Jak převést váš web WordPress na aplikaci, krok za krokem

WordPress Mobile Ready

Proč si dělám aplikaci na prvním místě, slyším, že se ptáš? Aplikace již nemusí být pro marketing příliš užitečná, ale jsou pro vaše zákazníky docela pohodlné – dávají jim větší výběr, jak interagují s vaším webem. S pokračujícím vzestupem mobilního internetu (více lidí nyní přistupuje k internetu prostřednictvím mobilních aplikací než stolních počítačů) aplikace rozkvetou, protože většina z nich není nikde tak nepříjemná nebo problematická jako mobilní webové prohlížeče..


Náklady a frustrace spojené s výstavbou jednoho šly také daleko dolů. Za dávných dob se o aplikace zajímalo mnoho firem, ale většina je nedokázala vytvořit. Bylo to prostě příliš obtížné. Nebo nákladné (většina účtů účtuje nahoru 100 $ za hodinu)

Ale naštěstí jsou nyní věci jiné. K vytvoření kompetentní aplikace již nepotřebujete mnoho peněz ani znalosti kódování. A ještě lépe – máte možnosti. Dnes se podíváme na:

 • Zajistěte, aby váš web WordPress reagoval na mobilní zařízení
 • Vytvářejte (a kódujte) svou vlastní aplikaci pomocí PhoneGap
 • K vytvoření aplikace použijte plugin WordPress (aka snadný způsob)

Poznámka k tvůrcům bezplatných aplikací

Během několika posledních let se objevilo spoustu „bezplatných“ možností pro vytvoření aplikace, ale jednou z nejdůvěryhodnějších je Sestavení aplikace PhoneGap společnosti Adobe. Jako jejich inzerce na webu jednoduše nahrajete soubory HTML5, CSS a JavaScript a web provede práci na jejich sestavení do okamžitě stahovatelné aplikace. Nejlepší ze všeho je, že dokáže sestavit tři současně pro Android, Windows Phone 8 a iOS – což vám ušetří spoustu času.

Výsledek nebude nic moc efektního. Ve skutečnosti je veškerá tato metoda ve skutečnosti skrytou vaší domovskou stránkou jako aplikací. Když divák klepne na ikonu, bude přesměrován na stejný mobilní web, na kterém by viděl, zda by k němu měl přistupovat prostřednictvím prohlížeče svého telefonu. Aby byla tato metoda účinná, musíte mít existující web, který je optimalizován pro mobilní zobrazení.

1. Ujistěte se, že váš web WordPress má mobilní verzi

Pokud váš web WordPress není optimalizován pro mobilní zařízení, nemá to smysl. Takže to optimalizujte! Samozřejmě je nejjednodušší jednoduše použít téma WordPress reagující na mobily, jako je Total. Pokud však vaše téma neodpovídá, existuje spousta doplňků, které vám mohou pomoci.

iThemes Mobile

iThemes Mobile

Informace a stahování

Program iThemes Mobile vám umožní vytvořit jednoduchá, ale efektivní mobilní témata na základě aktuálního návrhu webu. Panel správy umožňuje přizpůsobit většinu aspektů jejich vzhledu, aniž byste se museli bavit s kódem.

Jakýkoli mobilní přepínač motivů

Jakýkoli mobilní přepínač motivů

Jakýkoli mobilní přepínač motivů je základní plugin, který detekuje zařízení, které váš prohlížeč používá, a zobrazí konkrétní téma pro toto zařízení. Pokud tedy chcete vyvážit více témat – jedno pro každý mobilní operační systém – můžete tak učinit.

Sada WordPress Mobile Pack

Doplněk WordPress Mobile Pack

A konečně je zde balíček WordPress Mobile Pack, který nabízí řadu mobilních webových aplikací napříč platformami, uživatelské rozhraní a možnosti tematiky a snadnou integraci s Google Analytics.

2. Pomocí aplikace PhoneGap Build vytvořte aplikaci

Sestavení aplikace Adobe PhoneGap

Pokud jste technologicky důvtipní a chcete si dát ruce, můžete pomocí aplikace Adobe PhoneGap skutečně vytvořit aplikaci pro váš web WordPress. Společnost Adobe má ve svých dokumentech úplného průvodce krok za krokem, ale zde je stručný přehled kroků, které budete muset následovat.

Krok 1: Příprava

Než začnete, ujistěte se, že máte způsob, jak otestovat vaši aplikaci po ruce. Pomocí nástrojů prohlížeče dev můžete napodobit zobrazení mobilních zařízení nebo vyzkoušet službu jako Testování CrossBrowser. Ale pokud to zvládnete, je opravdu nejlepší mít po ruce iOS a zařízení Android.

Dále budete muset nainstalovat Adobe PhoneGap Build na tvém počítači. Klepnutím stáhněte verzi Mac nebo PC a postupujte podle pokynů na obrazovce. Společnost Adobe také navrhuje instalaci doplňku PhoneGap Developer App takže můžete svou aplikaci okamžitě otestovat při vytváření.

Krok 2: Vytvořte si aplikaci

Poté použijte program PhoneGap vytvořte si aplikaci. Upozorňujeme, že PhoneGap je založen na Cordově, takže k tomu, abyste mohli aplikaci skutečně kódovat, musíte ji znát.

