků

Chcete-li funkci souvisejících příspěvků zapnout, aktivujte tlačítko vedle položky Zobrazit související obsah po příspěvcích. Poté si můžete vybrat z několika jednoduchých možností přizpůsobení, které vám umožní použít velké nápadné rozložení, a do sekce přidat související název..

Krok 3: Pomocí nástroje Customizer upravte sekci Související příspěvky

Nedávný vývoj Jetpacku vám nyní umožňuje dále upravovat sekci souvisejících příspěvků pomocí přizpůsobovače motivu. Otevřete svůj Customizer kliknutím na Jetpack’s Try it Now call to action, nebo prostřednictvím nabídky WordPress Appearance> Customize. Váš web se poté otevře na živé straně a zobrazí váš přizpůsobitel WordPress.

Přizpůsobitel

Přejděte dolů po přizpůsobiteli a klikněte na Související příspěvky. Přizpůsobitel vám zde nabízí další možnosti přizpůsobení, včetně změny rozvržení, zobrazení miniaturních obrázků a přidání data, kdy byl každý článek publikován. Změny můžete na svém webu sledovat přímo v okamžiku, kdy je provedete, a když jste spokojeni s částí souvisejících příspěvků, vyberte možnost Uložit a publikovat.

Jak můžete vidět, nastavení funkce souvisejících příspěvků na vašem webu WordPress je rychlý a snadný proces. Pokud však nejste přesvědčeni, že se jedná o plugin pro vás, zde je několik dalších možností …

Alternativní příspěvky související s Jetpackem

Pokud JetPack nechcete používat, můžete si vybrat z mnoha dalších pluginů. Úplný seznam si můžete prohlédnout v našem článku o nejlepších souvisejících zásuvných modulech příspěvků, ale zde jsou dvě z našich oblíbených alternativ Jetpack.

Ještě další související příspěvek Plugin (YARPP)

Jak přidat související příspěvky s YARPP

Ještě další související příspěvky Plugin (YARPP) je oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají, jak přidat související příspěvky na své webové stránky WordPress. YARPP poskytuje některé působivé funkce a dá vám větší kontrolu nad vzhledem a pozicí vaší související poštovní sekce než Jetpack.

YARPP vám umožňuje vybrat, zda chcete zobrazit příspěvky, stránky a / nebo vlastní typy příspěvků, pomocí miniatur nebo zobrazení seznamu. Pod každý příspěvek na blogu, na postranním panelu nebo do kanálu RSS můžete také přidat související sekci příspěvků. YARPP používá svůj pokročilý algoritmus, který zvažuje obsah, zveřejňovat tituly, značky, kategorie a vlastní taxonomie, aby zobrazoval relevantní obsah čtenářům.

Nevýhodou používání YARPP na vašem webu je, že může být extrémně náročná na databázi. Z tohoto důvodu byla zakázána řadou hostitelských služeb WordPress, včetně WPEngine.

Související příspěvky Pro

Jak přidat související příspěvky s Pro související příspěvky

Related Posts Pro je prémiový plugin WordPress, který lze zakoupit od CodeCanyon. Tento výkonný plugin je velmi přizpůsobitelný a zahrnuje tři různá rozvržení a 65 předdefinovaných šablon. Tím je zajištěno, že vaše související příspěvky mohou být vytvořeny přesně podle vašich specifikací a odpovídají vaší značce. Pokud si nejste jisti, jak přidat související příspěvky, je to snadný způsob, jak to udělat, aniž byste se museli dotknout řádku kódu.

Související příspěvky Pro také podporují celou řadu obsahu, včetně vlastních typů příspěvků, vlastního obsahu, kategorií, příspěvků, stránek a dalších. Díky integraci s bbPress a WooCommerce a dalšími zásuvnými moduly pro eCommerce můžete zobrazit související produkty nebo témata fóra.

Navzdory pokročilým funkcím má Related Posts Pro vlastní nastavení. A s týmem bezplatné užitečné podpory můžete rychle zobrazit příslušný související obsah na svém webu WordPress.

Závěrečné myšlenky na související příspěvky Pluginy

Jak můžete vidět, přidání souvisejícího příspěvku do blogu WordPress je efektivní způsob, jak zajistit působivý uživatelský dojem. Při zobrazení obsahu publika, který je relevantní pro článek, který čtou, návštěvníci s větší pravděpodobností prokliknou a budou pokračovat v prohlížení vašeho webu. Pomůže to snížit míru okamžitého opuštění, zlepšit čas, který lidé tráví na vašem webu, a pomůže vám vytvořit komunitu loajálních sledovatelů pro váš blog..

Máte více tipů, jak přidat související příspěvky do WordPress? Nebo jste použili plugin pro související příspěvky na svém webu WordPress? Prosím, podělte se o své myšlenky v komentářích níže …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map