Jak organizovat obsah na svém webu WordPress

Jak organizovat obsah na svém webu WordPress Udržujte čtenáře přilepené na váš blog

Zatímco obsah, který píšete pro svůj blog, je důležitý, je to také způsob, jakým jej organizujete. Ve skutečnosti, špatná organizace obsahu na vašem blogu může mimo jiné vést ke snížení čtenářství a nedostatečné angažovanosti čtenářů.


Naštěstí správná struktura vašeho obsahu není tak obtížná. Bude pravděpodobně vyžadovat několik vylepšení vašeho blogu, ale mnoho z těchto změn lze zpracovat během několika minut. Zjistíte, že tímto způsobem můžete pro své čtenáře vytvořit příjemnější zážitek, aniž byste se potili.

V tomto příspěvku diskutujeme o důležitosti organizace obsahu blogu. Poté vám nabídneme několik tipů pro strukturování obsahu a poskytneme několik jednoduchých způsobů implementace každé strategie. Začněme!

Proč je důležité organizovat obsah vašeho blogu

Pokud jde o blogování, organizace obsahu znamená řízení struktury obsahu vašeho blogu jako celku. Je důležité pochopit, že neorganizovaný blog může návštěvníky frustrovat a případně je odvézt (zvýšení míry okamžitého opuštění). Vaši čtenáři by neměli hledat vaše stránky za obsah, který chtějí; mělo by být přístupné a snadno lokalizovatelné.

Kromě vyhýbání se výše uvedeným problémům může organizace nabídnout i čtenářům zábavnější zážitek. Správná organizace:

 • Udržuje váš blog uživatelsky přívětivý a podporuje pokračující čtenářství.
 • Povzbuzuje čtenáře k prozkoumání a umožnění jim zažijte více svého obsahu.
 • Díky němu bude váš blog vypadat profesionálnější, což mu dodá důvěryhodnost a oprávnění.
 • Poskytuje podporu SEO blogu WordPress, který může zlepšit provoz vašich stránek.

Nakonec je způsob, jakým je váš blog organizován, správný stejně důležité jako nabízený obsah. Pokud se nemohou snadno orientovat, návštěvníci se pravděpodobně nebudou držet nebo sdílet vaši práci s ostatními.

Naštěstí je proces organizace jednoduchý, pokud jako platformu používáte WordPress. Díky několika vylepšením aktuálního nastavení můžete své čtenáře snadno zapojit a vrátit se pro další. Pojďme se podívat na tři nejdůležitější strategie, které můžete implementovat.

1. Efektivně používejte kategorie a značky

Kategorie příspěvků blogu WPMU DEV

WPMU DEV používá na svém blogu kategorie a značky a zahrnuje rozbalovací nabídku, aby čtenáři mohli vyhledávat podle kategorií.

Jedním z nejjednodušších způsobů uspořádání obsahu blogu je použití vestavěného systému kategorií a značek WordPress. Tyto nástroje umožňují logicky strukturovat váš obsah, což by vaši čtenáři měli ocenit.

Zjednodušeně řečeno, kategorie jsou obecným nástrojem pro seskupování vašich příspěvků. Na druhé straně se značky používají spíše jako post index. Pokud například spustíte blog o zdraví a píšete příspěvek o různých cvičeních, celková kategorie by mohla být Zdatnost nebo Cvičení. Značky se liší více a měly by být co nejkonkrétnější. Pokud byl diskutován náš příklad blogového příspěvku jóga, kalestenika, a kardio rutiny, ty by vytvořily tři perfektní značky.

Abyste mohli efektivně používat kategorie a značky, je třeba mít na paměti tři hlavní pravidla:

 1. Použijte popisná jména. Platí to pro vaše kategorie i značky, protože to zvyšuje šance, že čtenáři budou moci na svém blogu najít požadovaný obsah..
 2. Každý blogový příspěvek lze omezit na jednu kategorii. To minimalizuje zmatek a udržuje vaše organizační schéma co nejjednodušší.
 3. Používejte značky liberálně. Na rozdíl od kategorií by vaše příspěvky v blogu měly mít různé značky. Fungují jako index a sdělují téma každého příspěvku čtenářům i vyhledávačům.

Pokud v současné době máte na svém blogu mnoho příspěvků, může chvíli trvat, než se vytvoří nejlepší sada kategorií. Jakmile je však váš systém nastaven, bude snadné jej v budoucnu implementovat.