Začněte výběrem z výchozího příkladu „Hello World“, Framework7, Push Notification, React Hot Loader nebo Blank template. Poté si budete muset vybrat, na kterém místním pevném disku budete pracovat na projektu, a zadat jméno a ID. Až budete hotovi, PhoneGap poskytne adresu serveru, kterou můžete použít k zobrazení aplikace.

K tomu, abyste se podívali, bude váš kořenový adresář potřebovat klíčové soubory, aby PhoneGap skutečně vytvořil vaši aplikaci. Konkrétně vaše složky index.html (minimálně), config.xml a podadresáře (poslední z nich je specifická pro operační systém).

Zde je příklad přímo z aplikace PhoneGap struktura projektu stránka:

Struktura projektu aplikace PhoneGap\

Musíte si také vytvořit vlastní ikony. Můžete to samozřejmě zvládnout sami nebo použít bezplatný online nástroj. IconsFlow je skvělý nástroj, který vám pomůže rychle vytvářet profesionální ikony aplikací pomocí přednastavených obrázků, možností barev, přechodů atd. Jednoduše vytvořte ikonu, vytvořte bezplatný účet a stáhněte si soubory. Pokud již máte ikonu, ale potřebujete ji změnit pro všechna zařízení a operační systémy, zdarma Ikona ikony aplikace to dokáže jen to. Pokud však rychle vyhledáváte na Googlu, najdete spoustu dalších webů, služeb a aplikací, z nichž si můžete vytvořit ikonu.

Krok 3: Testování aplikace

Když je aplikace hotová a připravená na spuštění, můžete ji vyzkoušet pomocí dříve nainstalované aplikace PhoneGap Developer. Nezapomeňte použít zadanou adresu serveru. Odtud si můžete prohlížet aplikaci na svém mobilním zařízení, řešit jakýkoli problém, přidávat opravy, znovu nahrávat a znovu sestavovat, dokud není dokonalý.

Důležitá poznámka: PhoneGap Builder může pracovat se systémem iOS pouze v případě, že jste se připojili k programu iOS Developer (který byl v době, kdy byl tento článek napsán, cena 99 $ / rok) a poskytli jste své certifikáty. Se softwarem tohoto programu můžete aplikaci skutečně vytvořit sami. Důvodem, proč navrhujeme PhoneGap, je proto, abyste mohli ušetřit čas tím, že budete dělat všechny tři najednou – aniž byste museli dělat jakékoli zvlášť. Takže ano, platíte za spoustu služeb, které byste nakonec nemuseli používat, ale pokud chcete, aby vaše aplikace byla na jakémkoli iProductu, tak vás tu nějakým způsobem převezme za barel.

3. Použijte alternativní tvůrce aplikací pro WordPress

Kromě nástrojů pro iOS existuje mnoho dalších služeb pro vytváření aplikací a pluginů, které můžete použít. Jedná se o podstatně jednodušší než vytvoření aplikace sami. Někteří z nich také sestaví (alespoň) aplikaci pro Android zdarma. Určitě byste však měli určitě zkontrolovat hlavní web vývojáře.

AppPresser

AppPresser

AppPresser je největší, nejoblíbenější a pravděpodobně první mobilní aplikace Framework pro WordPress. Nabízí plnou integraci: kde většina tvůrců aplikací používá pouze zdroj z vašeho webu WordPress, AppPresser vám umožní používat všechny vaše pluginy, příspěvky a stránky. Kromě toho automaticky aktualizuje aplikaci, jakmile na svém webu provedete jakékoli úpravy. Má plnou podporu elektronického obchodu.

WPMobile App

WPMobile App

Aplikace WPMobile vám umožňuje pro vaše stránky vytvářet aplikace pro Android i iOS. Zatímco základní plugin je zdarma, musíte za celoživotní licenci zaplatit za skutečnou tvorbu aplikace (od 79 EUR za jeden formát aplikace, nebo 149 EUR za obojí). S aplikací WPMobile budete mít možnosti přizpůsobení, bezplatný živý test, automatické aktualizace aplikací, podporu oznámení push, sociální integraci a prémiovou podporu (uvítací funkce, pokud uvíznete).

MobiLoud

Mobiloud

MobiLoud je sice dražší (od 120 $ / měsíc), ale za vás zvládne všechno (včetně odeslání aplikace do obchodu App Store a Google Play), takže cena je docela rozumná. S MobiLoud vaše konečná aplikace nabízí kompatibilitu napříč zařízeními, snadné sdílení na sociálních sítích, zpeněžení (prostřednictvím reklam nebo předplatného), oznámení push a další. A když je služba spárována s jejich pluginem (propojeným výše), můžete spravovat aplikaci a odesílat oznámení z WordPressu.

Konečně, existuje spousta lidí, kteří za to mohou zaplatit. Avšak s tolika snadnými a dostupnými způsoby, jak dělat svépomocné práce, nemusíte tuto cestu pro základní aplikaci opravdu potřebovat.


Existuje spousta způsobů, jak vytvořit aplikaci, a ačkoli se zdá na první pohled zastrašující, výše uvedené metody ji činí neuvěřitelně jednoduchou. Jen se ujistěte, že máte dobrý mobilní web, se kterým začnete, dobře? Teď mi to dejte. Měl jsem tu něco špatného? Existují nějaké další metody, o kterých bych měl vědět? Neváhejte a zanechte svůj názor níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map