2. Vytvořte jasné a uživatelsky přívětivé nabídky

Domovská stránka Elegant Themes

Elegantní témata používá čisté a přímé navigační menu, které usnadňuje čtenářům najít to, co potřebují.

Struktura obsahu je nezbytná, stejně tak organizuje, jak čtenáři tento obsah najdou. Jasné a uživatelsky přívětivé nabídky jsou nezbytným prvním krokem, protože dobře navržená menu zajišťují, aby čtenáři mohli snadno procházet vaše stránky. Když čtenáři tráví méně času přemýšlením o tom, jak vaše stránky fungují, mohou trávit více času čtením a interakcí s vaším obsahem.

Nejprve se musíte rozhodnout mezi použitím nabídky nabídky motivu nebo výchozími možnostmi WordPress. Většina motivů nabízí vlastní funkce nabídky. Nastavení WordPress je však stejně efektivní, takže volba je zde věcí preference.

Bez ohledu na to, který systém nabídek se rozhodnete použít, při sestavování nabídky mějte na paměti tyto dva tipy:

 1. Používejte zřejmá jména. Pokud jde o navigaci, je nejlepší zdržet se kreativity a držet se zjevných pojmů (například DomovKontakt, a Blog). Tím se zjednoduší navigace a vaši čtenáři nebudou hádat.
 2. Udržujte konzistentní model. Pomáhá použít stejný navigační model ze stránky na stránku, aby se vyloučila překvapení. To také znamená umístění vašich nabídek stejným způsobem na celém vašem webu.

Při vytváření nabídek je chytré udržovat je co nejjednodušší. Chcete, aby si noví návštěvníci mohli okamžitě najít cestu. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je použití osvědčených metod, jako jsou výše uvedené strategie.

3. Nabízejte související příspěvky a obsah

Související příspěvky WPExplorer

Na svůj web můžete přidat související příspěvky a podpořit tak další čtení, jako je tento příklad, přímo zde ve WPExplorer

S růstem vašeho blogu budete mít více obsahu ke sdílení se svými čtenáři. Ze zřejmých důvodů, čím více obsahu nabízíte, tím více času čtenáři mohou strávit na vašem blogu. Rozsáhlé archivy mohou také budovat autoritu a poskytují důkaz o vašich znalostech a zkušenostech ve vašem niku.

Chcete-li povzbudit čtenáře, aby prožívali veškerý tento obsah, můžete jim ukázat související příspěvky a podnítit jejich zájem. Nejprve byste si měli být jisti, že propagovaný obsah je hodnotný a kvalitní. Pokud máte nějaké příspěvky na nižší úrovni, je nejlepší je aktualizovat, než je nabídnete svým čtenářům.

Až budete připraveni začlenit související příspěvky do svého blogu, uvádíme dva tipy, jak proces co nejjednodušší:

 1. Začlenění odkazů na související obsah do nových příspěvků. Vnitřní propojení je obrovský pro SEO. Můžete to udělat přirozeným propojením mezi tématy při psaní.
 2. Použijte související plugin nebo widget pro příspěvky. Pluginy jako Ještě další související příspěvky Plugin (YARPP) a Raketový batoh umožňují vám na konci vašich blogových příspěvků a webových stránek uvádět podobný obsah (ale mnoho prémiových témat, jako je Total, zahrnuje vestavěné možnosti souvisejících příspěvků, takže nejsou potřeba žádné přidané doplňky).

Hlavním cílem této strategie je udržet čtenáře na vašem blogu co nejdéle. Poskytování souvisejících příspěvků a obsahu vede čtenáře k zapojení a nabízí jim větší hodnotu. Je to snadný způsob, jak prodloužit čas strávený na vašem webu a zároveň uspokojit potřeby čtenářů.


Jako blogger chcete, aby vaši čtenáři byli šťastní a zaujatí. Špatně organizovaná stránka však může tyto cíle odvrátit a může vést ke snížení čtenářské čtenáře. Naštěstí je možné snadno strukturovat váš blog tak, aby zlepšoval zážitek čtenářů.

V tomto příspěvku jsme nastínili tři techniky, které můžete použít k uspořádání vašeho obsahu a udržení čtenářů přilepených k vašemu blogu. Máte nějaké dotazy ohledně toho, jak nejlépe uspořádat obsah blogu, aby čtenáři byli spokojeni? Nebo více tipů na reklamu v našem seznamu? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map